Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2018

Williams dhe Kerber arrijnë finalen

Foto: via SI/ tw

Williams dhe Kerber arrijnë finalen

12 Korrik, 2018 @17:04

Tenistja gjermane, Angelique Kerber, ka siguruar finalen e Wimbledonit me fitore në dy sete ndaj Jelena Ostapenkos 6-3, 6-3.

Bartësja e 11-të e turneut ka treguar performancë të fuqishme duke goditur nga larg, për të lënë Ostapenkon të frustruar në përballje, duke e arritur kështu finalen.

Në finale, Kerber do të ndeshet me amerikanen Serena Williams. Williams mposhti gjermanen Julia Goerges 6-2 dhe 6-4 në sete dhe tashmë synon titullin e tetë në Wimbledon.

Amerikania vetëm 10 muaj pasi që u bë nënë, ka qenë jashtëzakonisht impresive në lojë dhe bartësja e 25-të e turneut në moshën 36 vjeçare do të kërkojë titullin e radhës tashmë në Angli.

TDF2018

Sagan i pari në Quimper

11 Korrik, 2018 @16:49

Sllovaku Peter Sagan përfundoi sprintin në tatëpjetën prej 10%...

TDF2018

Gaviria fiton përsëri

10 Korrik, 2018 @18:25

Fernando Gaviria ka fituar etapën e dytë të tij në këtë edicion...

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

9 Korrik, 2018 @21:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i...

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

9 Korrik, 2018 @21:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i...

ROLAND GARROS

11 herë, Nadal vazhdon sundimin në RG

Foto: Roland Garros

10 Qershor, 2018 @17:19

Vazhdon dominimi i Rafael Nadalit në Roland Garros! Për të...

ROLAND GARROS 2018

Grand Slami i parë për rumunen

9 Qershor, 2018 @16:40

Tenistja rumune, Simona Halep, duke fituar setin e dytë dhe të...

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

8 Qershor, 2018 @17:17

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se...

ROLAND GARROS 2018

Muguruza ‘fshin’ Sharapovën

6 Qershor, 2018 @15:33

Tenistja spanjolle, Garbine Muguruza, ka pasur një performancë...

Të gjitha lajmet nga Tenis