Të gjitha lajmet

ANGLIA - ZVICRA

Xhaka-Shaqiri startues, Anglia mposht Zvicrën

Xhaka-Shaqiri startues, Anglia mposht Zvicrën

11 Shtator, 2018 @22:24

Anglia
Zvicra
Anglia 1 : 0 Zvicra
Marcus RASHFORD 54'

Stadiumi: King Power, Leicester, Angli.

Në përballjen miqësore të zhvilluar sonte në King Power të Leicesterit, Anglia ka shënuar fitore ndaj Zvicrës me rezultat minimal, 1-0.

Golin e fitores për ekipin e drejtuar nga Gareth Southgate e shënoi sulmuesi i Manchester Unitedit, Marcus Rashford (54’), për të këndellur ekipin pas disfatës nga Spanja në Ligë të Kombeve.

Te Zvicra, nga shqiptarët, vetëm Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë qenë startues, ndërsa në pjesë të dytë është futur edhe Albian Ajeti, që luajti prej minutës së 66-të të ndeshjes.

Xhaka luajti deri në fund të takimit, 90 minuta, ndërsa Shaqiri u zëvendësua në minutën e 80-të të ndeshjes nga sulmuesi Haris Seferovic.

SPANJA - KROACIA

Spanja demolon nënkampionin e botës

Fotot: mundodeportivo/tw

11 Shtator, 2018 @21:37

Furia e kuqe spanjolle e drejtuar nga Luis Enrique ka vazhduar mbarë...

GLASGOW RANGERS

Stërvitja e parë për Eros Grezdën

Foto: rangers fc

11 Shtator, 2018 @18:59

Futbollisti gjakovar i kombëtares së Shqipërisë, Eros Grezda, sot...

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Suharekë

Foto: KFBallkani/fb

11 Shtator, 2018 @16:39

Pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes Ballkanit dhe Prishtinës në...

DRENICA - GJILANI

Pa gola në Skenderaj

11 Shtator, 2018 @16:38

Në takimin e luajtur në “Bajram Aliu” të Skenderajt, gola nuk...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 Shtator, 2018 @14:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të...

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @14:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. ...

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 Shtator, 2018 @11:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë...

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 Shtator, 2018 @10:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 Shtator, 2018 @22:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 Shtator, 2018 @21:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër...

SPANJA - KROACIA

Spanja demolon nënkampionin e botës

Fotot: mundodeportivo/tw

11 Shtator, 2018 @21:37

Furia e kuqe spanjolle e drejtuar nga Luis Enrique ka vazhduar mbarë...

GLASGOW RANGERS

Stërvitja e parë për Eros Grezdën

Foto: rangers fc

11 Shtator, 2018 @18:59

Futbollisti gjakovar i kombëtares së Shqipërisë, Eros Grezda, sot...

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 Shtator, 2018 @11:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë...

ALEX MCLEISH

Nën presion, Shqipërinë duhet ta mposhtim

9 Shtator, 2018 @13:44

Pas disfatës së thellë nga Belgjika në miqësoren e së premtes,...

GJYQTARËT KOSOVARË

Franca U21 vs. Luksemburgu U21 drejtohet nga gjyqtarë kosovarë

9 Shtator, 2018 @12:03

Lajm i mirë për futbollin kosovar! Genc Nuza bashkë me ndihmësit...

Të gjitha lajmet nga International