Të gjitha lajmet

ARSENAL - UNITED

Xhaka shënon, Wengeri mposht Josen

Xhaka shënon, Wengeri mposht Josen

7 Maj, 2017 @18:24

Arsenal
Manchester United
Arsenal 2 : 0 Manchester United
G.Xhaka 54', D.Welbeck 57'

Emirates Stadium

Pas 13 viteve me plot duele mes tyre, Arsene Wenger më në fund e ka mposhtur Jose Mourinhon.

Takimi i zhvilluar sot mes Arsenalit e Manchester Unitedit u mbyll me fitoren e vendasve me rezultat 2-0, në një takim ku United i kishte pushuar mbi 4 lojtarë të formacionit bazë, kur dihet që prioritet i skuadrës nga ‘Old Trafford’ është Europa League, pasi që gjasat për një vend në top4 janë zvogëluar dukshëm pas shumë barazimeve në shtëpi këtë sezon.

Rol në këtë fitore të Arsenalit pati Granit Xhaka, i cili e shënoi golin e epërsisë nga distanca, gol ky që pati edhe një devijim të dukshëm nga Herrera. Për 2-0 shënoi Danny Welbeck dhe gola të tjerë nuk pamë.

Me këtë fitore, Arsenali e ndal serinë e 25 ndeshjeve pa humbje të Unitedit në Premier League.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE


Granit Xhaka Goal HD Arsenal 1-0 Manchester… par sportvideostv

LIDERI NË PRAG TË TITULLIT

Çka i duhet Trepçës’89 për t’u bërë kampion?

7 Maj, 2017 @18:14

Me rezultatet e ndeshjeve të sotme, Trepça’89, ka mbetur 10 pikë...

VËLLAZNIMI-2KORRIKU

Vëllaznimi para Superligës, rikthehet për fitore

7 Maj, 2017 @18:02

Skuadra e 2 Korrikut nga Prishtina mbylli pjesën e parë me avantazh...

FERIZAJI-TREPÇA

Ferizaj ‘godet’ Trepçën

7 Maj, 2017 @17:48

Me dy gola të shënuara në pjesë të parë, Ferizaji ka shënuar...

LIRIA-DRITA

Liria-Drita, përfundon turpshëm

7 Maj, 2017 @17:38

Pasi që tifozët e Dritës pushtuan fushën e lojës në ndeshjen...

PRISHTINA-LLAPI

Daku e Hyseni, përmbysin Prishtinën

7 Maj, 2017 @17:24

Me dy gola të shënuara në 20 minutat e fundit të ndeshjes Llapi...

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori tek Manchester City?

17 Janar, 2018 @8:15

Më në fund humbën! E humbën një ndeshje pasi titulli është i...

THEO WALCOTT

Walcott në Goodison Park

16 Janar, 2018 @14:17

Sulmuesi i Arsenalit, Theo Walcott, është pranë zyrtarizimit si...

UNITED - STOKE

Vetëm fitore në janar

Foto: premierleague.com

15 Janar, 2018 @22:37

Manchester United ka vazhduar me fitore, duke e shënuar të tretën...

MEDIA

McCarthy lëvdon talentin e Celinës

Ish-trajneri i Irlandës, Sunderlandit, Wolvesit dhe tash i Ipswichit, Mick McCarthy (58 vj.)

15 Janar, 2018 @15:10

Trajneri i Ipswich Townit, Mick McCarthy, ka lëvduar reprezentuesin...

POTTERS

Stoke emëron trajnerin para ndeshjes me United

15 Janar, 2018 @12:39

Ndeshja e radhës për ekipin e Stoke City luhet sonte me fillim prej...

Të gjitha lajmet nga Premier League