Të gjitha lajmet

PAS TRIUMFIT

Xhaka: Tejet i lumtur me çmimin

Xhaka: Tejet i lumtur me çmimin

29 Gusht, 2017 @14:28

Futbollisti me origjinë shqiptare i Zvicrës, Granit Xhaka, është shprehur të jetë tejet i lumtur me çmimin e fituar mbrëmë - si futbollisti më i mirë i Zvicrës për vitin 2017.

”Çdo çmim që fitohet të bën të ndjehesh mirë, por kësaj radhe është diçka e veçantë. Të fitosh me votat e përkrahësve është shumë speciale. Ju jeni ata që më motivoni të punojë edhe më shumë ashtu që të jap më të mirën nga vetja për t’ju bërë krenar. Ju falemnderit shumë për përkrahjen,” ka shkruar Xhaka Facebook, pak më parë në shenjë falenderimi.

STËRVITJET E KUQEZINJËVE

Panucci vëzhgon kuqezinjtë në stërvitje

29 Gusht, 2017 @13:25

Selektori i ri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka...

RAFET PREKAZI

Prekazi: Vijmë duke u ngritur

29 Gusht, 2017 @13:09

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi në deklaratën e tij...

GOAL OF THE SEASON

Goli i stinorit, i takon Mandzukicit

29 Gusht, 2017 @12:17

Goli i shënuar në finalen e fundit të Ligës së Kampionëve ndaj...

XHELIL ASANI

Shkëndija zyrtarizon mbrojtësin e ri

29 Gusht, 2017 @10:06

Mbrojtësi i majtë 21 vjeçar është futbollist i ri i...

MBROJTËSI PORTUGEZ

Luis Neto në Stamboll për Fenerbahçen

29 Gusht, 2017 @9:56

Mbrojtësi i deritashëm i Zenitit, portugezi Luis Neto, dje në...

TRANSFER

Cikalleshi largohet nga nënkampioni

29 Gusht, 2017 @9:45

Lojtari i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, është larguar...

EKIPET SHKRUAJNË

Liverpool dhe Leipzig, zyrtarizojnë marrëveshjen

29 Gusht, 2017 @9:26

Para pak çastesh, Liverpool dhe Leipzig, thuajse në të njejtën...

KOSOVA U21

Kosova U21 nis përgatitjet, Celina e Sulejmani mungojnë

28 Gusht, 2017 @23:59

Kosova U21 ka mbajtur sot seancën e parë stërvitore në prag të...

SWISS FOOTBALL AWARDS

Granit Xhaka, futbollisti zvicran i vitit

28 Gusht, 2017 @21:43

Në ceremoninë ‘Swiss Football Awards’ që po mbahet momentalisht,...

ZYRTARE

Sahiti zyrtarisht i Skënderbeut

28 Gusht, 2017 @21:36

Ashtu siç u raportua dje, ashtu edhe ndodhi. Suad Sahiti është...

ANALIZË

5 derbi të fundjavës

21 Tetor, 2017 @11:43

1. Chelsea – Watford (e shtunë, ora 1e30) Conte nuk është i...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND

Liburni e mbyll me disfatë

15 Tetor, 2017 @20:03

Pas eliminimit pas humbjes së pësuar nga skuadra e Nacional...

Të gjitha lajmet nga International