Të gjitha lajmet

DRITA-LLAPI

Xhevdet Shabani shkëlqen për ditëlindje, Drita feston

Xhevdet Shabani shkëlqen për ditëlindje, Drita feston

10 Tetor, 2017 @15:54

Drita
Llapi
Drita 3 : 1 Llapi
Xhevdet SHABANI 23', 65', Astrit FAZLIU 41' Mirlind DAKU 67'

Stadiumi i qytetit, Gjilan.

Futbollisti më i dalluar i Dritës, Xhevdet Shabani, që sot po feston ditëlindjen e tij, ka dhënë një paraqitje për tu mbajtur mend “Intelektualëve” të cilët kanë festuar për të dalë në vend të dytë të klasifikimit pas fitores.

Xhevdet Shabani ka shënuar dy herë dhe ka asistuar në një gol tjetër, ku Drita mposhti liderin Llapi në stadiumin e qytetit në Gjilan, për të arritur kuotën e 15 pikëve, dy më pak se lideri aktual.

TABELA AKTUALE

Llapi tentoi të rikthehet në pjesë të dytë kur Mirlind Daku uli epërsinë në 2-1, pasi që më parë Shabani e Astrit Fazliu kishin shënuar për bardhekaltërit gjilanas, por forma e mirë e Shabanit nuk la shumë mundësi për llapjanët.

Drita morri të tre pikët e ndeshjes sot, derisa iu afrua Llapit në klasifikim edhe më, duke ua shkaktuar humbjen e dytë të stinorit.

OPINION

Një “caretaker” për Kosovën

11-shja e përfaqësueses së Kosovës, para ndeshjes me Islandën (09.10.2017)/ Foto: FFK

10 Tetor, 2017 @12:27

Fundi i epokës së Albert Bunjakit në krye të përfaqësueses së...

DEKLARATA PAS NDESHJES: CHRISTIAN PANUCCI

Panucci: Detaji vendosi. Po e ndryshoj mentalitetin

10 Tetor, 2017 @0:11

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, pas...

OPINION

Ndalesa e parë

9 Tetor, 2017 @23:29

Të ndërtosh një përfaqësuese shtetërore kërkon kohë! Disa...

MAQEDONIA-LIHTENSHTAJNI

Tre gola me emra shqip te Maqedonia

9 Tetor, 2017 @23:19

Maqedonia, që ka qenë rivale e Shqipërisë në kualifikime për...

DEKLARATA PAS NDESHJES: ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Krenar me këta djem

9 Tetor, 2017 @23:06

Përzgjedhësi në largim i përfaqësueses së Kosovës, Albert...

SHQIPËRIA-ITALIA

Candreva vendos, Shqipëria përfundon e treta

9 Tetor, 2017 @22:49

Kombëtarja shqiptare në futboll ka regjistruar humbjen e dytë me...

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 Tetor, 2017 @22:39

Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të...

SHQIPËRI - ITALIA

Shqipëri vs. Itali, formacionet startuese

9 Tetor, 2017 @19:51

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

E PABESUESHME

Nën 1 milionë, të parët në botë

9 Tetor, 2017 @19:49

Sipas të dhënave në faqen zyrtare të UEFA-së, përcjell...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Islanda-Kosova

9 Tetor, 2017 @19:41

Janë përcaktuar startuesit për ndeshjen e fundit kualifikuese të...

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:26

Me fillim nga ora 14:00, sot në “Bajram Aliu” të Skenderajit...

PARA NDESHJES FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari e Vëllaznimi takohen në kryeqytet

20 Tetor, 2017 @11:18

Dy skuadrat e ardhura direkt nga Liga e Parë, Flamurtari e...

PARA NDESHJES DRITA - TREPÇA 89

Kampioni në Gjilan, duel për ndjekjen e kreut

ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:10

Një nga duelet më interesante të ditës zhvillohet në Gjilan....

PARA NDESHJES LIRIA - LLAPI

Liria pret liderin në Prizren

llapifc.com

20 Tetor, 2017 @11:08

Me fillim nga ora 14:00, Liria pret në Prizren Llapin lider, në...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga