Të gjitha lajmet

TERMINET E XHIROS IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

19 Tetor, 2017 @13:52

Janë përcaktuar terminet për xhiron e katërt të Superligës së Kosovës në basketboll.

Xhiroja e radhës hapet nesër me ndeshjen që pritet të jetë ndër më interesantet e javës, Ylli-Bashkimi, derisa pritet duel interesant edhe në Pejë, ku Peja pret Rahovecin.

TABELA AKTUALE

TERMINET:

E premte
19:00 Ylli - Bashkimi

E shtunë
20:00 Kerasan Prishtina - Borea
20:00 Trepça - Sigal Prishtina

E diel
16:00 Peja - Rahoveci

ALEKSANDAR GRUEV

Gruev: Loja agresive në fillim, vendosi

BOROZANI/ A.P

19 Tetor, 2017 @13:21

Basketbollisti bullgar i Bashkimit, Aleksandar Gruev, në deklaratën...

PREDRAG MILOVIC

Trajneri i Bashkimit: Ekipi më i mirë fitoi

BOROZANI/ A.P

19 Tetor, 2017 @13:00

Trajneri i Bashkimit, Predrag Milovic, në deklaratën e tij pas...

A LETTER FROM LEGEND

Bryant këshillon Haywardin pas lëndimit të tmerrshëm

19 Tetor, 2017 @10:57

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant, ka...

PËRMBLEDHJE E MËNGJESIT

Spurs fiton me mungesa

nba.com

19 Tetor, 2017 @9:16

San Antonio Spurs edhe pse kishte mungesa si Kawhi Leonard e Tony...

FIBA EUROPE CUP

Triumf i Prishtinës në Belgjikë

18 Tetor, 2017 @21:22

Sigal Prishtina ka shënuar fitore të madhe në nismë të FIBA...

AKADEMIK-TIRANA

Humbja e dytë për Tiranën

Foto: BIBL

18 Tetor, 2017 @20:45

Tirana ka pësuar edhe në ndeshjen e dytë të stinorit 2017/18 në...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Belfius Mons - Sigal Prishtina

18 Tetor, 2017 @19:14

Janë publikuar pesëshet startuese të Belfius Monsit dhe të Sigal...

BIBL

Bashkimi fillon me humbje stinorin në BIBL

Foto: BIBL

18 Tetor, 2017 @19:06

Skuadra prizrenase Bashkimi, në ndeshjen e parë të stinorit...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Blokotehna - Bashkimi

18 Tetor, 2017 @17:26

Këto janë pesëshet startuese të Blokotehnas dhe të Bashkimit....

TURNEU NË BULLGARI

12-shja e Kosovës U15 për turneun në Sofje

18 Tetor, 2017 @13:21

Kosova U-15 (meshkujt) prej 3 deri më 5 nëntor do të marr pjesë...

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 Korrik, 2018 @22:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor...

THIERRY HENRY

Lë TV-në, fokusohet për trajner

16 Korrik, 2018 @21:19

Sulmuesi legjendar i Francës dhe i Arsenalit e Barcelonës, Thierry...

CRISTIANO RONALDO

Në moshën time, futbollistët shkojnë në Kinë

Fotot: Juventus Official/fb

16 Korrik, 2018 @21:08

Cristiano Ronaldo, që sot zyrtarisht u prezentua te Juventus, ka...

GONZALO HIGUAIN

Ramadani po e çon drejt Premier Ligës

16 Korrik, 2018 @14:58

Juventus mund të përfitojë 60 milionë euro nga transferimi i...

LEONARDO

Para marrëveshjes me Milanin

16 Korrik, 2018 @14:49

Mediat italiane raportojnë sot se braziliani Leonardo është pranë...

Të gjitha lajmet nga