Të gjitha lajmet

VUSHTRRIASI

Zabërgja ndahet me Vëllaznimim

Dior Zabërgja me fanellë të Kosovës së Vushtrrisë/ BOROZANI/ Arkiv

Zabërgja ndahet me Vëllaznimim

4 Dhjetor, 2016 @17:47

Futbollisti që arriti të bëhet nënkampion i pjesës së parë të stinorit me Vëllaznimin e Gjakovës, Dior Zabërgja, është larguar nga skuadra gjakovare.

Me fundin e pjesës së parë të stinorit ai ka përfunduar edhe obligimin kontraktual që e ka pasur me ekipin gjakovar dhe tashmë po i shikon ofertat tjera ku do të vazhdojë në pranverë, ka bërë të ditur vetë lojtari për Bota Sot sot.

NË HOLANDË

Celina 85 minuta në barazim

4 Dhjetor, 2016 @17:36

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka qenë...

OLIMPICO

Derbi romak, i Romës

4 Dhjetor, 2016 @17:15

Lazio u tregua më e mirë se Roma në pjesë të parë të ndeshjes,...

BOURNEMOUTH - LIVERPOOL

Goleadë e përmbysje, Liverpooli bie në ‘Dean Court’

4 Dhjetor, 2016 @16:28

Edhe pse e filloi takimin shumë mirë, duke shënuar 2 herë për 22...

AZDREN LLULLAKU

Llullaku shpallet befasia e vitit në elitën rumune

4 Dhjetor, 2016 @15:41

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Azdren Llullaku, ka fituar çmimin...

KUPA E KOSOVËS - RRETHI IV

Bashkimi i Koretinit befasia e Kupës

4 Dhjetor, 2016 @15:33

Pas dueleve të zhvilluara në rrethin e katërt të Kupës së...

CHAPECOENSE

Ronaldinho mban fjalën!

4 Dhjetor, 2016 @14:46

Ashtu siç premtoi, ashtu edhe bëri! Ronaldinho sot zyrtarisht u...

MILAN - CROTONE

Lapadula shpëton rossonerët

4 Dhjetor, 2016 @14:29

Vazhdon ecuria pozitive e Milanit. Edhe pse me plot vështirësi,...

HOLANDË

Rashica asiston për Vitessen (VIDEO)

3 Dhjetor, 2016 @21:40

Në takimin që Vitesse momentalisht po e luan ndaj Zwolles, Milot...

WEST HAM - ARSENAL

Mustafi asiston, Sanchez shkëlqen, Arsenali ngjitet

3 Dhjetor, 2016 @20:25

Pas eliminimit nga kupa, Arsenali i është rikthyer fitoreve në...

LEIPZIG - SCHALKE

Leipzigu e ka seriozisht!

3 Dhjetor, 2016 @20:19

Vazhdon ecuria fenomenale e Leipzigut! Skuadra e sapopromovuar në...

FEDERATAT E RAJONIT

Vokri e Shala në Qipro

Fadil Vokrri/ Foto: fshf

16 Mars, 2017 @12:22

Pas vizitës ne Shqipëri dhe pjesëmarrjes në Asamblenë e...

TE BALLKANI

Dorëhiqet Hasi, emërohet Elshani

Gzim Hasi, trajner i deritashëm i KF Ballkani/ BOROZANI/ A. P.

13 Mars, 2017 @15:38

Pas disfatës së fundit të pësuar nga Vëllaznimi, trajneri i...

DUELI I VETËM

Një ndeshje në Ligë të Parë

12 Mars, 2017 @10:24

Pas 7 ndeshjeve të zhvilluara dje në Ligë të Parë të Kosovës...

ULPIANA-VUSHTRRIA

Me fitore, Vushtrria i afrohet PlayOffit për Superligë

KF Vushtrria/ Foto: Arkiv

11 Mars, 2017 @16:03

Fitore e madhe dhe e rëndësishme e shënuar nga Vushtrria sot në...

ISTOGU-KOSOVA(P)

Istogu me fitore del nga zona e rrezikshme

11 Mars, 2017 @15:54

Istogu ka shënuar fitore si vendas sot ndaj Kosovës së Prishtinë,...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë