Të gjitha lajmet

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

Zbusin epërsinë e kampionit

24 Prill, 2018 @22:24

Baskonia Vitoria Gasteiz
Fenerbahçe BC
Baskonia Vitoria Gasteiz 88 : 83 Fenerbahçe BC
Rodrigue BEAUBOUIS 21 pikë Jan VESELY 17 pikë

FERNANDO BUESA ARENA

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në ndeshjen e tretë nga skuadra spanjolle Baskonia me rezultat 88-83.

Baskonia në çerekun e katërt ishte vendimtare, duke arritur që të shënojë 21 pikë, kurse mysafirët shënuan 17 pikë dhe kjo gjë e bëri diferencën.

Tek vendasit gjashtë lojtarë shënuan pikë dyshifrore, ku më meritori ishte Rodrigue Beaubouis që shënoi 21 pikë, kurse tek Fenerbahçe, nga katër lojtarët që shënuan pikë dyshifrore, më së shumti shënoi Jan Vesely 17 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e radhës e serisë, që do të luhet përsëri në Spanjë, do të zhvillohet më 26 prill në ora 21:00.

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

24 Prill, 2018 @20:27

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposht Olympiacosin me...

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 Prill, 2018 @16:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të...

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 Prill, 2018 @9:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një...

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 Prill, 2018 @19:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për...

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @9:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe...

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 Prill, 2018 @9:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës,...

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 Prill, 2018 @15:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18,...

GAME 4: WIZARDS - RAPTORS

Washingtoni barazon serinë

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:59

Fitorja me rezultat 106-98 e Washingtonir kundër Toronto Raptorsit,...

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

24 Prill, 2018 @20:27

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposht Olympiacosin me...

GAME 2: FENERBAHÇE - BASKONIA

Fenerbahçe një fitore larg Final Fourit

Foto: Fenerbahce

20 Prill, 2018 @20:51

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, duke e mposhtur Baskonian...

GAME 1: FENERBAHÇE - BASKONIA

Epërsia e pjesës së parë, mjaftoi për fitore

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2018 @21:41

Epërsia e krijuar në pjesë të parë nga Fenerbahçeja në...

GAME 1: OLYMPIACOS - ZALGIRIS

Vazhdimet përcaktojnë fituesin

Foto: Zalgiris/fb

18 Prill, 2018 @21:34

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka befasuar në ndeshjen e parë të...

GAME 1: PANATHINAIKOS - REAL MADRID

Panathinaikos deklason Realin

17 Prill, 2018 @21:21

Një diferencë kaq e madhe nuk është pritur as nga lojtarët e...

Të gjitha lajmet nga Euroleague