Të gjitha lajmet

MONACO-DIJON

Zëvendësuesi Falcao kthen Monacon në kryesim të pastër

Zëvendësuesi Falcao kthen Monacon në kryesim të pastër

15 Prill, 2017 @23:05

Monaco
Dijon
Monaco 2 : 1 Dijon
N. Dirar 69', R. Falcao 81' 42' C. Varrault

Monaco ka qenë pranë befasisë kur ekipi që po lufton për mbijetesë në Ligue 1, Dijon, kishte shënuar në pjesë të parë dhe dukej se po bënte gjithçka për të shkëputur pikë në Louis II.

Por, lufta e madhe e ekipit që po kërkon titullin dhe atij që po lufton për mbijetesë në fund i takoi këtyre të parëve.

TABELA AKTUALE E LIGUE 1

Ka qenë Nabil Dirar që barazoi për Monacon, derisa kolumbiani Radamel Falcao që u fut në ndeshje në minutën e 60, shënoi golin që ndërroi fatin e Dijonit, për fitoren e Monacos 2-1. Falcao goditi portën e mysafirëve me një ‘torpedo’ nga gjuajtja e lirë.

Monaco pas kësaj fitoreje ka 3 pikë më shumë se Paris St Germain, që është edhe kampion aktual i Francës.

Ndërkaq Dijon, mbijetesën duhet ta kërkojë në ndeshjet tjera të mbetura të elitës së futbollit francez.


Falcao SUPER Goal HD - Monaco 2-1 Dijon 15.04.2017 by Goals_online

TWENTE-NEC

Celina me asist në fitoren e Twentes

15 Prill, 2017 @22:20

Skuadra e Twentes, ku luan reprezentuesi i Kosovës, Bersant Celina,...

TEUTA-KUKËSI

Pejic me dygolësh, kthen Kukësin në krye

15 Prill, 2017 @22:08

Sulmuesi veteran kroat, Pero Pejic, ka shënuar dy golat e Kukësit...

BARCELONA-SOCIEDAD

Messi me 2 gola e 1 asistim, për të ndjekur Realin

15 Prill, 2017 @21:39

Barcelona nuk ka lejuar edhe një befasi në La Liga, përkundër se...

SOUTHAMPTON-CITY

City fiton dhe del mbi Liverpoolin

15 Prill, 2017 @19:25

Manchester City është dashur të durojë 55 minuta lojë për të...

FESTË NË NICE

Nice në gara europiane, pas 40 vitesh

Foto: via L'Equipe

15 Prill, 2017 @19:08

Skuadra e Nice në Ligue 1, me fitore të shënuar sot ndaj Nancyt,...

SERIE B

Pippo Inzaghi ngrit Venezian në Serie B, pas 12 vitesh

15 Prill, 2017 @18:42

Ish-sulmuesi i njohur italian, tash trajner i Venezias, Filippo...

ROBERT GJERAJ

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

BOROZANI/A. Paçarizi

15 Prill, 2017 @17:52

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, do të mungojë në ndeshjen e...

PAS NDESHJES NDAJ PESCARAS

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

15 Prill, 2017 @17:36

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është dashur të...

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @17:06

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka...

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @16:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

FESTË NË NICE

Nice në gara europiane, pas 40 vitesh

Foto: via L'Equipe

15 Prill, 2017 @19:08

Skuadra e Nice në Ligue 1, me fitore të shënuar sot ndaj Nancyt,...

COUPE DE FRANCE

Monaco e përgjysmuar arrin gjysmëfinalen

4 Prill, 2017 @22:00

Skuadra e Monacos që po kalon formë të lartë këtë stinor si në...

COUPE DE LA LIGUE

Kupa e Ligës i takon Parisit

1 Prill, 2017 @21:50

Pas eliminimit të turpshëm nga Barcelona në Ligën e Kampionëve,...

MEDIA

Lacazette si shpëtim për ekipet e Premier Ligës

Alex Lacazette (Lyon)/ Foto: OL Official

3 Mars, 2017 @10:21

Mediat britanike kanë vazhduar edhe sot raportimet e tyre se...

TALENTI AGIM ZEKA

Agim Zeka debuton te Lille nën vëzhgim të Bielsës

Agim Zeka, pasi që u zyrtarizua nga Lille

28 Shkurt, 2017 @10:27

Në vikendin që posa kaloi, sulmuesi i talentuar, Agim Zeka, ka...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1