Të gjitha lajmet

SOUTHAMPTON - CHELSEA

Zëvendësuesi Giroud shpëton Chelsean, shton problemet e Southamptonit

Zëvendësuesi Giroud shpëton Chelsean, shton problemet e Southamptonit

14 Prill, 2018 @14:25

Southampton
Chelsea
Southampton 2 : 3 Chelsea
D.Tadic 21', J.Bednarek 60' O.Giroud 70' 78', E.Hazard 75'

St. Mary's Stadium

Pas mesjavës me përmbysje në garat evropiane, me përmbysje ka kaluar dhe takimi hapës i xhiros në Premier League.

Chelsea i Antonio Contes arriti ta fitojë me përmbysje takimin ndaj Southamptonit, për t’i mbajtur kështu gjallë shpresat për një vend që dërgon në Champions League.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

Në fakt vendasit zhvilluan një ndeshje shumë të mirë për 60 minuta, mirëpo gjithçka ndryshoi pas inkuadrimit të francezit Olivier Giroud në radhët e mysafirëve. Sulmuesi shtatlartë u inkuadrua në lojë në minutën e 61’ dhe tregoi ndikim të menjëhershëm në lojë, duke shënuar 2 herë, ndërsa goli tjetër u shënua nga Hazard, për t’ia mundësuar kështu mysafirëve arkëtimin e 3 pikëve të reja.

Sa i përket vendasve, kjo humbje iu shton atyre problemet në luftën për mbijetesë.

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 Prill, 2018 @6:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

GJILANI-FERONIKELI

Starova vazhdon me barazime

13 Prill, 2018 @16:08

Barazimi i tretë me radhë i Sulejman Starovës prej se u emërua...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

SHORTI I GJYSMËFINALES

Valon Berisha me ekip, mëson rivalin e gj’finales

Foto: uel/fb

13 Prill, 2018 @11:13

U tërhoq shorti para pak çastesh dhe u kuptuan çiftet...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria ndaj Uellsit

13 Prill, 2018 @11:09

Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

PREMIER LEAGUE

Skuadra më e mirë e sezonit në Premier League

19 Prill, 2018 @13:08

Pak javë para përfundimit, është publikuar skuadra më e mirë e...

ME PEP GUARDIOLËN

Manchester City zyrtarisht kampion

15 Prill, 2018 @18:21

Manchester City ka fituar titullin e Premier Ligës angleze edhe...

TOTTENHAM - CITY

City fiton, por ende nuk feston

Foto: Premier League

14 Prill, 2018 @21:37

Pas 3 humbjeve radhazi në Premier League e Champions League,...

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Pas 6 vitesh, kthehen në Premier Ligë!

Foto: bbc/getty

14 Prill, 2018 @20:56

Edhepse nesër zhvillojnë ndeshjen e xhiros së XXXXIII të...

LIVERPOOL-BOURNEMOUTH

Salah briliant, arrin 40-shen

Fotot: premierleague/fb

14 Prill, 2018 @19:52

Liverpool ka shënuar fitore rutinore ndaj Bournemouthit sot, 3-0,...

Të gjitha lajmet nga Premier League