Të gjitha lajmet

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

Teksti: KFShkëndija

8 Tetor, 2017 @21:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës është caktuar të luhet të më 14 tetor, për shkak se të dielën zhvillohen zgjedhjet lokale në vend.

Shkëndija fundjavën e ardhshme rikthehet në aksion pasi vazhdojnë garat në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë.

Komisioni për gara pranë FFM-së në bashkëpunim me Ministrinë për Punë të Brendshme për shkak se të dielën zhvillohen zgjedhjet lokale në vend kanë zhvendosur për 24 orë ndeshjet e xhiros së 10-të dhe të njejtat do të luhen një ditë më herët.

Kështu përballja Vardari-Shkëndija do të zhvillohet të shtunën (14 tetor) në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup me fillim në orën 14:30.

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 Tetor, 2017 @19:59

Edhe pse e kishte mundësinë ‘në dorën e saj’, Skocia ka barazuar...

GRUPI E

Polonia siguron Botërorin, Danimarka e dyta

8 Tetor, 2017 @19:55

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Me fitoren e sotnme ndaj...

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Vushtrria gabon, humb mundësinë për ngjitje

Foto: KF Vushtrria

8 Tetor, 2017 @17:31

Pas humbjes së Ballkanit dje, mundësinë për t’u ngjitur në...

DUKAGJINI-KEK

Visar Sahiti vendos, KEK-u ngrit epërsinë

8 Tetor, 2017 @17:25

Në një xhiro kur të tre ndjekësit kanë humbur pikë, nuk kanë...

NGA KONFERENCA E CHRISTIAN PANUCCIT

Panucci: Së pari loja, pastaj rezultati

8 Tetor, 2017 @17:15

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka mbajtur...

ELITE ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Elite Round’

8 Tetor, 2017 @16:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit...

LORIK CANA

Lamtumira e Canës, nesër në Loro Boriçi

BOROZANI/LisDorambari/Arkiv

8 Tetor, 2017 @12:31

Dueli i fundit kualifikues për Shqipërinë në kampanjën drejt...

JAVA IX

Liga e Parë vazhdon sot me 6 ndeshje

8 Tetor, 2017 @12:25

Pas 2 ndeshjeve të luajtura dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll...

EUROPEAN QUALIFIERS

Xhiroja e fundit e grupeve nis sonte

8 Tetor, 2017 @12:10

Pas ndeshjeve të mbrëmshme që e mbyllën xhiron e parafundit të...

RUSSIA 2018

Bashkangjitet edhe Nigeria, 12 përfaqësuese sigurojnë Botërorin

8 Tetor, 2017 @12:04

Pas takimeve të luajtura dje, përfaqësuesja e Nigerisë e ka...

RUSSIA 2018

Bashkangjitet edhe Nigeria, 12 përfaqësuese sigurojnë Botërorin

8 Tetor, 2017 @12:04

Pas takimeve të luajtura dje, përfaqësuesja e Nigerisë e ka...

BOSNJA-BELGJIKA

Goleadë në Sarajevë, Bosnja rrezikon Botërorin

7 Tetor, 2017 @19:53

7 gola të shënuara, tre herë rezultati u barzua, dy herë u...

KROACIA ZYRTARIZON TRAJNERIN E RI

Zlatko Dalic, emërohet përzgjedhës i Kroacisë

7 Tetor, 2017 @13:01

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kroacisë (HNS)...

EUROPEAN QUALIFIERS

Sonte mbyllet xhiro e parafundit e kualifikimeve evropiane

7 Tetor, 2017 @12:36

Me ndeshjet që luhen sonte do të mbyllet xhiroja e parafundit e...

KROACIA-FINLANDA

Kroacia shkarkon selektorin, kualifikimi në rrezik

7 Tetor, 2017 @9:27

Pas barazimit të befasueshëm mbrëmë për kroatët ndaj...

Të gjitha lajmet nga International