Të gjitha lajmet

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që pritet të debutojë në përballjet miqësore të Koosvës që zhvillohen më 24 dhe 27 mars, ndër të tjera ka bërë të ditur pas stërvitjeve të para me reprezentacionin se ka gjetur ekip të koordinuar.

“E kam thënë menjëherë që Kosova është ekipi pjesë e të cilit do të jem,” ka thënë futbollisti 18 vjeçar i Genkut, duke treguar se vendimi i tij ka qenë i lirë dhe nuk ka qenë i ndikuar nga askush.

Edon Zhegrova, Kosovo

“Nuk është se e njoh shumë mirë lojën e dy ekipeve kundër të cilave do të luajmë, por duhet të jemi shumë të vëmendshëm gjatë gjithë ndeshjes. Jam optimist se do të luajmë një lojë shumë të mirë,” ka thënë ndër të tjera Zhegrova.

Kosova luan miqësore me Madagaskarin më 24 mars, ndërsa me Burkina Fason më 27 mars.

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova debuton me humbje në ‘Elite Round’

21 Mars, 2018 @19:57

Në takimin e parë të fazës ‘Elite Round’, përfaqësuesja U19 e...

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova U19 në disavantazh pas 45 minutave

21 Mars, 2018 @18:34

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh 2-0 ndaj...

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Kosovës U19 ndaj portugezëve

21 Mars, 2018 @17:11

Përfaqësuesja e Kosovës U19 pas një ore nis ndeshjen ndaj...

STINORI 2017/18

Çka kanë të përbashkët Gjilani, Liria e Llapi?

BOROZANI/Arkiv/A.P.

20 Mars, 2018 @20:46

Tre skuadra të Superligës, nga qytete relativisht të largëta për...

SULEJMAN STAROVA

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

20 Mars, 2018 @20:30

Tashmë numri i skuadrave të Superligës me trajner nga Shqipëria...

BILETAT

Francoville, stadiumi dhe biletat për ndeshjet e Kosovës

Stadium "Jean Rolland" në Francoville, 20km larg qendrës së Parisit, Francë

20 Mars, 2018 @17:06

Kosova në përballjet që do t’i zhvillojë këtë javë, ndaj...

KOSOVA U21

Lista e Kosovës U21 për 2 ndeshjet e marsit

Foto: FFK

19 Mars, 2018 @21:12

Kur jemi pak ditë nga zhvillimi i ndeshjeve, kjo është lista e të...

KOSOVA U21

Deklaratat e lojtarëve para ndeshjeve kualifikuese

19 Mars, 2018 @21:06

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para dy ndeshjeve kualifikuese u...

KOSOVA U21

Prekazi: Kemi treguar lojëra të mira, na duhet përkrahja

19 Mars, 2018 @20:44

Kosova U21 ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 Mars, 2018 @21:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 Mars, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji,...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve