Të gjitha lajmet

LONDON 2017

Zhgënjim për yjet e mbrëmjes

Zhgënjim për yjet e mbrëmjes

12 Gusht, 2017 @23:20

Natë e kobshme për legjendat e atletikës. Pasi Mo Farah humbi titullin e dytë në këtë kampionat duke përfunduar pas Muktar Edris në 5000m, Usain Bolt nuk arriti ta përfundojë garën me stafetën e Xhamajkës për shkak të lëndimit, duke bërë që përshendetja e tij nga bota e atletikës të mos bëhet në mënyrën më të mirë të mundshme.

Titulli në këtë disiplinë shkoi për vendasit të cilët shkrinë epërsinë e amerikanëve pas ndërrimit të tretë. Japonia doli e tretë në 4x100m stafetë tek meshkujt, të cilën disiplinë tek femrat e fituan SHBA-të para Britanisë së Madhe dhe Japonisë.

Kampionët tjerë të mbrëmjes së parafundit nga ky kampionat botëror i atletikës ishin gjermani Johannes Vetter në hedhje shtize; Kevin Mayer i solli Francës të artën e parë në dekatlon dhe rusja Maria Lasitkine fitoi si atlete e pavarur garën në kërcim së larti.

XHUDO

“Asnjë rivale e denjë për Majlinda Kelmendin”

Foto: JudoInside

10 Gusht, 2017 @15:25

Pak ditë para Botërorit të Xhudos, që këtë vit mbahet në...

OPINION

Vetëtima e Boltit

REUTERS/Arkiv

5 Gusht, 2017 @12:42

Shpjegimet shkencore pse është më i miri Në kanalin sportiv...

BOKS

Penzionohet Klitschko

3 Gusht, 2017 @13:24

Edhe pse u mendua se do të kishte një ripërballje me Anthony...

EURO U-17/ DIV B

Vajzat U17 mposhten nga izraelitet

2 Gusht, 2017 @15:17

Përfaqësuesja e Kosovës U17 në hendboll, që po merr pjesë në...

EURO U-17/ DIV B

EHF përjashton Greqinë nga europiani

Foto: gol.mk

2 Gusht, 2017 @13:56

Federata Europiane e Hendbollit (EHF) ka përjashtuar Greqinë U17...

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposhtet nga Sllovenia

1 Gusht, 2017 @23:31

Në përballjen e dytë, Përfaqësuesja e Kosovës U17 në...

GOLF

Takim i rëndësishëm i golfistëve kosovarë me ata të diasporës

23 Tetor, 2017 @13:29

Me datat 21 dhe 22 tetor 2017 në Gjermani janë mbledhur për herë...

PËR TOKIO 2020

Lista e përfituesve të bursave olimpike

Foto: KOK

17 Tetor, 2017 @8:49

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka përzgjedhur 19 sportistë që...

AUTO SPORTS

Gjakova gati për garën e radhës

7 Tetor, 2017 @16:31

Të dielën në Gjakovë zhvillohet gara e parafundit e Kampionatit...

XHUDO

Majlinda operohet me sukses

15 Shtator, 2017 @15:43

Kampionja e vetme olimpike që ka Kosova, Majlinda Kelmendi, është...

PANAIRI I SPORTIT

Panairi i sportit u mbajt sot në Gjakovë

Foto: Lorik Haxhishabani - Klubi i tenisit SPOREK

14 Shtator, 2017 @13:05

I organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës, sot në Gjakovë u...

Të gjitha lajmet nga Të tjera