Të gjitha lajmet

GRUPI E: ZVICRA - KOSTA RIKA

Zvicra me pikën e nevojshme për kualifikim

Fotot: FIFA/twitter

Zvicra me pikën e nevojshme për kualifikim

27 Qershor, 2018 @21:35

Zvicra
Kosta Rika
Zvicra 2 : 2 Kosta Rika
Blerim DZEMAILI 31', Josip DRMIC 88' 56' Kendall WASTON, 90'+3 Yann SOMMER (AG)

Stadion Nizhny Novgorod, Nizhniy Novgorod.

Duke mos u varur fare nga ndeshja tjetër që zhvillohej në të njejtën kohë [Brazili-Serbia] Zvicra ka siguruar pikën e nevojshme për të tubuar 5 pikë në total dhe kaluar tutje, në të tetën e finales.

Blerim Xhemajli i dha epërsinë Zvicrës, ndërsa për Kosta Rikën barazoi Kendall Waston.

Costa Rica

E më pas, kur u mendua se Zvicra po e fitonte ndeshjen me golin e Josip Drmicit, ka qenë sulmuesi Bryan Ruiz që pa penalltinë e tij të dëbuar nga shtylla e prej shpinës së portierit Yann Sommer të përfundojë në rrjetë, për 2-2.

TABELA dhe ORARI

Në fakt, Kosta Rika ka pasur tepër raste të mira në 15 minutat e para të ndeshjes. Katër raste të qindpërqindta dhe shtylla të goditura - por goli nuk erdhi assesi në 45 minutat e para.

Në fund, Zvicra përfundoi e dyta duke nxjerrë të tetën e finales me Suedinë, ndërsa Kosta Rika duke shënuar kompletoi statistikën se të gjitha skuadrat pjesëmarrëse të Botërorit Rusia 2018, kanë shënuar së paku një gol në këtë turne.

a

GRUPI E: SERBIA - BRAZILI

Brazili dërgon Serbinë në shtëpi

27 Qershor, 2018 @21:22

Brazili duke e mposhtur Serbinë me rezultat 2-0, arriti të...

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta...

11-SHET

Formacionet: Serbia - Brazili

27 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet startuese të Serbisë dhe të Brazilit.

ROSSONERI

Milan përjashtohet nga garat evropiane

27 Qershor, 2018 @17:29

Për shkak të thyerjes së rregullave të fair-playit financiar,...

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

27 Qershor, 2018 @17:08

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të...

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 Qershor, 2018 @16:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0...

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 Qershor, 2018 @14:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014,...

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 Qershor, 2018 @14:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë....

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 Qershor, 2018 @14:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të...

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 Qershor, 2018 @10:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte...

GRUPI E: SERBIA - BRAZILI

Brazili dërgon Serbinë në shtëpi

27 Qershor, 2018 @21:22

Brazili duke e mposhtur Serbinë me rezultat 2-0, arriti të...

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta...

11-SHET

Formacionet: Serbia - Brazili

27 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet startuese të Serbisë dhe të Brazilit.

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

27 Qershor, 2018 @17:08

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të...

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 Qershor, 2018 @16:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018