Të gjitha lajmet

GRUPI E: BRAZILI-ZVICRA

Zvicra ndal Brazilin

Fotot: Squawka

Zvicra ndal Brazilin

17 June, 2018 @21:56

Brazili
Zvicra
Brazili 1 : 1 Zvicra
Philippe Coutinho 20' 50' S. Zuber

Rostov Arena, Rostov na Donu
Zvicra ndal Brazilin
Zvicra ndal Brazilin
Përkundër se kishin një mori rastesh pas pranimit të golit, brazilianët nuk arritën të shënojnë dhe në fund, Zvicra mori një pikë shumë të rëndësishme në përballjen e parë të grupit, ndaj favoritit kryesor të Botërorit. Switzerland Epërsia e arritur me golin e Philippe Coutinhos u shua në pjesë të dytë, kur Xherdan Shaqiri me një korner preciz gjeti Zuberin në mes të portës kundërshtare, që shënoi për 1-1. TABELA dhe ORARI Më pas, vetëm Brazili mbante topin, derisa Zvicra tentoi me Xherdan Shaqirin këmbëshpejtë për kundërsulme - por goli nuk erdhi dhe në fund, nga një pikë për të dyja vendet. Firmino Brazil Zvicra

11-SHET

Brazili vs. Zvicra, formacionet startuese

17 June, 2018 @19:24

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Zvicrës...

GRUPI F: GJERMANIA - MEKSIKA

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

Fotot: squawka

17 June, 2018 @18:55

Kampioni i Botës është mposhtur në përballjen e parë të...

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 June, 2018 @18:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar...

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 June, 2018 @18:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral...

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 June, 2018 @17:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e...

BRAZILI

Për të gjashtin

17 June, 2018 @17:54

Për pesë herë kampionët e botës, gjithçka pos titullit duket...

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 June, 2018 @13:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës...

SERBIA

Histori e dështimeve

17 June, 2018 @13:00

Një histori jo për tu lavduar, me lojtarë premtues tash......

11-SHET: KOSTARIKA-SERBIA

Formacionet: KostaRika - Serbia

Foto: fifa/fb

17 June, 2018 @12:55

Dueli i parë i Grupit E, luhet sot. Kosta Rika dhe Serbia takohen...

NIGERIA

Mundësia e gjeneratës së re

17 June, 2018 @12:53

Nigerianët u mposhtën në ndeshjen e parë, por kush janë pjesë e...

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me...

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018