Të gjitha lajmet

GRUPI E: BRAZILI-ZVICRA

Zvicra ndal Brazilin

Fotot: Squawka

Zvicra ndal Brazilin

17 Qershor, 2018 @20:56

Brazili
Zvicra
Brazili 1 : 1 Zvicra
Philippe Coutinho 20' 50' S. Zuber

Rostov Arena, Rostov na Donu
Zvicra ndal Brazilin
Zvicra ndal Brazilin

Përkundër se kishin një mori rastesh pas pranimit të golit, brazilianët nuk arritën të shënojnë dhe në fund, Zvicra mori një pikë shumë të rëndësishme në përballjen e parë të grupit, ndaj favoritit kryesor të Botërorit.

Switzerland

Epërsia e arritur me golin e Philippe Coutinhos u shua në pjesë të dytë, kur Xherdan Shaqiri me një korner preciz gjeti Zuberin në mes të portës kundërshtare, që shënoi për 1-1.

TABELA dhe ORARI

Më pas, vetëm Brazili mbante topin, derisa Zvicra tentoi me Xherdan Shaqirin këmbëshpejtë për kundërsulme - por goli nuk erdhi dhe në fund, nga një pikë për të dyja vendet.

Firmino

Brazil Zvicra

11-SHET

Brazili vs. Zvicra, formacionet startuese

17 Qershor, 2018 @18:24

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Zvicrës....

GRUPI F: GJERMANIA - MEKSIKA

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

Fotot: squawka

17 Qershor, 2018 @17:55

Kampioni i Botës është mposhtur në përballjen e parë të...

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 Qershor, 2018 @17:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar...

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 Qershor, 2018 @17:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral...

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 Qershor, 2018 @16:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e...

BRAZILI

Për të gjashtin

17 Qershor, 2018 @16:54

Për pesë herë kampionët e botës, gjithçka pos titullit duket...

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 Qershor, 2018 @12:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës...

SERBIA

Histori e dështimeve

17 Qershor, 2018 @12:00

Një histori jo për tu lavduar, me lojtarë premtues tash… ...

11-SHET: KOSTARIKA-SERBIA

Formacionet: KostaRika - Serbia

Foto: fifa/fb

17 Qershor, 2018 @11:55

Dueli i parë i Grupit E, luhet sot. Kosta Rika dhe Serbia takohen...

NIGERIA

Mundësia e gjeneratës së re

17 Qershor, 2018 @11:53

Nigerianët u mposhtën në ndeshjen e parë, por kush janë pjesë e...

11-SHET

Brazili vs. Zvicra, formacionet startuese

17 Qershor, 2018 @18:24

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Zvicrës....

GRUPI F: GJERMANIA - MEKSIKA

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

Fotot: squawka

17 Qershor, 2018 @17:55

Kampioni i Botës është mposhtur në përballjen e parë të...

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 Qershor, 2018 @17:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar...

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 Qershor, 2018 @17:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral...

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 Qershor, 2018 @16:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018