Të gjitha lajmet

ZVICRA-ANDORRA

Zvicra perfekte, Xhaka, Shaqiri e Mehmedi startues

Foto: blick.ch

Zvicra perfekte, Xhaka, Shaqiri e Mehmedi startues

31 Gusht, 2017 @23:23

Zvicra
Andorra
Zvicra 3 : 0 Andorra
H. Seferovic 43', 62', S. Lichtsteiner 67'

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar edhe fitoren e shtatë me radhë në Grupin B kualifikues për Kampionatin Botëror Rusia 2018, duke e mposhtur Andorrën sonte, 3-0.

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi, kanë qenë në 11-shen e parë të ekipit sonte, derisa Haris Seferovic ka shënuar dy gola dhe Stephan Lichtsteiner me një tjetër kanë vulosur fatin e takimit.

TABELAT AKTUALE DREJT RUSIA 2018

Me 21 pikë maksimale nga 7 ndeshje, gjithçka në këtë grup pritet të vendoset në duelin vendimtar kur Portugalia pret Zvicrën, në ndeshjen e fundit të grupit, që zhvillohet më 10 tetor.

seferovic

KUALIFIKIMET U21

Humbje minimale në minutat shtesë e Shqipërisë U21 nga Irlanda Veriore U21

Pamje nga ndeshja e sontme Irlanda U21 - Shqipëria U 21/ Foto: North Ireland FA

31 Gusht, 2017 @22:59

Kombëtarja U21 e drejtuar nga Alban Bushi është mposhtur nga...

FRANCA - HOLANDA

Francë e fuqishme, Holanda rrezikon Botërorin

Foto: Squawka

31 Gusht, 2017 @22:34

Me futboll të bukur dhe lojë shembullore, përfaqësuesja e...

ZYRTARE

Goditja e radhës, Mbappe në Paris!

31 Gusht, 2017 @20:38

Vjen edhe zyrtarizimi! Kylian Mbappe tashmë ka kaluar te PSG-ja....

PËRFAQËSUESJA

Kosova arrin në Zagreb, kjo është agjenda

Foto; FFK

31 Gusht, 2017 @21:08

Përmes një komunikate zyrtare nga FFK-ja është bërë e ditur që...

ZONA E AZISË: GRUPI B

Japonia siguron biletën për Rusia 2018

Foto: theguardian.com

31 Gusht, 2017 @15:47

Me fitoren e shënuar sot në duel ndaj Australisë, 2-0, Japonia ka...

ZYRTARE

Origi huazohet në Bundesliga

31 Gusht, 2017 @16:52

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Liverpoolit dhe ai i...

RENATO SANCHEZ TE SWANSEA

Bayern e liron për Premier Ligë

31 Gusht, 2017 @15:10

Mesfushori i shumëvlerësuar portugez, që nuk po mund të gjej...

SONTE NDESHJA, IRLANDA VERIORE U21 - SHQIPËRIA U21

Shqipëria U21 me mungesa ndaj veriirlandezëve sonte

Foto: FSHF

31 Gusht, 2017 @15:32

Endri Çekiçi është vonuar për tu paisur me vizë britanike....

BILETAT S'SHITEN

As 500 bileta s’u shitën për Shqipëri-Lihtenshtajn

31 Gusht, 2017 @14:25

Numri më i vogël i spektatorëve prej vitesh si vendas do ta pret...

JASON DENAYER

Denayer, përsëri te Galatasray

31 Gusht, 2017 @14:32

Mbrojtësi belg i Manchester Cityt për herë të dytë është...

CALUM CHAMBERS KËRKOHET

Arsenal refuzon ofertën për Chambersin

31 Gusht, 2017 @13:58

Skuadra e Arsenalit që befasoi me shitjen e Alex Oxlade Chamberlain...

SERGE AURIER TE TOTTEHAM

Mbrojtësi i PSG-së zyrtarizohet në Londër

Foto: PSG

31 Gusht, 2017 @13:50

Skuadra londineze, Tottenham, ka zyrtarizuar pak më parë prurjen e...

CHAMBERLAIN

Zyrtarisht i Liverpoolit

Foto: premierleague.com

31 Gusht, 2017 @13:08

Mesfushori këmbëshpejtë i Arsenalit, Alex Oxlade Chamberlain,...

FIFA

Rritet buxheti, rriten shpërblimet për përfaqësueset

Foto: FILE

27 Tetor, 2017 @17:02

Është rritur buxheti i organizatës më të madhe të futbollit në...

RUSSIA 2018 - PLAY OFF

O’Neill publikon skuadrën për ndeshjet Play-Off

27 Tetor, 2017 @13:50

Është publikuar skuadra e Irlandës për ndeshjet e Play Off-it...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018