Basketboll: Të gjitha lajmet


PARA NDESHJES / Balkan League

Peja-Trepça, sonte në Karagaç

Pamje nga ndeshja Peja-Trepça në kuadër të Superligës/ Foto: KB Peja Official/ Korniza

18 Janar, 2017 @10:03

Ekipi kosovar me bilanc më të mirë në BIBL aktualisht, Peja, pret...

Lexo më shumë  →

ARION BALLUKU / FBK Superliga

Rahoveci falenderon Arion Ballukun

Arion Balluku (djathtas), kur KB Rahoveci për herë të parë në histori të klubit siguroi Superligën/ BOROZANI/ A. P.

18 Janar, 2017 @9:45

Pas tre stinorëve të kaluar te KB Rahoveci, Arion Balluku, i...

Lexo më shumë  →

LËNDIMI / NBA

Chris Paul do të mungojë 6-8 javë

18 Janar, 2017 @9:13

Super ylli i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, në ndeshjen e...

Lexo më shumë  →

MIAMI vs HOUSTON / NBA

40 pikët e Hardenit s’mjaftuan

James Harden duke dribluar/ Foto:nba.com

18 Janar, 2017 @8:48

Super ylli i Houston Rocketsit James Harden, bëri çdo gjë për...

Lexo më shumë  →

BIBL / Balkan League

Beroe-Teodo, rezultat i favorshëm për Bashkimin

17 Janar, 2017 @21:01

Ndeshja ndërmjet Beroes dhe Teodos e zhvilluar sonte në kuadër të...

Lexo më shumë  →

TIRANA - KARPOS SOKOLI / Balkan League

Karposi fundos Tiranën

balkanleague.net

17 Janar, 2017 @20:40

Skuadra e vetme që po e përfaqëson Shqipërinë në Ligën...

Lexo më shumë  →

BIBL / Balkan League

Tirana-Karpos, pjesa e parë e ngushtë

17 Janar, 2017 @19:54

Ka përfunduar me rezultat të ngushtë pjesa e parë e ndeshjes...

Lexo më shumë  →

FBK / FBK Superliga

Të gjitha transferimet e afatit kalimtar dimëror

BOROZANI

17 Janar, 2017 @18:29

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati kalimtar dimëror për...

Lexo më shumë  →

TRANSFER / FBK Superliga

Përforcimi i vetëm i Vëllaznimit

17 Janar, 2017 @18:18

Afati kalimtar i janarit më shumë e ka dobësuar skuadrën e...

Lexo më shumë  →

TRANSFER / FBK Superliga

Rahoveci prezenton përforcimin e ri amerikan

KB Rahoveci

17 Janar, 2017 @18:05

Skuadra e Rahovecit sot ka prezentuar përforcimin e ri amerikan,...

Lexo më shumë  →

TRANSFER / FBK Superliga

Prishtina transferon edhe një lojtar nga Ylli

17 Janar, 2017 @17:50

Rrugën e Urim Zenelajt, i cili u transferua nga Golden Eagle Ylli te...

Lexo më shumë  →

TRANSFER / FBK Superliga

Balluku kthehet në fole

BOROZANI

17 Janar, 2017 @17:42

Pas aventurës te skuadra e Rahovecit, basketbollisti shtatshkurtër,...

Lexo më shumë  →

TRANSFER / FBK Superliga

Arian Tahiri i bashkohet Bashkimit

BOROZANI

17 Janar, 2017 @17:33

Basketbollisti i Trepçës, Arian Tahiri, i është bashkuar Imer...

Lexo më shumë  →

NEW YORK KNICKS / NBA

Carmelo kërkon takim me Phil Jacksonin

Carmelo Anthony, majtas, Phil Jackson djathtas

17 Janar, 2017 @17:24

Ylli i New York Knicksit, Carmelo Anthony, nuk po ndihet komfor në...

Lexo më shumë  →

TRANSFER / FBK Liga e Parë

Megasports përforcohet me 3 lojtarë

Skuadra e Megasportsit

17 Janar, 2017 @14:27

Skuadra nga Prizreni, Megasports, është përforcuar me tre...

Lexo më shumë  →

DRAGAN RADOVIC / Balkan League

Radovic: Kualifikimi është i rëndësishëm për ne

Dragan Radovic, trajner i Bashkimit/ BOROZANI/ A. P.

17 Janar, 2017 @13:45

Trajneri i Bashkimit ka thënë se me gjashtë lojtarë në...

Lexo më shumë  →

ANDIN RASHICA / Balkan League

Rashica: Të shohim ç‘do të ndodh

Andin Rashica, trajner i Prishtinës/ BOROZANI/ D.S.

17 Janar, 2017 @13:34

Trajneri i Sigal Prishtinës, Andin Rashica, që ka shënuar fitoren...

Lexo më shumë  →

QËNDRIM BIRAJ / Balkan League

Biraj: Besoj se do të kualifikohemi

Qëndrim Biraj/ BOROZANI/ Arkiv

17 Janar, 2017 @12:54

Kapiteni i Bashkimit, Qëndrim Biraj, përkundër humbjes së pësuar...

Lexo më shumë  →

EDMOND AZEMI / Balkan League

Edo: Të fokusohemi në Superligë dhe Kupë

Edmond Azemi/ BOROZANI/ Arkiv/ E. D.

17 Janar, 2017 @12:43

Kapiteni i ekipit kampion, Edmond Azemi, në prononcimin e tij pas...

Lexo më shumë  →

MINI AFATI I JANARIT / FBK Superliga

Sot kryhet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

17 Janar, 2017 @12:39

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ua rikujton klubeve anëtare...

Lexo më shumë  →

FINAL FOUR 2016 - KONKURS / FBK Superliga

FBK shpall konkurs për organizimin e Final Fourit të Kupës

Final Four në vitin e kaluar ishte organizuar në Prishtinë/ BOROZANI/ D.S.

17 Janar, 2017 @12:06

FBK sot përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka hapur...

Lexo më shumë  →

KOMESARI / FBK Superliga

Kurshumlija bëhet Komesar i Garave

Faton Kurshumlija, majtas/ BOROZANI/ Arkiv

17 Janar, 2017 @11:56

FBK ka bërë të ditur sot se instruktori nacional për referim i...

Lexo më shumë  →

SEKRETAR / FBK Superliga

Dushku në vend të Hoxhës

17 Janar, 2017 @11:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

Lexo më shumë  →

CLIPPERS vs THUNDER / NBA

Clippers lehtë ndaj OKC, Westbrook pa triple-double

JJ Redick duke dribluar/ Foto: nba.com

17 Janar, 2017 @10:16

Los Angeles Clippers krahas mungesave, e kaloi lehtë pengesën...

Lexo më shumë  →

NË TIRANË / Balkan League

Tirana kërkon fitore ndaj Karposit sonte

Basketbollistët e Tiranës/ Foto: BIBL

17 Janar, 2017 @10:10

Skuadra e Tiranës që po kalon stinorin e parë në ligën...

Lexo më shumë  →

WARRIORS vs CAVS / NBA

Warriors ia shkakton kampionëve humbjen më të thellë të stinorit

Curry dhe Durant (Golden State Warriors)/ Foto: nba.com

17 Janar, 2017 @9:03

Nënkampioni i NBA-së, Golden State Warriors, është treguar i...

Lexo më shumë  →

NË PEJË / FBK Liga e Parë

Borea angazhon 3 përforcime

KB Borea.

17 Janar, 2017 @0:11

Skuadra lidere e Ligës së Parë të Kosovës në basketboll, KB...

Lexo më shumë  →

TIFOZËRIA / FBK Superliga

Kthehen Shqiponjat

Tifozëria e KB Peja/ BOROZANI/ L. D./ Arkiv

16 Janar, 2017 @23:51

Përmes një njoftimi, tifozëria e KB Peja, Shqiponjat, kanë bërë...

Lexo më shumë  →

FORCA VENDORE / FBK Superliga

Qallaku e Matoshi te Peja

Arian Qallaku, pjesë e KB Peja vite më parë, në duel ndaj RTV 21/ BOROZANI/ E. Shkuliqi/ Arkiv

16 Janar, 2017 @23:41

Dyshja pejane që shkëlqyen në pjesën vjeshtore të stinorit te...

Lexo më shumë  →

NË GJILAN / FBK Liga e Parë

Drita angazhon 4 lojtarë, kërkon Superligën

Donelson, pjesë e KB Drita në vitin 2012/ BOROZANI/ D.S./ Arkiv

16 Janar, 2017 @23:32

Skuadra e Dritës nga Gjilani ka angazhuar 4 basketbollistë për...

Lexo më shumë  →

PLAYER OF THE WEEK / NBA

DeRozan dhe Hayward, lojtarë të javës

DeMar DeRozan në akcion/ Foto: nba.com

16 Janar, 2017 @22:33

DeMar DeRozan i Toronto Raptors dhe Gordon Hayward i Utah Jazz kanë...

Lexo më shumë  →

KB BASHKIMI / FBK Superliga

Si debutoi Korac?

16 Janar, 2017 @22:10

Në humbjen e pësuar sonte ndaj Prishtinës, për skuadrën e...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - BASHKIMI / Balkan League

Kampioni praktikisht eliminohet, Bashkimi shpreson

Foto: Borozani

16 Janar, 2017 @20:39

Përkundër pjesës së parë fenomenale të basketbollistëve nga...

Lexo më shumë  →

LIVE: PRISHTINA - BASHKIMI / Balkan League

Epërsi e lartë e Bashkimit pas 20 minutave

16 Janar, 2017 @19:37

Me rezultat 35-50 në të mirë të prizrenasve është mbyllur pjesa...

Lexo më shumë  →

SONTE NDESHJA / Balkan League

Prishtina-Bashkimi, sonte në BIBL

Fisnik Rugova (Prishtina) dhe Gazmend Sinani (ish-Bashkimi) në duelin e parë të stinorit mes Bashkimit dhe Prishtinës/ BOROZANI/ A. P.

16 Janar, 2017 @10:09

Dueli i sontëm për Sigal Prishtinën ndaj Bashkimit në kuadër të...

Lexo më shumë  →

GRUPI A / Balkan League

Dueli Kozuv-Kumanova shtyhet

Ekipi i Kumanovës/ BOROZANI/ A. P.

16 Janar, 2017 @10:04

Përballja e ekipeve maqedonase të Grupit A të BIBL, ku bëjnë...

Lexo më shumë  →

KINGS vs THUNDER / NBA

Westbrook nuk ngopet me triple-double

Russell Westbrook duke ngulitur kundë Sacramento Kings/ Foto:nba.com

16 Janar, 2017 @9:21

Një tjetër performancë me shifrat magjike për yllin e Oklahomës...

Lexo më shumë  →

RAPTORS vs KNICKS / NBA

Fitoren e siguruan në çerek të tretë

Çast nga ndeshja/ Foto: raptors official

16 Janar, 2017 @6:25

De Mar DeRozan shënoi 23, ndërsa Norman Powell shtoi 21 pikë tjera...

Lexo më shumë  →

MAVS vs WOLVES / NBA

Dallas ndal Minessotën dhe triumfon

Dirk Nowitzki, përkundër moshës, më i dalluari sonte/ Foto: L'Equipe

15 Janar, 2017 @23:09

Wesley Matthews dhe Dirk Nowitzki kanë shkëlqyer në përballjen e...

Lexo më shumë  →

TURNEU U14 NË SHKUP / Përfaqësuesja

Kosova U14 kthehet pa fitore

Kosova U14 në duel ndaj Bullgarisë U14/ Foto: FBK

15 Janar, 2017 @22:24

Të dielën ka përfunduar Turneu Ndërkombëtar në Shkup për...

Lexo më shumë  →