SBasketboll

PËRFAQËSUESJA

Tabela
Publikohet lista e përfaqësueses U-20

ETC Superliga
Publikohet lista e përfaqësueses U-20

28/05/15 @ 11:02 // 3 orë më parë


GSW-HOU 4-1

Finalisti i dytë, Golden State

NBA

Finalisti i dytë, Golden State

Golden State Warriors, arriti ta mposht Houston Rocketsin edhe në ndeshjen e pestë të serisë, me rezultat 104-90 dhe u bë kundërshtari i…

28/05/15 @ 09:06 // 5 orë më parëPLAY OUT

Anulohet ndeshja e Play Outit

ETC Superliga Anulohet ndeshja e Play Outit

27/05/15 @ 20:40 // 17 orë më parë


FBK

Besa në Komision Disiplinor, rrezikon rënien nga Superliga

ETC Superliga Besa në Komision Disiplinor, rrezikon rënien nga Superliga

27/05/15 @ 20:27 // 17 orë më parë


ARBITRAZHI

Peja beson në drejtësi

ETC Superliga Peja beson në drejtësi

27/05/15 @ 16:33 // 21 orë më parë


CAVS 4-0

Finalisti i parë, Cleveland

NBA Finalisti i parë, Cleveland

27/05/15 @ 09:55 // 1 ditë më parëFBK - PEJA

Komisioni Arbitrar hedh poshtë pjesërisht vendimin e Komisionit Disciplinor

ETC Superliga

Komisioni Arbitrar hedh poshtë pjesërisht vendimin e Komisionit Disciplinor

Vendimi i Komisionit Disciplinor për ta përjashtuar Pejën nga Superliga, nuk është aprovuar nga Komisioni Arbitrar.

27/05/15 @ 09:52 // 1 ditë më parëGSW-HOU 3-1

Houston mbijeton

NBA

Houston mbijeton

Houston Rockets, arriti ta mposht Golden State Warriorsin në ndeshjen e katërt të serisë me rezultat 128-115. Rezultati në seri tani është 3-1…

26/05/15 @ 10:30 // 2 ditë më parëART GASHI

Gashi: “FBK i shkeli rregullat”

ETC Superliga

Gashi: “FBK i shkeli rregullat”

Kryetari i klubit të Pejës, Art Gashi, tregoi faktet se si Federata e Basketbollit të Kosovës i ka shkelur rregullat me rastin e vendimit për ta…

25/05/15 @ 18:15 // 3 ditë më parëCLEVELAND 3-0

Nga ferri, në parajsë...

NBA

Nga ferri, në parajsë...

Cleveland Cavaliers ka shpëtuar në sekondat e fundit nga humbja kundër Atlantës. Shqiponjat nuk arritën të shënojnë dy herë në fund të…

25/05/15 @ 13:51 // 3 ditë më parëEUROLEAGUE

Edhe 2 vjet me Obradovicin

Euroleague

Edhe 2 vjet me Obradovicin

Zeljko Obradovic do të vazhdojë të mbetet trajner i Kenan Spahisë në skuadrën e Fenerbahçe Ulkerit.

25/05/15 @ 11:12 // 3 ditë më parëHAWKS

Lëndohet Kyle Korver

NBA Lëndohet Kyle Korver

24/05/15 @ 10:10 // 4 ditë më parë


WARRIOS 3-0

Curry rekorder, Golden State para finales së madhe

NBA Curry rekorder, Golden State para finales së madhe

24/05/15 @ 09:14 // 4 ditë më parë


KARAGAÇ

Besa drejt mbijetesës

ETC Superliga Besa drejt mbijetesës

23/05/15 @ 18:50 // 5 ditë më parë


KAMPION TE KADETËT

Sharrcem Prishtina, kampione te kadetët

ETC Superliga Sharrcem Prishtina, kampione te kadetët

23/05/15 @ 18:45 // 5 ditë më parëCAVALIERS 2-0

LeBron James s’po ndalet

NBA

LeBron James s’po ndalet

Me plotë mungesa, Cleveland Cavaliers, arriti ta mposhtë edhe në ndeshjen e dytë Atlanta Hawksin me rezultat 94-82. Rezultati në seri u bë 2-0…

23/05/15 @ 09:12 // 5 ditë më parëPROBLEME

Peja, mund të mbetet jashtë BIBL

ETC Superliga/Balkan League

Peja, mund të mbetet jashtë BIBL

Peja, me rënien në Ligë të Parë, mund të mos marrë pjesë në BIBL.

22/05/15 @ 19:58 // 6 ditë më parëPLAY OUT

Seria e Play-Outit, nis të shtunën

ETC Superliga

Seria e Play-Outit, nis të shtunën

Play-Outi i Superligës nis të shtunën derisa përballë njëra-tjetrës do të jenë Besa e Pejës dhe Neëborn i Prishtinës.

22/05/15 @ 09:53 // 6 ditë më parë2014/15

Pesëshja më e mirë e stinorit

NBA

Pesëshja më e mirë e stinorit

Caktohet pesëshja më e mirë e stinorit 2014/15 në NBA.

22/05/15 @ 08:51 // 6 ditë më parëWARRIORS 2-0

Luftëtarët thellojnë epërsinë

NBA

Luftëtarët thellojnë epërsinë

Golden State Warriors ka arritur të pengojë Hardenin në fund për të shënuar fitoren e dytë me radhë në finale të Konferencës Perëndimore.…

22/05/15 @ 07:22 // 6 ditë më parëEUROBASKET 2015

Polonia fton Dardan Berishën

ETC Superliga/Balkan League/International/Sportist shqipëtar në botë

Polonia fton Dardan Berishën

Basketbollisti më i mirë kosovar është riftuar nga përfaqësuesja e Polonisë.

21/05/15 @ 23:21 // 1 javë më parëPËRKRAHJA

Bordi i FBK-së, përkrah Vendimin e Disciplinës

ETC Superliga

Bordi i FBK-së, përkrah Vendimin e Disciplinës

Bordi i FBK-së ka shprehur përkrahjen e plotë ndaj Vendimit të Komisionit Disciplinor.

21/05/15 @ 17:05 // 1 javë më parëVENDIMI

Peja zyrtarisht në Ligë të Parë!

ETC Superliga

Peja zyrtarisht në Ligë të Parë!

Peja është rrëzuar në një rang më të ulët të garave.

21/05/15 @ 16:37 // 1 javë më parëCAVS MERR EPËRSINË

Lebron dhe JR Smith sjellin epërsinë

NBA

Lebron dhe JR Smith sjellin epërsinë

Cleveland Cavaliers ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e parë finale të Konferencës Perëndimore ndaj Atlanta Haëksit si mysafir.

21/05/15 @ 07:57 // 1 javë më parëDORËZOHET KUPA

Të premten, Prishtina merr zyrtarisht trofeun

ETC Superliga

Të premten, Prishtina merr zyrtarisht trofeun

Sigal Prishtina të premten do të pranojë Kupën e Kampionit të Kosovës për stinorin 2014/15.

20/05/15 @ 21:38 // 1 javë më parëPA SPONZOR

ETC tërhiqet nga sponzorimi i Superligës!

ETC Superliga

ETC tërhiqet nga sponzorimi i Superligës!

Rrjeti i QT-ve, tërhiqet nga sponzorimi i Superligës për shkak të shkeljes së marrëveshjes.

20/05/15 @ 17:29 // 1 javë më parëKOMISIONI DISCIPLINOR

Vendimi për fatin e Pejës, nesër

ETC Superliga

Vendimi për fatin e Pejës, nesër

Federata e Basketbollit të Kosovës, ka shtyer për nesër marrjen e vendimit lidhur me propozimin e Komesarit të Garave.

20/05/15 @ 16:52 // 1 javë më parëFIBA EUROPE

Referi kosovar në Klinikë të referimit të FIBA-së

ETC Superliga/International

Referi kosovar në Klinikë të referimit të FIBA-së

Koordinatori teknik në Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK), njëherësh edhe gjyqtari kosovar, Faton Kurshumlija prej 22 deri më 24 maj…

20/05/15 @ 14:11 // 1 javë më parëFINALJA E PERËNDIMIT

Luftëtarët shkrijnë disanvatazhin 16 pikësh për 1-0

NBA

Luftëtarët shkrijnë disanvatazhin 16 pikësh për 1-0

Golden State ka rikthyer disavantazhin prej 16 pikëve për të fituar finalen e parë të Konferencës ndaj Houstonit.

20/05/15 @ 07:17 // 1 javë më parëVIDEO

Filmi i finales

Euroleague

Filmi i finales

Euroleague ka përgatitur një film dhjetëminutësh për finalen e Final Fourit.

19/05/15 @ 21:01 // 1 javë më parëPRISHTINA

Ilievski: Nuk e doja titullin në këtë mënyrë

ETC Superliga

Ilievski: Nuk e doja titullin në këtë mënyrë

Trajneri i Prishtinës flet, pasi që kuptoi se ekipi i tij fitoi titullin në tavolinë.

19/05/15 @ 18:43 // 1 javë më parëKOMISIONI DISCIPLINOR

Nesër vendoset përfundimisht për fatin e Pejës

ETC Superliga

Nesër vendoset përfundimisht për fatin e Pejës

Nesër mblidhet Komisioni Disciplinor i FBK-së për të marrë vendimin sipas propozimit të Komesarit të Garave.

19/05/15 @ 17:45 // 1 javë më parëFLET KRYETARI

Komunikatë e kryetarit të FBK-së

ETC Superliga

Komunikatë e kryetarit të FBK-së

Kreu i FBK-së, Erolld Belegu, ka lëshuar një komunikatë për media pas vendimit të KG-së.

19/05/15 @ 17:42 // 1 javë më parëEKSKLUZIVE

Gashi: Vendimi më i rëndë në basketbollin e pasluftës

ETC Superliga

Gashi: Vendimi më i rëndë në basketbollin e pasluftës

Deklarata e kryetarit të Pejës pas vendimit të FBK-së lidhur me ndeshjen e ndërprerë të serisë finale dje.

19/05/15 @ 17:27 // 1 javë më parëVENDIMI

Peja në Ligë të Parë, Prishtina kampione!

ETC Superliga

Peja në Ligë të Parë, Prishtina kampione!

Vendimi i Komesarit të Garave pas ndeshjes së ndërprerë dje.

19/05/15 @ 16:54 // 1 javë më parëARKIVA