Basketboll: Të gjitha lajmet


BOREA - NEWBORN / FBK Liga e Parë

Borea vazhdon e pamposhtur

22 Tetor, 2016 @21:35

Skuadra nga Peja, Borea, ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e saj...

Lexo më shumë  →

TREPÇA-PEJA / FBK Superliga

Reed në sekondën e fundit, Peja mposht Trepçën

LaMarcus Reed KB Peja/ Foto: KB Peja Facebook

22 Tetor, 2016 @20:05

Përkundër super mundësisë, Trepça nuk ka shënuar asnjë pikë...

Lexo më shumë  →

NË PRIZREN / FBK Superliga

Gazmend Sinani largohet nga Bashkimi!

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 Tetor, 2016 @19:52

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, që këtë stinor la Sigal...

Lexo më shumë  →

E RADHËS TE PRISHTINA / FBK Superliga

Dorëhiqet drejtori i Sigal Prishtinës

22 Tetor, 2016 @19:39

Sigal Prishtina, pas dorëheqjes së trajnerit Petar Mijovic, sot ka...

Lexo më shumë  →

AMERIKANI I RADHËS / FBK Superliga

Prishtina regjistron edhe një të huaj

22 Tetor, 2016 @17:51

Basketbollisti amerikan 196 centimetra i gjatë, Louis Darby, është...

Lexo më shumë  →

I HUAJI I PARË / FBK Superliga

Rahoveci regjistron të huajin e parë

Cameron Solomon, me top

22 Tetor, 2016 @17:39

Ekipi që këtë stinor është duke e përjetuar debutimin në...

Lexo më shumë  →

BARDHEKALTËR / FBK Superliga

Godet Prishtina, merr ish-yllin e Bashkimit

22 Tetor, 2016 @17:03

Sigal Prishtina ka reaguar menjëherë pas rezultateve të dobëta...

Lexo më shumë  →

NIC COVINGTON / FBK Superliga

Ish-lojtari i Pejës shkon në ligën e Iranit

Covington (Peja) në duel me Ramme (Bashkimi) gjatë stinorit të kaluar/ BOROZANI/ A.P.

22 Tetor, 2016 @13:30

Organizatori amerikan, që stinorin e kaluar veshi fanellën e...

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK 2 / Euroleague

Top 10 e xhiros II në Euroleague

22 Tetor, 2016 @12:14

Në përmledhjen e Eurobasket.com është përcaktuar 10-shja më e...

Lexo më shumë  →

BARCA-FENER / Euroleague

Doellman s’e ndal Fenerbahçen

euroleague

21 Tetor, 2016 @23:05

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, arriti ta mposht Barcelonën...

Lexo më shumë  →

BASHKIMI-VËLLAZNIMI / FBK Superliga

Bashkimi kalon lehtë Vëllaznimin

BOROZANI/ Arian Paçarizi

21 Tetor, 2016 @20:22

Bashkimi ka shënuar fitoren e tretë rresht në Superligë. Ekipi i...

Lexo më shumë  →

TOP 10 PLAYERS / Balkan League

1 nga Trepça dhe 2 nga Bashkimi në TOP 10 të BIBL

21 Tetor, 2016 @15:33

Në listën e dhjetë lojtarëve më të mirë të xhiros së dytë...

Lexo më shumë  →

BARDHEKALTËRIT DHE VERDHEZINJTË / Balkan League

Prishtina dhe Peja pushojnë edhe mesjavën që vjen në BIBL

Çast nga ndeshja Demir IBB - Sigal Prishtina/ Foto: fiba.com

21 Tetor, 2016 @15:21

Kampionja aktuale e Kosovës, Sigal Prishtina dhe nënkampionja,...

Lexo më shumë  →

PAS LARGIMIT, FLET MIJOVIC / FBK Superliga

Trajkovski dhe Lawrence, të huajt që vlejnë

Bojan Trajkovski, KB Prishtina/ BOROZANI/ A.P.

21 Tetor, 2016 @14:43

Pas largimit të tij nga ekipi bardhekaltër, trajneri Petar Mijovic,...

Lexo më shumë  →

LARGOHET KROATI / FBK Superliga

Viktima e dytë, Goran Vrbanc

BOROZANI/ Arian Paçarizi

21 Tetor, 2016 @14:03

Rezultatet e dobëta në fillim të stinorit 2016/17 në të gjitha...

Lexo më shumë  →

PAS 4 NDESHJEVE / FBK Superliga

Mijovic dorëhiqet, Prishtina konfirmon

Petar Mijovic me ekipin e tij gjatë një Time-Outi në "Sezai Surroi" të Prizrenit, ku pësoi disfatën e parë me ekipin e tij/ BOROZANI/ A.P.

21 Tetor, 2016 @13:22

Trajneri malazias i Sigal Prishtinës, Petar Mijovic, është...

Lexo më shumë  →

CHAMPS / NBA

Los Angeles Sparks kampione në WNBA

21 Tetor, 2016 @11:20

Los Angeles Sparks është shpallur kampione e WNBA-së duke e...

Lexo më shumë  →

EUROPE CUP - TEAM OF THE WEEK 1 / International

2 lojtarë të rivalit të Pejës, në TOP 5 të javës

Nga dueli UBT Cluj - KB Peja/ Foto: fibaeurope.com

21 Tetor, 2016 @8:53

FIBA Europe Cup pas xhiros së parë të zhvilluar ka zgjedhur...

Lexo më shumë  →

ORARI I XHIROS III / FBK Superliga

Derbi në “Minatori”

BOROZANI/Arkiv

20 Tetor, 2016 @23:28

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi ka...

Lexo më shumë  →

DARUSSAFAKA-MILANO / Euroleague

Armani Milano fiton dramën ndaj Darussafakas

20 Tetor, 2016 @22:49

Një ndeshje plotësisht e barabartë, me ndërrime minimale të...

Lexo më shumë  →

BAMBERG-UNICS / Eurobasket

Brose Bamberg arrin fitoren e parë

Foto: euroleague.net

20 Tetor, 2016 @22:34

Skuadra gjermane, Brose Bamberg, ka shënuar fitoren e parë të...

Lexo më shumë  →

MACCABI-REAL / Euroleague

Reali fiton edhe në Tel Aviv

Foto: euroleague.net

20 Tetor, 2016 @22:13

Një trepikësh i Jaycee Carrollit 7:45 pa përfunduar ndeshja...

Lexo më shumë  →

OLYMPIACOS-EFES / Euroleague

Olympiacos shkel Anadolu Efesin

Foto: euroleague.net

20 Tetor, 2016 @22:01

Me 24 pikë dallim ka shënuar fitore Olympiacosi sonte në Athinë...

Lexo më shumë  →

INFORMATORI / FBK Superliga

Ylli gjobitet €150

20 Tetor, 2016 @14:42

Në Informatorin Nr. 2 të Superligës thuhet që është marrë...

Lexo më shumë  →

INFORMATORI / FBK Superliga

Suspendohet “Karagaçi” dhe gjobitet mbi 2 mijë euro Peja

20 Tetor, 2016 @14:29

Fitorja e skuadrës së Pejës në superderbi ndaj Sigal Prishtinës...

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK 2 / FBK Superliga

Pesëshja më e mirë e xhiros së dytë

20 Tetor, 2016 @12:38

Xhiroja e dytë e Superligës u përshkua me ndeshje interesante dhe...

Lexo më shumë  →

MIKAILE TMUSIC / Balkan League

Tmusic: Starti jo i mirë ndikoi

Mikaile Tmusic, KB Bashkimi/ BOROZANI/ A. P.

20 Tetor, 2016 @11:29

Basketbollisti që erdhi këtë stinor te Bashkimi, Mikaile Tmusic,...

Lexo më shumë  →

DRAGAN RADOVIC / Balkan League

Trajneri i Bashkimit: Më i miri fitoi

Dragan Radovic, trajner i Bashkimit/ BOROZANI/ A.P.

20 Tetor, 2016 @11:19

Bashkimi mbrëmë pësoi edhe humbjen e dytë të këtij stinori në...

Lexo më shumë  →

SLOBODAN PETROVSKI / Balkan League

Do të bëjmë paraqitje më të mirë

20 Tetor, 2016 @11:12

Pas ndeshjes së humbur të Tiranës dje ndaj Feni Industries në...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP: CLUJ - PEJA / International

Minuta e fundit, fatale për Pejën

Foto: fiba.com

19 Tetor, 2016 @20:59

Peja u kthye nga pragu i një debutimi historik në FIBA Europe Cup....

Lexo më shumë  →

BASHKIMI-KUMANOVO / Balkan League

Super çereku i katërt s’mjafton, mposhtet Bashkimi

Foto: Borozani (A.P)

19 Tetor, 2016 @20:55

Pas humbjes nga Kozuvi në ndeshjen e parë, Bashkimi është...

Lexo më shumë  →

FENI INDUSTRIES - TIRANA / Balkan League

Feni pa problem ndaj Tiranës

19 Tetor, 2016 @20:29

Skuadra e Tiranës ka pësuar humbjen e parë në Ligën Ballkanike....

Lexo më shumë  →

LIVESTREAM / International

Livestream: Cluj - Peja

19 Tetor, 2016 @19:36

Në këto momente, Peja po luan ndaj skuadrës rumune Cluj në...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP: DEMIR IBB - SIGAL PRISHTINA / International

Prishtina mposhtet bindshëm në Turqi

19 Tetor, 2016 @19:29

Sigal Prishtina ka vazhduar me rezultate jo të mira të këtij...

Lexo më shumë  →

LIVESTREAM / International

Livestream: Demir IBB - Sigal Prishtina

19 Tetor, 2016 @18:03

Sigal Prishtina po zhvillon ndeshjen e saj të parë në FIBA Europe...

Lexo më shumë  →

RIVALI MBETI PA FITORE / Balkan League

Matic: Pas treshes së Scottit, shkuam poshtë

Foto: balkanleague.net

19 Tetor, 2016 @14:57

Në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur nga Trepça, trajneri i...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP / International

Igokea largohet nga FIBA Europe Cup

19 Tetor, 2016 @13:35

Ekipi kampion i Bosnjes dhe Hercegovinës, Igokea, ka hequr dorë nga...

Lexo më shumë  →

VALDRIN HAXHIU - PAS NDESHJES / Balkan League

Valdrin Haxhiu: Dëshira e madhe solli fitoren

Valdrin Haxhiu, KB Trepça/ BOROZANI/ D.S.

19 Tetor, 2016 @11:51

Njëri ndër basketbollistët më me përvojë të Trepçës, Valdrin...

Lexo më shumë  →

TRAJNERI I TREPÇËS / Balkan League

Neven Plantak: Fituam me zemër

19 Tetor, 2016 @11:24

Trajneri kroat i Trepçës, Neven Plantak, është shprehur të jetë...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP / FBK Superliga

FIBA: Prishtina kërkon stinor më të mirë

BOROZANI/A.P.

19 Tetor, 2016 @9:05

“Pasi që është viti i dytë i pjesëmarrjes së Sigal Prishtinës...

Lexo më shumë  →