GRUPI A

Kozuvi mposht Kumanovën

Foto: balkanleague.net

19 Janar, 2017 @21:22

Kozuv ka shënuar fitoren e nevojshme për mbijetesë në BIBL, së...

Lexo më shumë  →

GAZMEND ASLLANI

Asllani: Gabimi në fund, kushtoi

Gazmend Asllani/ BOROZANI/ Arkiv

19 Janar, 2017 @12:44

Ndihmës trajneri i Trepçës, Gazmend Asllani, pas eliminimit të...

Lexo më shumë  →

ALBAN VESELI

Veseli: Kërkojmë vendin e parë në grup

Alban Veseli (KB Peja)/ Foto: KB Peja/ Korniza

19 Janar, 2017 @12:37

Basketbollisti më i dalluar i Pejës këtë stinor, Alban Veseli,...

Lexo më shumë  →

ALEKS TODOROV

Todorov: Patëm fat në fund

19 Janar, 2017 @12:18

Trajneri i Pejës, Aleksandar Todorov, pas sigurimit të fazës së...

Lexo më shumë  →

ITALIANI NUK NËNSHKRUAN

Calvani refuzon Sigal Prishtinën

Marco Calvani (53 vj.)

19 Janar, 2017 @10:17

Trajneri i mirënjohur italian, Marco Calvani, duket se ka refuzuar...

Lexo më shumë  →

GERTI SHIMA, PAS ELIMINIMIT

Shima: Moskualifikimi është dështim

Gerti Shima, në një ndeshje të mëhershme të Tiranës gjatë këtij stinori/ Foto: balkanleague.net

19 Janar, 2017 @8:36

Basketbollisti që la Sigal Prishtinën për tu bërë pjesë e...

Lexo më shumë  →

BIBL: PEJA - TREPÇA

Peja fiton pas vazhdimit, eliminohet Trepça

KB Peja/ Korniza

18 Janar, 2017 @21:21

Skuadra e Trepçës ka pësuar humbje të rëndë sonte në...

Lexo më shumë  →

BIBL: PEJA - TREPÇA

Peja-Trepça, ndeshja shkon në vazhdime

KB Peja/ Korniza

18 Janar, 2017 @21:01

Nuk mjaftoi pjesa e rregullt e ndeshjes Peja - Trepça, për ta...

Lexo më shumë  →

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Epërsia e Trepçës para çerekut të fundit

18 Janar, 2017 @20:46

Çereku i tretë i ndeshjes Peja-Trepça ka kaluar me lojë të...

Lexo më shumë  →

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Pjesa e parë e ngushtë në Karagaç

18 Janar, 2017 @20:13

Skuadra e Pejës ka shkuar në pushim me epërsi minimale në...

Lexo më shumë  →

LIVE: ÇEREKU I PARË

Pak pikë në çerekun e parë

18 Janar, 2017 @19:45

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Peja - Trepça, që po...

Lexo më shumë  →

LIVE: BIBL

Pesëshet e para: Peja - Trepça

KB Peja/ Korniza

18 Janar, 2017 @19:15

Pas pak pritet të fillojë ndeshja ndërmjet Pejës dhe Trepçës, e...

Lexo më shumë  →

TREPÇA

Trepça ankohet në FIBA për dënimin në BIBL

18 Janar, 2017 @16:46

Humbja me rezultat zyrtar 20:0 dhe dënimi prej 5 mijë eurove nga...

Lexo më shumë  →

NË PRISHTINË

Edhe 2 përforcime te Sigal Prishtina

Cameron Dakota Forte

18 Janar, 2017 @14:31

Vetëm një ditë pas përfundimit të afatit kalimtar të rregullt...

Lexo më shumë  →

MIODRAG KADIJA

Trajneri i Teodos shpreson në fitore ndaj Bashkimit

KK Teodo Tivat/ Foto: Arkiv/ BIBL

18 Janar, 2017 @12:10

Skuadra e Teodos nga Mali i Zi pas humbjes së mbrëmshme nga Beroe...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES

Peja-Trepça, sonte në Karagaç

Pamje nga ndeshja Peja-Trepça në kuadër të Superligës/ Foto: KB Peja Official/ Korniza

18 Janar, 2017 @10:03

Ekipi kosovar me bilanc më të mirë në BIBL aktualisht, Peja, pret...

Lexo më shumë  →

BIBL

Beroe-Teodo, rezultat i favorshëm për Bashkimin

17 Janar, 2017 @21:01

Ndeshja ndërmjet Beroes dhe Teodos e zhvilluar sonte në kuadër të...

Lexo më shumë  →

TIRANA - KARPOS SOKOLI

Karposi fundos Tiranën

balkanleague.net

17 Janar, 2017 @20:40

Skuadra e vetme që po e përfaqëson Shqipërinë në Ligën...

Lexo më shumë  →

BIBL

Tirana-Karpos, pjesa e parë e ngushtë

17 Janar, 2017 @19:54

Ka përfunduar me rezultat të ngushtë pjesa e parë e ndeshjes...

Lexo më shumë  →

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Kualifikimi është i rëndësishëm për ne

Dragan Radovic, trajner i Bashkimit/ BOROZANI/ A. P.

17 Janar, 2017 @13:45

Trajneri i Bashkimit ka thënë se me gjashtë lojtarë në...

Lexo më shumë  →

ANDIN RASHICA

Rashica: Të shohim ç‘do të ndodh

Andin Rashica, trajner i Prishtinës/ BOROZANI/ D.S.

17 Janar, 2017 @13:34

Trajneri i Sigal Prishtinës, Andin Rashica, që ka shënuar fitoren...

Lexo më shumë  →

QËNDRIM BIRAJ

Biraj: Besoj se do të kualifikohemi

Qëndrim Biraj/ BOROZANI/ Arkiv

17 Janar, 2017 @12:54

Kapiteni i Bashkimit, Qëndrim Biraj, përkundër humbjes së pësuar...

Lexo më shumë  →

EDMOND AZEMI

Edo: Të fokusohemi në Superligë dhe Kupë

Edmond Azemi/ BOROZANI/ Arkiv/ E. D.

17 Janar, 2017 @12:43

Kapiteni i ekipit kampion, Edmond Azemi, në prononcimin e tij pas...

Lexo më shumë  →

NË TIRANË

Tirana kërkon fitore ndaj Karposit sonte

Basketbollistët e Tiranës/ Foto: BIBL

17 Janar, 2017 @10:10

Skuadra e Tiranës që po kalon stinorin e parë në ligën...

Lexo më shumë  →

TIFOZËRIA

Kthehen Shqiponjat

Tifozëria e KB Peja/ BOROZANI/ L. D./ Arkiv

16 Janar, 2017 @23:51

Përmes një njoftimi, tifozëria e KB Peja, Shqiponjat, kanë bërë...

Lexo më shumë  →

KB BASHKIMI

Si debutoi Korac?

16 Janar, 2017 @22:10

Në humbjen e pësuar sonte ndaj Prishtinës, për skuadrën e...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - BASHKIMI

Kampioni praktikisht eliminohet, Bashkimi shpreson

Foto: Borozani

16 Janar, 2017 @20:39

Përkundër pjesës së parë fenomenale të basketbollistëve nga...

Lexo më shumë  →

LIVE: PRISHTINA - BASHKIMI

Epërsi e lartë e Bashkimit pas 20 minutave

16 Janar, 2017 @19:37

Me rezultat 35-50 në të mirë të prizrenasve është mbyllur pjesa...

Lexo më shumë  →

SONTE NDESHJA

Prishtina-Bashkimi, sonte në BIBL

Fisnik Rugova (Prishtina) dhe Gazmend Sinani (ish-Bashkimi) në duelin e parë të stinorit mes Bashkimit dhe Prishtinës/ BOROZANI/ A. P.

16 Janar, 2017 @10:09

Dueli i sontëm për Sigal Prishtinën ndaj Bashkimit në kuadër të...

Lexo më shumë  →

GRUPI A

Dueli Kozuv-Kumanova shtyhet

Ekipi i Kumanovës/ BOROZANI/ A. P.

16 Janar, 2017 @10:04

Përballja e ekipeve maqedonase të Grupit A të BIBL, ku bëjnë...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES, PRISHTINA vs BASHKIMI

Prishtina-Bashkimi, para duelit jetik në BIBL

Pamje nga ndeshja e parë e stinorit, Bashkimi - Sigal Prishtina/ BOROZANI/ A. P.

14 Janar, 2017 @16:29

Sigal Prishtina pret Bashkimin të hënën mbrëma (ora 19:00) në...

Lexo më shumë  →

PAS INCIDENTIT

BIBL dënon Trepçën

Foto: balkanleague.net

13 Janar, 2017 @15:53

Liga Ballkanike (BIBL) ka bërë të ditur dënimin për Trepçën,...

Lexo më shumë  →

IGOR MIHAJLOVSKI

Trajneri i Kozuvit: Nuk pritëm fitore të lehtë

Pamje nga ndeshja e mbrëmshme Sigal Prishtina - Kozuv/ Foto: balkanleague.net

13 Janar, 2017 @12:53

Trajneri i Kozovit, Igor Mihajlovski, pas fitores ndaj Sigal...

Lexo më shumë  →

ANDIN RASHICA

Andin Rashica: Trajneri ka përgjegjësinë për humbje

Andin Rashica, ndihmës trajner i Sigal Prishtinës/ BOROZANI/ D. S.

13 Janar, 2017 @12:35

Ndihmës-trajneri i Sigal Prishtinës që po drejton ekipin në...

Lexo më shumë  →

GRANT JOHNSON, KB PRISHTINA

Grant Johnson: S’di çka të them…

Pamje nga ndeshja e mbrëmshme Sigal Prishtina - Kozuv/ Foto: balkanleague.net

13 Janar, 2017 @12:23

Basketbollisti i ri i Sigal Prishtinës, amerikani Grant Johnson, nuk...

Lexo më shumë  →

PREJ KOZUVI NË ZARË

Yanev ndahet me Kozuvin

Aleksandar Yanev, me fanellë të përfaqësueses bullgare.

13 Janar, 2017 @9:15

Alo-qendra e Kozuvit, Aleksandar Yanev, që ka qenë lojtari më i...

Lexo më shumë  →

MALCOLM RHETT

Rhett ndahet me Prishtinën

M. J. Rhett duke ngulitur për Sigal Prishtinën në ndeshjen e FIBA Europe Cup ndaj Rilksi Sportistit/ Foto: fiba.com/europecup

13 Janar, 2017 @8:46

Basketbollisti amerikan, Malcolm J. Rhett, është ndarë nga Sigal...

Lexo më shumë  →

BIBL

Llogaritje: Si kualifikohet Prishtina?

12 Janar, 2017 @22:15

Pas humbjes nga Kozuvi, Prishtinës i janë vështirësuar dukshëm...

Lexo më shumë  →

SIGAL PRISHTINA - KOZUV

Prishtina mposhtet përsëri, i duhet mrekullia për kualifikim

KB Prishtina

12 Janar, 2017 @20:34

Kampionja e dy viteve të fundit të Ligës Ballkanike, duket se po...

Lexo më shumë  →

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Çereku i tretë i takon Kozuvit

KB Prishtina

12 Janar, 2017 @20:18

Ka përfunduar çereku i tretë i ndeshjes Sigal Prishtina - Kozuv me...

Lexo më shumë  →