KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 Korrik, 2018 @12:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e...

Lexo më shumë  →

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @21:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

Lexo më shumë  →

DHURATA E MADHE

Dragic në lot, merr fanellën e idhullit

Foto: fiba.com

20 Shtator, 2017 @9:40

“Kjo është njëra ndër dhuratat më të mira që kam marrë...

Lexo më shumë  →

OPINION

Talentët e rinj

19 Shtator, 2017 @19:37

Njerëzit që kanë qenë në kryesi ose shtab teknik të KB...

Lexo më shumë  →

EUROBASKET 2017

Shpallet pesëshja ‘All Star’ e kampionatit

17 Shtator, 2017 @22:06

Pas përfundimit të finales mes Sllovenisë e Serbisë, është...

Lexo më shumë  →

EUROBASKET 2017

Dragic, MVP i kampionatit

Foto: fiba.com

17 Shtator, 2017 @22:01

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi! Goran Dragic është MVP...

Lexo më shumë  →

FINALJA: SLLOVENIA - SERBIA

Shkruhet historia, Sllovenia kampione e Evropës

Foto: Fiba.com

17 Shtator, 2017 @21:37

Për herë të parë në histori, përfaqësuesja e Sllovenisë në...

Lexo më shumë  →

DUELI PËR VENDIN E TRETË

Spanja e bronztë, për lamtumirën e legjendës

Juan Carlos Navarro, legjenda e reprezentacionit spanjoll, u pensionua sot/ Fotografitë: fiba.com

17 Shtator, 2017 @18:48

Spanja ka mposhtur Rusinë në pasditen e sotme në Eurobasket 2017,...

Lexo më shumë  →

LAST 5 WINNERS OF EUROBASKET

Si kaluan finalet e 5 Eurobasketeve të fundit?

16 Shtator, 2017 @13:22

Para finales së Eurobasket 2017 që zhvillohet nesër mbrëma me...

Lexo më shumë  →

FIBAs TOP 5 @ SEMI's

TOP 5 performuesit e gjysmëfinaleve

16 Shtator, 2017 @11:25

Pas dueleve gjysmëfinale në Kampionatin Europian të basketbollit, ...

Lexo më shumë  →

ANALIZË

Ekipi “B” i Serbisë në finale

16 Shtator, 2017 @11:06

Para çdo Kampionati Evropian apo Botëror të basketbollit, tema më...

Lexo më shumë  →

1/2: RUSIA - SERBIA

Serbia mposht Rusinë, në finale e pret Sllovenia

Foto: fiba.com

15 Shtator, 2017 @21:25

Edhe pse në këtë kampionat luajti pa yjet kryesorë si Milos...

Lexo më shumë  →

OPINION

Stuhia sllovene

Fotografitë: fiba.com

15 Shtator, 2017 @15:22

Nga shumica e njohësve dhe përcjellësve të basketbollit, si edhe...

Lexo më shumë  →

ALEKSANDAR PETROVIC

Kroacia shkarkon Petrovicin

15 Shtator, 2017 @14:06

Federata e Basketbollit të Kroacisë (HKS) ka bërë të ditur...

Lexo më shumë  →

1/2: SPANJA - SLLOVENIA

Sllovenia fantastike, eliminon favoriten dhe arrin finalen

Foto: fiba.com

14 Shtator, 2017 @21:18

Edhe pse të gjithë e prisnim një duel më të barabartë mes...

Lexo më shumë  →

TOP 5 FROM QUARTERFINALS

Më të mirët e çerekfinaleve

Foto: fiba.com

14 Shtator, 2017 @13:12

Pasi që u kuptuan gjysmëfinalistët e Eurobasket 2017, faqja...

Lexo më shumë  →

1/4: ITALIA - SERBIA

Serbia kompleton katërshen e gjysmëfinalistëve

Foto: fiba.com

13 Shtator, 2017 @21:19

Pas Spanjës, Sllovenisë dhe Rusisë, gjysmëfinalistja e katërt e...

Lexo më shumë  →

1/4: GREQIA-RUSIA

Nga disavantazhi në gjysmëfinale

fiba.com

13 Shtator, 2017 @19:27

Rusia në ndeshjen kundër Greqisë, edhe pse ishte në disavantazh...

Lexo më shumë  →

1/4: SLLOVENIA - LETONIA

S’ka vend për befasi, Sllovenia në gjysmëfinale

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @21:58

Edhe pse ndeshja kaloi më ngushtë se që pritej, Sllovenia e kaloi...

Lexo më shumë  →

1/4: GJERMANIA - SPANJA

Spanja, gjysmëfinalistja e parë

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @18:27

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EuroBasket2017! ‘Furia e...

Lexo më shumë  →

THE BEST PERFORMANCES OF TOP 16

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

Aleksei Shved, ylli i Rusisë/ Fotot: fiba.com

11 Shtator, 2017 @22:31

Basketbollisti i Rusisë, Alexey Shved, është përzgjedhur...

Lexo më shumë  →

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @21:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

Lexo më shumë  →

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @19:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

Lexo më shumë  →

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @15:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

Lexo më shumë  →

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @12:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në...

Lexo më shumë  →

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @21:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

Lexo më shumë  →

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @18:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi...

Lexo më shumë  →

1/8: GJERMANIA - FRANCA

Vjen befasia, Gjermania eliminon Francën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @15:05

Me të filluar faza e eliminimit direkt, vjen edhe befasia e parë...

Lexo më shumë  →

1/8: SLLOVENIA - UKRAINA

Sllovenia pa probleme në çerekfinale

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @12:10

Në takimin e parë të fazës Knock-Out në EuroBasket2017,...

Lexo më shumë  →

EUROBASKET 2017

Kuptohen çiftet e fazës ‘Knock-Out’

8 Shtator, 2017 @9:20

Pas fazës së grupeve që u luajt mes datave 31 gusht e 7 shtator,...

Lexo më shumë  →

EUROBASKET 2017

Gasol kalon Parkerin, del i pari në ranglistë

7 Shtator, 2017 @19:17

Pasi e kaloi Dirk Nowitzkin në fillim të këtij kampionati, me...

Lexo më shumë  →

GRUPI A: GREQIA - POLONIA

Greqia mposht kundërshtarin e Kosovës dhe kualifikohet

Foto: fiba.com

6 Shtator, 2017 @17:14

Në takimin vendimtar për vendin e katërt të Grupit A, Greqia e ka...

Lexo më shumë  →

GRUPI A: SLLOVENIA - FRANCA

Sllovenia perfekte, e mbyll si lidere e grupit

Foto; fiba.com

6 Shtator, 2017 @15:19

5 fitore në 5 ndeshje! Kështu e kaloi fazën grupore...

Lexo më shumë  →

GRUPI B: ITALIA - GJERMANIA

Gjermania fiton dhe kualifikohet

Foto: fiba.com

5 Shtator, 2017 @18:15

Me të zakonshmin Dennis Schroder në formë, Gjermania e ka thyer...

Lexo më shumë  →

GRUPI C: KROACIA - SPANJA

Spanja fiton, të dyja kualifikohen

Foto: fiba.com

5 Shtator, 2017 @17:37

Vjen edhe fitorja e katërt e spanjollëve pas 4 ndeshjeve të para...

Lexo më shumë  →

GRUPI A: ISLANDA-SLLOVENIA

Sllovenia e pamëshirshme, e katërta me radhë

Fotografitë: fiba.com

5 Shtator, 2017 @13:54

Përfaqësuesja e Sllovenisë ka shënuar edhe fitoren e katërt në...

Lexo më shumë  →

KENAN SIPAHI

Sipahi 23 minuta, 2/3 për tre pikë

5 Shtator, 2017 @7:05

Basketbollisti i reprezentacionit të Turqisë, Kenan Sipahi, me...

Lexo më shumë  →

GRUPI D: SERBIA - TURQIA

E udhëhequr nga Bogdanovic, Serbia mposht Turqinë

Foto: fiba.com

4 Shtator, 2017 @20:57

Në takimin më interesant të ditës, Serbia ka shënuar fitore ndaj...

Lexo më shumë  →

GRUPI C: SPANJA - RUMANIA

Spanja shkel Rumaninë, vazhdon fitoret

Foto: fiba.com

4 Shtator, 2017 @20:11

Edhe pa yllin Pau Gasol, i cili u la në pushim këtë ndeshje,...

Lexo më shumë  →

GRUPI C: MALI I ZI - KROACIA

Saric nuk lejon befasi malazeze

Foto: fiba.com

4 Shtator, 2017 @17:46

Edhe pse nuk e filluan ndeshjen shumë mirë, përfaqësuesja e Malit...

Lexo më shumë  →