DARUSSAFAKA - REAL MADRID @ GAME 4

Mbretërit në Final Four

Foto:euroleague.net

28 Prill, 2017 @20:58

Real Madridi, i cili e mposhti Darussafakën në ndeshjen e katërt...

Lexo më shumë  →

DARUSSAFAKA - REAL @ GAME 3

Real Madridi revanshohet, një hap larg Final Fourit

Foto: eurleague.net

26 Prill, 2017 @21:19

“Borxhin” e mbetur në ndeshjen e dytë të serisë në Madrid,...

Lexo më shumë  →

EFES - OLYMPIACOS @ GAME 3

Efesi triumfon dhe merr avantazhin

26 Prill, 2017 @19:28

Me fitoren e vendasve është mbyllur ndeshja e tretë e serisë mes...

Lexo më shumë  →

KOLUMNE

CSKA-ja e sigurt në Final-Four, Fenerbahçeja me përmbysje dhe rekorde

Fotografitë: euroleague.net

26 Prill, 2017 @11:28

Fenerbahçeja bëhet ekipi i parë që pa avantazh fushe në playoff...

Lexo më shumë  →

PANATHINAIKOS

Anulon aeroplanin, me autobus në shtëpi!

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2017 @10:46

Pas deklasimit nga Fenerbahçe, me rezultat 3-0 në seri, kryetari i...

Lexo më shumë  →

BASKONIA - CSKA @ GAME 3

Edhe kampioni në Final Four

euroleague.net

25 Prill, 2017 @22:09

Pas nënkampionit të Euroligës Fenerbahçes, edhe kampioni aktual...

Lexo më shumë  →

FENER - PANA @ GAME 3

Skuadra e parë në Final Four, Fenerbahçe

euroleague.net

25 Prill, 2017 @20:26

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, deklasoi Panathinaikosin në...

Lexo më shumë  →

REAL MADRID - DARUSSAFAKA @ GAME 2

Darussafaka gjen “ari” në Madrid

Euroleague

21 Prill, 2017 @22:24

Njëri ndër kandidatët për titull, Real Madrid, u befasua sonte...

Lexo më shumë  →

OLYMPIACOS - EFES @ GAME 2

Efesi shokon Olympiacosin

Foto:euroleague.net

21 Prill, 2017 @21:02

Skuadra turke Anadolu Efes, gjatë gjithë ndeshjes ishte duke...

Lexo më shumë  →

CSKA - BASKONIA @ GAME 2

Hines, shpëtimtar i CSKA-së

Kyle Hines, vendimtar sonte te CSKA/ Foto: euroleague.net

20 Prill, 2017 @22:04

Kishin mbetur vetëm 1.1 sekonda para fundit të takimit, kur Kyle...

Lexo më shumë  →

PANA - FENER @ GAME 2

Fenerbahçe me një këmbë në Final Four

Foto: euroleague.net

20 Prill, 2017 @20:56

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, e mposhti sonte Panathinaikos...

Lexo më shumë  →

REAL - DARUSSAFAKA @ GAME 1

Real Madrid s’lejon befasi

Foto: euroleague.net

19 Prill, 2017 @22:07

Ndeshja e pritur të kalojë lehtë për Real Madridin kundër...

Lexo më shumë  →

OLYMPIACOS - EFES @ GAME 1

Efesi “pa promil” ndaj Olympiacosit

foto:euroleague.net

19 Prill, 2017 @20:52

Në ndeshjen e parë të Play Offit në duelin Olympiacos dhe Anadolu...

Lexo më shumë  →

PANA - FENER @ GAME 1

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

Foto: euroleague.com

18 Prill, 2017 @21:16

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, në ndeshjen ku pjesa e parë...

Lexo më shumë  →

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2017 @21:00

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti...

Lexo më shumë  →

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 Prill, 2017 @20:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje....

Lexo më shumë  →

RRUGA PËR FINAL FOUR (4)

Çerekfinalet e Euroligës: Panathinaikos – Fenerbahçe

Foto: euroleague.net

15 Prill, 2017 @10:00

Në këtë duel favoriti mungon. Feneri ka dëshmuar se fiton në...

Lexo më shumë  →

RRUGA PËR FINAL FOUR (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Anadolu Efes

14 Prill, 2017 @10:00

Çifti ndoshta më i barabartë i çerekfinales mund të vendoset nga...

Lexo më shumë  →

RRUGA PËR FINAL FOUR (2)

Çerekfinalet e Euroligës: CSKA Moska – Baskonia Vitoria Gasteiz

Foto: euroleague.net

13 Prill, 2017 @10:00

Kampionia aktuale përballë rebelimit bask. Parashikimi: 3-1...

Lexo më shumë  →

RRUGA PËR FINAL FOUR (1)

Çerekfinalet e Euroligës: Real Madrid - Darüşşafaka

Foto: okdiario.com

12 Prill, 2017 @9:28

Ekipi më potent i pjesës së rregullt me gjasa të mëdha karshi...

Lexo më shumë  →

EUROLEAGUE

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

8 Prill, 2017 @8:20

Dje përfundoi stinori i rregullt në Euroleague. Biletën e fundit...

Lexo më shumë  →

PËRMBLEDHJE - JAVA 29

Reali siguron vendin e parë, kampioni mposhtet në Greqi

euroleague.net

1 Prill, 2017 @11:23

Real Madrid - Fenerbahçe Gjiganti spanjoll, Real Madrid, dje duke e...

Lexo më shumë  →

EUROLEAGUE: REAL - BARCA

‘El Clasico’ i takon Realit

22 Mars, 2017 @22:47

Me fitoren e Realit u mbyll ‘El Clasico’ i basketbollit në kuadër...

Lexo më shumë  →

TE FENERI

Datome, 3 javë jashtë parketit

22 Mars, 2017 @15:31

Basketbollisti 29 vjeçar i Fenerbahçes, Luigi Datome, do të...

Lexo më shumë  →

PËRMBLEDHJE - JAVA 26

Turqit dominojnë, favoritët pësojnë

18 Mars, 2017 @9:37

Xhiroja e 26-të në Euroligë, kaloi me dominimin e skuadrave turke,...

Lexo më shumë  →

JORDI BERTOMEU

Mund të rritet numri i skuadrave në Euroleague

Jordi Bartomeu/ REUTERS/ Arkiv

16 Mars, 2017 @8:34

Kryetari i Euroligës, Jordi Bartomeu, ka thënë se me kohë, më...

Lexo më shumë  →

JAVA 25/ PËRMBLEDHJE

Tre skuadra sigurojnë Play-Offin

12 Mars, 2017 @9:35

Pas xhiros së 25-të të Euroligës, tre skuadra e siguruan...

Lexo më shumë  →

BARCELONA - CSKA

Mungon Doellman, Barca mposhtet nga kampioni

3 Mars, 2017 @23:36

Me rezultat 61-85 është mbyllur takimi mes Barcelonës dhe CSKA...

Lexo më shumë  →

UNICS-EFES

Efes fundos Unicsin pas vazhdimeve

Pamje nga ndeshja Unics-Efes/ Foto: euroleague.net

3 Mars, 2017 @20:25

Anadolu Efes ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Unics Kazanit...

Lexo më shumë  →

DARUSSAFAKA-PANATHINAIKOS

Darussafaka i afrohet Play-Offit, mposht Panathinaikosin

Pamje nga ndeshja e sontme/ Foto: ntvspor.net

3 Mars, 2017 @20:16

Skuadra turke Darussafaka ka mposhtur Panathinaikosin në duelin e...

Lexo më shumë  →

EUROLEAGUE

Galatasaray befason liderin

Foto:euroleague.net

2 Mars, 2017 @20:52

Lideri momental i Euroligës, Real Madrid, është befasuar nga...

Lexo më shumë  →

RIKTHEHEN GJIGANDËT

Real Madrid dhe CSKA para sigurimit të PlayOffit

Foto: euroleague.net

28 Shkurt, 2017 @15:46

Pas gati një muaji pushim, vazhdon liga më e fortë e basketbollit...

Lexo më shumë  →

MUNDO DEPORTIVO

Barça gjobit lojtarët për performancë të dobët

Barcelona, gjatë një time-outi të trajnerit Bartzokas; reprezentuesi i Kosovës Doellman, në këmbë djathtas/ Foto: V. Salgado ACB via Mundo

9 Shkurt, 2017 @23:09

Skuadra e Barcelonës në basketboll ka marrë vendim që të gjobit...

Lexo më shumë  →

EFES vs MILANO

Efes nga -19 kthehet dhe fiton

Foto: euroleague.net

9 Shkurt, 2017 @22:58

Një kthim i jashtëzakonshëm në lojë ka ndodhur sonte në “Abdi...

Lexo më shumë  →

UNICS vs REAL

Reali mban kreun, mposht edhe Uncisin

Foto: euroleague.net

9 Shkurt, 2017 @22:45

Real Madrid ka vazhduar me performanca të mira në Euroligë edhe...

Lexo më shumë  →

BASKONIA - REAL

Real Madrid mban kreun me fitore

Foto: euroleague.net

3 Shkurt, 2017 @22:55

U zhvillua luftë e madhe në parket, por Real Madrid mençur, duke...

Lexo më shumë  →

ZVEZDA - EFES

Efesi mposht Zvezdën në Beograd

3 Shkurt, 2017 @22:52

Skuadra e Anadolu Efesit me lojë të mirë, veçanërisht në çerek...

Lexo më shumë  →

ZALGIRIS vs BARCELONA

Doellman me paraqitje të mirë, Barça mposhtet

Foto: euroleague.net

2 Shkurt, 2017 @21:50

Barcelona është mposhtur nga Zalgiris Kaunas me rezultat 89-85....

Lexo më shumë  →

EUROLEAGUE

Feneri gjunjëzon për herë të dytë CSKA-në

Lojtarër e Fenerbahce duke festuar/ Foto: euroleague.net

2 Shkurt, 2017 @21:10

Finalistët e vjetshit në Euroleague, Fenerbahçe e CSKA Moska,...

Lexo më shumë  →

BARCELONA - BASKONIA

Pak minuta për Doellman, Barcelona mposhtet

27 Janar, 2017 @21:06

Me rezultat 79-93 është mbyllur derbi spanjoll mes Barcelonës dhe...

Lexo më shumë  →