PAS HUMBJES NGA YLLI

Pas 4 xhirosh, Bashkimi largon trajnerin

BOROZANI/A.P.

23 Tetor, 2017 @11:10

Pas humbjes nga Ylli në xhiron e fundit të Superligës, Bashkimi ka...

Lexo më shumë  →

PEJA-RAHOVECI

Rahoveci me fitore të madhe ndaj Pejës

22 Tetor, 2017 @17:54

Ka ardhur edhe fitorja e tretë e Rahovecit këtë stinor. Ekipi i...

Lexo më shumë  →

KERASAN-BOREA

Borea arrin fitoren historike në Superligë

BOROZANI/A. P.

21 Tetor, 2017 @21:57

Borea e Pejës ka shënuar fitoren e parë dhe historike në...

Lexo më shumë  →

TREPÇA - PRISHTINA

Fitore e thellë e Prishtinës në Mitrovicë

21 Tetor, 2017 @19:57

Me fitore të thellë të Prishtinës është mbyllur takimi i...

Lexo më shumë  →

PROGRAMI SOT

Dy duele në Superligë sonte

BOROZANI/D.S.

21 Tetor, 2017 @10:47

Pas fitores së madhe të Yllit të shënuar dje ndaj Bashkimit, në...

Lexo më shumë  →

YLLI - BASHKIMI

Super Taylor Bessick, Ylli mposht Bashkimin

BOROZANI/Arkiv

20 Tetor, 2017 @20:48

Në takimin hapës të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës...

Lexo më shumë  →

RISI NGA KLUBI MITROVICAS

Trepça regjistron 2 të huaj në ekip

BOROZANI/Lis Dorambari/Arkiv

20 Tetor, 2017 @19:51

Pas 3 humbjeve rresht, KB Trepça, ka vendosur të përforcohet si...

Lexo më shumë  →

YLLI - BASHKIMI

Bashkimi në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI/Arkiv

20 Tetor, 2017 @19:43

Pas 20 minutave lojë në Therandë, rezultati mes Yllit e Bashkimit...

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

20 Tetor, 2017 @18:46

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe të Bashkimit. ...

Lexo më shumë  →

TERMINET E XHIROS IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

19 Tetor, 2017 @14:52

Janë përcaktuar terminet për xhiron e katërt të Superligës së...

Lexo më shumë  →

INFORMATORI NR 3 I SUPERLIGËS

Gjobë për trajnerin e Pejës dhe lojtarin e Yllit

17 Tetor, 2017 @15:40

Xhiroja e tretë ka përfunduar në Superligë, ndërsa pas...

Lexo më shumë  →

PAS VETËM 3 XHIROVE

3 xhiro, vetëm një skuadër e pamposhtur

16 Tetor, 2017 @13:46

Pas vetëm tre xhirove të para në Superligë të Kosovës në...

Lexo më shumë  →

BOREA-PEJA

Peja mposht Borean në derbin lokal

14 Tetor, 2017 @21:25

Një performancë e jashtëzakonshme e Pejës në çerekun e tretë...

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: BOREA-PEJA

Borea në epërsi ndaj Pejës

14 Tetor, 2017 @20:17

Skuadra debutuese në Superligë, Borea, ka prëfunduar pjesën e...

Lexo më shumë  →

RAHOVEC-BASHKIMI

Bashkimi njofton Rahovecin me humbje

14 Tetor, 2017 @19:48

Rahoveci ka pësuar për herë të parë këtë stinor....

Lexo më shumë  →

FORMACIONET: BOREA-PEJA

5-shet: Borea-Peja

14 Tetor, 2017 @19:39

Ka filluar derbi lokal në Karagaç ku takohen Borea dhe Peja. ...

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: BASHKIMI-RAHOVECI

Bashkimi në epërsi ndaj Rahovecit

14 Tetor, 2017 @18:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes që po zhvillohet në Shani...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET: RAHOVECI-BASHKIMI

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

14 Tetor, 2017 @18:04

Ka nisur ndeshja më interesante e xhiros së III të Superligës,...

Lexo më shumë  →

SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigal Prishtina 40+ ndaj Kerasanit

14 Tetor, 2017 @15:23

Ashtu edhe siç pritej, Sigal Prishtina ka kaluar lehtë përballjen...

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigali në epërsi të madhe ndaj Kerasanit

Foto: KBPrishtina/Arkiv

14 Tetor, 2017 @14:40

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka nisur ndeshjen shumë mirë dhe i ka...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet: Sigal Prishtina - Kerasan Prishtina

Foto: KBPrishtina/ Facebook

14 Tetor, 2017 @13:52

Trajnerët e ekipeve përkatëse, Ahmet Kandemir dhe Dritëro Sefaja,...

Lexo më shumë  →

XHIRO III

3 ndeshje nga Superliga e Basketbollit, vëmendja në Gjakovë

Foto: Arian Paçarizi / BOROZANI

14 Tetor, 2017 @11:49

Pas ndeshjes që u luajt mbrëmë mes Trepçës e Yllit, Superliga e...

Lexo më shumë  →

TREPÇA - YLLI

Ylli pa probleme në Mitrovicë

Foto: Arian Paçarizi / Borozani

13 Tetor, 2017 @19:30

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë të Superligës së...

Lexo më shumë  →

TREPÇA - YLLI

Epërsi e thellë e Yllit pas 20 minutave

Foto: BOROZANI

13 Tetor, 2017 @18:42

Pas 20 minutave lojë në Mitrovicë, skuadra e Yllit ka krijuar...

Lexo më shumë  →

GRUPI G i FIBA EUROPE CUP

Dihen të gjithë rivalët e Prishtinës

12 Tetor, 2017 @14:43

Me ndeshjet e përfunduara mbrëmë vonë, FIBA Europe Cup ka...

Lexo më shumë  →

TERMINET E XHIROS III

Derbi i xhiros III të Superligës, në Gjakovë

BOROZANI/ Arkiv

12 Tetor, 2017 @10:47

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur orarin...

Lexo më shumë  →

VENDIMI I KOMESARIT

Peja gjobitet pas ndeshjes ndaj Prishtinës

BOROZANI/Arkiv

11 Tetor, 2017 @22:34

Skuadra e Pejës është gjobitur nga Komesari i Garave të FBK-së...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP: GRUPI G

Prishtina kupton 2 nga 3 kundërshtarët e grupit

Pamje nga ndeshja e stinorit të kaluar, Demir Insaat - Sigal Prishtina/ Foto: fibaeuropecup

11 Tetor, 2017 @21:58

Sigal Prishtina sonte ka bërë të ditur se ka kuptuar 2 nga 3...

Lexo më shumë  →

BASHKIMI-BOREA

Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese

8 Tetor, 2017 @21:33

Bashkimi ka shënuar fitoren e parë të stinorit sonte në...

Lexo më shumë  →

BASHKIMI - BOREA

Bashkimi në epërsi dyshifrore pas 20 minutave

FOTO: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @20:53

Pas 20 minutave lojë në Prizren, Bashkimi udhëheq me rezultat...

Lexo më shumë  →

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @19:42

Me fitoren e Kerasanit është mbyllur dueli mes dy skuadrave që...

Lexo më shumë  →

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani në epërsi pas 20 minutave

Foto: Borozani

8 Tetor, 2017 @18:52

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Kerasan Prishtina ka epërsi 9...

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Trepça

8 Tetor, 2017 @16:59

Këto janë pesëshet startuese të Kerasan Prishtinës dhe të...

Lexo më shumë  →

JAVA II

2 duele mes skuadrave pa fitore

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @12:33

Pas fitores së Prishtinës ndaj Pejës dhe Rahovecit ndaj Yllit në...

Lexo më shumë  →

YLLI-RAHOVECI

Derbi Ylli-Rahoveci, një pikë vendosi

7 Tetor, 2017 @21:16

Derbi i vërtetë i skuadrave të përforcuara në mënyrë solide...

Lexo më shumë  →

PEJA - SIGAL PRISHTINA

Lawrence dhe Esho çojnë Prishtinën drejt fitores në Pejë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 Tetor, 2017 @17:35

Dyshja e huaj e Sigal Prishtinës, Andrew Lawrence dhe Maxim Esho,...

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: PEJA-PRISHTINA

Prishtina në avantazh ndaj Pejës, pas pjesës së parë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 Tetor, 2017 @16:43

Sigal Prishtina ka ngritur epërsinë ndaj Pejës në çerekun e...

Lexo më shumë  →

ÇEREKU I PARË: PEJA-PRISHTINA

7 pikë epërsi për Prishtinën ndaj Pejës

7 Tetor, 2017 @16:22

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Peja - Prishtina që...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE: PEJA - PRISHTINA

5-shet e para: Peja-Prishtina

BOROZANI/E. Sh./ Arkiv

7 Tetor, 2017 @15:45

Para pak çastesh janë publikuar 5-shet e para të ndeshjes...

Lexo më shumë  →

PREJ INFORMATORIT NR 1

Vetëm një gjobë në xhiron e parë

7 Tetor, 2017 @15:42

Komesari i Garave të FBK-së ka regjistruar ndeshjet e xhiros së...

Lexo më shumë  →