ORARI I NDESHJEVE

Superliga vazhdon me derbi

Nga dueli i fundit mes Prishtinës dhe Bashkimit, Urim Zenelaj dhe Kayel Locke në duel/ Foto: BIBL

19 Janar, 2017 @14:53

Këtë fundjavë, saktësisht të shtunën më 21 janar 2017, nis...

Lexo më shumë  →

ITALIANI NUK NËNSHKRUAN

Calvani refuzon Sigal Prishtinën

Marco Calvani (53 vj.)

19 Janar, 2017 @10:17

Trajneri i mirënjohur italian, Marco Calvani, duket se ka refuzuar...

Lexo më shumë  →

U18

Tërhiqet shorti për 1/8 e Kupës

18 Janar, 2017 @16:12

Të mërkurën në lokalet e Federatës së Basketbollit të Kosovës...

Lexo më shumë  →

NË PRISHTINË

Edhe 2 përforcime te Sigal Prishtina

Cameron Dakota Forte

18 Janar, 2017 @14:31

Vetëm një ditë pas përfundimit të afatit kalimtar të rregullt...

Lexo më shumë  →

ARION BALLUKU

Rahoveci falenderon Arion Ballukun

Arion Balluku (djathtas), kur KB Rahoveci për herë të parë në histori të klubit siguroi Superligën/ BOROZANI/ A. P.

18 Janar, 2017 @9:45

Pas tre stinorëve të kaluar te KB Rahoveci, Arion Balluku, i...

Lexo më shumë  →

FBK

Të gjitha transferimet e afatit kalimtar dimëror

BOROZANI

17 Janar, 2017 @18:29

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati kalimtar dimëror për...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Përforcimi i vetëm i Vëllaznimit

17 Janar, 2017 @18:18

Afati kalimtar i janarit më shumë e ka dobësuar skuadrën e...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Rahoveci prezenton përforcimin e ri amerikan

KB Rahoveci

17 Janar, 2017 @18:05

Skuadra e Rahovecit sot ka prezentuar përforcimin e ri amerikan,...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Prishtina transferon edhe një lojtar nga Ylli

17 Janar, 2017 @17:50

Rrugën e Urim Zenelajt, i cili u transferua nga Golden Eagle Ylli te...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Balluku kthehet në fole

BOROZANI

17 Janar, 2017 @17:42

Pas aventurës te skuadra e Rahovecit, basketbollisti shtatshkurtër,...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Arian Tahiri i bashkohet Bashkimit

BOROZANI

17 Janar, 2017 @17:33

Basketbollisti i Trepçës, Arian Tahiri, i është bashkuar Imer...

Lexo më shumë  →

MINI AFATI I JANARIT

Sot kryhet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

17 Janar, 2017 @12:39

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ua rikujton klubeve anëtare...

Lexo më shumë  →

FINAL FOUR 2016 - KONKURS

FBK shpall konkurs për organizimin e Final Fourit të Kupës

Final Four në vitin e kaluar ishte organizuar në Prishtinë/ BOROZANI/ D.S.

17 Janar, 2017 @12:06

FBK sot përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka hapur...

Lexo më shumë  →

KOMESARI

Kurshumlija bëhet Komesar i Garave

Faton Kurshumlija, majtas/ BOROZANI/ Arkiv

17 Janar, 2017 @11:56

FBK ka bërë të ditur sot se instruktori nacional për referim i...

Lexo më shumë  →

SEKRETAR

Dushku në vend të Hoxhës

17 Janar, 2017 @11:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

Lexo më shumë  →

TIFOZËRIA

Kthehen Shqiponjat

Tifozëria e KB Peja/ BOROZANI/ L. D./ Arkiv

16 Janar, 2017 @23:51

Përmes një njoftimi, tifozëria e KB Peja, Shqiponjat, kanë bërë...

Lexo më shumë  →

FORCA VENDORE

Qallaku e Matoshi te Peja

Arian Qallaku, pjesë e KB Peja vite më parë, në duel ndaj RTV 21/ BOROZANI/ E. Shkuliqi/ Arkiv

16 Janar, 2017 @23:41

Dyshja pejane që shkëlqyen në pjesën vjeshtore të stinorit te...

Lexo më shumë  →

KB BASHKIMI

Si debutoi Korac?

16 Janar, 2017 @22:10

Në humbjen e pësuar sonte ndaj Prishtinës, për skuadrën e...

Lexo më shumë  →

NË AEROPORT

Arrijnë 2 të huajt e parë të Yllit

Basketbollistët e rinj të Yllit në aeroportin e Kosovës/ Foto: Facebook

15 Janar, 2017 @22:18

Dy basketbollistët e parë të huaj të Yllit për vitin 2017...

Lexo më shumë  →

AMERIKANI I RADHËS

Ylli nuk ndalet së përforcuari

15 Janar, 2017 @0:04

Skuadra e Golden Eagle Yllit nuk po ndalet së përforcuari. Ekipi...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Karanezi e Elshani i bashkohen Yllit

BOROZANI/ Arkiv

13 Janar, 2017 @19:50

Pas transferimit të dyshes amerikane Kevin Brown dhe Trae Anderson,...

Lexo më shumë  →

MALCOLM RHETT

Rhett ndahet me Prishtinën

M. J. Rhett duke ngulitur për Sigal Prishtinën në ndeshjen e FIBA Europe Cup ndaj Rilksi Sportistit/ Foto: fiba.com/europecup

13 Janar, 2017 @8:46

Basketbollisti amerikan, Malcolm J. Rhett, është ndarë nga Sigal...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Rahoveci përforcohet me amerikanin Bellinger

Përforcimi i ri i Rahovecit, Rashan Bellinger, duke u prezentuar nga anëtari i Bordit, Avdi Gecaj/ Foto: KB Rahoveci

11 Janar, 2017 @18:29

Pas transferimit të Altin Morinës nga Ylli, skuadra e Rahovecit ka...

Lexo më shumë  →

KEVIN BROWN dhe TRAE ANDERSON

Ylli shton 2 të huaj në skuadër

Kevin Brown, njëri nga përforcimet e Yllit/ Foto: blijesak.info

10 Janar, 2017 @22:46

Vetëm disa ditë pasi që iu largua lojtari më i dalluar i ekipit...

Lexo më shumë  →

PËRFORCIM TE VRESHTARËT

Altin Morina kalon te Rahoveci

BOROZANI/Arkiv

10 Janar, 2017 @20:39

Basketbollisti i deritashëm i Ylli të Suharekës, Altin Morina,...

Lexo më shumë  →

SIGAL PRISHTINA

Kampioni përgatitet për të hapur vitin 2017

Pamje nga stërvitjet e sotme të KB Prishtinës/ Foto: KB Prishtina Official Facebook

9 Janar, 2017 @21:07

Kampionja e Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina, ka kryer përgatitjet...

Lexo më shumë  →

NË PRISHTINË

Prishtina i ofron Calvanit kontratë 2 vjeçare

8 Janar, 2017 @16:00

Skuadra kampione e Kosovës dhe e ligës ballkanike, Sigal Prishtina,...

Lexo më shumë  →

NË PRIZREN

Bashkimi paralajmëron përforcimin e radhës

BOROZANI/A. Paçarizi

8 Janar, 2017 @15:26

Skuadra e Bashkimit pas përforcimit me basketbollistin malazias,...

Lexo më shumë  →

KIEL TURPIN

Trepça shton edhe një amerikan në skuadër

6 Janar, 2017 @23:38

Vetëm disa orë pasi që morri vizën për të vazhduar garat në...

Lexo më shumë  →

SHTYHET NISMA E PRANVERËS

Stinori pranveror nis më 21-22 janar

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @17:30

Edhe pse u parapa që të nis në mes të janarit 14-15 janar 2017,...

Lexo më shumë  →

MUNDËSITË E TRANSFEREVE

Zgjatet afati kalimtar i janarit

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @16:44

Afati kalimtar i basketbollistëve për skuadrat kosovare i...

Lexo më shumë  →

STATS

Basketbollistët e Superligës që kanë shënuar mbi 100 pikë

6 Janar, 2017 @11:07

Shikoni në listën e mëposhtme nga statistikat e përmbledhura,...

Lexo më shumë  →

POINTMASTERS

Zenelaj i vetmi me mbi 300 pikë në Superligë

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @10:44

Qendra e re e Sigal Prishtinës, Urim Zenelaj, që në pjesën...

Lexo më shumë  →

PJESA PRANVERORE

Shtyhet faza e dytë e stinorit

BOROZANI/Arian Paçarizi

5 Janar, 2017 @13:10

Pjesa e dytë e stinorit të Superligës në basketboll, është...

Lexo më shumë  →

NË PRISHTINË

Para zyrtarizimit të pasardhësit të Sharinit

5 Janar, 2017 @12:40

Sigal Prishtina ka ndarë rrugët me trajnerin ne deritashëm të...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Bashkimi me përforcim të ri nga Mali i Zi

3 Janar, 2017 @18:37

Skuadra e Bashkimit ka arritur të realizojë përforcimin e parë...

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

Urim Zenelaj mban rekordin e stinorit 2016/17

Urim Zenelaj, qendra e Yllit që kaloi këto ditë te Prishtina, mban 3 vendet e para/ BOROZANI/ D.S.

2 Janar, 2017 @17:25

Qendra e Yllit të Suharekës, Urim Zenelaj, që tashmë është...

Lexo më shumë  →

TOP 10 ASSISTERS

TOP 10 asistuesit e Superligës

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

2 Janar, 2017 @14:59

Mëposhtë mund t’i shihni dhjetë asistuesit më të mirë të...

Lexo më shumë  →

TOP 10 REBOUNDERS

TOP 10 kërcyesit e Superligës

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

2 Janar, 2017 @14:52

Sipas statistikave të mbledhura nga gjysmëstinori i parë i...

Lexo më shumë  →

2016/17

TOP 10 koshashënuesit e Superligës

Malcolm Canada (Ylli) Nr. 4/ Foto: Korniza

2 Janar, 2017 @14:40

Pas përfundimit të pjesës vjeshtore të stinorit të Superligës,...

Lexo më shumë  →