NJOFTIM NGA FEDERATA

Shpresat e basketbollit mblidhen në Prishtinë

Foto: FBK

27 Mars, 2017 @12:56

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njofton të gjithë...

Lexo më shumë  →

KAÇANIKU - BOREA

Borea bindshëm edhe ndaj Kaçanikut

26 Mars, 2017 @15:02

Skuadra e pamposhtur e Ligës së Parë, Borea, vazhdon të shkel...

Lexo më shumë  →

DRITA-PReRE

Drita mposht Prishtinën e Re, për fitoren e parë në pranverë

19 Mars, 2017 @22:31

Skuadra e Dritës që drejtohet nga trajneri Gyltekin Selimi ka...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

Newborn përjashtohet nga garat, Borea fiton në tavolinë

18 Mars, 2017 @16:23

Skuadra nga kryeqyteti, Newborn, nuk do të jetë më pjesë e garave...

Lexo më shumë  →

PARA XHIROS IX

Duelet, orari dhe referët e xhiros IX në Ligë të Parë

16 Mars, 2017 @18:27

Liderja e pamopshtur e Ligës së Parë, Borea, pret Neëborn...

Lexo më shumë  →

INFORMATORI NR. 8

Drita gjobitet me 100 euro

BOROZANI/Arkiv

16 Mars, 2017 @10:16

Skuadra e Dritës është gjobitur nga FBK, ka bërë të ditur...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

Lipjani fiton Newbornin me rezultat zyrtar

12 Mars, 2017 @23:17

Ndeshja e xhiros së tetë në Ligën e Parë ndërmjet Newbornit dhe...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË: DRITA - BOREA

Borea, me fitore bindëse në derbi

Foto: KB Borea

12 Mars, 2017 @22:13

Skuadra e pamposhtur e Ligës së Parë, Borea, e ka filluar...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA RE vs MEGASPORTS

Megasports starton me fitore fazën e dytë të stinorit

11 Mars, 2017 @16:19

Faza e dytë e stinorit në Ligën e Parë të basketbollit filloi...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES: DRITA-BOREA

Derbi i Ligës së Parë, nesër

11 Mars, 2017 @12:37

Skuadra e Dritës së Gjilanit pret Boreën e Pejës në derbin e...

Lexo më shumë  →

U-16 dhe U-18

Vëllaznimi organizon Final Fourin e të rinjëve

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

10 Mars, 2017 @8:46

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka vendosur...

Lexo më shumë  →

KUPA E JUNIORËVE

Final Four i Kupës për ekipet U18

1 Mars, 2017 @14:06

Pas ndeshjeve të zhvilluara në javën që shkoi, janë përcaktuar...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Borea mposht Vëllaznimin në miqësore

26 Shkurt, 2017 @18:51

Skuadra e Ligës së Parë, Borea, që po kërkon Superligën që në...

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Seminar i obligueshëm për trajnerë

Foto: FBK

21 Shkurt, 2017 @15:44

Në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) dhe...

Lexo më shumë  →

NË RAHOVEC

KB Rahoveci themelon shkollën e basketbollit

BOROZANI/D.S.

11 Shkurt, 2017 @15:14

Kryesia e klubit të Rahovecit që këtë stinor po debuton në...

Lexo më shumë  →

MINI-AFATI TE KATEGORITË E REJA

Transferet e kategorive të reja

9 Shkurt, 2017 @22:08

Janë kryer sot edhe transferet e kategorive të reja në...

Lexo më shumë  →

AFATI KALIMTAR

Afati kalimtar për kategoritë e reja, një ditë

BOROZANI/Arkiv

8 Shkurt, 2017 @21:15

Pas propozimit të Komesarit të Garave sot, Bordi i Federatës së...

Lexo më shumë  →

GJYQTARËT E RINJ

Përfundon kampi për gjyqtarët fillestarë

Moment nga kampi për gjyqtarë fillestarë/ Foto: FBK

8 Shkurt, 2017 @9:35

Në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) prej...

Lexo më shumë  →

NË FBK

Ekipet e ligës U12 sot marrin donacionet nga FIBA

8 Shkurt, 2017 @8:41

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) të mërkurën me fillim nga...

Lexo më shumë  →

REFERËT E RI

Kampi i radhës për gjyqtarët fillestarë

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

3 Shkurt, 2017 @13:44

Në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) prej...

Lexo më shumë  →

INFORMATORI I ÇEREKFINALES SË KUPËS

Shqiptohen gjobat pas ndeshjes Rahoveci-Trepça

Pamje para ndeshjes Rahoveci 60-76 Trepça/ Foto: KBRahoveci Official

2 Shkurt, 2017 @15:44

Ndeshja e fundit çerekfinale e Kupës së Kosovës në basketboll e...

Lexo më shumë  →

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Dy duele çerekfinale të Kupës sonte

Kupa e Kosovës/ BOROZANI/ D.S./Arkiv

26 Janar, 2017 @14:36

Në Prizren, Bashkimi pret Vushtrrinë në kuadër të çerekfinales...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Peja siguron Final Four-in

23 Janar, 2017 @21:17

Në takimin e parë të fazës çerekfinale në Kupën e Kosovës,...

Lexo më shumë  →

ÇEREKFINALET E KUPËS

Caktohen terminet e Kupës së Kosovës

23 Janar, 2017 @15:36

Përmes një njoftimi të botuar në faqen zyrtare të Federatës së...

Lexo më shumë  →

PËRFORCIME

18 kërkesa për ndërrim ekipi te kategoritë e reja

18 Janar, 2017 @13:35

FBK ka bërë të ditur se janë regjistruar 18 kërkesa për kalime...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Megasports përforcohet me 3 lojtarë

Skuadra e Megasportsit

17 Janar, 2017 @14:27

Skuadra nga Prizreni, Megasports, është përforcuar me tre...

Lexo më shumë  →

FINAL FOUR 2016 - KONKURS

FBK shpall konkurs për organizimin e Final Fourit të Kupës

Final Four në vitin e kaluar ishte organizuar në Prishtinë/ BOROZANI/ D.S.

17 Janar, 2017 @12:06

FBK sot përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka hapur...

Lexo më shumë  →

KOMESARI

Kurshumlija bëhet Komesar i Garave

Faton Kurshumlija, majtas/ BOROZANI/ Arkiv

17 Janar, 2017 @11:56

FBK ka bërë të ditur sot se instruktori nacional për referim i...

Lexo më shumë  →

SEKRETAR

Dushku në vend të Hoxhës

17 Janar, 2017 @11:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

Lexo më shumë  →

NË PEJË

Borea angazhon 3 përforcime

KB Borea.

17 Janar, 2017 @0:11

Skuadra lidere e Ligës së Parë të Kosovës në basketboll, KB...

Lexo më shumë  →

NË GJILAN

Drita angazhon 4 lojtarë, kërkon Superligën

Donelson, pjesë e KB Drita në vitin 2012/ BOROZANI/ D.S./ Arkiv

16 Janar, 2017 @23:32

Skuadra e Dritës nga Gjilani ka angazhuar 4 basketbollistë për...

Lexo më shumë  →

KIEL TURPIN

Trepça shton edhe një amerikan në skuadër

6 Janar, 2017 @23:38

Vetëm disa orë pasi që morri vizën për të vazhduar garat në...

Lexo më shumë  →

MUNDËSITË E TRANSFEREVE

Zgjatet afati kalimtar i janarit

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @16:44

Afati kalimtar i basketbollistëve për skuadrat kosovare i...

Lexo më shumë  →

NË FEDERATË

Trajnim për gjyqtarët fillestar

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

15 Dhjetor, 2016 @0:11

FBK ka bërë të ditur sot se prej datës 10 janar 2017 do të...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

KB Drita mposht Vitinë

8 Dhjetor, 2016 @8:31

Basketbollistët e Dritës kanë mposhtur Vitinë mbrëmë në...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

KB Rahoveci pa probleme ndaj Lipjanit

8 Dhjetor, 2016 @8:27

Skuadra e Rahovecit që është duke e përjetuar stinorin historik...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS - GRUPET

Të mërkurën e të enjten, ndeshjet e Kupës

6 Dhjetor, 2016 @13:58

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

Lexo më shumë  →

KAÇANIKU vs MEGASPORTS

Fitorja e dytë me radhë për Megasportsin

5 Dhjetor, 2016 @18:50

Skuadra nga Prizreni, Megasports, pas fitores së parë kundër New...

Lexo më shumë  →

KRYHET VJESHTA

KB Borea kampione vjeshtore e Ligës së Parë

KB Borea

29 Nëntor, 2016 @13:24

Skuadra e re e basketbollit në Kosovë, Borea nga Peja, ka...

Lexo më shumë  →

NËPËR GRUPE

Shorti i Kupës dhe ndeshjet e rrethit të dytë

25 Nëntor, 2016 @11:54

Në zyret e FBK-së është tërhequr shorti i Kupës së Kosovës...

Lexo më shumë  →