KUPA E KOSOVËS: KALAJA - ISTOGU

Kalaja fiton trillerin në fund

BOROZANI/ A.P.

17 Dhjetor, 2017 @19:58

Kalaja arriti ta mposht Istogun në kuadër të Kupës së Kosovës,...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Lipjani eliminon Megasportsin

15 Dhjetor, 2017 @23:14

Në kuadër të Kupës së Kosovës në basketboll, në ndeshjen e...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Kalaja eliminon Sferën

Foto: KBKalaja/fb

10 Dhjetor, 2017 @19:55

Skuadra prizrenase Kalaja, duke e mposhtur Sferën me rezultat 90-85,...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: VËLLAZNIMI-VITIA

Vitia befason Vëllaznimin në Kupë

10 Dhjetor, 2017 @11:22

Skuadra nga ligat e ulëta të basketbollit (e dytë), KB Vitia, ka...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: LIPJANI-LLAPI

Lipjani mposht Llapin në Kupë

10 Dhjetor, 2017 @10:59

Skuadra e KB Lipjanit është treguar të jetë e fortë për KB...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës, terminet dhe gjyqtarët

Borozani / A.P

8 Dhjetor, 2017 @15:47

Janë publikuar terminet dhe gjyqtarët për xhiron e parë në...

Lexo më shumë  →

PERIUDHA PËR PËRFORCIME

Afati kalimtar dimëror, 5 ditë

8 Dhjetor, 2017 @15:17

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në...

Lexo më shumë  →

INFORMATORI NR 7 I LIGËS SË PARË

Gjobitet KB Lipjani

29 Nëntor, 2017 @9:22

Skuadra e KB Lipjanit është gjobitur nga Federata e Basketbollit...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

United Basketball kampion vjeshtor

28 Nëntor, 2017 @11:27

Përfundoi stinori vjeshtor në Ligën e Parë të basketbollit të...

Lexo më shumë  →

MEGASPORTS - UNITED BASKETBALL

United Basketball nuk ndalet, Megasports vazhdon fundosjen

Borozani / A.P / Arkiv

27 Nëntor, 2017 @20:48

Vazhdon forma e shkëlqyeshme e United Basketball! Skuadra gjilanase...

Lexo më shumë  →

PRISHTINAeRE-VËLLAZNIMI

Prishtina e Re mposht Vëllaznimin

27 Nëntor, 2017 @13:32

Skuadra, Prishtina e Re, ka mposhtur Vëllaznimin e Gjakovës në...

Lexo më shumë  →

VUSHTRRIA - KALAJA

Fitore e artë nga Kalaja

BOROZANI/ Arkiv

26 Nëntor, 2017 @21:06

Skuadra prizrenase, Kalaja, arriti një fitore tepër e rëndësishme...

Lexo më shumë  →

LIPJANI - DRITA

Lipjani shpërthen te Drita

Foto: KBLipjani

24 Nëntor, 2017 @22:59

Pas humbjes nga Kalaja në xhiron e kaluar, Lipjani është...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

Terminet dhe referët e xhiros VII në Ligën e Parë

BOROZANI/ Arkiv

23 Nëntor, 2017 @13:13

FBK ka publikuar terminet dhe zyrtarët e ndeshjeve të xhiros VII...

Lexo më shumë  →

KALAJA - LIPJANI

Vazhdon ngritja e Kalasë

Foto: kalaja

19 Nëntor, 2017 @23:38

Skuadra e udhëhequr nga trajneri Arbnor Rifati, Kalaja, arriti një...

Lexo më shumë  →

UNITED BASKETBALL - PRISHTINA E RE

Seria perfekte vazhdon për United Basketball

19 Nëntor, 2017 @22:14

United Basketball, rrugës për t’u inkuadruar në Superligë, po e...

Lexo më shumë  →

DRITA - MEGASPORTS

Drita fiton me rezultat zyrtar!

BOROZANI/ Arkiv

19 Nëntor, 2017 @11:30

Ndeshja ndërmjet Dritës dhe Megasportsit, në kuadër të xhiros...

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - VUSHTRRIA

Vushtrria triumfon në Gjakovë

Foto: Vëllaznimi

16 Nëntor, 2017 @19:33

Në ndeshjen hapëse të xhiros së gjashtë, ndërmjet Vëllaznimit...

Lexo më shumë  →

UNITED BASKETBALL - VËLLAZNIMI

United Basketball mposht Vëllaznimin, vazhdon kryesimin

Foto: Liridon Jakupi për Borozani.com

12 Nëntor, 2017 @20:12

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjilan, skuadra United Basketball e...

Lexo më shumë  →

MEGASPORTS - KALAJA

Derbin lokal e fitoi Kalaja

BOROZANI/ Arian Paçarizi

11 Nëntor, 2017 @21:32

Kalaja arriti një fitore tepër të rëndësishme kundër Megasports...

Lexo më shumë  →

LIPJANI - VUSHTRRIA

Lipjani merr lidershipin

11 Nëntor, 2017 @8:53

Lipjani duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 108-93, me një lojë...

Lexo më shumë  →

XHIRO V

Orari dhe gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Parë

Borozani/Arkiv

9 Nëntor, 2017 @19:23

Janë publikuar gjyqtarët dhe orari për ndeshjet e xhiros së...

Lexo më shumë  →

KB VËLLAZNIMI

5 fitore në 5 ndeshje, Vëllaznimi U16 në super formë

6 Nëntor, 2017 @15:27

Nën drejtimin e Driton Rracit, që vazhdon të jetë kapiten i...

Lexo më shumë  →

DRITA - UNITED BASKETBALL

United Basketball fiton derbin e Gjilanit

5 Nëntor, 2017 @19:53

Derbin gjilanas në mes të Dritës dhe të United Basketballit, në...

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - LIPJANI

Lipjani mposht Vëllaznimin në Gjakovë

Foto nga ndeshja e sotme mes Vëllaznimit dhe Lipjanit (4 nëntor 2017)

4 Nëntor, 2017 @19:32

Me rezultat 59-68 në të mirë të mysafirëve është mbyllur dueli...

Lexo më shumë  →

DRITA - UNITED BASKETBALL

Derbi gjilanas të dielën

4 Nëntor, 2017 @16:41

Derbi gjilanas në mes të Dritës dhe United Basketball, do të...

Lexo më shumë  →

KALAJA - PRISHTINA E RE

Kalaja fiton pas dy humbjeve

4 Nëntor, 2017 @16:13

Skuadra prizrenase Kalaja, pas dy disfatave, arriti të fitojë...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË - XHIRO IV

Orari dhe gjyqtarët për xhiron e radhës në Ligën e Parë

Borozani/Arkiv (maj 2017)

2 Nëntor, 2017 @15:16

Janë publikuar edhe terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve për xhiron...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

Vëllaznimi ia shkakton humbjen e parë Dritës

30 Tetor, 2017 @12:43

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, dje në ndeshjen kundër Dritës, e...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

United Basketball lehtë ndaj Kalasë

BOROZANI/ A.P

30 Tetor, 2017 @11:28

Skuadra gjilanase, United Basketball, dje me lehtësi e mposhti...

Lexo më shumë  →

MEGASPORTS-LIPJANI

Lipjani mposht Megasportsin

KB Lipjani/ Arkiv

27 Tetor, 2017 @23:15

Në duelin e Ligës së Parë të zhvilluar sot në Lipjan në...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

Vëllaznimi mposht Megasportsin

23 Tetor, 2017 @14:49

Pas humbjes së thellë kundër Kalasë, Vëllaznimi kësaj radhe...

Lexo më shumë  →

VUSHTRRIA - UNITED BASKETBALL

Fitorja e dytë për United Basketball

23 Tetor, 2017 @9:27

Skuadra gjilanase, United Basketball, arriti fitoren e dytë të...

Lexo më shumë  →

KALAJA - DRITA

Drita mposht Kalanë në Prizren

Foto: Arian Paçarizi / Borozani (21.10.2017

21 Tetor, 2017 @17:26

Në takimin e luajtur sot në Prizren, skuadra e Dritës nga Gjilani...

Lexo më shumë  →

LIPJANI - PRISHTINA E RE

Vjen fitorja e parë për Lipjanin

20 Tetor, 2017 @21:26

Pas humbjes në ndeshjen hapëse të stinorit nga United Basketball,...

Lexo më shumë  →

XHIRO II

Orari dhe gjyqtarët për xhiron e dytë

Foto: Arian Paçarizi / BOROZANI

19 Tetor, 2017 @20:56

Janë publikuar orari dhe gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së dytë...

Lexo më shumë  →

KALAJA - VËLLAZNIMI

Kalaja mposht Vëllaznimin në xhiron hapëse

Foto: Borozani

15 Tetor, 2017 @21:29

Në takimin e fundit të xhiros së parë në Ligën e Parë të...

Lexo më shumë  →

UNITED BASKETBALL - LIPJANI

United Basketball fiton ndaj Lipjanit me përmbysje

Foto: BOROZANI

15 Tetor, 2017 @19:34

Me rezultat 90-85 është mbyllur dueli mes United Basketball dhe...

Lexo më shumë  →

DRITA - VUSHTRRIA

Drita mposht Vushtrrinë në takimin e parë

Foto: KB Drita

15 Tetor, 2017 @19:29

Me fitoren e Dritës është mbyllur takimi mes Dritës e...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA E RE - MEGASPORTS

Prishtina e Re e nis me fitore

FOTO: BOROZANI

15 Tetor, 2017 @16:00

Në takimin hapës të xhiros së parë në Ligën e Parë të...

Lexo më shumë  →