KUPA E KOSOVËS

Terminet dhe referët e raundit III të Kupës

BOROZANI / Arkiv

18 Dhjetor, 2017 @16:52

FBK përmes një njoftimi ka bërë të ditur terminet dhe referët e...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: KALAJA - ISTOGU

Kalaja fiton trillerin në fund

BOROZANI/ A.P.

17 Dhjetor, 2017 @19:58

Kalaja arriti ta mposht Istogun në kuadër të Kupës së Kosovës,...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Kalaja eliminon Sferën

Foto: KBKalaja/fb

10 Dhjetor, 2017 @19:55

Skuadra prizrenase Kalaja, duke e mposhtur Sferën me rezultat 90-85,...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: VËLLAZNIMI-VITIA

Vitia befason Vëllaznimin në Kupë

10 Dhjetor, 2017 @11:22

Skuadra nga ligat e ulëta të basketbollit (e dytë), KB Vitia, ka...

Lexo më shumë  →

PERIUDHA PËR PËRFORCIME

Afati kalimtar dimëror, 5 ditë

8 Dhjetor, 2017 @15:17

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në...

Lexo më shumë  →

AS KASTRIOTI - LLAPI

AS Kastrioti dyfishon Llapin

21 Tetor, 2017 @6:52

Skuadra e AS Kastriotit nga Obiliqi ka kaluar shumë-shumë lehtë...

Lexo më shumë  →

FBK

Përfundoi afati për regjistrim dhe licencim të klubeve

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @14:32

Të premten ka përfunduar afati shtesë për paraqitje të ekipeve...

Lexo më shumë  →

KUOTIZIMI

FBK jep afat shtesë, klubet s’kanë kryer pagesat

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

5 Shtator, 2017 @9:48

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) pas kërkesës...

Lexo më shumë  →

31 GUSHTI, DITA E FUNDIT

Nesër afati i fundit për regjistrim

30 Gusht, 2017 @12:23

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot...

Lexo më shumë  →

PËR BASKETBOLLIN

FBK me kamp nacional

16 Gusht, 2017 @11:42

Në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) dhe...

Lexo më shumë  →

KB SFERA

KB Sfera fiton miqësoren në Shqipëri

31 Korrik, 2017 @17:04

Skuadra e Sferës nga Skenderaji, është duke i kaluar ditë të...

Lexo më shumë  →

UNITED-KAÇANIKU

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

18 Maj, 2017 @13:08

Skuadra e formuar në vitin e kaluar, United Basketball, ka arritur...

Lexo më shumë  →

UNITED - KALAJA @ GAME 2

Kalaja në Ligë të Parë, mposht Unitedin në finale

KB Kalaja me trofeun e Ligës së Dytë

11 Maj, 2017 @22:05

Skuadra nga Prizreni, KB Kalaja, ka shënuar fitore edhe në ndeshjen...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES: UNITED - KALAJA

Lufta për Ligë të Parë, vazhdon sot

Pamje nga dueli i parë KB Kalaja - KB United B.

11 Maj, 2017 @12:54

Ndeshja e dytë finale e “play-off”-it të Ligës së Dytë...

Lexo më shumë  →

KALAJA - UNITED BASKEBALL @ GAME 1

Kalaja në avantazh, enigma vazhdon në Gjilan

BOROZANI/ Arian Paçarizi

7 Maj, 2017 @19:17

Skuadra prizrenase Kalaja, e drejtuar nga trajneri Arbnor Rifati, e...

Lexo më shumë  →

LIGA E DYTË

KB Kalaja dhe United Basketball, në finale

Foto nga arkivi

6 Maj, 2017 @15:03

Skuadra prizrenase KB Kalaja dhe ajo nga Gjilani, United Basketball,...

Lexo më shumë  →

NËSE JENI TË INTERESUAR...

FBK fton të interesuarit për gjyqtarë

23 Prill, 2017 @15:35

FBK ka bërë të ditur se nga data 1 maj 2017 do të nis trajnimi...

Lexo më shumë  →

NGJARJE E MADHE

Bursa për NCAA në Prishtinë

7 Prill, 2017 @7:50

Më 22 dhe 23 prill në Prishtinë, gjegjësisht në palestrën e...

Lexo më shumë  →

FTESË NGA TRAJNERI

Grumbullohet Kosova U20

5 Prill, 2017 @15:19

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

Lexo më shumë  →

SHTBK

Trajnerët e basketbollit në Kuvend Zgjedhor

31 Mars, 2017 @12:11

Shoqata e Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK) njofton...

Lexo më shumë  →

U-16 dhe U-18

Vëllaznimi organizon Final Fourin e të rinjëve

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

10 Mars, 2017 @8:46

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka vendosur...

Lexo më shumë  →

KUPA E JUNIORËVE

Final Four i Kupës për ekipet U18

1 Mars, 2017 @14:06

Pas ndeshjeve të zhvilluara në javën që shkoi, janë përcaktuar...

Lexo më shumë  →

NË RAHOVEC

KB Rahoveci themelon shkollën e basketbollit

BOROZANI/D.S.

11 Shkurt, 2017 @15:14

Kryesia e klubit të Rahovecit që këtë stinor po debuton në...

Lexo më shumë  →

MINI-AFATI TE KATEGORITË E REJA

Transferet e kategorive të reja

9 Shkurt, 2017 @22:08

Janë kryer sot edhe transferet e kategorive të reja në...

Lexo më shumë  →

AFATI KALIMTAR

Afati kalimtar për kategoritë e reja, një ditë

BOROZANI/Arkiv

8 Shkurt, 2017 @21:15

Pas propozimit të Komesarit të Garave sot, Bordi i Federatës së...

Lexo më shumë  →

GJYQTARËT E RINJ

Përfundon kampi për gjyqtarët fillestarë

Moment nga kampi për gjyqtarë fillestarë/ Foto: FBK

8 Shkurt, 2017 @9:35

Në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) prej...

Lexo më shumë  →

NË FBK

Ekipet e ligës U12 sot marrin donacionet nga FIBA

8 Shkurt, 2017 @8:41

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) të mërkurën me fillim nga...

Lexo më shumë  →

PËRFORCIME

18 kërkesa për ndërrim ekipi te kategoritë e reja

18 Janar, 2017 @13:35

FBK ka bërë të ditur se janë regjistruar 18 kërkesa për kalime...

Lexo më shumë  →

KOMESARI

Kurshumlija bëhet Komesar i Garave

Faton Kurshumlija, majtas/ BOROZANI/ Arkiv

17 Janar, 2017 @11:56

FBK ka bërë të ditur sot se instruktori nacional për referim i...

Lexo më shumë  →

SEKRETAR

Dushku në vend të Hoxhës

17 Janar, 2017 @11:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

Lexo më shumë  →

NË FEDERATË

Trajnim për gjyqtarët fillestar

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

15 Dhjetor, 2016 @0:11

FBK ka bërë të ditur sot se prej datës 10 janar 2017 do të...

Lexo më shumë  →

NËPËR GRUPE

Shorti i Kupës dhe ndeshjet e rrethit të dytë

25 Nëntor, 2016 @11:54

Në zyret e FBK-së është tërhequr shorti i Kupës së Kosovës...

Lexo më shumë  →

MINUSOHEN PIKËT

F. Kosova dhe Prishtina e Re dënohen

Foto: Nga arkivi

23 Nëntor, 2016 @8:47

Dy ekipet e ligave përkatëse në basketboll, KB Fushë Kosova Liga...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Nesër, shorti i rrethit të dytë të Kupës

23 Nëntor, 2016 @8:34

FBK ka bërë të ditur se nesër, të enjten më 24 nëntor 2016, do...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS - XHIRO I

Shorti i xhiros së parë të Kupës

15 Nëntor, 2016 @8:30

Në zyret e FBK-së dje është tërhequr shorti i xhiros së parë...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Shorti i Kupës së Kosovës, të hënën

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

11 Nëntor, 2016 @14:09

Njoftohen të gjitha klubet e Ligës së Femrave, Ligës së Parë...

Lexo më shumë  →

VITIA

Vitia nga rruga në palestër

10 Nëntor, 2016 @19:45

Klubi i parë i basketbollit në Viti u hap zyrtarisht me datën 22...

Lexo më shumë  →

DËNIMET

3 suspendime dhe gjoba për rrahje në Ligën e Dytë

3 Nëntor, 2016 @12:28

Përballja e Ligës së Dytë të Kosovës në basketboll, ndërmjet...

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

4 trajnerë potencial në Stamboll

Foto: FBK

28 Tetor, 2016 @13:46

Katër trajnerë potencialë nga Kosova prej 1 deri më 6 Nëntor...

Lexo më shumë  →