LIGA E FEMRAVE

10 ekipe, vetëm 3 transfere

15 Shtator, 2017 @20:05

Pas mbylljes së afatit kalimtar, është bërë e ditur që në...

Lexo më shumë  →

FBK

Përfundoi afati për regjistrim dhe licencim të klubeve

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @15:32

Të premten ka përfunduar afati shtesë për paraqitje të ekipeve...

Lexo më shumë  →

KUOTIZIMI

FBK jep afat shtesë, klubet s’kanë kryer pagesat

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

5 Shtator, 2017 @10:48

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) pas kërkesës...

Lexo më shumë  →

31 GUSHTI, DITA E FUNDIT

Nesër afati i fundit për regjistrim

30 Gusht, 2017 @13:23

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE FEMRAT: KOSOVAU16-MAQEDONIAU16

Kosova U16 pëson në miqësoren kundër Maqedonisë

Foto: FBK

20 Korrik, 2017 @20:56

Basketbollistet e reja të Kosovës, të grupmoshave nën 16 vjet...

Lexo më shumë  →

TEST PARA EUROPIANIT

Sot vashat U16 zhvillojnë miqësore

20 Korrik, 2017 @8:31

Basketbollistet e reja të Kosovës, të grupomshave nën 16 vjet do...

Lexo më shumë  →

EUROPIANI U18 - DIV C / FEMRAT

Vashat U18 përfunduan pa fitore Kampionatin

9 Korrik, 2017 @21:31

Vashat U18 të Kosovës në basketboll, me humbjen kundër Armenisë...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U18 FEMRAT

Përcaktohet 12-shja e Kosovës që merr rrugë për Maltë

2 Korrik, 2017 @13:05

Nën përkujdesjen e përzgjedhësit, Fidan Shatri dhe ndihmësit të...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - PENZA @ GAME 2 / FINAL

Penza, kampione e Kosovës

10 Maj, 2017 @18:49

Skuadra e Penzës është kampione e Kosovës për stinorin 2016/17...

Lexo më shumë  →

PARA: PRISHTINA-PENZA

Ndeshja e dytë e serisë, të mërkurën

BOROZANI/D.S.

8 Maj, 2017 @14:17

Skuadra e femrave të Prishtinës në basketboll do të kërkojë...

Lexo më shumë  →

PENZA - PRISHTINA @ GAME 1

Penza merr avantazhin e serisë, pranë titullit

Foto: FBK

7 Maj, 2017 @23:13

Penza ka triumfuar në duelin e parë të serisë finale të Ligës...

Lexo më shumë  →

PENZA - PRISHTINA FINAL SERIES

Të dielën, nis seria finale e femrave

BOROZANI/ L. D.

5 Maj, 2017 @12:53

Dy skuadrat më të mira në basketbollin femror në vitet e fundit,...

Lexo më shumë  →

FINALJA: PENZA-PRISHTINA

Finale e zakonshme te femrat

BOROZANI/Arkiv

1 Maj, 2017 @20:58

Penza dhe Penti Prishtina kanë triumfuar edhe në ndeshjet e dyta...

Lexo më shumë  →

PLAYOFF I FEMRAVE

Penza dhe Prishtina një fitore para finales

27 Prill, 2017 @10:34

Skuadra e Penzës dhe Prishtinës janë pranë finales në...

Lexo më shumë  →

SEMIFINALS

Nis Play-Offi në Ligën e femrave

24 Prill, 2017 @16:13

Duelet gjysmëfinale të Play-Offit në Ligën e Femrave nisin këtë...

Lexo më shumë  →

NËSE JENI TË INTERESUAR...

FBK fton të interesuarit për gjyqtarë

23 Prill, 2017 @16:35

FBK ka bërë të ditur se nga data 1 maj 2017 do të nis trajnimi...

Lexo më shumë  →

NGJARJE E MADHE

Bursa për NCAA në Prishtinë

7 Prill, 2017 @8:50

Më 22 dhe 23 prill në Prishtinë, gjegjësisht në palestrën e...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA-PENZA

Penza deklason Penti Prishtinën

KB Penza

1 Prill, 2017 @21:06

Basketbollistet e Penzës të shtunën kanë shënuar fitore në...

Lexo më shumë  →

SHTBK

Trajnerët e basketbollit në Kuvend Zgjedhor

31 Mars, 2017 @13:11

Shoqata e Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK) njofton...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA U16

Edhe përfaqësuesja U16 grumbullohet këtë javë

30 Mars, 2017 @18:52

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-16 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA U18

Grumbullimi i radhës për përfaqësuesen e femrave U18

30 Mars, 2017 @18:44

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

U-16 dhe U-18

Vëllaznimi organizon Final Fourin e të rinjëve

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

10 Mars, 2017 @9:46

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka vendosur...

Lexo më shumë  →

FBK PËRCAKTON

Ibrahim Karabeg dhe Muhammed Thaqi, përzgjedhës për U-16 te meshkujt dhe femrat

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

10 Mars, 2017 @9:30

Pas emërimit të përzgjedhësve dhe ndihmësve të Përfaqësueseve...

Lexo më shumë  →

NGA INFORMATORI

3 gjoba të ndryshme te KB Penza

Fabian Gjuka, trajner i KB Penza/ BOROZANI/ L. D.

1 Mars, 2017 @14:28

Pas ndeshjes derbi të humbur nga Penti Prishtina, FBK ka bërë të...

Lexo më shumë  →

PAS FINALES

Arbnore Përquku, MVP e finales së femrave

Arbnore Përquku, duke ngritur trofeun e Kupës/ Foto: FBK

19 Shkurt, 2017 @21:31

Penti Prishtina ka triumfuar ndaj Penzës nga Peja me rezultat 81:77...

Lexo më shumë  →

KUPA TE PENTI PRISHTINA

Kupa e Penti Prishtinës, mposhtet Penza

Foto: FBK

19 Shkurt, 2017 @19:29

Skuadra e Penti Prishtinës, e drejtuar nga trajneri Fidan Shatri ka...

Lexo më shumë  →

FINALJA: PENZA vs PRISHTINA

Penti Prishtina i afrohet Kupës, në epërsi ndaj Penzës

19 Shkurt, 2017 @18:20

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Kosovës në...

Lexo më shumë  →

PENZA vs PRISHTINA

Treshja e referëve në finalen e femrave

BOROZANI/Arkiv/ L. D.

16 Shkurt, 2017 @19:51

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj, FBK ka bërë të...

Lexo më shumë  →

FINALJA E FEMRAVE

Arbnore Përquku: Ta kthejmë trofeun në kryeqytet

Arbnore Përquku, KB Prishtina/ BOROZANI/ Arkiv/ Erdis Driza

16 Shkurt, 2017 @19:42

Kapitenja e Prishtinës, Arbnore Përquku, ka thënë se ekipi i saj...

Lexo më shumë  →

FINALJA E FEMRAVE

Irma Konjusha: Duam të mbrojmë trofeun

Irma Konjusha, KB Penza/ BOROZANI/ D. S.

16 Shkurt, 2017 @19:38

Basketbollistja e Penzës, Irma Konjusha, në deklaratën e sotme në...

Lexo më shumë  →

XHIROJA I

Të dielën nis edhe Liga e Femrave

10 Shkurt, 2017 @16:01

Këtë të diel do të nis edhe Liga e Femrave në basketboll. FBK ka...

Lexo më shumë  →

AFATI KALIMTAR

Afati kalimtar për kategoritë e reja, një ditë

BOROZANI/Arkiv

8 Shkurt, 2017 @22:15

Pas propozimit të Komesarit të Garave sot, Bordi i Federatës së...

Lexo më shumë  →

KOMESARI

Kurshumlija bëhet Komesar i Garave

Faton Kurshumlija, majtas/ BOROZANI/ Arkiv

17 Janar, 2017 @12:56

FBK ka bërë të ditur sot se instruktori nacional për referim i...

Lexo më shumë  →

SEKRETAR

Dushku në vend të Hoxhës

17 Janar, 2017 @12:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

Lexo më shumë  →

KUPA

Prishtina mposht Trepçën, derbi në finale

15 Dhjetor, 2016 @23:13

Pas Penzës, edhe Prishtina arriti finalen e Kupës së Kosovës,...

Lexo më shumë  →

BASHKIMI vs PENZA

Penza në finale të Kupës së Kosovës

15 Dhjetor, 2016 @22:55

Përballja e gjysmëfinales së Kupës së Kosovës ndërmjet...

Lexo më shumë  →

NË FEDERATË

Trajnim për gjyqtarët fillestar

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

15 Dhjetor, 2016 @1:11

FBK ka bërë të ditur sot se prej datës 10 janar 2017 do të...

Lexo më shumë  →

GRUPMOSHAT E REJA - FEMRAT

Shorti për grupmoshat e femrave

10 Dhjetor, 2016 @14:08

Përveç shortit për skuadrën seniore dhe grupmoshat e meshkujve,...

Lexo më shumë  →

PENZA vs PRISHTINA

Penza fiton derbin, mbetet e pamposhtur

4 Dhjetor, 2016 @23:35

Penza e Pejës ka shënuar fitore në derbin e Ligës së Femrave në...

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

Zërina Shatri: Shkojmë në Pejë si kampione

3 Dhjetor, 2016 @9:47

Njëra ndër basketbollistet më të dalluara të Prishtinës,...

Lexo më shumë  →