AFATI KALIMTAR

Të gjitha transferet në Ligën e Femrave

BOROZANI/ A.P

12 Janar, 2018 @18:20

Në Ligën e Femrave të Kosovës përgjatë afatit kalimtar dimëror...

Lexo më shumë  →

RIKHEHET

Emra rikthehet te Bashkimi

8 Janar, 2018 @19:00

Basketbollistja prizrenase, Ulpiana Emra, që në stinorin e fundit...

Lexo më shumë  →

FBK

Hapet afati kalimtar dimëror

BOROZANI / Arkiv

8 Janar, 2018 @17:25

Derisa ekipet kanë zyrtarizuar lojtarët e tyre dhe kalimet...

Lexo më shumë  →

FEMRAT: TREPÇA - KASTRIOTI

Vashat e Trepçës e mbyllin vjeshtën me fitore

17 Dhjetor, 2017 @18:13

Ndeshja e mbetur e xhiros së shtatë në ligën e femrave në...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Orari dhe referët e Kupës, te femrat

BOROZANI/Arkiv

14 Dhjetor, 2017 @10:04

Federata e Basketbollit të Kosovës ka bërë të ditura terminet e...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Kategoria e femrave, orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve

Borozani / Arkiv

8 Dhjetor, 2017 @15:49

Pas shortit që u mbajt pak ditë më parë, tashmë janë publikuar...

Lexo më shumë  →

PERIUDHA PËR PËRFORCIME

Afati kalimtar dimëror, 5 ditë

8 Dhjetor, 2017 @15:17

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në...

Lexo më shumë  →

SHORTI I KUPËS

Konkurrenca e femrave, shorti për Kupën e Kosovës

Borozani / Arkiv

4 Dhjetor, 2017 @21:31

Përveç shortit në kategorinë e meshkujve, sot u mbajt edhe shorti...

Lexo më shumë  →

BASHKIMI - DRITA

Fitorja e tretë rresht për Vashat e Bashkimit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Dhjetor, 2017 @11:20

Vashat e Bashkimit e regjistruan fitoren e tretë rresht të stinorit...

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - KALAJA

Vëllaznimi fiton me rezultat zyrtar ndaj Kalasë

Foto: Arkiv/ Sh. Bytyqi

4 Dhjetor, 2017 @11:02

Vashat e Vëllaznimit e fituan ndeshjen e xhiros 9 ndaj Kalasë me...

Lexo më shumë  →

TREPÇA - PENZA

Penza përfundon vjeshtën me fitore

BOROZANI / Arkiv

3 Dhjetor, 2017 @23:42

Skuadra pejane Penza, e mposhti bindshëm Trepçën me rezultat 88-48...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - VUSHTRRIA

Prishtina shkel Vushtrrinë

3 Dhjetor, 2017 @23:33

Vashat e Prishtinës, e deklasuan skuadrën e Vushtrrisë, duke e...

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI - SFERA

Kastrioti në ngritje, fitorja e 3 rresht

2 Dhjetor, 2017 @21:00

Vashat e Kastriotit, e regjistruan edhe fitoren e tretë rresht ndaj...

Lexo më shumë  →

PENZA-KASTRIOTI

Kastrioti ia shkakton humbjen e parë Penzës

25 Nëntor, 2017 @14:31

Skuadra e Penzës, që deri më tani nuk kishte asnjë humbje këtë...

Lexo më shumë  →

DRITA - KASTRIOTI

Humbja e tretë rresht për Dritën

23 Nëntor, 2017 @22:59

Vashat e Kastriotit, ia shkaktuan humbjen e tretë rresht Dritës,...

Lexo më shumë  →

KALAJA - BASHKIMI

Derbin prizrenas e fitoi Bashkimi

BOROZANI/ Arian Paçarizi

23 Nëntor, 2017 @20:07

Vashat e Bashkimit, e mposhtën me rehati Kalanë me rezultat 68-34...

Lexo më shumë  →

SFERA - TREPÇA

Trepça bindshëm ndaj Sferës

23 Nëntor, 2017 @19:33

Vashat e Trepçës regjistruan fitore të lehtë kundër Sferës sot,...

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI-VUSHTRRIA

Vashat e Vëllaznimit, 50+ ndaj Vushtrrisë

Foto: Sh. Bytyqi

22 Nëntor, 2017 @19:34

Vashat e Vëllaznimit, e deklasuan Vushtrrinë me rezultat 28-81....

Lexo më shumë  →

PENZA - PRISHTINA

Derbin e të pamposhturave e fitoi Penza

BOROZANI/ Arkiv

22 Nëntor, 2017 @18:50

Skuadra e vetme pa humbje në ligën e femrave në basketboll, mbeti...

Lexo më shumë  →

TERMINET E XHIROS SË TETË

Derbi i të pamposhturave, të mërkurën

21 Nëntor, 2017 @10:43

Derbi i dy skuadrave më të trofeshme në vitet e fundit në...

Lexo më shumë  →

KALAJA - DRITA

Kalaja në ndjekje të Play Offit

BOROZANI/ A.P.

20 Nëntor, 2017 @13:17

Një fitore tjetër të rëndësishme në këtë xhiro, shënuan edhe...

Lexo më shumë  →

BASHKIMI - VUSHTRRIA

Fitore që ngrit vashat e Bashkimit

BOROZANI/ Arkiv

20 Nëntor, 2017 @13:09

Vashat e Bashkimit kanë regjistruar një fitore të rëndësishme...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - SFERA

E shtata për vashat e Prishtinës

BOROZANI/ Arkiv

20 Nëntor, 2017 @12:50

Vashat e Prishtinës e regjistruan fitoren e shtatë në Ligën e...

Lexo më shumë  →

LIGA E FEMRAVE

Penza deklason Vëllaznimin

18 Nëntor, 2017 @20:08

Penza në ndeshjen e luajtur në palestrën Shani Nushi në Gjakovë...

Lexo më shumë  →

LIGA E FEMRAVE

E gjashta për Prishtinën

BOROZANI/ Arkiv

13 Nëntor, 2017 @12:18

Vashat e Prishtinës e regjistruan fitoren e gjashtë të stinorit...

Lexo më shumë  →

PENZA - BASHKIMI

Penza pa trajner dhe pa humbje

Foto: Penza

12 Nëntor, 2017 @18:51

Skuadra pejane Penza, edhepse po luan pa trajner, fitoret nuk po i...

Lexo më shumë  →

XHIRO VI

5 ndeshje të dielën, orari i plotë dhe gjyqtarët

Borozani/ArkivT

9 Nëntor, 2017 @19:34

Sipas orarit të publikuar sot, shihet që të gjitha ndeshjet e...

Lexo më shumë  →

ZËRINA SHATRI

Shatri ndahet me Prishtinën, drejt SHBA-së

Foto: KBF Prishtina

5 Nëntor, 2017 @17:01

Basketbollistja Zërina Shatri është ndarë nga ekipi i saj i...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA F - TREPÇA F

Prishtinaset mposhtin Trepçën

Foto: FBK

5 Nëntor, 2017 @15:54

Basketbollistet e Prishtinës kanë shënuar edhe fitoren e pestë...

Lexo më shumë  →

VUSHTRRIA BASKET - DRITA

Vashat e Dritës kalojnë lehtë Vushtrrinë

4 Nëntor, 2017 @22:46

Ekipi i femrave të Dritës ka kaluar lehtë kundërshtarin e sotëm...

Lexo më shumë  →

LIGA E FEMRAVE - XHIRO V

Orari dhe gjyqtarët për Ligën e Femrave

Borozani/Arkiv (Final Four 2014)

2 Nëntor, 2017 @15:24

Java e pestë e Superligës së Femrave në basketboll nis të...

Lexo më shumë  →

PENZA - DRITA

Penza bindshëm ndaj Dritës

BOROZANI/ Arkiv

22 Tetor, 2017 @10:38

Skuadra e Penzës, e mposhti bindshëm Dritën me rezultat 58-37 në...

Lexo më shumë  →

XHIRO III

Liga e femrave, orari dhe gjyqtarët

Foto: BOROZANI

19 Tetor, 2017 @21:09

Janë publikuar orarët dhe gjyqtarët për xhiron e tretë të...

Lexo më shumë  →

TERMINET E XHIROS II TE FEMRAT

Prishtina-Bashkimi, dueli i xhiros së dytë te femrat

13 Tetor, 2017 @13:27

FBK ka publikuar terminet e xhiros së dytë të Ligës së Femrave...

Lexo më shumë  →

KALAJA - PROBET PRISHTINA

Femrat e Prishtinës, mposhtin Kalanë në nismë të stinorit

8 Tetor, 2017 @20:08

Basketbollistet e Probet Prishtinës kanë nisur stinorin me fitore....

Lexo më shumë  →

SFERA-DRITA

Drita e nis me fitore ndaj Sferës

8 Tetor, 2017 @20:04

Basketbollistet e Dritës së Gjilanit e kanë nisur stinorin e ri...

Lexo më shumë  →

DUELET E XHIROS SË PARË

Nesër nis Liga e Femrave

BOROZANI/Arkiv

6 Tetor, 2017 @12:37

Me përballjen ndërmjet Bashkimit dhe Vëllaznimit, hapet stinori i...

Lexo më shumë  →

LIGA E FEMRAVE

10 ekipe, vetëm 3 transfere

15 Shtator, 2017 @19:05

Pas mbylljes së afatit kalimtar, është bërë e ditur që në...

Lexo më shumë  →

FBK

Përfundoi afati për regjistrim dhe licencim të klubeve

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @14:32

Të premten ka përfunduar afati shtesë për paraqitje të ekipeve...

Lexo më shumë  →

KUOTIZIMI

FBK jep afat shtesë, klubet s’kanë kryer pagesat

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

5 Shtator, 2017 @9:48

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) pas kërkesës...

Lexo më shumë  →