JUVECASERTA

Humbje minimale për Juvecasertën e Berishës

26 Mars, 2017 @14:56

Dardan Berisha me skuadrën e tij Juvecaserta përsëri ka pësuar...

Lexo më shumë  →

NË SHKODËR

Vllaznia prezenton Olivierin

Chris Olivier me fanellë të Vllaznisë/ Foto: shkodrasport.com

21 Mars, 2017 @22:01

Skuadra e Vllaznisë nga Shkodra, ka prezentuar sot përforcimin e...

Lexo më shumë  →

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Dardan Berisha më efikasi, por Juvecaserta s’gjen fitoren

20 Mars, 2017 @18:06

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, dalëngadalë...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

Cibona kërkon biletën e fundit për gj’finale

16 Mars, 2017 @18:54

Skuadra krotate, Cibona ,sonte i del përballë ekipit francez,...

Lexo më shumë  →

NË ITALI

Trajneri i Berishës, merr mbështetjen e kryesisë

Sandro Dell'Agnello, trajner i Juvecasertas/ Foto: juvecaserta.it

13 Mars, 2017 @22:17

Pas një serie të disfatave të Juvecasertas, ku luan edhe Dardan...

Lexo më shumë  →

DALI

Berisha ndër më të mirët te JuveCaserta

12 Mars, 2017 @21:09

Dardan Berisha dalëngadalë po fillon të ambientohet në Itali, ku...

Lexo më shumë  →

PARA DUELIT: JUVE-CANTU

Dardan Berisha me Juvecasertan presin fitore sonte

12 Mars, 2017 @0:43

Skuadra e Dardan Berishës, Juvecaserta, është duke pritur që të...

Lexo më shumë  →

DERBI SHQIPTAR

Vllaznia fiton derbin e madh ndaj Tiranës, pas 2 vazhdimeve

11 Mars, 2017 @23:21

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës që po drejtohet nga ish-trajneri...

Lexo më shumë  →

MEDIA

Sigal Prishtina refuzohet nga ABA Liga?!

BOROZANI/ Arkiv

11 Mars, 2017 @12:11

Skuadra e Sigal Prishtinës thuhet të ketë marrë refuzimin nga ABA...

Lexo më shumë  →

JORDANCO DAVITKOV

Maqedonia përzgjedh kryetrajnerin

Jordanço Davitkov, kryetrajner i IRJ Maqedonisë.

10 Mars, 2017 @18:30

Përkundër spekulimeve se Marjan Ilievski do të bëhet...

Lexo më shumë  →

RIVALI PËR BOTËROR

Marjan Ilievski trajner i Maqedonisë?!

Marjan Ilievski, derisa ishte pjesë e Sigal Prishtinës/ BOROZANI/ L. D.

2 Mars, 2017 @10:33

Skuadra rivale e Kosovës, Maqedonia, ka emëruar trajnerin e saj...

Lexo më shumë  →

DALI

Debutimi i Berishës ndaj skuadrës nga Euroleague

27 Shkurt, 2017 @16:31

Dardan Berisha e ka filluar mbarë aventurën e tij te skuadra ku u...

Lexo më shumë  →

YLLI I BASHKIMIT

Kejuan Johnson në Argjentinë

Kejuan Johnson, ishte më i miri te KB Bashkimi gjatë vjeshtës në Superligë dhe BIBL/ BOROZANI/ A. Paçariizi

27 Shkurt, 2017 @12:23

Basketbollisti më i mirë i Bashkimit gjatë pjesës vjeshtore të...

Lexo më shumë  →

PARA THIRRJES

Referët kosovarë në ‘testin’ e fundit para FIBA-së

Foto: FBK

23 Shkurt, 2017 @18:45

Në organizim të FIBA-s dhe të Federatës së Basketbollit të...

Lexo më shumë  →

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Ekipet e ligave të forta, dominojnë në Ligën e Kampionëve të basketbollit

Foto: basketballcl.com

22 Shkurt, 2017 @23:44

Liga e Kampionëve të Basketbollit, që ka nisur këtë stinor për...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

Caktohen çerekfinalistët e FIBA Europe Cup

Foto: fiba.com/europecup

22 Shkurt, 2017 @23:18

Pas ndeshjeve të kthimit të së tetës së finales, janë...

Lexo më shumë  →

TIRANA vs PRISHTINA

Testi i fundit para Final Four, i suksesshëm për Prishtinën

Foto: KBTirana

13 Shkurt, 2017 @18:34

Kampionja aktuale e Kosovës në basketboll dhe mbrojtësja e trofeut...

Lexo më shumë  →

PËRGATITJE PËR FINAL FOUR

Sonte, Tirana - Prishtina miqësore

Foto: KBPrishtina

13 Shkurt, 2017 @13:13

Klubi i basketbollit Sigal Prishtina ka bërë të ditur se ka...

Lexo më shumë  →

MUNDO DEPORTIVO

Barça gjobit lojtarët për performancë të dobët

Barcelona, gjatë një time-outi të trajnerit Bartzokas; reprezentuesi i Kosovës Doellman, në këmbë djathtas/ Foto: V. Salgado ACB via Mundo

9 Shkurt, 2017 @23:09

Skuadra e Barcelonës në basketboll ka marrë vendim që të gjobit...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

Cibona bën hap të madh drejt çerekfinales

Cibona fitoi jashtë sonte/ Foto: fiba.com

8 Shkurt, 2017 @21:07

Ekipi i Cibonës së Zagrebit ka arritur të shënojë fitore të...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

Enisey mposht Demir IBB në duelin e parë

Ekipi i Eniseyit duke festuar/ Foto: fiba,com

8 Shkurt, 2017 @18:16

Njëri ndër çiftet më interesante të së tetës së finales së...

Lexo më shumë  →

BARCELONA - BILBAO

Bamforth 13 pikë në fitore ndaj Barcelonës pa Doellmanin

Foto: mundodeportivo.com

5 Shkurt, 2017 @18:49

Reprezentuesi i Kosovës, Scott Bamforth, ka shënuar 13 pikë në...

Lexo më shumë  →

DERBI SHQIPTAR

Tirana fiton derbin ndaj Vllaznisë

KB Tirana me fitoren e dhjetë të stinorit/ Foto: BIBL

3 Shkurt, 2017 @23:08

Në derbin e basketbollit të Shqipërisë, Tirana ka shënuar fitore...

Lexo më shumë  →

NEVEN PLANTAK

Plantak largohet edhe nga Zara

Neven Plantak, derisa drejtonte Trepçën/ BOROZANI/ Arkiv/ D.S.

30 Janar, 2017 @23:31

Ish-trajneri i Trepçës, Neven Plantak, së fundi është larguar...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

3 nga rivalët e Pejës dhe Prishtinës arrijnë 1/8 e finales

Foto: fiba.com/europecup

26 Janar, 2017 @18:46

Me ndeshjet e zhvilluara pardje, dje dhe sot, ka përfunduar edhe...

Lexo më shumë  →

ABA LEAGUE

Waller lojtar i javës në ABA Ligë

Tay Waller/ BOROZANI/ E. D.

24 Janar, 2017 @10:38

Ish basketbollisti i Sigal Prishtinës dhe Bashkimit, amerikani Tay...

Lexo më shumë  →

ISH BASKETBOLLISTI I PRISHTINËS DHE BASHKIMIT

Waller lëvdon Mijovicin për sukseset e sotme

Tay Waller/ BOROZANI/ E. D./ Arkiv

23 Janar, 2017 @14:01

Ish basketbollisti i Sigal Prishtinës dhe Bashkimit, Tay Waller, ka...

Lexo më shumë  →

DARDAN BERISHA

Dardan Berisha ndahet nga Polfarmex Kutno

Dardan Berisha/ Foto: polfarmex official

21 Janar, 2017 @15:44

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, nuk është...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

Para fundit të fazës së dytë, vetëm një ekip pa humbje

Pamje nga ndeshja Chalon - Sodertalje/ Foto: fiba.com/europecup

19 Janar, 2017 @9:50

FIBA Europe Cup është shumë afër të përcaktojë ekipet që do...

Lexo më shumë  →

JUSTIN DOELLMAN

Doellman më i miri në humbje të Barcelonës

Banka e Barcelonës sot/ Foto: mundodeportivo.com

15 Janar, 2017 @22:13

Barcelona është mposhtur sot nga Iberostar Tenerife  si mysafir,...

Lexo më shumë  →

DARDAN BERISHA

Dardani 10 pikë në humbjen e radhës

15 Janar, 2017 @22:05

Ekipi i Polfarex Kutnos ku po luan Dardan Berisha nuk i ka punët...

Lexo më shumë  →

ELIVSI DUSHA

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

10 Janar, 2017 @15:21

Reprezentuesi i Shqipërisë dhe ish basketbollisti i Sigal...

Lexo më shumë  →

ALL STAR TURKEY

Kenan Sipahi në garë për shkathtësi

10 Janar, 2017 @14:56

Basketbollisti kosovar, Kenan Sipahi, do të merr pjesë në All...

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

Rivalët e Pejës e Prishtinës, nuk po ndalen

Pamje nga ndeshja Demir Insaat - Enisey, kur ishin në një grup me Sigal Prishtinën/ Foto: fibaeuropecup.com

6 Janar, 2017 @6:47

Ekipet rivale të Pejës dhe Sigal Prishtinës nga ky stinor i FIBA...

Lexo më shumë  →

NË SHKODËR

Vllaznia angazhon Seth Jacksonin

Foto: botevgrad.com

5 Janar, 2017 @14:09

Përforcimi i radhës nga ekipi kampion i Shqipërisë, Vllaznia e...

Lexo më shumë  →

NË SHKODËR

Freelove, amerikani i radhës te Vllaznia

2 Janar, 2017 @9:50

Vllaznia e Shkodrës ka bërë edhe përforcimin e dytë të huaj të...

Lexo më shumë  →

JUSTIN DOELLMAN

Doellman kthehet në formë

28 Dhjetor, 2016 @13:48

Pas rikthimit nga lëndimi, basketbollisti i përfaqësueses së...

Lexo më shumë  →

NË SHKODËR

Vllaznia përforcohet me amerikanin Palmer

28 Dhjetor, 2016 @12:57

Skuadra e Vllaznisë nga Shkodra si duket ka vendosur që t’i bëj...

Lexo më shumë  →

ANTE ZIZIC

Cibona shet lojtarin më të mirë, Petrovic dorëhiqet

27 Dhjetor, 2016 @10:50

Skuadra më e njohur e basketbollit kroat, Cibona, vetëm se ka hyrë...

Lexo më shumë  →

NË DURRËS

Teuta fiton derbin ndaj Vllaznisë

22 Dhjetor, 2016 @15:20

Skuadra nga Durrësi, Teuta, ka shënuar fitore në derbin e xhiros...

Lexo më shumë  →