FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @22:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @14:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Kroacia emëron përzgjedhësin e ri

18 Shtator, 2017 @17:50

Pas shkarkimit të Aleksandar Petrovicit, me të cilin Kroacia u...

Lexo më shumë  →

KINA 2019

FIBA paralajmëron FBK-në, ndeshjet mund të luhën jashtë vendit

fiba.com

27 Gusht, 2017 @9:07

Në rast se nuk plotsohen kushtet e FIBA-së, ndeshjet kualifikuese...

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

Morina: Do të japim më të mirën

fiba.com

25 Gusht, 2017 @11:14

Kosova dje në shortin e hedhur për kualifikimet e Botërorit Kina...

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

Kastrati: Nivel i lartë i basketbollit, s’ka grupe të lehta

fiba.com

24 Gusht, 2017 @15:13

Në shortin e hedhur sot për kualifikimet e Botërorit Kina 2019,...

Lexo më shumë  →

PAS SHORTIT, FLET GREENBERG

Greenberg: 3 rivale të forta dhe me përvojë

24 Gusht, 2017 @14:04

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Brad Greenberg, pas...

Lexo më shumë  →

DUELET E KOSOVËS

Orari i ndeshjeve kualifikuese të Kosovës “Kina 2019”

24 Gusht, 2017 @12:12

Pasi që kuptoi grupin në shortin e hedhur pak më parë në Mynhen...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Kosova kupton kundërshtarët drejt ‘Kina 2019’

24 Gusht, 2017 @12:01

Pas shortit të mbajtur për parakualifikimet drejt Eurobasket 2021,...

Lexo më shumë  →

FAZA KUALIFIKUESE

Shorti për grupet kualifikuese, direkt online

24 Gusht, 2017 @10:48

Në linkun e mëposhtëm mund të shihni shortin ku Kosova do të...

Lexo më shumë  →

NGA INTERVISTA

Constantinides: Shima dhe Hysenagolli, jo 100 por 1000% profesionistë

Antonis Constantinides, ish-selektor i Shqipërisë dhe ish-trajner i Sigal Prishtinës/ BOROZANI/ D. S.

22 Gusht, 2017 @12:29

Pasi që dha dorëheqje nga detyra e selektorit të Shqipërisë,...

Lexo më shumë  →

PARA SHORTIT KUALIFIKUES

Data dhe ora e saktë kur Kosova mëson grupin

21 Gusht, 2017 @13:10

Pas kualifikimit në fazën kualifikuese për Kupën e Botës Kina...

Lexo më shumë  →

PARA SHORTIT

Në cilin grup do ta dëshironit Kosovën?

21 Gusht, 2017 @11:42

Pas kualifikimit historik nga faza parakualifikuese në atë...

Lexo më shumë  →

KINA 2019 - KUALIFIKIMET

Konfirmohen 8 skuadrat e fundit për kualifikimet ‘Kina 2019’

Foto: FIBA

20 Gusht, 2017 @16:52

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, janë konfirmuar edhe 8 skuadrat...

Lexo më shumë  →

KOSOVA-ESTONIA

Kualifikim historik!

Foto: Xh. Rexha

19 Gusht, 2017 @22:05

Kosova ka shënuar fitore ndaj Estonisë me mund të madh sonte për...

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË

Estonia në epërsi pas pjesës parë

19 Gusht, 2017 @21:02

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes vendimtare parakualifikuese...

Lexo më shumë  →

STARTUESIT

5-shet e para: Kosova-Estonia

19 Gusht, 2017 @20:08

Përballja vendimtare për Kosovën sonte ndaj Estonisë. Kosova...

Lexo më shumë  →

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova - Estonia

19 Gusht, 2017 @20:02

Ndeshjen Kosova - Estonia mund ta shikoni te linku i mëposhtëm:

Lexo më shumë  →

BASTORET

Kosova favorite ndaj Estonisë, thonë bastoret

Foto: fiba.com

19 Gusht, 2017 @14:53

Sipas bastoreve sportive të ndryshme, Kosova është favorite për...

Lexo më shumë  →

MEDIAT ESTONEZE

Greenberg: Kujdes te këta 3 lojtarë

19 Gusht, 2017 @14:42

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Brad...

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - HOLANDA

Shqipëria e mbyll turpërisht

19 Gusht, 2017 @14:28

Në mënyrë të turpshme e ka mbyllur aventurën e saj në...

Lexo më shumë  →

SELEKTORI BESON

Greenberg: Me guxim dhe disiplinë ndaj Estonisë

19 Gusht, 2017 @9:26

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka bërë të ditur se ekipi i...

Lexo më shumë  →

GRUPI C

Fati në duart tona, Estonia mposht Maqedoninë

16 Gusht, 2017 @19:35

Estonia ka shënuar edhe fitoren e tretë me radhë në Grupin C...

Lexo më shumë  →

FBK

Greenberg çon Hajrizin në disiplinore

13 Gusht, 2017 @14:22

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Brad...

Lexo më shumë  →

PARAKUALIFIKIMET

Tre ekipe siguruan kualifikimin

Foto: fiba.com

13 Gusht, 2017 @9:34

Pas ndeshjeve të zhvilluara gjatë ditës së djeshme në kuadër...

Lexo më shumë  →

MAQEDONIA - KOSOVA

Rrezikohet gjithçka

Foto: fiba.com

12 Gusht, 2017 @22:20

Në takimin e luajtur sonte në Shkup, Kosova është mposhtur me...

Lexo më shumë  →

LIVE: MAQEDONIA - KOSOVA

Pas 20 minutave, epërsi e lehtë e Kosovës

12 Gusht, 2017 @21:20

Pas 20 minutave lojë në Shkup, rezultati shënon 40-41 në të...

Lexo më shumë  →

MAQEDONIA - KOSOVA

Publikohen pesëshet startuese

12 Gusht, 2017 @20:27

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të...

Lexo më shumë  →

TRANSMETIMI

Livestream: Maqedonia - Kosova

fiba.com

12 Gusht, 2017 @19:42

Ndeshjen Maqedonia - Kosova nis në 20:30, mund ta shikoni te linku i...

Lexo më shumë  →

AUSTRIA-SHQIPËRIA

Kuqezinjtë eliminohen

Foto: fiba.com

12 Gusht, 2017 @17:51

Me humbjen e radhës nga Austria 97-63 në kuadër të Grupit B...

Lexo më shumë  →

LISTA E GREENBERGUT

Bamforth në 12-she, Kosova gati për Maqedoninë

12 Gusht, 2017 @14:54

Para përballjes së sontme ndaj Maqedonisë, selektori i Kosovës,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Sonte, shkruajeni historinë

Reprezentacioni i Kosovës, para ndeshjes me Estoninë në Tallinn. Foto: fiba.com

12 Gusht, 2017 @12:12

Përfaqësuesja A e Kosovës të shtunën me fillim nga ora 20:30...

Lexo më shumë  →

PLAYMAKERI I KOSOVËS

Scott Bamforth me Kosovën ndaj Maqedonisë sonte

12 Gusht, 2017 @11:32

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Scott Bamforth, pritet t’i...

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

Shoshi: Ndeshja më e rëndësishme e Kosovës

Foto: fiba.com

12 Gusht, 2017 @11:11

Njëri ndër ardhjet e kësaj vere te Kosova, Lis Shoshi, që u...

Lexo më shumë  →

MAQEDONIA - KOSOVA

Greenberg: Me fokus maksimal nesër

Brad Greenberg, selektor i Kosovës/ Foto: fiba.com

11 Gusht, 2017 @23:34

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në përgatitjet e fundit të...

Lexo më shumë  →

S'KA BILETA

Maqedonia-Kosova, pa shikues!!!

Foto: gol.mk

10 Gusht, 2017 @16:14

Përmes një njoftimi nga Federata e Basketbollit të Maqedonisë...

Lexo më shumë  →

OPINION

Këmbët e ngathta të Talinit

Fotografitë: fiba.com

10 Gusht, 2017 @9:20

Në ndeshjen e dytë të parakualifikimeve për Botërorin e 2019-s...

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES

Kastrati: Optimist para ndeshjes me Maqedoninë

9 Gusht, 2017 @22:26

Përveç trajnerit Greenberg, pas humbjes foli edhe Erjon Kastrati,...

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES

Greenberg: Urime Estonisë, fokusohemi te Maqedonia

9 Gusht, 2017 @22:21

Pas humbjes ndaj Estonisë, deklaratë dha Brad Greenberg,...

Lexo më shumë  →

HOLANDA - SHQIPËRIA

Shqipëria humb edhe ndeshjen e dytë

9 Gusht, 2017 @21:53

Pas humbjes nga Austria në ndeshjen e parë në Tiranë, Shqipëria...

Lexo më shumë  →