BRAD GREENBERG

Greenberg: Kosova është në rrugë të duhur

27 Korrik, 2017 @19:10

Selektori i ri i Kosovës, Brad Greenberg, duket të jetë i kënaqur...

Lexo më shumë  →

DARDAN BERISHA

Dardani thërret për përkrahje, Kosova mund t’i mposht rivalët

27 Korrik, 2017 @18:46

Kapiteni i ri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Dardan...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES

FBK bën të ditur çmimin e biletave

27 Korrik, 2017 @14:36

Para ndeshjes Kosovë-Maqedoni, që zhvillohet në Pallatin e Rinisë...

Lexo më shumë  →

NGA EKIPI RIVAL

Krstevski lëndohet, s’luan ndaj Kosovës

26 Korrik, 2017 @14:46

Basketbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë, Bojan Krstevski,...

Lexo më shumë  →

MORINA dhe KASTRATI

FIBA zyrtarizon Morinën dhe Kastratin

Foto: FBK

26 Korrik, 2017 @13:54

Gëzim Morina dhe Erjon Kastrati edhe zyrtarisht lojtarë të...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE E RIVALIT TË KOSOVËS

Estonia mposht edhe Suedinë

Foto: delfi.ee

26 Korrik, 2017 @11:06

Pas triumfit të shënuar në turneun në Portugali, skuadra e...

Lexo më shumë  →

QENDRA E NJOHUR

Antic s’luan ndaj Kosovës

Pero Antic në Trajkovski arenën e Shkupit/ Foto: gol.mk

24 Korrik, 2017 @14:01

Qendra e njohur maqedonase, Pero Antic, që ka bërë karrierë në...

Lexo më shumë  →

RIVALI I KOSOVËS: ESTONIA

Edhe Estonia fiton turneun para ndeshjeve ndaj Kosovës

24 Korrik, 2017 @13:01

Përfaqësuesja rivale e Kosovës në Grupin C parakualifikues për...

Lexo më shumë  →

RIVALI I KOSOVËS: MAQEDONIA

Maqedonia fiton turneun, para ndeshjes ndaj Kosovës

Selektori maqedon, Jordanco Davitkov, duke taktizuar në TimeOut/ Foto: gol.mk

24 Korrik, 2017 @12:06

Përfaqësuesja e Maqedonisë në basketboll, e drejtuar nga Jordanco...

Lexo më shumë  →

PARAKUALIFIKIMET PËR BOTËROR TE MESHKUJT

Shqipëria bën të ditura datat e ndeshjeve eliminatore

21 Korrik, 2017 @10:23

Përfaqësuesja e Shqipërisë në basketboll ka bërë të ditur të...

Lexo më shumë  →

LËNDOHET

Kosova mbetet edhe pa Jaren Sinën

14 Korrik, 2017 @19:46

Fundori i përfaqësueses së Kosovës, Jaren Sina, nuk do të mund...

Lexo më shumë  →

KOSOVA ON TOUR

Ekipi i Kosovës niset sot për ndeshje ndaj Austrisë

14 Korrik, 2017 @4:57

Përfaqësuesja e Kosovës niset sot për në Austri, ndërsa nesër...

Lexo më shumë  →

KOSOVA DREJT MIQËSOREVE

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:57

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg...

Lexo më shumë  →

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës...

Lexo më shumë  →

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @11:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

Lexo më shumë  →

KAPITENI I RI

Dardani kapiten

10 Korrik, 2017 @9:03

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas largimit të Edmond...

Lexo më shumë  →

RIVALI I KOSOVËS

Maqedonia natyralizon amerikanin Theodore

Jordan Theodore do të luaj kundër Kosovës në parakualifikime për Kina 2019, si reprezentues i IRJ Maqedonisë.

6 Korrik, 2017 @9:26

Kundërshtarja e Kosovës në Grupin C parakualifikues për...

Lexo më shumë  →

EDMOND AZEMI

Pensionohet kapiteni

4 Korrik, 2017 @9:43

Në parakualifikime për Botërorin Kina 2019, përfaqësuesja e...

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA

Edhe kuqezinjtë nisin përgatitjet

4 Korrik, 2017 @9:31

Kombëtarja shqiptare në basketboll, ka nisur përgatitjet për...

Lexo më shumë  →

LIS SHOSHI

Lis Shoshi: Të komponohemi dhe të paraqitemi sa më mirë

Lis Shoshi, pritet të jetë ndër shtyllat e reprezentacionit të Kosovës me përvojën e tij nga SHBA

2 Korrik, 2017 @18:11

Basketbollisti nga Peja, që kaloi në moshë të hershme në SHBA...

Lexo më shumë  →

SELEKTORI GREENBERG

Greenberg kërkon përpikshmëri nga lojtarët

Foto: FBK

2 Korrik, 2017 @12:26

Selektori i ri i Kosovës, Brad Greenberg, pas stërvitjes së parë...

Lexo më shumë  →

ARRIN SELEKTORI

Arrin Greenberg, Kosova nis punën nesër

Brad Greenberg, selektori i ri i Kosovës

1 Korrik, 2017 @21:39

Përzgjedhësi i ri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll,...

Lexo më shumë  →

ZHVENDOSJE

Prej 5 korrikut, reprezentacioni në Gjakovë

30 Qershor, 2017 @14:53

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, që do të nis...

Lexo më shumë  →

REPREZENTACIONI GRUMBULLOHET

Kosova nis epokën me Greenbergun, të dielën

Kosova para misionit parakualifikues "Kina 2019"

30 Qershor, 2017 @14:43

Përfaqësuesja seniore e Kosovës në basketboll, të dielën më 2...

Lexo më shumë  →

KUNDËRSHTARI I KOSOVËS

Antic, i gatshëm për Maqedoninë

21 Qershor, 2017 @21:35

Qendra gjigante e skuadrës Fenerbahçe, Pero Antic, ka thënë se...

Lexo më shumë  →

SCOTT BAMFORTH

Bamforth në Sassari të Serie A-së

Bamforth, në bisedë me Dardan Berishën në duelin Kosova-Sllovenia.

15 Qershor, 2017 @14:16

Reprezentuesi i Kosovës, Scott Bamforth 28 vjeç, është lojtar i...

Lexo më shumë  →

10 DITË TEST

Greenberg: Lista shkurtohet brenda 10 ditëve

Brad Greenberg, selektor i Kosovës/ Foto: star tribune

16 Maj, 2017 @12:37

Përzgjedhësi i ri i përfaqësueses së Kosovës, Brad Greenberg,...

Lexo më shumë  →

ANTHONY RANDOLPH

Sllovenia do qendrën e Real Madridit

12 Maj, 2017 @14:14

Basketbollisti amerikan që luan për Real Madridin, Anthony Randolph...

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIMET PËR BOTËRORIN: KINA 2019

Grupet kualifikuese për Botëror ku mund të jetë Kosova!

8 Maj, 2017 @12:31

Dje u tërhoq shorti për gara kontinentale kualifikuese ku do të...

Lexo më shumë  →