KOSOVA U-20

Lista e gjërë për Kosovën U20, në grumbullimin e radhës

26 Prill, 2017 @13:02

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

Lexo më shumë  →

PAS ZYRTARIZIMIT

Brad Greenberg: Të fitojmë të gjitha ndeshjet

Greenberg, Belegu dhe Krump, sot në zyret e FBK/ Foto: FBK

23 Prill, 2017 @15:13

“Qëllimi jonë është t’i fitojmë ndeshjet, nuk mund të them...

Lexo më shumë  →

PREZENTOHET PËRZGJEDHËSI I RI

Greenberg: Shpresoj t’ua shpaguaj besimin

23 Prill, 2017 @13:09

Të dielën në zyre të Federatës së Basketbollit të Kosovës,...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Trajneri amerikan në krye të përfaqësueses së Kosovës

21 Prill, 2017 @19:19

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka zgjedhur trajnerin e...

Lexo më shumë  →

SHAWN JONES

Edhe një reprezentues i Kosovës në Serie A

20 Prill, 2017 @18:27

Pas Dardan Berishës, edhe një reperezentues i Kosovës në...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U16

Kosova U16 vazhdon përgatitjet për europian

Foto: fiba.com

20 Prill, 2017 @17:38

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-20

Kosova U20 vazhdon përgatitjet para europianit

20 Prill, 2017 @7:25

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

Lexo më shumë  →

FINANCAT

Ministria, mbi 200 mijë euro FBK-së

14 Prill, 2017 @10:10

Ministria e Sportit sot ka nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi me...

Lexo më shumë  →

DREJT RUMANISË

Lista e Kosovës U14/U15

12 Prill, 2017 @11:17

Trajnerët Korab Maloku dhe Besnik Podvorica kanë bërë gati...

Lexo më shumë  →

EMRAT E FTUAR

Lista e përzgjedhësit Thaçi për Kosovën U16

Foto: FBK

11 Prill, 2017 @21:31

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16 (Femrat), Muhammed...

Lexo më shumë  →

EUROPIANI - DIV C

Mblidhet edhe Kosova U16

6 Prill, 2017 @13:57

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-18 FEMRAT

Shatri dhe Selimi ftojnë vashat U18

6 Prill, 2017 @13:53

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-16 F

Trajneri Thaqi me grumbullimin e radhës për U16

6 Prill, 2017 @12:29

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-16 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-18 M

Lista e Sefajës dhe Zeqirit për grumbullimin e Kosovës U18

Foto: Fiba.com

6 Prill, 2017 @9:58

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi...

Lexo më shumë  →

FTESË NGA TRAJNERI

Grumbullohet Kosova U20

5 Prill, 2017 @15:19

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

Lexo më shumë  →

NGA BORDI

Ferati koordinator i programeve profesionale

1 Prill, 2017 @7:55

Bordi i FBK-së në mbledhjen e vet të mbajtur dje më 31 mars 2017...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA U16

Të shtunën tjetër stërvitje për djemtë e përfaqësueses U16

30 Mars, 2017 @17:56

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA U16

Edhe përfaqësuesja U16 grumbullohet këtë javë

30 Mars, 2017 @17:52

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-16 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA U18

Grumbullimi i radhës për përfaqësuesen e femrave U18

30 Mars, 2017 @17:44

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Të dielën, grumbullimi i radhës për U20

23 Mars, 2017 @16:24

Përfaqësuesja U20 e Kosovës, të dielën më 26 mars do ta ketë...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Përfaqësuesja e femrave U18 fton të gjitha vajzat për grumbullim

16 Mars, 2017 @16:05

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Përfaqësuesja U18 fton 26 lojtarë për grumbullimin e radhës

16 Mars, 2017 @15:44

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi i...

Lexo më shumë  →

LISTA E GJËRË

Të ftuarit për Kosova U-16

16 Mars, 2017 @15:32

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Kosova U20 grumbullohet për Eurobasket

Foto arkiv/ Korrik 2016

12 Mars, 2017 @23:44

Përfaqësuesja e Kosovës nën 20 vjeç ka filluar përgatitjet për...

Lexo më shumë  →

JORDANCO DAVITKOV

Maqedonia përzgjedh kryetrajnerin

Jordanço Davitkov, kryetrajner i IRJ Maqedonisë.

10 Mars, 2017 @18:30

Përkundër spekulimeve se Marjan Ilievski do të bëhet...

Lexo më shumë  →

FBK PËRCAKTON

Ibrahim Karabeg dhe Muhammed Thaqi, përzgjedhës për U-16 te meshkujt dhe femrat

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

10 Mars, 2017 @8:30

Pas emërimit të përzgjedhësve dhe ndihmësve të Përfaqësueseve...

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Ftesë e hapur për reprezentacionin U18 të vashave

3 Mars, 2017 @18:12

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-18

Lojtarët e ftuar për Kosovën U-18

3 Mars, 2017 @15:42

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në këtë fundjavë do të...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-18

Përzgjedhës i Kosovës U-18, Dritëro Sefaja

2 Mars, 2017 @14:05

Bordi i FBK-së dje pas emërimit të Këshillit profesional të saj...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-20

Jeton Nixha, përzgjedhës i Kosovës U-20

Jeton Nixha (trajner i KB Rahoveci dhe Kosovës U-20)/ BOROZANI/ L. D.

2 Mars, 2017 @13:13

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FBK ka bërë të ditur se...

Lexo më shumë  →

NË FAQEN E EKIPIT

Juvacaserta prezenton Berishën

18 Shkurt, 2017 @14:51

Skuadra e Serie A-së në basketbollin italian, Juvecaserta, ka...

Lexo më shumë  →

DALI

Dardan Berisha: Dua të qëndroj në Poloni

27 Janar, 2017 @17:16

Basketbollisti më i mirë kosovar, Dardan Berisha, tashmë po bëhet...

Lexo më shumë  →

TURNEU U14 NË SHKUP

Kosova U14 kthehet pa fitore

Kosova U14 në duel ndaj Bullgarisë U14/ Foto: FBK

15 Janar, 2017 @22:24

Të dielën ka përfunduar Turneu Ndërkombëtar në Shkup për...

Lexo më shumë  →

MOMENTE 2016

Doellman: Kemi mësuar diçka të re

31 Dhjetor, 2016 @17:27

Amerikani që befasoi opinionin kryesisht europian të basketbollit...

Lexo më shumë  →

SELEKTORI I RI

Dokuzovski bie nga kombinimi për Kosovën

Marin Dokuzovski, gjatë kohës kur drejtonte Sigal Prishtinën/ BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

16 Dhjetor, 2016 @5:11

Ish-trajneri i IRJ Maqedonisë dhe i Sigal Prishtinës, Marin...

Lexo më shumë  →

38 PIKË

Rekord i stinorit për Dardan Berishën

12 Dhjetor, 2016 @20:53

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka...

Lexo më shumë  →

GRUPMOSHAT E REJA - FEMRAT

Shorti për grupmoshat e femrave

10 Dhjetor, 2016 @13:08

Përveç shortit për skuadrën seniore dhe grupmoshat e meshkujve,...

Lexo më shumë  →

GRUPMOSHAT E REJA - MESHKUJT

Shorti i plotë për grupmoshat e reja

10 Dhjetor, 2016 @12:57

Përveç shortit për skuadrën seniore, sot në Pragë u kuptua edhe...

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Këta janë rivalët e Kosovës për Kina 2019

10 Dhjetor, 2016 @11:48

Në shortin e parakualifikimeve për Kampionatin Botëror Kina 2019,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA PRET RIVALËT

Të rinjtë te femrat e meshkujt, në kualifikime

Foto: FIBA.com

6 Dhjetor, 2016 @14:57

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka paraqitur 5...

Lexo më shumë  →