PËRFAQËSUESJA

Të dielën, grumbullimi i radhës për U20

23 Mars, 2017 @16:24

Përfaqësuesja U20 e Kosovës, të dielën më 26 mars do ta ketë...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Përfaqësuesja e femrave U18 fton të gjitha vajzat për grumbullim

16 Mars, 2017 @16:05

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Përfaqësuesja U18 fton 26 lojtarë për grumbullimin e radhës

16 Mars, 2017 @15:44

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi i...

Lexo më shumë  →

LISTA E GJËRË

Të ftuarit për Kosova U-16

16 Mars, 2017 @15:32

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Kosova U20 grumbullohet për Eurobasket

Foto arkiv/ Korrik 2016

12 Mars, 2017 @23:44

Përfaqësuesja e Kosovës nën 20 vjeç ka filluar përgatitjet për...

Lexo më shumë  →

JORDANCO DAVITKOV

Maqedonia përzgjedh kryetrajnerin

Jordanço Davitkov, kryetrajner i IRJ Maqedonisë.

10 Mars, 2017 @18:30

Përkundër spekulimeve se Marjan Ilievski do të bëhet...

Lexo më shumë  →

FBK PËRCAKTON

Ibrahim Karabeg dhe Muhammed Thaqi, përzgjedhës për U-16 te meshkujt dhe femrat

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

10 Mars, 2017 @8:30

Pas emërimit të përzgjedhësve dhe ndihmësve të Përfaqësueseve...

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Ftesë e hapur për reprezentacionin U18 të vashave

3 Mars, 2017 @18:12

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-18

Lojtarët e ftuar për Kosovën U-18

3 Mars, 2017 @15:42

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në këtë fundjavë do të...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-18

Përzgjedhës i Kosovës U-18, Dritëro Sefaja

2 Mars, 2017 @14:05

Bordi i FBK-së dje pas emërimit të Këshillit profesional të saj...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-20

Jeton Nixha, përzgjedhës i Kosovës U-20

Jeton Nixha (trajner i KB Rahoveci dhe Kosovës U-20)/ BOROZANI/ L. D.

2 Mars, 2017 @13:13

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FBK ka bërë të ditur se...

Lexo më shumë  →

NË FAQEN E EKIPIT

Juvacaserta prezenton Berishën

18 Shkurt, 2017 @14:51

Skuadra e Serie A-së në basketbollin italian, Juvecaserta, ka...

Lexo më shumë  →

DALI

Dardan Berisha: Dua të qëndroj në Poloni

27 Janar, 2017 @17:16

Basketbollisti më i mirë kosovar, Dardan Berisha, tashmë po bëhet...

Lexo më shumë  →

TURNEU U14 NË SHKUP

Kosova U14 kthehet pa fitore

Kosova U14 në duel ndaj Bullgarisë U14/ Foto: FBK

15 Janar, 2017 @22:24

Të dielën ka përfunduar Turneu Ndërkombëtar në Shkup për...

Lexo më shumë  →

MOMENTE 2016

Doellman: Kemi mësuar diçka të re

31 Dhjetor, 2016 @17:27

Amerikani që befasoi opinionin kryesisht europian të basketbollit...

Lexo më shumë  →

SELEKTORI I RI

Dokuzovski bie nga kombinimi për Kosovën

Marin Dokuzovski, gjatë kohës kur drejtonte Sigal Prishtinën/ BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

16 Dhjetor, 2016 @5:11

Ish-trajneri i IRJ Maqedonisë dhe i Sigal Prishtinës, Marin...

Lexo më shumë  →

38 PIKË

Rekord i stinorit për Dardan Berishën

12 Dhjetor, 2016 @20:53

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka...

Lexo më shumë  →

GRUPMOSHAT E REJA - FEMRAT

Shorti për grupmoshat e femrave

10 Dhjetor, 2016 @13:08

Përveç shortit për skuadrën seniore dhe grupmoshat e meshkujve,...

Lexo më shumë  →

GRUPMOSHAT E REJA - MESHKUJT

Shorti i plotë për grupmoshat e reja

10 Dhjetor, 2016 @12:57

Përveç shortit për skuadrën seniore, sot në Pragë u kuptua edhe...

Lexo më shumë  →

KINA 2019

Këta janë rivalët e Kosovës për Kina 2019

10 Dhjetor, 2016 @11:48

Në shortin e parakualifikimeve për Kampionatin Botëror Kina 2019,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA PRET RIVALËT

Të rinjtë te femrat e meshkujt, në kualifikime

Foto: FIBA.com

6 Dhjetor, 2016 @14:57

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka paraqitur 5...

Lexo më shumë  →

PARAKUALIFIKIME PËR BOTËRORIN KINA 2019

Kosova shpejt do të njoftohet me rivalët

6 Dhjetor, 2016 @14:37

Këtë fundjavë në Pragë do të hedhen shortet për garat e...

Lexo më shumë  →

NË POLONI

Ndalet Dardani, mposhtet Polfarmex

4 Dhjetor, 2016 @23:14

Basketbollisti më i dalluar i përfaqësueses së Kosovës, Dardan...

Lexo më shumë  →

BASKETBOLLISTI I KOSOVËS

Doellman kthehet nga lëndimi

24 Nëntor, 2016 @11:21

Basketbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, amerikani Justin...

Lexo më shumë  →

PALAU BLAUGRANA

Barça e Doellmanit fiton

14 Nëntor, 2016 @13:44

Gjigandi spanjoll, Barcelona, ku luan Justin Doellman po marshon me...

Lexo më shumë  →

NË SPANJË

Ndalet Bamforth, mposhtet Bilbao

14 Nëntor, 2016 @13:42

Amerikani i Përfaqësueses së Kosovës, Scott Bamforth me skuadrën...

Lexo më shumë  →

MVP I MUAJIT

Reprezentuesi i Kosovës, më i miri i muajit në Spanjë

Scott Bamforth, me numër 24 në përfaqësusen e Kosovës, gjatë ndeshjes kundër Bullgarisë

1 Nëntor, 2016 @15:06

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Scott Bamforth, i cili...

Lexo më shumë  →

DARDAN BERISHA

Pikët e Berishës s’mjaftojnë për fitore

30 Tetor, 2016 @21:03

Dardan Berisha nuk ka arritur ta parandalojë sot humbjen e dytë të...

Lexo më shumë  →

FAQJA E RE

Dardani nis stërvitjet me ekipin e ri

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

25 Shtator, 2016 @9:39

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka...

Lexo më shumë  →

EL MUNDO DEPORTIVO

Kosova, përgatitje për stinorin më të mirë

23 Shtator, 2016 @9:06

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka kaluar...

Lexo më shumë  →

STATISTIKAT E REPREZENTUESVE

Kush, si performoi në kualifikime për Eurobasket?

Foto: FBK

19 Shtator, 2016 @22:44

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Edmond Azemi, bashkë me Yll...

Lexo më shumë  →

NGA VIZITA

FBK kërkon organizimin e Botërorit U-18

19 Shtator, 2016 @14:02

Në vizitën e sotme të 2 zyrtareve të FIBA-së, Radmila Turner dhe...

Lexo më shumë  →

REPREZENTACIONI

Kosova, në parakualifikime për Botëror

19 Shtator, 2016 @7:44

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka përfunduar misionin...

Lexo më shumë  →

ANALIZË

Debutimi pa fitore, kohë për reflektim

Foto: FBK

18 Shtator, 2016 @10:28

Përfaqësuesja e Kosovës debutimin në kualifikimet për...

Lexo më shumë  →

PA FITORE

Fitorja, ndonjëherë tjetër

17 Shtator, 2016 @20:42

Djelmoshat e Kosovës nuk kanë arritur të shijojnë fitoren e...

Lexo më shumë  →

LIVE QUARTERS

E mbyllim pa fitore

17 Shtator, 2016 @19:15

ÇEREKU I PARË Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Kosova -...

Lexo më shumë  →

DRILON HAJRIZI

Me Bamforthin, më të kompletuar

17 Shtator, 2016 @12:28

Njëri prej basketbollistëve kryesor te përfaqësuesja e Kosovës,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Justin Doellman falenderon FBK-në

16 Shtator, 2016 @15:38

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Justin Doellman, në llogarinë...

Lexo më shumë  →

PARA DUELIT TË NESËRM

Washburn në ekip kundër Kosovës

Jason Washburn, derisa ishte pjesë e Sigal Prishtinës në stinorin 2015/16/ BOROZANI/ D.S.

16 Shtator, 2016 @14:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë, ashtu sikurse e Kosovës, nuk do të...

Lexo më shumë  →

DIARIO SPORT

Barça zyrtarizon kthimin e Doellmanit

16 Shtator, 2016 @13:51

Barcelona është dukur e lumtur me kthimin e Justin Doellmanit në...

Lexo më shumë  →