OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr.6 – Histori verdhekaltër

Albin Tahiri/ Foto: KOK

13 Shkurt, 2018 @18:06

Kombinimi alpin është një nga detyrat më të vështira në...

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr. 5 –Gjermanët mbi të gjithë

12 Shkurt, 2018 @21:12

Pas Olimpiadës më të dobët që nga bashkimi i Gjermanisë, asaj...

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr. 4 – Fuqia e erës

11 Shkurt, 2018 @19:49

Derisa organizatorët e Lojërave Olimpike në PyeongChang kanë...

Lexo më shumë  →

OLIPIADA DIMËRORE: PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr. 2

10 Shkurt, 2018 @10:23

I 76ti, prej 82 vetave që kanë përfunduar garën në stërvitjen e...

Lexo më shumë  →

OLIPIADA DIMËRORE: PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr. 1

9 Shkurt, 2018 @12:19

Albini përfundoi i 74ti nga 85të skitarë në stërvitjen e parë...

Lexo më shumë  →

TRANSFERE / FFK Liga e parë

Ferizaji vër8 përforcohet

29 Janar, 2018 @20:35

Skuadra e Ferizajit sot ka arritur marrëveshje me tetë lojtarë...

Lexo më shumë  →

BURNLEY - UNITED / Premier League

E treta radhazi, United fiton ndaj Burnleyt

23 Prill, 2017 @16:16

Përkundër 8 ndryshimeve nga formacioni i së enjtes mbrëma dhe...

Lexo më shumë  →

PESARO-JUVECASERTA / International

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 Prill, 2017 @11:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 16 @ RIO 2016 / Të tjera

Mbyllja e Rios historike për Kosovën

21 Gusht, 2016 @11:18

Dhe pas më shumë se dy javëve, është koha për të lëshuar...

Lexo më shumë  →

DITARI NR.14 @ RIO 2016 / Të tjera

Programi ditor dhe renditja e medaljeve

20 Gusht, 2016 @13:58

Dita më e ngarkuar olimpike nis me golfin e femrave, të cilat...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 13 @ RIO 2016 / Të tjera

Eliminimet kroate dhe programi i ditës në Rio

18 Gusht, 2016 @15:04

Sot, përpos 24 kampionëve olimpik mësojmë edhe emrat e...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 12 @ RIO 2016 / Të tjera

Programi i Rios sot dhe duelet e mëdha të basketbollit

17 Gusht, 2016 @13:40

16 FINALE Vetëm 16 finale sot në ditën e dymbëdhjetë të...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 11 @ RIO 2016 / Të tjera

25 finale sot

Kroacia-Serbia pritet të jetë çerekfinalja më interesante në basketboll të "Rio 2016"

16 Gusht, 2016 @11:04

E marta është dita më e ngarkuar deri tash në këto Lojëra...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 10 @ RIO 2016 / Të tjera

Shembulli i Majlindës dhe puna për Tokio!

Foto: Facebook

15 Gusht, 2016 @13:42

Pas përfundimit të kësaj Olimpiade historike, është koha e...

Lexo më shumë  →

DITARI NR.9 @ RIO 2016 / Të tjera

Vijona!

Foto: Getty Images

13 Gusht, 2016 @13:37

Vijona Kryeziu do të dalë në shteg sot në ora 16. Ajo është në...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 8 @ RIO 2016 / Të tjera

Sot radha për vrapuesin Musa Hajdari

Musa Hajdari (në mes) duke vrapuar në garat europiane/ Foto: Google

12 Gusht, 2016 @11:28

Musa Hajdari do të jetë pjesë e grupit të parë të kualifikimeve...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 7 @ RIO 2016 / Të tjera

Sot garon Lum Zhaveli

11 Gusht, 2016 @12:48

Edhe tre olimpistë kanë mbetur të përfaqësojnë Kosovën në...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 6 @ RIO 2016 / Të tjera

Brikeni mbetet pa medalje

10 Gusht, 2016 @13:16

Më në fund do të kemi finale që në fillim të ditës olimpike....

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 5 @ RIO 2016 / Të tjera

Nora për Tokio

Foto: nga arkivi

9 Gusht, 2016 @12:40

Nora Gjakova u eliminua në rrethin e dytë dje. Në letër rumunia...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 4 @ RIO 2016 / Të tjera

E arta Majlindë

8 Gusht, 2016 @12:59

Kosova në shumë sfera është mbrapa vendeve si Islanda, Kuvajti,...

Lexo më shumë  →

DITARI NR.3 @ RIO 2016 / Të tjera

Majlinda e Rita

7 Gusht, 2016 @12:01

Vietnamit pas luftës i ishin dashur mbi 40 vite për të fituar...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 2 @ RIO 2016 / Të tjera

Urata e Qëndrimi

6 Gusht, 2016 @10:03

Çereku i kosovarëve sot do të kryej misionin e tyre në...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 1 @ RIO 2016 / Të tjera

E tash, Kosova

6 Gusht, 2016 @5:48

Që nga Atlanta kur Muhamed Ali kishte ndezur flakën për të hapur...

Lexo më shumë  →

PARA GJYSMËFINALEVE / UEFA Euro 2016

Buletini 22: Ku po pushojnë kuqezinjtë?

6 Korrik, 2016 @8:15

Para gjysmëfinaleve të EURO2016, që nisin sonte me ndeshjen...

Lexo më shumë  →

DREJT GJYSMËFINALEVE / UEFA Euro 2016

Buletini 21: Përmbytja e ishullit

4 Korrik, 2016 @11:47

7+ Ndeshja Francë-Islandë regjistroi rekord në këtë kampionat....

Lexo më shumë  →

PA FITORE NË GJYSMËFINALE / UEFA Euro 2016

Buletini 20: Mjeshtërit e barazimeve

1 Korrik, 2016 @10:51

S’KA NEVOJË PËR FITORE Portugalia është skuadra e vetme pa...

Lexo më shumë  →

POL-POR / UEFA Euro 2016

Buletini 19: Para çerekfinaleve

30 Qershor, 2016 @10:31

ÇIFTET Pas dy ditëve pushim, emocionet e EURO2016 kthehen me...

Lexo më shumë  →

PA ANGLINË E SPANJËN / UEFA Euro 2016

Buletini 18: Brexit edhe në futboll!

28 Qershor, 2016 @8:33

Brexit. Kështu u quajt largimi i Britanisë së Madhe nga Bashkimi...

Lexo më shumë  →

10 GOLA NË 3 NDESHJE / UEFA Euro 2016

Buletini 17: Një ditë shumëgolëshe

27 Qershor, 2016 @8:07

KËPUCA E ARTË Në fund të Europianit Antoine Griezmann ndoshta...

Lexo më shumë  →

DREJT ÇEREKFINALEVE / UEFA Euro 2016

Buletini 16: Gërshëra e Shaqirit

26 Qershor, 2016 @9:33

ELIMINIMI I ZVICRËS Për Zvicrën dhe shqiptarët e kësaj skuadre,...

Lexo më shumë  →

FAZA E ELIMINIMIT / UEFA Euro 2016

Buletini 15: Fito ose shko në shtëpi!

Portugalia e Cristiano Ronaldos, ende në ndjekje të fitores së parë në Europian

25 Qershor, 2016 @8:47

KNOCK OUT Pas pushimit dy ditor pas fazës grupore, emocionet e...

Lexo më shumë  →

FUNDI I EUROPIANIT PËR KUQEZINJTË / UEFA Euro 2016

Buletini 14: Kthimi në atdhe

FSHF

24 Qershor, 2016 @7:20

PRITJA MADHËSHTORE Ekipi kombëtar i Shqipërisë u prit si hero...

Lexo më shumë  →

AFATI I FUNDIT / UEFA Euro 2016

Buletini 13: Dita e fundit e shpresës

22 Qershor, 2016 @9:25

RREZIKU KROAT Kroacia i ka dhënë mësim dje kampionit aktual të...

Lexo më shumë  →

BULLETIN NR 12 @ EURO2016 / UEFA Euro 2016

Buletini 12: Ditët e shpresës

21 Qershor, 2016 @8:11

100’000 TE DE BIASI Selektori i kombëtares shqiptare ka arritur...

Lexo më shumë  →

FITORE - FITORE / UEFA Euro 2016

Buletini 11: Erdh fitorja, tash shpresa për kualifikim

20 Qershor, 2016 @9:03

MAN OF THE MATCH Për herë të parë një lojtar i kombëtares...

Lexo më shumë  →

DITA E NDESHJES / UEFA Euro 2016

Buletini 10: De Biasi 99% dhe pushtimi i Lyonit

19 Qershor, 2016 @8:05

DUHET TË VAZHDOJMË Me pak fat, Shqipëria duhet të vazhdojë...

Lexo më shumë  →

1 DITË PARA NDESHJES / UEFA Euro 2016

Buletini 9: Drejt Lyonit për kualifikim

18 Qershor, 2016 @8:18

Prej trazirave kroate deri te ndeshja e nesërme. TURPI I MADH ...

Lexo më shumë  →

SHËTI NËPËR BREGUN AZUR / UEFA Euro 2016

Buletini 8: Ditëlindja e De Biasit dhe ‘bombat’ shqipe

17 Qershor, 2016 @8:20

STATUSI I DITËS E përditshmja gjermane, Bild Sport, në Facebook...

Lexo më shumë  →

KRENARIA / UEFA Euro 2016

Buletini 7: Marseille i kuq, pikët Francës

16 Qershor, 2016 @8:35

Çfarë dite ishte ajo e djeshmja. Këngë, valle e flamur, para dhe...

Lexo më shumë  →

DITA KUQEZI / UEFA Euro 2016

Buletini 6: Pikë ose gol

15 Qershor, 2016 @9:43

GJESTI I JAVËS, PA DYSHIM Dje tifozët irlandezë rregulluan dhe...

Lexo më shumë  →