NË KISHNICË / FFK Superliga

Hajvalia mbetet pa donatorin kryesor

Futbollistët e Hajvalisë në stinorin e kaluar/ Foto: KF Hajvalia Facebook

20 Janar, 2017 @6:13

Skuadra e Hajvalisë që renditet në fund të klasifikimit në...

Lexo më shumë  →

JAN VERTONGHEN / Premier League

Vertonghen 6 javë jashtë fushave

20 Janar, 2017 @5:56

Qendërmbrojtësi belg i Tottenhamit, Jan Vertonghen, do të mungojë...

Lexo më shumë  →

COPA DEL REY / La Liga

Thyhet mallkimi ‘Anoeta’, Barca afër gjysmëfinales

Neymar shënon nga pika e bardhë në takimin ndaj Real Sociedadit (Foto: FC Barcelona Official)

19 Janar, 2017 @23:07

Për herë të parë që nga viti 2007, Barcelona sonte e ka thyer...

Lexo më shumë  →

KUPA E EGJEUT 2017 / Përfaqësuesja

Kosova kthehet pa fitore

11-shja e sotme e Kosovës U17/ Foto: FFK

19 Janar, 2017 @22:45

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e saj të...

Lexo më shumë  →

COPPA ITALIA / Serie A

Roma lehtë në çerekfinale

Roma duke festuar golin e parë/ Foto: AS Roma Official

19 Janar, 2017 @22:23

Roma është treguar shumë e fortë sonte për kundërshtarin e së...

Lexo më shumë  →

COPA DEL REY / La Liga

Atletico një hap para gj’finales

Antoine Griezmann duke shënuar golin ndaj Eibarit/ Foto: Atletico Madrid Official

19 Janar, 2017 @22:12

Atletico Madrid ka shënuar fitore të lehtë dhe bindëse ndaj...

Lexo më shumë  →

SENEGALI - ZIMBABVE / International

Senegali kualifikohet

Balde Keita dhe Sadio Mane, duke festuar/ Foto: L'Equipe

19 Janar, 2017 @21:59

Senegali ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Grupin B të...

Lexo më shumë  →

ARSENAL / Premier League

Wenger s’e do Payetin

Arsene Wenger

19 Janar, 2017 @19:44

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka mohuar të jetë i interesuar...

Lexo më shumë  →

ZGJEDH NDIHMËSIN / Kombëtarja

Marco Veronese ndihmës i De Biasit

Marco Veronese (40 vjeç)

19 Janar, 2017 @18:58

Gianni De Biasi ka bërë zgjedhjen e tij tashmë. Zëvendës i Paolo...

Lexo më shumë  →

ALGJERIA - TUNISI / International

Algjeria e Mahrezit, pranë eliminimit

Çast nga ndeshja Algjeria-Tunisi/ Foto: eurosport.com

19 Janar, 2017 @18:49

Kupa e Kombeve të Afrikës ka hyrë në xhiron e dytë, ndërsa...

Lexo më shumë  →

NGA MARCO VAN BASTEN / International

Rregullat e reja të futbollit

19 Janar, 2017 @15:29

Pas vendimit të fundit, vendim ky shumë i kontestueshëm, për...

Lexo më shumë  →

CARLOS TEVEZ / International

Qindra tifozë presin Tevezin në aeroport

19 Janar, 2017 @15:13

Me qindra tifozë të ekipit Shanghai Shenua kanë pritur yllin e ri...

Lexo më shumë  →

MANCHESTER CITY / Premier League

City zyrtarizon Gabrielin

Txiki Begiristain duke nënshkruar me Gabriel Jesusin, sot/ Foto: mancity.com

19 Janar, 2017 @10:33

Talenti brazilian, Gabriel Jesus, është edhe zyrtarisht lojtar i ri...

Lexo më shumë  →

COPA DEL REY / La Liga

Humbja e dytë rresht për Realin, rrezikohet Kupa

18 Janar, 2017 @23:03

Pas humbjes pak ditë më parë nga Sevilla në La Liga, Real Madridi...

Lexo më shumë  →

COPPA ITALIA / Serie A

Lazio shkon tutje me Strakoshën

18 Janar, 2017 @22:51

Lazioja e Thomas Strakoshës është kualifikuar në çerekfinale të...

Lexo më shumë  →

ELSEID HYSAJ / Kombëtarja

Hysaj takon Maradonën!

18 Janar, 2017 @22:43

Mbrojtësi i krahut të djathtë te kombëtarja shqiptare dhe te...

Lexo më shumë  →

TRANSFER / FFK Superliga

Lavdrim Skenderi përforcon Ferizajin

Lavdrim Skenderi (majtë) me fanellën e Renovës

18 Janar, 2017 @22:00

Skuadra e Ferizajit ka arritur marrëveshje edhe me një tjetër...

Lexo më shumë  →

VEDAT MURIQI / International

Muriqi ia mohon fitoren Fenerbahçes

18 Janar, 2017 @19:50

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, ia ka mohuar fitoren gjigantit turk,...

Lexo më shumë  →

TRANSFERMARKT / Përfaqësuesja

Zenelit i rritet vlera, tani kushton 5.5 milionë €

18 Janar, 2017 @16:17

Futbollistit më të shtrenjtë të përfaqësueses së Kosovës,...

Lexo më shumë  →

TRANSFER / Kombëtarja

Manaj zyrtarisht te Pisa

18 Janar, 2017 @15:47

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rey Manaj, është futbollisti më...

Lexo më shumë  →

EGE KUPA 2017 / Përfaqësuesja

Pas Turqisë, Kosova mposhtet edhe nga Greqia

Pamje nga ndeshja e sotme Kosova U17 - Greqia U17/ Foto: FFK

18 Janar, 2017 @14:39

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e dytë...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA / FFK Superliga

Prishtina në fundjavë nisen në Durrës, më pas në Antalya

FC Prishtina

18 Janar, 2017 @0:11

Skuadra e Prishtinës ka bërë të ditur programin e fazës së...

Lexo më shumë  →

INTER vs BOLOGNA / Serie A

Candreva kualifikon Interin

17 Janar, 2017 @23:34

Interi arriti të kualifikohet në çerekfinale të kupës së...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE / Përfaqësuesja

Enis Alushi transferohet në Izrael

17 Janar, 2017 @17:24

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Enis Alushi, karrierën e...

Lexo më shumë  →

TALENTI I LIRISË / FFK Superliga

Roni Gashi nga Liria te Zlin

Roni Gashi, djathtas/ Foto: KF Liria

17 Janar, 2017 @15:09

Futbollisti i ri i Lirisë, Roni Gashi, këto ditë do të udhëtojë...

Lexo më shumë  →

ZEKIRIJA RAMADANI / FFK Superliga

Ramadani beson në sukses me Trepçën’89

Zekirija Ramadani, kryetrajner i ri i KF Trepça'89 me kryetarin e klubit, Abidin Zeka/ Foto: KF Trepça'89 Official

17 Janar, 2017 @13:26

Kryetrajneri i ri i Trepçës’89, Zekirija Ramadani, ka arritur sot...

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA / Kombëtarja

Bushi planifikon boshtin e kombëtares U-21

Alban Bushi gjatë konferencës së sotme për shtyp/ Foto: FSHF

17 Janar, 2017 @12:00

Trajneri i kombëtares U-21 Alban Bushi planifikon grumbullimin e...

Lexo më shumë  →

NË PRIZREN / FFK Superliga

Liria i kthehet stadiumit

Futbollistët e Lirisë sot/ Foto: KF Liria Official Facebook

16 Janar, 2017 @23:23

Pas daljes nga minusi i madh i temperaturave në Prizren,...

Lexo më shumë  →

NGA PODUJEVA / FFK Superliga

Namani drejt Kroacisë

Hamdi (Lum) Namani/ Foto: KF Llapi Official/ M. Muçolli

16 Janar, 2017 @23:19

Futbollisti i Llapit, Hamdi Namani, i cili ka shkëlqyer në dy...

Lexo më shumë  →

TORINO vs MILAN / Serie A

Donnarumma shkëlqen, Milan rikthehet

Gianluigi Donnarumma ende nuk ka pësuar nga penalltia këtë stinor në Serie A. Tre i ka mbrojtur/ Foto: acmilan.com

16 Janar, 2017 @22:40

Derisa Torino kishte marrë epërsinë 2-0 pas 26 minutave lojë...

Lexo më shumë  →

AFRICA 2017 / International

Kongo merr kryesimin e Grupit C me fitore

Festa e Kabanangas pas golit/ Foto: fifa.com

16 Janar, 2017 @22:25

Duelet e sotme të Grupit C në Kupën e Kombeve të Afrikës kanë...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE / Premier League

Valencia përforcohet me Simone Zazan

16 Janar, 2017 @21:48

Përmes një konfirmimi zyrtar, klubi i Valencias ka njoftuar...

Lexo më shumë  →

EGE KUPA 2017 / Përfaqësuesja

Të rinjtë e Kosovës mposhten nga Turqia

Kosova U17 para ndeshjes së sotme/ Foto: FFK

16 Janar, 2017 @19:40

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e parë...

Lexo më shumë  →

FAZA PËRGATITORE / FFK Superliga

Stërvitjet e fundit para udhëtimit jashtë vendit

Futbollistët e Prishtinës në stërvitjen e sotme në "Agrom Rama" të Obiliqit/ Foto: prishtinafc.com

16 Janar, 2017 @15:30

Mbrojtësi i Kupës së Kosovës dhe ndjekësi i titullit kampion,...

Lexo më shumë  →

ARJEN ROBBEN / Champions League

Robben vazhdon me Bayernin

Arjen Robben pas marrëveshjes së re me Bayernin/ Foto: Bayern Official

16 Janar, 2017 @14:37

I kishin mbetur edhe 6 muaj deri në fund të kontratës aktuale dhe...

Lexo më shumë  →

NË PEJË / FFK Superliga

Besa nis stërvitjet

Nga stërvitja e sotme e Besës/ Foto: KFBesa Official

16 Janar, 2017 @13:43

Skuadra e Besës së Pejës ka nisur stërvitjet sot për fazën e...

Lexo më shumë  →

EGE KUPA 2017 / Përfaqësuesja

Kollari: Këtu jemi për të fituar përvojë

Besnik Kollari, përzgjedhës i përfaqësueses së Kosovës U17/ Foto: FFK

16 Janar, 2017 @12:16

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U-17, Besnik Kollari,...

Lexo më shumë  →

EGE KUPA 2017 / Përfaqësuesja

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ege Kupë

Futbollistët e Kosovës në përgatitje, dje në Kusadasi/ Foto: FFK

16 Janar, 2017 @11:59

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës U-16 këto ditë po...

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK / Ligue 1

Monaco dominon ekipin e javës

Futbollistët e Monacos duke festuar mbrëmë në Velodrome ndaj Marseilleit

16 Janar, 2017 @11:53

Në ekipin e javës të Ligue 1, prestigjiozja franceze L’Equipe ka...

Lexo më shumë  →

RREGULLI I RI / International

Superliga kineze ashpërson rregullat, shpëtojnë ekipet europiane

Tevez (1), Oscar (2) ikën nga ekipet e tyre për super paga në Kinë. Costa (3) si duket nuk do ta ketë të njejtin fat.

16 Janar, 2017 @8:54

Mediat e huaja sot kanë bërë të ditur se Superliga kineze e...

Lexo më shumë  →