CARLO ANCELOTTI

5 mijë euro për gishtin e mesëm

Carlo Ancelotti/ Foto: uefa.com

22 Shkurt, 2017 @10:50

Trajneri i Bayern Munchenit, Carlo Ancelotti, duhet të paguajë 5...

Lexo më shumë  →

TARASHAJ v HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj mposht Tarashajn

18 Shkurt, 2017 @21:23

Përveç duelit ndërmjet Mërgim Mavrajt dhe Amir Abrashit, një...

Lexo më shumë  →

MAVRAJ v ABRASHI

Mavraj e Abrashi ndajnë pikë

18 Shkurt, 2017 @20:50

Dy futbollistët e kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj dhe Amir...

Lexo më shumë  →

ROBERT LEWANDOWSKI

Rekord i ri nga Lewandowski

18 Shkurt, 2017 @20:46

Me golin e shënuar sot, Robert Lewandowski ka shënuar një rekord...

Lexo më shumë  →

HERTHA - BAYERN

Lewandowski s’e lejon humbjen e Bayernit

18 Shkurt, 2017 @17:27

Pas fitores së thellë ndaj Arsenalit, ‘momentumi’ i Bayernit...

Lexo më shumë  →

10përVikend

10 për vikendin e gjatë

16 Shkurt, 2017 @22:28

Urime dita e Pavarësisë. S’ka mënyrë më të mirë të festës...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

14 Shkurt, 2017 @17:56

Në konsulltim me fansat në rrjetet sociale, Borozani.com ka...

Lexo më shumë  →

BORUSSIA DORTMUND

Mario Gotze s’udhëton me ekipin

Mario Gotze/ REUTERS/ Arkiv

13 Shkurt, 2017 @23:10

Mesfushori gjerman i Borussia Dortmundit, Mario Gotze, që u bë i...

Lexo më shumë  →

SHANI TARASHAJ

I zhgënjyer, por beson në përmirësim

Shani Tarashaj, pas ndeshjes/ Foto: ShaniTarashaj via Facebook

13 Shkurt, 2017 @13:24

Sulmuesi i Eintracht Frankufrtit, Shani Tarashaj, është shprehur...

Lexo më shumë  →

INGOLSTADT - BAYERN

Kundërshtarët gabojnë, Bayerni nuk fal

11 Shkurt, 2017 @17:58

Përderisa Frankfurti, Leipzigu e Dortmundi shënuan humbje në...

Lexo më shumë  →

HISTORIA E FRANKFURTIT

Nga mbijetesa në luftë për Champions për vetëm 3 milionë!

9 Shkurt, 2017 @15:42

Nuk është vetëm Leipzigu skuadra që po bën bujë në...

Lexo më shumë  →

DFB POKAL

Kualifikohen pas penalltive

Marco Reus duke festuar golin e barazimit/ Foto: BVB

8 Shkurt, 2017 @23:14

Borussia Dortmund ka përjetuar triller në ndeshje ndaj Hertha...

Lexo më shumë  →

S. LOTTE vs 1860 MUNCHEN

Fanol Përdedaj eliminohet nga Kupa

8 Shkurt, 2017 @20:23

Mbrojtësi i krahut të Kosovës, Fanol Përdedaj, është ndëshkuar...

Lexo më shumë  →

TIMOTHY TILLMAN

Bayern refuzon ofertën e Barcelonës

Timothy Tillman.

8 Shkurt, 2017 @1:07

Sipas raportit të fundit nga Sport Bild, Bayern Munchen ka refuzuar...

Lexo më shumë  →

PHILIPP LAHM

Lahm konfirmon pensionimin

Philipp Lahm

7 Shkurt, 2017 @23:32

Mbrojtësi i Bayern Munchenit, Philipp Lahm, ka konfirmuar sot se do...

Lexo më shumë  →

FURTH vs GLADBACH

Veton Berisha eliminohet nga Kupa e Gjermanisë

Veton Berisha, Greuter Furth

7 Shkurt, 2017 @22:39

Sulmuesi me origjinë nga Kosova që mbron ngjyrat e përfaqësueses...

Lexo më shumë  →

DFB POKAL

Costa çon Bayernin në çerekfinale

7 Shkurt, 2017 @22:34

Pas barazimit me Schalken, Bayerni i është rikthyer fitoreve në...

Lexo më shumë  →

DFB POKAL

Mavraj eliminon ish-skuadrën e tij

7 Shkurt, 2017 @20:20

Me fitoren e vendasve është mbyllur takimi mes Hamburgut e Kolnit...

Lexo më shumë  →

PARA DUELIT HAMBURG - KOLN

Mavraj në 11-she ndaj ish-ekipit

7 Shkurt, 2017 @18:05

Pas pak nis ndeshja e xhiros së tretë të Kupës së Gjermanisë,...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

7 Shkurt, 2017 @13:36

Bashkë me komentet e fansave në rrjetet sociale, Borozani.com ka...

Lexo më shumë  →

FLORENT HADERGJONAJ

Hadërgjonaj më i miri në fushë

5 Shkurt, 2017 @12:13

Futbollisti kosovar me nënshtetësi zvicerane, Florent Hadërgjonaj,...

Lexo më shumë  →

BUNDESLIGA 2

Debuton Bunjaku, mposhtet nga ekipi i Paqaradës

4 Shkurt, 2017 @20:17

Sulmuesi kosovar, Albert Bunjaku, ka zhvilluar ndeshjen e parë...

Lexo më shumë  →

AMIR ABRASHI

Abrashi rikthehet në formacion

4 Shkurt, 2017 @20:08

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abarashi, është rikthyer...

Lexo më shumë  →

BAYERN - SCHALKE

Schalke ndal hovin e Bayernit

4 Shkurt, 2017 @17:21

Pa fitues është mbyllur dueli mes dy rivalëve të vjetër në...

Lexo më shumë  →

HAMBURG - LEVERKUSEN

Hamburgu me Mavrajn, arrin fitoren e parë të vitit

Pamje nga Volkspark Stadion para fillimit të ndeshjes Hamburg - Bayer Leverkusen/ Foto: HSV Official

3 Shkurt, 2017 @22:15

Skuadra e Hamburgut pas transferimit të Mërgim Mavrajt ka shtuar...

Lexo më shumë  →

ANALIZË: 5+5 PËR FUNDJAVË!

2 në Stamboll dhe 8 derbi tjerë

Pamje nga stadiumi i ri i Besiktasit/ Foto: Besiktas Official

3 Shkurt, 2017 @20:16

Dy derbi të Stambollit në 1/8 e finales së Kupës së Turqisë do...

Lexo më shumë  →

HAMBURGU DO FITORE

Mavraj i përfshirë për duelin e sontëm

Mërgim Mavraj duke kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes së sontme/ Foto: HSV Official

3 Shkurt, 2017 @11:38

Njëri ndër qendërmbrojtësit më të mirë të Bundesligës,...

Lexo më shumë  →

SUSPENDIMI

Çalhanoglu suspendohet, humb stinorin

Hakan Çalhanoglu/ Foto: uefa.com

2 Shkurt, 2017 @23:53

Futbollisti turk i Bayer Leverkusenit, Hakan Çalhanoglu, është...

Lexo më shumë  →

MËRGIM MAVRAJ

Mavraj në formacionin e gjysmëstinorit në Bundesligë

31 Janar, 2017 @21:32

Qendërmbrojtësi kuqezi, Mërgim Mavraj, falë paraqitjeve të...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

30 Janar, 2017 @19:00

Si çdo javë, edhe këtë xhiro Borozani.com ka zgjedhur 11-shen më...

Lexo më shumë  →

WERDER-BAYERN

Rikthehet ‘Robbery’, Bayerni fiton

Dyshja Robben-Ribery festojnë golin e shënuar ndaj Werderit (Foto: FCB)

28 Janar, 2017 @17:21

Me fitoren e Bayernit është mbyllur dueli i luajtur mes Werderit e...

Lexo më shumë  →

SCHALKE - FRANKFURT

Tarashaj mposht Avdijajn

Frankfurti feston golin e fitores ndaj Schalkes (Foto: Bundesliga

27 Janar, 2017 @22:21

Në takimin hapës të xhiros XVIII në Bundesligë, Frankfurti i...

Lexo më shumë  →

SHQIP

Avdijaj & Tarashaj, së bashku para ndeshjes

27 Janar, 2017 @20:02

Futbollisti i Schalkes, Donis Avdijaj, dhe ai i Eintracht...

Lexo më shumë  →

DONIS AVDIJAJ

Trajneri i Schalkes: Avdijaj i rëndësishëm për skuadrën

26 Janar, 2017 @18:13

Trajneri i Schalkes, Markus Weinzierl, e ka vlerësuar lartë...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

23 Janar, 2017 @21:38

Për herë të parë në këtë vit kalendarik, Borozani.com ka...

Lexo më shumë  →

ALLIANZ ARENA

Lëndohet Arturo Vidal

Foto: Goal.com

23 Janar, 2017 @13:22

Në fitoren që Bayerni e shënoi ndaj Freiburgut të premten, Arturo...

Lexo më shumë  →

ALEX ISAK

Talenti premtues në Dortmund

Alexander Isak, lojtar i ri i Borussia Dortmundit/ Foto: BVB official

23 Janar, 2017 @12:12

Njëri ndër talentët më të kërkuar të futbollit këto ditë, 17...

Lexo më shumë  →

MËRGIM MAVRAJ

Mavraj i plotë në debutim te Hamburgu

21 Janar, 2017 @17:42

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka qenë...

Lexo më shumë  →

SCHALKE vs INGOLSTADT

Avdijaj mposht Hadërgjonajn, Schalke fiton

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: Schalke Official

21 Janar, 2017 @17:24

Donis Avdijaj është futur në ndeshje në pjesë të dytë, ndërsa...

Lexo më shumë  →

FREIBURG vs BAYERN

Lewandowski shpëton Bayernin

20 Janar, 2017 @22:32

Ylli polak i Bayern Munchenit, Robert Lewandowski, duke shënuar në...

Lexo më shumë  →