PARA NDESHJES: CITY v MONACO

City pret Monacon në formë

Stadiumi: Etihad.

21 Shkurt, 2017 @12:49

Dueli më interesant i natës në Ligë të Kampionëve pritet të...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES: BAYER - ATLETICO

A do të kenë gjermanët fuqi?

Bay Arena, pritet të mbushet sonte

21 Shkurt, 2017 @12:37

Dueli i sotëm i Ligës së Kampionëve vë përballë Bayer...

Lexo më shumë  →

DANIEL ALVES

Shpërthen ndaj drejtuesve të Barçës dhe mediave

20 Shkurt, 2017 @15:23

Futbollisti aktual i Juventusit, Dani Alves, ka shpërthyer në një...

Lexo më shumë  →

STATS

Benzema kalon Henryn

15 Shkurt, 2017 @22:43

Me golin e shënuar sonte në fitoren ndaj Napolit, francezi Karim...

Lexo më shumë  →

BAYERN - ARSENAL

Bayerni i pamëshirshëm, deklasohet Arsenali

Bayerni feston njërin nga golat ndaj Arsenalit, ndërkohë shihet edhe flamuri shqiptar në prapavijë

15 Shkurt, 2017 @22:41

Me rezultat të thellë 5-1 është mbyllur sfida mes Bayernit e...

Lexo më shumë  →

REAL MADRID - NAPOLI

Reali e kryen detyrën me sukses

15 Shkurt, 2017 @22:28

Real Madrid ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES: BAYERN - ARSENAL

Arsenal kërkon hakmarrje ndaj Bayernit favorit

15 Shkurt, 2017 @10:43

Bayern Munchen në Allianz Arena pret sonte Arsenalin në kuadër të...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES: REAL - NAPOLI

Mbrojtësi i titullit pret Napolin e motivuar

Stadiumi Santiago Bernabeu sonte pritet të jetë i plotë në përballjen Real Madrid - Napoli.

15 Shkurt, 2017 @10:26

Nga duelet e sontme të Ligës së Kampionëve, mbrojtësi i...

Lexo më shumë  →

LUIS ENRIQUE

Enrique e pranon: “Ishin më të mirë se ne

14 Shkurt, 2017 @23:11

Përveç Busquetsit, pas ndeshjes foli edhe Luis Enrique. “Rezultati...

Lexo më shumë  →

SERGIO BUSQUETS

Busquets përgëzon Parisin

Foto: uefa.com

14 Shkurt, 2017 @23:04

Pas humbjes nga Parisi, për media foli Sergio Busquets. “Ata ishin...

Lexo më shumë  →

BENFICA - DORTMUND

Benfica fiton, shpreson në kualifikim

14 Shkurt, 2017 @22:26

Në takimin që morri më pak vëmendje sonte për shkak të Parisit...

Lexo më shumë  →

PARIS vs BARÇA

Të dërrmuar dhe thuajse të eliminuar

Thuajse të eliminuar. Futbollistët e Barcelonës pas pranimit të golit të tretë nga PSG/ Foto: ChampionsLeague

14 Shkurt, 2017 @22:18

Pas dhjetë viteve radhazi në çerekfinale të Ligës së...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES: PARIS - BARCELONA

Pa Thiago Silvën ndaj Barcelonës

Parc des Princes, stadiumi i Paris St Germain.

14 Shkurt, 2017 @9:54

Paris St Germain do të kërkojë që të eliminojë Barcelonën në...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES: BENFICA - DORTMUND

Duel i paparashikueshëm!

Stadiumi i Benficës, Estadio da Luz

14 Shkurt, 2017 @9:12

Dy skuadra në formë thuajse të njejtë. Me nga një humbje në 5...

Lexo më shumë  →

BORUSSIA DORTMUND

Mario Gotze s’udhëton me ekipin

Mario Gotze/ REUTERS/ Arkiv

13 Shkurt, 2017 @23:10

Mesfushori gjerman i Borussia Dortmundit, Mario Gotze, që u bë i...

Lexo më shumë  →

1/8 E FINALES

Nesër mbrëma nis faza eliminatore e Ligës së Kampionëve

Futbollistët e Barcelonës ateruan sot në Paris/ Foto: FCBarcelona

13 Shkurt, 2017 @13:56

Me duele interesante Benfica - Borussia Dortmund dhe Paris St Germain...

Lexo më shumë  →

SHPALLET KANDIDATURA

Superkupa europiane 2019 në Tiranë?!

Kështu pritet të duket "Qemal Stafa" pas renovimit/ Foto: FSHF

3 Shkurt, 2017 @12:27

UEFA ka publikuar sot kandidatët që kanë aplikuar për të qenë...

Lexo më shumë  →

SUSPENDIMI

Çalhanoglu suspendohet, humb stinorin

Hakan Çalhanoglu/ Foto: uefa.com

2 Shkurt, 2017 @23:53

Futbollisti turk i Bayer Leverkusenit, Hakan Çalhanoglu, është...

Lexo më shumë  →

PARA 1/8 SË FINALES

Cili ekip çfarë transfere bëri?!

REUTERS/Arkiv

1 Shkurt, 2017 @10:55

Me ardhjen e muajit shkurt, ka përfunduar edhe afati kalimtar i...

Lexo më shumë  →

ARJEN ROBBEN

Robben vazhdon me Bayernin

Arjen Robben pas marrëveshjes së re me Bayernin/ Foto: Bayern Official

16 Janar, 2017 @14:37

I kishin mbetur edhe 6 muaj deri në fund të kontratës aktuale dhe...

Lexo më shumë  →

11-SHJA

Dortmund dominon shpërthimet e Ligës së Kampionëve

25 Dhjetor, 2016 @17:51

Në 11-shen e të rinjëve të Ligës së Kampionëve për këtë...

Lexo më shumë  →

KLAUZOLA

Suarez kushton 200 mln euro

16 Dhjetor, 2016 @6:08

Pasi që nënshkroi kontratën e re me Barcelonën, është bërë e...

Lexo më shumë  →

ILKAY GUNDOGAN

Përfundon stinori për mesfushorin e Cityt?!

16 Dhjetor, 2016 @5:51

Mesfushori gjerman i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan, mund të ketë...

Lexo më shumë  →

LEO MESSI & CRISTIANO RONALDO

9 vite dominim

13 Dhjetor, 2016 @5:19

Janë bërë plotë nëntë vite prej se Lionel Messi dhe Cristiano...

Lexo më shumë  →

VOTAT E NUMËRUARA

Kush sa vota fitoi te Topi i Artë 2016?

13 Dhjetor, 2016 @3:36

Dallimi i madh mes votave të fituesit dhe ndjekësit kësaj radhe ka...

Lexo më shumë  →

BALLON D'OR 2016

Zbulohen pikët, Ronaldo dyfish mbi Messin

Foto: france football

13 Dhjetor, 2016 @3:32

France Football ka zbuluar vonë pikët e fituara të çdo...

Lexo më shumë  →

BALLON D'OR 2016

Topi i Artë i Cristianos

12 Dhjetor, 2016 @20:07

Ylli i Portugalisë dhe i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është...

Lexo më shumë  →

PAS SHORTIT

Bayern kërkon përsëritje ndaj Arsenalit

12 Dhjetor, 2016 @14:50

Faqja zyrtare e Bayern Munchenit para pak çastesh, pas shortit të...

Lexo më shumë  →

SHORTI - CHAMPIONS LEAGUE

Shkodran Mustafi reagon pas shortit

12 Dhjetor, 2016 @14:13

Pas shortit të Champions Leagues, ku Arsenali u caktua të luaj ndaj...

Lexo më shumë  →

1/8 - SHORTI I PLOTË

Kuptohen çiftet e 1/8

12 Dhjetor, 2016 @12:22

Në Nyon të Zvicrës sot është mbajtur shorti për 1/8 e finales...

Lexo më shumë  →

SHORTI - LIVE

LIVE: Shorti i Champions Leagues

12 Dhjetor, 2016 @12:13

Në Nyon të Zvicrës në këto momente po mbahet shorti i 1/8 së...

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Vazot për short dhe orari i ndeshjeve

9 Dhjetor, 2016 @13:33

Të hënën me fillim nga ora 12:00, në Nyon të Zvicrës do të...

Lexo më shumë  →

PREJ KAMPIONËVE NË EUROPA

8 ekipet që vijnë nga Liga e Kampionëve në Europa Ligë

Foto: uefa.com

8 Dhjetor, 2016 @21:24

Dje janë kuptuar edhe 8 ekipet që do të marrin pjesë në fazën...

Lexo më shumë  →

GRUPI H

Europa League me kampion të ri!

7 Dhjetor, 2016 @22:56

Pa gola është mbyllur takimi i luajtur mes Lyonit e Sevillas në...

Lexo më shumë  →

GRUPI E

Tottenhami në Europa League, Monaco e Leverkuseni në të tetat

7 Dhjetor, 2016 @22:54

Përkundër humbjes së pësuar sonte në Leverkusen, Monaco ka...

Lexo më shumë  →

GRUPI G

Porto deklason kampionin anglez dhe kualifikohet

7 Dhjetor, 2016 @22:49

Me rezultat të thellë 5-0 është mposhtur kampioni i Anglisë...

Lexo më shumë  →

GRUPI F

Dortmundi ruan kreun, Reali i dyti në grup

Foto: Squawka

7 Dhjetor, 2016 @22:41

Përkundër epërsisë së dyfishtë, e cila u krijua me golat e...

Lexo më shumë  →

GRUPI D - CHAMPIONS LEAGUE

Beteja e Bayernit, PSV eliminohet

6 Dhjetor, 2016 @23:03

Bayern Munchen ia ka shkaktuar humbjen e parë Atletico Madridit...

Lexo më shumë  →

GRUPI C - CHAMPIONS LEAGUE

Arda hat-trick, Barça pa probleme

6 Dhjetor, 2016 @22:53

Me fitore bindëse ndaj Borussia Monchengladbachut, Barcelona ka...

Lexo më shumë  →

GRUPI B - CHAMPIONS LEAGUE

Besiktas eliminohet turpshëm

6 Dhjetor, 2016 @22:46

Përkundër se nuk kishin asnjë humbje deri më tani, kampionët e...

Lexo më shumë  →