LLAPI - DRENICA

Drenica e Lushtakut befason Llapin e Sokolit

19 August, 2018 @19:04

Njëri ndër rezultatet më befasueses të ditës së sotme e ndoshta...

Lexo më shumë  →

PAS DËSHTIMIT

Argjentina pa trajner

6 July, 2016 @10:28

Edhe përzgjedhësi i Argjentinës, Gerardo Martino, ka dhënë...

Lexo më shumë  →

MË TË MIRËT

Topi i Artë për Alexis Sanchezin

27 June, 2016 @11:18

Alexis Sanchez, sulmuesi i Arsenalit dhe i përfaqësueses së Kilit,...

Lexo më shumë  →

ARGJENTINA PA LEGJENDËN

Messi e lë Argjentinën

27 June, 2016 @11:05

Lionel Messi nuk do të luaj më për përfaqësuesen e...

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA

Kili mbron titullin

Foto: Copa America 2016

27 June, 2016 @10:35

Për të dytën herë radhazi, Kili është shpallur kampion i "Copa...

Lexo më shumë  →

CAKTOHET FINALISTI

Përsëri në finale, përsëri ndaj Argjentinës

23 June, 2016 @11:31

Vetëm 10 minuta lojë i janë dashur kilianëve për të sigurar...

Lexo më shumë  →

LEO MESSI

Theu rekordin e Batistutës

Foto: copaamericaofficial

22 June, 2016 @9:19

Lionel Messi me lojën e shfaqur sot ndaj SHBA-së në gjysmëfinale...

Lexo më shumë  →

GAUCHOS

Rafal argjentinas për finale

Foto: copamericaofficial

22 June, 2016 @8:53

Përfaqësuesja e Argjentinës mbrëmë ka shënuar fitore bindëse...

Lexo më shumë  →

TITE

Ky është trajneri i ri i Brazilit

21 June, 2016 @10:39

Ish trajneri i Corinthiansit, Tite, do të jetë pasardhësi i Carlos...

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA 100

Kolumbia pas penalltive, në gj’finale

18 June, 2016 @10:03

Përfaqësuesja e Kolumbisë ka arritur që përmes penalltisë së...

Lexo më shumë  →

BRAZIL

Shkarkohet Dunga

14 June, 2016 @20:24

Menjëherë pas eliminimit nga Copa America, Brazili e ka shkarkuar...

Lexo më shumë  →

GRUPI B

Brazili eliminohet në fazën grupore

13 June, 2016 @8:22

Befasia e parë e madhe në Copa America ka ardhur sot. Brazili...

Lexo më shumë  →

GRUPI D

Messi rikthehet furishëm, fiton Argjentina

Foto: ESPN

11 June, 2016 @5:26

Pa ndonjë problem të madh, Argjentina ka arritur ta fitojë...

Lexo më shumë  →

LUIS SUAREZ

Fytyra tregon

10 June, 2016 @10:31

Eliminimi i Uruguajit nga Copa America 2016 është parë si befasi e...

Lexo më shumë  →

NË SHTËPI

Pas 2 ndeshjeve, eliminohen!

10 June, 2016 @9:34

Njëqind vjetori i Copa Americas për Uruguajin duhet të harrohet sa...

Lexo më shumë  →

CARIOCA

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

9 June, 2016 @9:11

Përfaqësuesja e Brazilit që drejtohet nga ish kampioni i botës,...

Lexo më shumë  →

CAFETEROS

Kolumbia siguron çerekfinalen

8 June, 2016 @9:20

Përfaqësuesja kolumbiane ka shënuar fitore 2-1 sot ndaj Paraguajit...

Lexo më shumë  →

GAUCHOS

Di Maria e Banega mjaftojnë për fitore

7 June, 2016 @8:40

Argjentina ka nisur me fitore Copa American sot, duke e mposhtur...

Lexo më shumë  →

URUGUAJI

Gabim te himni, organizatorët kërkojnë falje

6 June, 2016 @10:55

Adhurues dhe lojtarë të Uruguajit të pranishëm në përballjen e...

Lexo më shumë  →

ARGJENTINA

Messi mungon!

6 June, 2016 @10:36

Futbollisti më i mirë i Argjentinës, Lionel Messi, pritet të...

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA

Meksika fiton dramën ndaj Uruguajit

Foto; Mexico National Team

6 June, 2016 @4:14

Me 2 kartona të kuq, nga një për secilën skuadër, dhe 4 gola u...

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA 100

Një Brazil, që s’i bën ballë Ekuadorit

5 June, 2016 @10:52

Dita e dytë e 100 vjetorit të Copa Americas vazhdoi me 3 ndeshje,...

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA 100

Nis me fitoren e Kolumbisë

4 June, 2016 @17:07

Copa America për 100 vjetorin e themelit këtë vit po mban turneun...

Lexo më shumë  →