SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

Lexo më shumë  →

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

Lexo më shumë  →

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

Lexo më shumë  →

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

Lexo më shumë  →

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Lexo më shumë  →

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

15 Korrik, 2016 @14:38

Belgjika ka shkarkuar tranjerin Marc Wilmots, pasi që...

Lexo më shumë  →

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

Foto: UEFA EURO2016

13 Korrik, 2016 @15:08

Në garën për golin më të bukur të kampionatit evropian që u...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

11-shja më e mirë e EURO2016

11 Korrik, 2016 @14:33

Ekspertët teknik të UEFA-së pak minuta më parë i kanë dhënë...

Lexo më shumë  →

PLAYER OF THE EURO2016

Griezmann, më i miri i EUROs

11 Korrik, 2016 @14:27

Sulmuesi i Francës, që shënoi 6 gola dhe 2 asistime në europian,...

Lexo më shumë  →

BULLETIN NR 23 @ EURO 2016

Buletini 23: Erdhën të fundit, shkuan të fundit

Të gjitha fotografitë: uefa.com

11 Korrik, 2016 @12:48

Përfaqësuesja e Portugalisë ka qenë e fundit që ka arritur në...

Lexo më shumë  →

PORTUGALIA

Lamtumirë Francë!

Foto: uefa.com

11 Korrik, 2016 @12:43

Futbollistët dhe stafi i Portugalisë, pasi fituan mbrëmë për...

Lexo më shumë  →

FRANCA

Finalja e parë e humbur

Foto: uefa.com

11 Korrik, 2016 @11:24

Përfaqësuesja e Francës me humbjen e djeshme në finale të EURO...

Lexo më shumë  →

KRERËT E FFKsë

Vokrri e Salihu në finale

Foto: FFK

11 Korrik, 2016 @9:27

Dyshja kryesore e FFK-së, Fadil Vokrri dhe Eroll Salihu, kanë qenë...

Lexo më shumë  →

KUJTIME

Kuqezinjtë të fundit që mposhtën kampionin

11 Korrik, 2016 @8:55

Edhe pas europianit, Shqipëria vazhdon të jetë ekipi i fundit që...

Lexo më shumë  →

YOUNG PLAYER OF EURO

Renato, më i miri

Foto: uefa.com

11 Korrik, 2016 @8:14

Mesfushori portugez që para europianit u transferua nga Benfica te...

Lexo më shumë  →

MBETET

Deschamps mbetet, misioni vazhdon

Foto: uefa.com

11 Korrik, 2016 @8:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Francës, Didier Deschamps, pas...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 23 @ EURO 2016

Cristiano!

11 Korrik, 2016 @0:00

Shumica e trajnerëve të hendbollit akoma përdorin pozitën e...

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE EURO2016

3 portugezë te ekipi më i mirë i europianit

10 Korrik, 2016 @23:54

Sipas analistëve dhe komentatorëve të BBC-së, lojtarët në...

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

E ardhmja e ndritur

10 Korrik, 2016 @23:52

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, pas triumfit në EURO...

Lexo më shumë  →

PORTIERI

Rekorderi Rui Patricio

10 Korrik, 2016 @23:46

Portieri i Portugalisë, Rui Patricio, është njeriu që ka...

Lexo më shumë  →

EDER

Heroi në statistika

10 Korrik, 2016 @23:42

Statisikat e sulmuesit të Portugalisë, Eder, që shënoi golin...

Lexo më shumë  →

FERNANDO SANTOS

Caku i arritur

10 Korrik, 2016 @23:33

Fernando Santos në prill të vitit 2015 ka thënë: “Caku që i...

Lexo më shumë  →

JOSE MOURINHO

Lider i festës nga jashtë

10 Korrik, 2016 @23:08

Jashtë stadiumit, Jose Mourinho, është lider i festimeve të...

Lexo më shumë  →

CRISTIANO RONALDO

Arritje madhore

10 Korrik, 2016 @22:49

Cristiano Ronaldo ka fituar trofeun e parë dhe më të çmueshëm me...

Lexo më shumë  →

FERNANDO SANTOS

Inxhinieri fitues

10 Korrik, 2016 @22:40

Fernando Santos, përzgjedhësi i Portugalisë, ka arsyetuar gjithë...

Lexo më shumë  →

CRISTIANO

Nuk mund të besojë

10 Korrik, 2016 @22:35

Cristiano Ronaldo pas lotëve të dëshpërimit është parë me lot...

Lexo më shumë  →

KAMPIONI I RI I EUROPËS

Portugalia, kampione historike

10 Korrik, 2016 @21:14

Portugalia është triumfuese e EURO2016 me fitore minimale ndaj...

Lexo më shumë  →

FINALJA

Pa Ronaldon

10 Korrik, 2016 @20:32

Portugalia ka mbetur pa lojtarin më të mirë të saj në finale të...

Lexo më shumë  →

FINALJA

Formacionet zyrtare: Portugalia-Franca

10 Korrik, 2016 @18:41

Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare të Portugalisë dhe...

Lexo më shumë  →

KAMPIONI I RI

Dueli vendimtar

Fotomont: uefa.com

10 Korrik, 2016 @11:02

Sonte zhvillohet dueli final i Kampionatit Europian Franca 2016,...

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 22 @ UEFAEURO2016

Griezmanni i artë

Foto: uefa.com

10 Korrik, 2016 @10:52

Joachim Low ka mbetur mbrapa në kohë. Ai akoma provon të fitoj...

Lexo më shumë  →

MEDIA

Klinsmann në bisedime me Anglinë

REUTERS/Arkiv

9 Korrik, 2016 @17:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses së SHBA-ve, Jurgen Klinsmann,...

Lexo më shumë  →

NGA REPREZENTACIONI

Pensionohet Cech

8 Korrik, 2016 @14:56

Portieri legjendar çek, Petr Cech, i ka dhënë fund aventurës së...

Lexo më shumë  →

PORTUGALI-FRANCË

Clattenburg, gjyqtari i finales

8 Korrik, 2016 @11:08

Përmes një konfirmimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që gjyqtar...

Lexo më shumë  →

GOLASHËNUESI

Franca e pamposhtur me Griezmannin

7 Korrik, 2016 @22:24

Përfaqësuesja e Francës deri më tani nuk ka humbur asnjë ndeshje...

Lexo më shumë  →

FINALISTËT

Dje i mposhti Shqipëria, sot shkojnë në finale!

UEFA

7 Korrik, 2016 @22:15

Portugalia dhe Franca janë finalistet e Kampionatit të sivjetëm...

Lexo më shumë  →

GJERMANIA-FRANCA

Griezmann, lojtari i ndeshjes

7 Korrik, 2016 @22:07

Golashënuesi i dy golave të Francës në gjysmëfinalen ndaj...

Lexo më shumë  →

FINALISTI I FUNDIT

Franca në finale, Gjermania në shtëpi

UEFA.com

7 Korrik, 2016 @21:42

Dy skuadrat që u mposhtën gjatë kohës së fazës kualifikuese...

Lexo më shumë  →

GJYSMËFINALJA

Formacionet zyrtare: Gjermani-Francë

Foto: Equipe De France

7 Korrik, 2016 @19:06

Pak para fillimit të sfidës së dytë gjysmëfinale, janë...

Lexo më shumë  →

GJERMANI-FRANCË

Deschamps, optimist dhe modest para ndeshjes

7 Korrik, 2016 @11:09

Përveç trajnerit të Gjermanisë, para mediave foli edhe trajneri...

Lexo më shumë  →