20+

Oto John, njeriu që shënoi mbi 20 gola që prej 2008/09

Oto John në akcion/ Foto: KFTrepça'89/ A. Osmani

24 Prill, 2017 @18:27

Sulmuesi nigerian i Trepçës’89, Oto John, deri më tani ka shënuar...

Lexo më shumë  →

SUPERLIGA JUNIORËT

Juniorët vazhdojnë të enjten

BOROZANI/A.P.

24 Prill, 2017 @17:54

Xhiroja e XXIII e Superligës së juniorëve vazhdon të enjten ka...

Lexo më shumë  →

PORTIERI I DRENICËS

Sadiku përfundon stinorin?!

Burim Sadiku, portier i KF Drenica/ BOROZANI/ A. P.

24 Prill, 2017 @17:44

Portieri i ekipit të Drenicës, Burim Sadiku, mund të ketë...

Lexo më shumë  →

GRANIT ARIFAJ

E la me Dritën, u kthye ndaj Dritës!

Granit Arifaj, sulmues i Drenicës/ BOROZANI/ A. P.

24 Prill, 2017 @12:45

Sulmuesi i Drenicës, Granit Arifaj, që është njëri ndër...

Lexo më shumë  →

DRENICA-DRITA

Arifaj e Uka ndalin shpresat e Dritës

23 Prill, 2017 @16:11

Sulmuesi kryesor i Drenicës, Granit Arifaj, i ka dhënë goditjen e...

Lexo më shumë  →

LIRIA-FERIZAJI

Liria shpëton nga rreziku i madh

23 Prill, 2017 @16:04

Ferizaj ka qenë shumë afër të bëj një hap të madh drejt...

Lexo më shumë  →

LLAPI-BESA

Llapi fiton testin e finales së Kupës

Foto: KF Llapi

23 Prill, 2017 @15:54

Në ndeshjen e ekipeve që synim kryesor e kanë Kupën e Kosovës,...

Lexo më shumë  →

TREPÇA89-TREPÇA

89-shi fiton derbin lokal, mban 7 pikë distancë

23 Prill, 2017 @15:54

Trepça’89 ka shënuar fitoren e radhës në Superligë, sot në...

Lexo më shumë  →

11-SHET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Llapi - Besa

23 Prill, 2017 @14:02

Llapi: Ademi, Jashari, Sinani, Kadriu, Idrizi, Namani, Zeqiri,...

Lexo më shumë  →

11-SHET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Trepça 89 - Trepça

BOROZANI./ A.P

23 Prill, 2017 @13:57

Trepça 89: Hajdini, Islami, Sambou, Izmaku, Potoku, Maloku, Broja,...

Lexo më shumë  →

11-SHET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

BOROZANI/ A.P

23 Prill, 2017 @13:52

Drenica: Sadiku, Sh.Lushtaku, Geci, Cakaj, Bejta, Gashi, Nebiu,...

Lexo më shumë  →

GJILANI

Edhe dy vite me Gjilanin

22 Prill, 2017 @16:48

Skuadra e Gjilanit do ta ketë në krye të saj edhe për dy vitet e...

Lexo më shumë  →

ARBNOR MORINA

Morina: “Pak prishtinali kanë mbetur në bankën e Prishtinës”

22 Prill, 2017 @16:40

Pas humbjes së sotme ndaj Prishtinës, trajneri i Gjilanit, Arbnor...

Lexo më shumë  →

ARSIM THAQI

Thaqi i kënaqur për fitoren e pestë rresht

22 Prill, 2017 @16:27

Trajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, është shprehur tejet e...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - GJILANI

Prishtina qesh në fund, Khalid shpëtimtar

Foto: prishtinafc.com

22 Prill, 2017 @15:48

Skuadra e Prishtinës ka vazhduar me serinë e fitoreve. Ekipi nga...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - GJILANI

Prishtina vs. Gjilani, formacionet e skuadrave

22 Prill, 2017 @13:49

Pak para fillimit të ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese...

Lexo më shumë  →

TRAJNERI I RI

Ferizaj me trajner të ri kundër Lirisë

21 Prill, 2017 @19:54

Në ndeshjen e kësaj fundjave kundër Lirisë, skuadra e Ferizajt...

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - HAJVALIA

Feronikeli deklason Hajvalinë, i afrohet liderit

Foto: KF Feronikeli

21 Prill, 2017 @15:46

Në takimin hapës të xhiros së XXVII në Superligë, Feronikeli ka...

Lexo më shumë  →

11-SHET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Hajvalia

BOROZANI/ A. P.

21 Prill, 2017 @13:46

Trajneri Afrim Tovërlani ka hedhur 11-shen e tij në përballje ndaj...

Lexo më shumë  →

HAPET XHIROJA XXVII

Kampioni dhe nënkampioni, në takimin e radhës

21 Prill, 2017 @11:43

Sot hapet xhiroja e XXVII e Superligës së Kosovës me duelin...

Lexo më shumë  →

DELEGIMET PËR XHIRON XXVII

Përcaktohen referët e xhiros XXVII

BOROZANI/A. P.

20 Prill, 2017 @14:29

Një ditë para ndeshjes së parë, janë përcaktuar referët e...

Lexo më shumë  →

DYSHJA E EPËRME

Niklit dënim me të holla, Prishtinës ndalesë shikuesish

BOROZANI/A.P.

20 Prill, 2017 @12:46

Në Vendimin e fundit të KD-së së FFK-së thuhet që Komisioni në...

Lexo më shumë  →

NGA KOMISIONI DISCIPLINOR

Trepça’89 dhe Liria, me vërejtjet e fundit për organizim

BOROZANI/Arkiv/A.P.

20 Prill, 2017 @12:25

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka botuar në faqen zyrtare...

Lexo më shumë  →

REAGIM

FFK reagon për sulm ndaj gazetarit

Foto: llapifc.com/ Sh. Jashari

20 Prill, 2017 @11:05

Federata e Futbollit e Kosovës, dënon ashpër sulmin ndaj gazetarit...

Lexo më shumë  →

NË PODUJEVË

Ajvazi, drejtor sportiv i Llapit

Emin Ajvazi dhe Tahir Batatina, sot/ Foto: kfllapi.com

20 Prill, 2017 @10:54

Ish trajneri i njohur, Emin Ajvazi, prej sot i bashkuar Llapit dhe...

Lexo më shumë  →

VENDIMI I KD

Munishi 6 muaj, Referi Gashi 1 vjet suspendim

19 Prill, 2017 @20:50

FFK ka bërë të ditur sot dënimet për video-skandalin e botuar...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: BESA - TREPÇA

Goleadë në Pejë, Besa në finale!

19 Prill, 2017 @15:56

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Mitrovicë, Besa ka...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

19 Prill, 2017 @15:53

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese...

Lexo më shumë  →

FERIZAJ

Largohet trajneri Argjend Beqiri

18 Prill, 2017 @19:38

Përmes një konfirmimi në faqen e Facebookut, klubi i Ferizajit ka...

Lexo më shumë  →

PËRCAKTOHEN ZYRTARËT E NDESHJEVE

Vula e Kosumi, kryesorë në gjysmëfinale

BOROZANI/A. Paçarizi

18 Prill, 2017 @11:40

Janë caktuar zyrtarët e ndeshjeve të kthimit gjysmëfinale të...

Lexo më shumë  →

PARA GJYSMËFINALEVE

Gjysmëfinalistët e Kupës, gati për ndeshjet përcaktuese

BOROZANI/A. Paçarizi

17 Prill, 2017 @22:17

Skuadrat e Besës, Trepçës, Llapit dhe Drenicës kanë botuar sot...

Lexo më shumë  →

TERMINET E XHIROS XXVII

Feronikeli hap xhiron XXVII, terminet e ndeshjeve

BOROZANI/ A. Paçarizi

17 Prill, 2017 @21:19

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) sot ka bërë të ditur...

Lexo më shumë  →

PLAYER OF THE WEEK

Shpëtim Idrizi, lojari i xhiros XXVI

17 Prill, 2017 @13:20

Trepça’89 pas dy xhirove pa fitore, iu kthye triumfit dhe morri...

Lexo më shumë  →

BESA-LIRIA

Besa dominon dhe fiton, Liria 8 xhiro pa fitore!

16 Prill, 2017 @16:02

Besa ka shënuar fitore ndaj Lirisë sot në “Shahin Haxhiislami”...

Lexo më shumë  →

FERIZAJ - DRENICA

Pa fitues mes Ferizajit e Drenicës

16 Prill, 2017 @16:00

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Ferizaji e Drenica kanë...

Lexo më shumë  →

DRITA - TREPÇA 89

Lideri nuk gabon, ruan distancën

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @15:41

Pas fitoreve të Feronikelit dhe Prishtinës në ndeshjet...

Lexo më shumë  →

BESA - LIRIA

Formacionet zyrtare: Besa - Liria

Borozani/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @14:22

Besa: Kolshi, Papuqi, Prekazi, Osmani, Emini, Dabiqaj, Qorraj,...

Lexo më shumë  →

DRITA - TREPÇA 89

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça 89

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @14:07

Drita: Halimi, Haliti, Gashi, Kuka, Hashani, Sejdiu, Nexhipi, ...

Lexo më shumë  →

FERIZAJ - DRENICA

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drenica

16 Prill, 2017 @13:56

Janë publikuar skuadrat startuese të Ferizajit dhe Drenicës.

Lexo më shumë  →

ROBERT GJERAJ

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

BOROZANI/A. Paçarizi

15 Prill, 2017 @17:52

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, do të mungojë në ndeshjen e...

Lexo më shumë  →