SHORTI I KUPËS

Caktohet data e shortit për çerekfinale të Kupës

BOROZANI/ A. Paçarizi

20 Shkurt, 2017 @12:22

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) sot përmes një njoftimi ka...

Lexo më shumë  →

FLAMURTARI - TREPÇA

Ndeshja e shtyer, luhet nesër

20 Shkurt, 2017 @12:12

Komisioni i Garave ka vendosur që ndeshja e 1/8 së finales së...

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - PRISHTINA

Gojani: I kënaqur me lojtarët, mund të rikthehemi në Superligë

19 Shkurt, 2017 @14:50

Përveç Lindemannit, për mediat e Supersportit foli edhe Arsim...

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - PRISHTINA

Lindemann; Komplimente për Vëllaznimin, por e merituam fitoren

19 Shkurt, 2017 @14:49

Pas fitores ndaj Vëllaznimit në Gjakovë, për Supersportin foli...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: LIRIA v BASHKIMI

Liridon Fetahaj çon Lirinë në çerekfinale

Liridon Fetahaj, Liria/ BOROZANI/ A. P.

19 Shkurt, 2017 @14:25

Sulmuesi kryesor i Lirisë së Prizrenit, Liridon Fetahaj, ka...

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - PRISHTINA

Liridon Leci vendos, Prishtina në çerekfinale

19 Shkurt, 2017 @14:24

Në një terren jo të favorshëm për lojë, derbi i dy rivalëve...

Lexo më shumë  →

LIVE: KUPA E KOSOVËS

Flamurtari - Trepça, ndeshja nuk fillon

19 Shkurt, 2017 @12:44

Përmes një burimi ekskluziv për Borozani.com, është bërë e...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Borë nëpër qytete, terrene të vështira për lojë

19 Shkurt, 2017 @12:19

Me fillim nga ora 12:30 sot zhvillohen 4 ndeshje në kuadër të 1/8...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: DRENICA - KEK

Drenica ia terron Kupën KEK-ut

18 Shkurt, 2017 @14:21

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore të lehtë dhe me lojë të...

Lexo më shumë  →

IA BËJNË SEFTE

Treshja e gjyqtarëve të Kosovës nisin me miqësore

Genc Nuza, refer/ Foto: A. Beqiri (facebook)

16 Shkurt, 2017 @14:24

Tre referë të Kosovës, për herë të parë në histori të vendit...

Lexo më shumë  →

NGA TAKIMI

Vëzhguesit premtojnë përgjegjësi

Vëzhguesit e Superligës dhe Ligës së Parë të Kosovës, sot/ Foto: FFK

15 Shkurt, 2017 @15:42

Në kuadër të përgatitjeve për fillimin e stinorit pranveror në...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA

Përgatitje në lloç para duelit të Kupës

Pamje nga stërvitja e sotme e Prishtinës/ Foto: prishtinafc.com

15 Shkurt, 2017 @15:04

Pas shumë kohësh, më se dy muaj, skuadra e Prishtinës sërish ka...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Deçani mposht Istogun në miqësore

14 Shkurt, 2017 @16:58

Dy skuadrat që po luftojnë për mbijetesë në Ligën e Parë të...

Lexo më shumë  →

PREJ TIRANE NË VUSHTRRI

Argjend Mustafa, për ngritjen e Vushtrrisë

Argjend Mustafa, në vjeshtë ishte pjesë e Kategorisë Superiore me Tiranën.

14 Shkurt, 2017 @8:55

Futbollisti i deritashëm i Tiranës, Argjend Mustafa, ka arritur...

Lexo më shumë  →

FAZA PËRGATITORE

Ballkani niset drejt bregdetit shqiptar, aranzhon 3 miqësore

12 Shkurt, 2017 @19:41

Skuadra nga Liga e Parë, Ballkani, nesër do të niset drejt...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Vitia mposht Ulpianën me përforcimet e reja

12 Shkurt, 2017 @18:44

Përforcimet e Vitisë po tregohen të qëlluara qysh para fillimit...

Lexo më shumë  →

LLAPI vs VUSHTRRIA

Berat Hyseni i sjell fitoren Llapit

Foto: KFLlapi/ M. Muçolli

11 Shkurt, 2017 @15:19

Sulmuesi i Llapit, Berat Hyseni, ka qenë dallimi i vetëm në...

Lexo më shumë  →

DRITA vs VLLAZNIA

Drita mposht Vllazninë në fund

Pamja nga ndeshja Drita - Vllaznia sot

11 Shkurt, 2017 @14:57

Skuadra e Dritës së Gjilanit e sërpërforcuar në afatin kalimtar...

Lexo më shumë  →

RAHOVECI vs XËRXA

Rahoveci barazon me Xërxen

11 Shkurt, 2017 @14:54

Në duelin miqësor të zhvilluar sot, ekipi që bën pjesë në...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Emini dhe Shabani shënojnë për fitoren e Besës

Pamje nga ndeshja e zhvilluar sot në Durrës, Besa 2-0 KEK/ Foto: KFBesa

10 Shkurt, 2017 @12:33

Besa e Pejës që drejtohet nga trajneri mitrovicas, Gani Sejdiu, ka...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Pa fitues mes Dritës e 2 Korrikut

9 Shkurt, 2017 @20:56

Në takimin kontrollues që u zhvillua në Gjilan mes Dritës dhe 2...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Ferizaji me fitore bindëse ndaj Vitisë

8 Shkurt, 2017 @18:00

Me rezultat 4-0 është mbyllur miqësorja mes Ferizajit dhe...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Rahoveci mposht Vëllaznimin në miqësore

8 Shkurt, 2017 @16:12

Dueli i dy skuadrave nga Liga e Parë e Kosovës, Vëllaznimit dhe...

Lexo më shumë  →

VLLAZNIA - DARDANA

Vllaznia fiton në duel me Dardanën

BOROZANI/Arkiv/A.P.

8 Shkurt, 2017 @15:48

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit ka arritur të shënojë fitore...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Llapi mposht 2 Korrikun me Karabegun

Foto: KF Llapi

7 Shkurt, 2017 @15:29

Skuadra e Llapit ka shënuar fitore sot në përballje me skuadrën e...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Ballkani mposht Trepçën në miqësore

7 Shkurt, 2017 @11:43

Skuadra e drejtuar nga trajneri Gzim Hasi, Ballkani, ka shënuar...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Vëllaznimi mposht Trepçën në miqësore

5 Shkurt, 2017 @19:50

Nënkampioni vjeshtor i Ligës së Parë, Vëllaznimi, ka shënuar...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Flamurtari transferon mesfushorin e Dritës

4 Shkurt, 2017 @21:13

Kampioni vjeshtor i Ligës së Parë të Kosovës, Flamurtari, ka...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Barazojnë Flamurtari me Vllazninë

BOROZANI/ Arkiv

1 Shkurt, 2017 @15:38

Dueli i dy skuadrave që mëtojnë Superligën këtë stinor,...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Barazojnë Gjilani e KEK-u

Foto: KF Gjilani

31 Janar, 2017 @17:37

Skuadra nga Superliga, Gjilani, është takuar sot me skuadrën nga...

Lexo më shumë  →

BETIM SYLA

Prej Dritës te Vllaznia e Pozharanit

Betim Syla, me fanellë të Dritës.

31 Janar, 2017 @15:27

Skuadra nga Liga e Parë e Kosovës, Vllaznia e Pozharanit, ka...

Lexo më shumë  →

BASHKIM SHALA

Bashkim Shala kthehet në Vushtrri

Bashkim Shala, kthehet te Vushtrria me të cilin ekip ishte bërë kampion vite më parë.

31 Janar, 2017 @13:16

Mesfushori i dalluar, Bashkim Shala, pas një viti shtegëtimi...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Llapi mposht Turbinën në miqësore

Moment nga ndeshja miqësore mes Turbinës e Llapit (Foto: Llapi Facebook)

29 Janar, 2017 @15:26

Në miqësoren e luajtur sot në prag të fillimit të edicionit...

Lexo më shumë  →

TRAJNERI I RI

Sadat Pajaziti në krye të KEK-ut

28 Janar, 2017 @17:59

Skuadra nga Liga e Parë e Kosovës, KEK-u, ka emërtuar në krye të...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Livoreka shënon golin e parë për Dritën në fitore

BOROZANI/ Arkiv

28 Janar, 2017 @16:23

Sulmuesi nga Kaçaniku, Përparim Livoreka, i ardhur në këtë afat...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Vëllaznimi mposht Lirinë në miqësore

27 Janar, 2017 @18:30

Dueli i dy rivalëve të vjetër, Lirisë dhe Vëllaznimit, në...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Vllaznia me përforcim të ri

27 Janar, 2017 @16:16

Skuadra nga Pozherani, Vllaznia, sot ka bërë zyrtare përforcimin...

Lexo më shumë  →

LORIK CANA

Vëllaznimi në negociata me Lorik Canën

Foto: KF Vëllaznimi

27 Janar, 2017 @16:06

Drejtuesit e klubit gjakovar, Vëllaznimit, kanë filluar të...

Lexo më shumë  →

FAZA PËRGATITORE

Liria miqësore me Vëllaznimin

Pamje nga një ndeshje e mëparshme ndërmjet Lirisë dhe Vëllaznimit

25 Janar, 2017 @20:17

Rivalët e vjetër, Liria dhe Vëllaznimi, do t’i masin forcat të...

Lexo më shumë  →

LOKACIONI I RI

Këto janë zyret e reja të FFK-së

Fadil Vokrri, kryetar i FFK-së/ BOROZANI/ Arkiv/ E. D.

23 Janar, 2017 @23:12

Federata e Futbollit të Kosovës, FFK, tashmë është bërë me...

Lexo më shumë  →