DERBI I ANAMORAVËS

Caktohet orari për derbin e Anamoravës

BOROZANI / E.Z

25 September, 2018 @12:37

Në xhiron e shtatë të Superligës së Kosovës në futboll, mes...

Lexo më shumë  →

MIREL JOSA

Mungoi pasimi final

23 September, 2018 @22:38

Prishtina përkundër se dominoi në derbin e sotëm ndaj Dritës, me...

Lexo më shumë  →

SHPËTIM DURO

Debutoi me fitore në derbi

23 September, 2018 @22:33

Një debutim që e ëndërron çdo trajner. Kjo i ka bërë vaki sot...

Lexo më shumë  →

NJOFTIM I FUNDIT

Magani merr ‘vizë’ vazhdimi

Foto: KFTrepça'89/fb

23 September, 2018 @22:07

Pas rezultateve jo të pritura dhe pakënqësisë së shprehur hapur...

Lexo më shumë  →

DRITA - PRISHTINA

Shala vendimtar, kampioni i rikthehet fitoreve

23 September, 2018 @18:49

Në duelin e zhvilluar sot mes kampionit në fuqi dhe nënkampionit...

Lexo më shumë  →

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

Foto: SC Gjilani

23 September, 2018 @18:41

Me 2 gola të shënuara në pjesën e dytë, skuadra e Gjilanit ka...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE: DRI - PRI

Drita-Prishtina, 11-shet startuese

23 September, 2018 @15:38

Janë publikuar formacionet startuese para ndeshjes Drita -...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE: FER - GJI

Ferizaji-Gjilani, 11-shet startuese

BOROZANI/ Arkiv

23 September, 2018 @15:16

Janë publikuar formacionet startuese para ndeshjes Ferizaji -...

Lexo më shumë  →

KEK - DRENICA

Drenica thellon krizën ‘elektrike’

Foto: KFDrenica/fb

22 September, 2018 @18:12

Shpejt, sigurt dhe me sulme nga të gjitha anët, kuqezinjtë e Tahir...

Lexo më shumë  →

LIRIA - LLAPI

Alidema me hattrick fundos Lirinë

BOROZANI/ Arkiv

22 September, 2018 @18:04

Sulmuesi i dikurshëm i Vllaznisë së Pozharanit, Festim Alidema, ka...

Lexo më shumë  →

FLAMURTARI - FERONIKELI

Feronikeli i Ramadanit mposht liderin, bëhet lider

22 September, 2018 @17:41

Feronikeli është lider i ri i Superligës së Kosovës. Pas fitores...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE: KEK - DRE

KEK-u - Drenica, 11-shet startuese

22 September, 2018 @15:45

Janë publikuar formacionet startuese të KEK-ut dhe Drenicës pak...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE: FLA - FER

Flamurtari - Feronikeli, 11-shet startuese

22 September, 2018 @15:39

Janë bërë të ditura formacionet startuese të Flamurtarit dhe...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE: LIR - LLA

Liria-Llapi, 11-shet startuese

22 September, 2018 @15:24

Tashmë dihen 11-shet startuese të Lirisë dhe Llapit, për...

Lexo më shumë  →

GUGASH MAGANI - TRAJNER I TREPÇËS'89

I papranueshëm barazimi në këto kushte

Gugash Magani, kryetrajner i Trepçës'89/ Foto: KFTrepça'89/fb

21 September, 2018 @18:50

Trajneri i ekipit që para dy stinorëve ishte kampion i Kosovës,...

Lexo më shumë  →

SAMI SERMAXHAJ - KRYETRAJNER I KF BALLKANIT

Lojtarët sakrifikuan, shumë komplimente

Sami Sermaxhaj, në stërvitje me ekipin e Ballkanit/ Foto: KFBallkani/fb

21 September, 2018 @18:39

Pas barazimit në ndeshjen e sotme ndaj Trepçës'89, trajneri i...

Lexo më shumë  →

BALLKANI - TREPÇA'89

Ballkani “arrë e fortë” për ‘89shin

Foto: KFBallkani/fb

21 September, 2018 @17:42

Përkundër rasteve të shumta që kishte në lojë, në fund...

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Trepça ‘89

21 September, 2018 @15:47

Janë publikuar 11-shet startuese të Ballkanit dhe të Trepçës...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - GJILANI

Zëvendësuesi Miftaraj shpëton Prishtinën

FOTO: prishtinafc.com

19 September, 2018 @19:54

Në ndeshjen e mbetur të javës së parë të Superligës, Prishtina...

Lexo më shumë  →

LINE UPS: PRI - GJI

Prishtina - Gjilani, 11-shet startuese

FOTO: prishtinafc.com

19 September, 2018 @17:38

Janë publikuar 11-shet startuese të Prishtinës dhe të Gjilanit,...

Lexo më shumë  →

JAVA E GJASHTË

Xhiroja e gjashtë hapet në Suharekë

BOROZANI

18 September, 2018 @12:24

Xhiroja e gjashtë e Superligës së Kosovës në futboll do të...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - GJILANI

Prishtina vs. Gjilani, orari i ndeshjes së mbetur

18 September, 2018 @12:18

Është caktuar orari për ndeshjen e mbetur mes Prishtinës e...

Lexo më shumë  →

KAMPIONI AKTUAL I KOSOVËS

Drita zyrtarizon Shpëtim Duron

Foto: KF Drita/fb

17 September, 2018 @16:34

Para pak çastesh, ashtu siç u kuptua në mëngjes, skuadra e...

Lexo më shumë  →

MEDIA TALK

Duro te Drita?!

17 September, 2018 @12:13

Në një artikull të botuar si ekskluziv sot, Panorama Sport ka...

Lexo më shumë  →

TREPÇA'89 - DRENICA

Drenica nuk dorëzohet në Mitrovicë

Foto: Arkiv

16 September, 2018 @18:08

Nuk ka pasur fitues as në Mitrovicë sot. Në Riza Lushta të...

Lexo më shumë  →

LLAPI - FLAMURTARI

Seria e Flamurtarit ndalet në Llap

16 September, 2018 @18:00

Lideri i Superligës, Flamurtari, pas 4 fitoreve rresht në...

Lexo më shumë  →

LIRIA - KEK

Me fitore, Liria del nga zona e rrezikshme

BOROZANI/ A. P.

16 September, 2018 @17:37

Skuadra e Lirisë ka shënuar fitore në goleadë ndaj KEK-ut sot në...

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - KEK-u

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 September, 2018 @15:43

Janë publikuar formacionet startuese të Lirisë dhe të...

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drenica

BOROZANI / Arkiv

16 September, 2018 @15:37

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës '89 dhe të...

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Flamurtari

16 September, 2018 @15:28

Janë publikuar formacionet startuese të Llapit dhe të...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - FERIZAJI

Ferizaji nxjerr pikën e parë si mysafir

15 September, 2018 @21:33

Prishtina pas dy fitoreve radhazi, tash ka regjistruar edhe barazimin...

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferizaj

15 September, 2018 @19:30

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të...

Lexo më shumë  →

GJILANI - BALLKANI

Ballkani befason, e dyta si mysafir

Foto: KFBallkani/fb

15 September, 2018 @17:45

Ballkani ka shënuar fitoren e dytë të stinorit dhe të parën me...

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - DRITA

Feronikeli ia vazhdon krizën kampiones

Foto: KFFeronikeli/fb

15 September, 2018 @17:35

Drita ka regjistruar humbjen e katërt me radhë këtë stinor, pas...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Feronikeli-Drita

15 September, 2018 @15:42

Janë publikuar formacionet startuese të derbit të ditës që luhet...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Gjilani-Ballkani

15 September, 2018 @15:35

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes Gjilani - Ballkani që...

Lexo më shumë  →

JAVA E PESTË

Orari për xhiron e pestë të Superligës

BOROZANI

13 September, 2018 @13:26

Të shtunën dhe të dielën e ardhshme zhvillohen ndeshjet e xhiros...

Lexo më shumë  →

DRITA

Largohet Bekim Isufi!

BOROZANI / D.SH

12 September, 2018 @18:11

Pas humbjes që Drita e pësoi sot nga Llapi, humbje e cila ishte e...

Lexo më shumë  →

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

12 September, 2018 @17:46

Çfarë po ndodhë me kampionin? Në takimin e zhvilluar sot në...

Lexo më shumë  →

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 September, 2018 @17:42

Lehtë për Trepçën '89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në...

Lexo më shumë  →