UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND

Liburni e mbyll me disfatë

15 Tetor, 2017 @20:03

Pas eliminimit pas humbjes së pësuar nga skuadra e Nacional...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP MAIN ROUND

Liburni mposhtet dhe eliminohet nga ‘Main Round’

13 Tetor, 2017 @21:56

Pas fitores në duelin e parë ndaj kampionit të Francës mbrëmë,...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Linku për ta shikuar ndeshjen e Liburnit

13 Tetor, 2017 @20:14

Me fillim nga ora 20:30, Liburni nga Gjakova ndeshet me skuadrën e...

Lexo më shumë  →

MAIN ROUND

Liburni sonte zhvillon ndeshjen e dytë

13 Tetor, 2017 @15:17

Pas fitores ndaj kampionit francez dje, sonte Liburni zhvillon...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL MAIN ROUND

Liburni debuton me fitore në Main Round

Foto: FC Liburn Gjakovë

12 Tetor, 2017 @19:26

Në takimin e parë në kuadër të UEFA Futsal Main Round, Liburni...

Lexo më shumë  →

MAIN ROUND

Sot Liburni nis aventurën në ‘Main Round’

12 Tetor, 2017 @14:54

Ashtu siç u raportua më parë, sot skuadra e Liburnit nga Gjakova...

Lexo më shumë  →

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 Tetor, 2017 @16:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit...

Lexo më shumë  →

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Teste fizike për gjyqtarët e futsallit

29 Shtator, 2017 @8:51

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi të...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Rikthehet nga Belgjika dhe e dërgon Liburnin në ‘Main Round’

14 Shtator, 2017 @15:04

Në prag të ndeshjeve të fazës ‘Main Round’ në UEFA Futsal Cup,...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Liburni me 2 përforcime para UEFA Main Round

7 Shtator, 2017 @20:24

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Liburnit nga Gjakova ka...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Liburni kualifikohet zyrtarisht për në ‘Main Round’!

Foto: Borozani

24 Gusht, 2017 @22:08

Pavarësisht rezultatit në ndeshjen e tretë të cilën e zhvillon...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Liburni dekason Titogradin, shumë pranë kualifikimit

24 Gusht, 2017 @20:00

Me rezultat të thellë 7-2 është mbyllur ndeshja e dytë e...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Liburn vs. Titograd, linku për ta shikuar ndeshjen

24 Gusht, 2017 @17:05

Me fillim nga ora 18:00, sot Liburni e zhvillon ndeshjen e dytë në...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Liburni sot zhvillon ndeshjen e dytë

24 Gusht, 2017 @14:11

Pas fitores së djeshme, Liburni sot e zhvillon ndeshjen e dytë në...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Flamurtari mposhtet nga kundërshtari estonez

23 Gusht, 2017 @20:20

Me rezultat 3-4 është mposhtur Flamurtari nga Vlora në takimin e...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Edhe Shkupi e nis me fitore

23 Gusht, 2017 @19:40

Përveç Liburnit, fitore në kuadër të parakualifikimeve në UEFA...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Liburni debuton me fitore bindëse në UEFA Futsal Cup

Foto: BOROZANI

23 Gusht, 2017 @19:30

Në takimin debutues në garat evropiane, kampioni në fuqi i...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Mbyllet pjesa e parë, Liburni në epërsi

23 Gusht, 2017 @18:36

Me rezultat 3-1 në të mirë të Liburnit u mbyll pjesa e parë e...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Linku për ndeshjen e Liburnit në UEFA Futsal Cup

Foto: BOROZANI

23 Gusht, 2017 @15:25

Me fillim nga ora 18:00, sot Liburni e zhvillon ndeshjen e parë në...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP

Liburni arrin në Luksemburg, gati për duelet në Evropë

22 Gusht, 2017 @15:58

Përmes postimeve në rrjetet sociale, është bërë e ditur që...

Lexo më shumë  →

NË PRIZREN

Sokol Hadri zgjidhet kryetar i LRFP

11 Gusht, 2017 @14:17

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të FFK-së...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Liburni fiton miqësoren ndaj Shkupit

3 Gusht, 2017 @13:02

Në miqësoren e luajtur mbrëmë në Gjakovë, Liburni e ka mposhtur...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Liburni organizon miqësore me Shkupin

1 Gusht, 2017 @15:22

Në kuadër të përgatitjeve para ndeshjeve në kuadër të UEFA...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Orari i ndeshjeve të Liburnit në UEFA Futsal Cup

Foto: BOROZANI

23 Korrik, 2017 @19:41

Është publikuar orari i ndeshjeve të Liburnit në rrethin...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Vëllaznimi përforcohet me talentin e Skënderbeut

22 Korrik, 2017 @20:37

Paolo Ivani është emri më i ri që do të jetë pjesë e skuadrës...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Liburni mëson kundërshtarët në UEFA Futsal Cup

6 Korrik, 2017 @18:11

Sot në Nyon të Zvicres është mbajtur shorti për Uefa Futsal Cup,...

Lexo më shumë  →

SHQIP NË BOTË

Nga rrugët e Gjakovës në Champions League!

Foto: Bekim Bytyqi per Borozani.com

23 Qershor, 2017 @17:12

Përkundër shumë arritjeve të ndryshme gjatë karrierës së tyre,...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Vjen ftesa zyrtare, Liburni në garat evropiane

Foto: Borozani

19 Qershor, 2017 @19:00

Përmes një postimi në Facebook, kryetari i klubit të Liburnit e...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Arben Simitçiu trajner i gjigantit çek

9 Qershor, 2017 @17:56

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Sparta Pragës ka njoftuar për...

Lexo më shumë  →

FUTSAL

Besa me 2 përforcime të reja

Foto: FC Besa Futsal

9 Qershor, 2017 @13:00

Me të përfunduar sezoni i futsallit, skuadra e Besës ka filluar...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

I rikthyer nga Belgjika, Bytyqi dërgon Liburnin në Evropë

BOROZANI

1 Qershor, 2017 @11:00

Suksesi i Liburnit në Ligë dhe në Kupë sivjet padyshim që ishte...

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES

Arbër Dobroshi: Kemi punuar shumë, Liburni e meriton Evropën

30 Maj, 2017 @23:27

Menjëherë pas triumfit të Liburnit në ndeshjen e dytë ndaj...

Lexo më shumë  →

LIBURN - FENIKS @ GAME 2

Liburni kampion i Kosovës!

30 Maj, 2017 @22:54

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, Liburni ka shënuar...

Lexo më shumë  →

FENIKSI - LIBURNI @ GAME 1

Ndeshja e parë i takon Liburnit

26 Maj, 2017 @21:34

Me dramë të vërtetë filloi seria e finaleve mes Feniksit e...

Lexo më shumë  →

FENIKS - PRISHTINA @ GAME 3

Feniksi nuk gabon, arrin finalen

Foto: Gent Polloshka/BOROZANI

22 Maj, 2017 @20:52

Pas humbjes në ndeshjen e dytë në Prishtinë, Feniksi ka shënuar...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - FENIKS @ GAME 2

Prishtina fiton, barazohet seria

19 Maj, 2017 @12:35

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, Feniksi është mposhtur...

Lexo më shumë  →

BESA - LIBURNI @ GAME 2

Liburni në finale të play off-it

16 Maj, 2017 @21:40

Pas fitores në ndeshjen e parë në Gjakovë, Liburni ka shënuar...

Lexo më shumë  →

MEMORANDUMI

Gati gjysmë milioni për FFK-në

Foto: mkrs-ks.org

16 Maj, 2017 @10:01

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka nënshkruar memorandum me...

Lexo më shumë  →

FENIKS - PRISHTINA

Feniksi fiton bindshëm ndeshjen e parë

15 Maj, 2017 @0:40

Me fitoren e Feniksit 6-2 është mbyllur takimi i parë gjysmëfinal...

Lexo më shumë  →