UEFA FUTSAL

Feniks organizator i “Main Round”

30 Qershor, 2018 @10:42

Klubi i futsallit, FC Feniks nga Drenasi e ka fituar nga UEFA...

Lexo më shumë  →

MEDIA

Prapaskenat e përzgjedhjes së logos së FFK-së

Foto: @kosovanfooty

21 Qershor, 2018 @10:19

Derisa logoja e re e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK)...

Lexo më shumë  →

GAME 2: LIBURNI - FENIKSI

Feniksi, kampion i Kosovës!

BOROZANI / V.B

30 Maj, 2018 @22:12

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, skuadra e Feniksit ka...

Lexo më shumë  →

GAME 1: FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton duelin e parë final

Foto: FC Feniks Drenas (Facebook)

26 Maj, 2018 @15:09

Në takimin e parë final të Play Off-it të Superligës së...

Lexo më shumë  →

PLAY OFF

Përcaktohen finalistët në Play Off-in e futsallit

23 Maj, 2018 @11:13

Pasi i fituan ndeshjet e para në shtëpi, Feniksi e Liburni kaluan...

Lexo më shumë  →

PUBLIKOHEN DATAT

Afati kalimtar dhe stinori i ri

BOROZANI/ D. S.

21 Maj, 2018 @12:18

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se...

Lexo më shumë  →

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni triumfon në duelin e parë

BOROZANI/ G. P.

17 Maj, 2018 @21:37

Skuadra nga Gjakova, Liburni, ka arritur të shënojë fitore në...

Lexo më shumë  →

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

Foto: FC Liburn

17 Maj, 2018 @9:45

Me fillim nga ora 21:00, sonte Liburni nis mbrojtjen e titullit me...

Lexo më shumë  →

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 Maj, 2018 @9:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

Prizreni futsall në Superligë

BOROZANI/A.P.

5 Maj, 2018 @13:49

Klubi i futsallit, Prizreni, do të jetë anëtar i ri i Superligës...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

Prizreni përforcon pozitën e parë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

25 Mars, 2018 @23:49

Në duelin e dy skuadrave me pikë të barabarta në krye të...

Lexo më shumë  →

LIBURN - BESA

Liburni bindshëm në derbin e xhiros

Foto: FC Liburn

24 Mars, 2018 @11:38

Në një atmosferë mjaft të bukur sportive në palestrën “Shani...

Lexo më shumë  →

JAVA XII

Derbi i xhiros luhet në Gjakovë

Foto: BOROZANI / ARKIV

23 Mars, 2018 @13:56

Me fillim nga ora 20:00, sonte në Gjakovë takohen Liburni dhe Besa...

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË

Prizreni hap pranverën me fitore

BOROZANI / Arian Paçarizi

19 Mars, 2018 @13:31

Skuadra e Prizrenit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror, në...

Lexo më shumë  →

LLAPI - LIBURNI

Liburni mposht Llapin në Podujevë

17 Mars, 2018 @12:46

Në takimin e dytë të stinorit pranveror, Liburni ka shënuar...

Lexo më shumë  →

DRENICA-BESA

Besa triumfon si mysafir

Foto & Video: Besa Futsall

10 Mars, 2018 @18:27

Besa ka nisur pranverën në Superligë të futsallit me fitore, duke...

Lexo më shumë  →

ZYRTARIZOHET BRAZILIANI

Besa përforcohet me brazilian

9 Mars, 2018 @0:15

Skuadra e futsallit nga Peja, Besa, ka bërë një përforcim të...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Feniksi fiton Kupën e Kosovës

Foto: FC Feniks

18 Shkurt, 2018 @11:41

Pas fitores në finalen ndaj Besës, skuadra e Feniksit arriti ta...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Përcaktohet finalja e Kupës në futsall

Foto: nga arkivi

11 Shkurt, 2018 @22:04

Tashmë gjithçka është gati për finalen e Kupës së Kosovës në...

Lexo më shumë  →

FUTSALL EURO 2018

Portugalia me yllin Ricardinho, fiton europianin

Foto: uefa.com

11 Shkurt, 2018 @11:32

Me fitore në finale ndaj Spanjës, 3-2, pas vazhdimeve, Portugalia...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Feniksi arrin në finale të Kupës

Foto: T.I / Facebook

9 Shkurt, 2018 @22:48

Pas fitores me rezultat 3-1 ndaj Prishtinës, skuadra e Feniksit e ka...

Lexo më shumë  →

KAPITENI I SHKUPIT

Orhan Ibishi te Besa

7 Shkurt, 2018 @15:48

Ekipi i futsallit nga Peja, FC Besa futsall, ka zyrtarizuar përmes...

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Gjysmëfinalet e Kupës në futsall

Foto: FFK

6 Shkurt, 2018 @16:03

Pas dueleve të zhvilluara të rrethit të tretë të Kupës së...

Lexo më shumë  →

FC LIBURN

Liburni me përforcim nga Superliga e Francës

Borozani / Arkiv

5 Shkurt, 2018 @21:48

Përmes një njoftimi në Facebook, klubi i Liburnit ka njoftuar se...

Lexo më shumë  →

FC PEJA FUTSAL

4 përforcime te Peja

1 Shkurt, 2018 @12:47

Ekipi i futsallit, Peja, ka regjistruar katër përforcime për...

Lexo më shumë  →

PARANDESHJA: PRISHTINA FUTSALL -MITROVICA FUTSALL

Prishtina futsall dhuron fanella për shikuesit

10 Dhjetor, 2017 @12:13

Përballja ndërmjet Prishtina futsall dhe Mitrovica futsall sot në...

Lexo më shumë  →

PËRLEPNICA - LIBURNI

Liburni mposht Përlepnicën në Gjilan

8 Dhjetor, 2017 @21:23

Me fitoren e Liburnit është mbyllur takimi i zhvilluar sonte në...

Lexo më shumë  →

FENIKSI - BESA

9/9, Feniksi ‘pushon’ në krye

Borozani / G.P / Arkiv

8 Dhjetor, 2017 @21:22

Pas fitores së sotme ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Feniksit nga...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Selmanaj: U befasova nga këto statistika

8 Dhjetor, 2017 @14:52

Pas lajmit të publikuar më parë për super-statistikat e Halim...

Lexo më shumë  →

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

Lexo më shumë  →

BESA-PEJA

Besa fiton derbin lokal, pranë kreut

Foto: fcbesa.com

2 Dhjetor, 2017 @16:45

Në derbin lokal të qytetit të Pejës mbrëmë në Superligë,...

Lexo më shumë  →

LIBURNI - DRENICA

Liburni mposht Drenicën në Gjakovë

Borozani / Arkiv

1 Dhjetor, 2017 @20:53

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka...

Lexo më shumë  →

FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton derbin ndaj Liburnit

Borozani/Arkiv

24 Nëntor, 2017 @21:21

Me fitoren e Feniksit është mbyllur derbi i xhiros në Superligën...

Lexo më shumë  →

BESA - JUNIKU

Besa lehtësisht ndaj Junikut

18 Nëntor, 2017 @22:14

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Besa ka shënuar fitore...

Lexo më shumë  →

LIBURN - PEJA

Kozniku debuton me fitore

18 Nëntor, 2017 @22:01

Në takimin e zhvilluar sonte në kuadër të xhiros së gjashtë,...

Lexo më shumë  →

LIBURNI

Liburni rikthen Koznikun

15 Nëntor, 2017 @17:32

Pas lajmit për largimin e dyshes Bytyqi e Doli, Liburni ka njoftuar...

Lexo më shumë  →

FC LIBURN

Liburni ndahet me dyshen e trajnerëve Doli e Bytyqi

Foto: FC Liburn

13 Nëntor, 2017 @16:02

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Liburnit ka njoftuar që...

Lexo më shumë  →

PËRLEPNICA-PRISHTINA

Prishtina arrin fitoren e parë si mysafir

Foto: Prishtina Futsall/ Facebook

5 Nëntor, 2017 @22:17

Skuadra e Prishtinës në futsall ka arritur të shënojë fitoren e...

Lexo më shumë  →

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @7:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND

Liburni e mbyll me disfatë

15 Tetor, 2017 @19:03

Pas eliminimit pas humbjes së pësuar nga skuadra e Nacional...

Lexo më shumë  →