GJATË CEREMONISË

Duka mesazh lojtarëve: Festa ka mbaruar

BOROZANI/ L. D./ Arkiv

22 Shkurt, 2017 @11:11

Gjatë ceremonisë së prezentimit të fanellave të reja të...

Lexo më shumë  →

FOTOGRAFI

FSHF prezenton fanellat e reja të kombëtares

22 Shkurt, 2017 @10:35

Përmes një ceremonie, ku ka kujtuar vitet e kaluara dhe fanellat e...

Lexo më shumë  →

PARTIZANI - TIRANA

Derbi i takon Partizanit

Foto: FK Partizani Albania

20 Shkurt, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit u mbyll derbi i shumëpritur i Tiranës!...

Lexo më shumë  →

LAÇI vs KUKËSI

Kukësi ndalet në Laç, Skënderbeu gëzohet

Para ndeshjes: Laçi - Kukësi, sot/ Foto: panorama

20 Shkurt, 2017 @18:49

Nuk kishte gola përkundër rasteve dhe shtyllave në ndeshjen...

Lexo më shumë  →

KOLUMNE: DERBI I TIRANËS

Ethet e derbit!

19 Shkurt, 2017 @22:14

Pak orë tashmë na ndajnë nga derbi i Tiranës. Klima e kësaj...

Lexo më shumë  →

NË VLORË

Duro, trajner i ri i Flamurtarit

Shpëtim Duro, trajner i ri i Flamurtarit.

17 Shkurt, 2017 @15:34

Trajneri i njohur shqiptar, Shpëtim Duro, është kryetrajner i ri i...

Lexo më shumë  →

VIDEO

Pamjet më të reja nga punimet në stadiumin kombëtar në Tiranë

16 Shkurt, 2017 @18:07

Punimet në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa” në Tiranë po...

Lexo më shumë  →

KUPA E SHQIPËRISË

Enis Gavazaj çon Skënderbeun në gjysmëfinale

15 Shkurt, 2017 @16:15

Ish-lojtari i Lirisë së Prizrenit, Enis Gavazaj, që një kohë...

Lexo më shumë  →

KUPA E SHQIPËRISË

Tirana arrin gj’finalen e Kupës

15 Shkurt, 2017 @15:37

Lideri i Kategorisë Superiore shqiptare, Kukësi, nuk ka arritur t’i...

Lexo më shumë  →

SHPRESAT

Seleksionimet e Moshave U-17 dhe U-13

Foto: FSHF

14 Shkurt, 2017 @12:58

Kanë nisur punë sipas një grafiku të planifikuar nga Sektori i...

Lexo më shumë  →

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Pejic dhe Emini, nuk luajnë ndaj Tiranës

14 Shkurt, 2017 @10:24

Përballja e çerekfinales së Kupës së Shqipërisë ndërmjet...

Lexo më shumë  →

PREJ TIRANE NË VUSHTRRI

Argjend Mustafa, për ngritjen e Vushtrrisë

Argjend Mustafa, në vjeshtë ishte pjesë e Kategorisë Superiore me Tiranën.

14 Shkurt, 2017 @8:55

Futbollisti i deritashëm i Tiranës, Argjend Mustafa, ka arritur...

Lexo më shumë  →

TIRANA vs KUKËSI

Pejic dhe Emini përmbysin Tiranën

11 Shkurt, 2017 @20:34

Kukësi ka shtuar epërsinë në krye të tabelës, tash ndaj...

Lexo më shumë  →

FLAMURTARI vs VLLAZNIA

3 gola në shtesë, Vllaznia mposht Flamurtarin

Pamja para fillimit të ndeshjes Vllaznia-Flamurtari

11 Shkurt, 2017 @16:11

Ndeshje e çmendur u zhvillua në Shkodër sot, ku Vllaznia mposhti...

Lexo më shumë  →

SKENDERBEU vs LACI

Hamdi Salihi bën dallimin, Skënderbeu fiton

Pamje para fillimit të ndeshjes sot/ Foto: KFSkenderbeu

11 Shkurt, 2017 @16:02

Skënderbeu përsëri ka shënuar fitore minimale dhe përsëri ka...

Lexo më shumë  →

TEUTA vs PARTIZANI

Teuta ndal Partizanin

10 Shkurt, 2017 @19:57

Nuk ka fitore për Partizanin që po synon titullin kampion. Teuta e...

Lexo më shumë  →

ARMAND DUKA

Rriten aspiratat, Duka kërkon ekzekutivin e UEFA-së

10 Shkurt, 2017 @9:35

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Gjilani barazon ndaj Turbinës

Foto: KF Gjilani

8 Shkurt, 2017 @16:17

Si shumë skuadra të tjera të Superligës, miqësore parasezonale...

Lexo më shumë  →

KONFIRMON FSHF

Korabi - Skënderbeu në ‘Elbasan Arena’

4 Shkurt, 2017 @18:35

Me një postim zyrtar, Federata e Futbollit të Shqipërisë ka...

Lexo më shumë  →

SHPALLET KANDIDATURA

Superkupa europiane 2019 në Tiranë?!

Kështu pritet të duket "Qemal Stafa" pas renovimit/ Foto: FSHF

3 Shkurt, 2017 @12:27

UEFA ka publikuar sot kandidatët që kanë aplikuar për të qenë...

Lexo më shumë  →

ZHVILLIMI

FSHF me topa zyrtarë, shpërndan 17500 sosh

Topi i ri që do të përdoret në Kategorinë Superiore/ Foto: FSHF

3 Shkurt, 2017 @11:11

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

Lexo më shumë  →

ORARI I XHIROS XX

Kukësi lider pret Teutën, kampioni mysafir te Korabi

Ekipi i Kukësit dëshiron të vazhdojë me fitore që të mbajë kreun e Superiores.

2 Shkurt, 2017 @15:10

Sot janë përcaktuar oraret e ndeshjeve të xhiros së XX të...

Lexo më shumë  →

ELITA

Të gjitha transferet në Kategorinë Superiore

Foto: kfskenderbeu/Arkiv

1 Shkurt, 2017 @12:03

Ka përfunduar afati kalimtar në elitën e futbollit shqiptar...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Çerkini rikthehet në Ferizaj

31 Janar, 2017 @19:53

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Ferizajit ka njoftuar që...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Sukaj rikthehet te Partizani

30 Janar, 2017 @19:13

Përmes një konfirmimi në faqen zyrtare, klubi i Partizanit ka...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Skënderbeu nënshkruan me ish-lojtarin e kombëtares

Gjergji Muzaka në duel me futbollistin e Francës, Patrice Evra

30 Janar, 2017 @12:29

Kampioni në fuqi i Shqipërisë, Skënderbeu, ka shtuar forcë në...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Bakaj prezentohet te Vllaznia

29 Janar, 2017 @20:24

Sulmuesi i spikatur tiranas, Elis Bakaj, është prezentuar sot te...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Ferizaji barazon përsëri

11-shja e KF Ferizaji sot.

28 Janar, 2017 @16:18

Skuadra e Ferizajit ka barazuar edhe në miqësoren e dytë të...

Lexo më shumë  →

LUFTËTARI vs PARTIZANI

Gjirokastritët befasojnë Partizanin

Ekipi i Luftëtarit

28 Janar, 2017 @16:08

Fitore e madhe e shënuar nga ekipi i Luftëtarit sot në përballjen...

Lexo më shumë  →

SKËNDERBEU v FLAMURTARI

Bajram Jashanica sjell fitoren e Skënderbeut

Pamje nga ndeshja e sotme Skenderbeu - Flamurtari në stadiumin me prapavijë të bukur nga malet korçare/ Foto: skenderbeu.al

28 Janar, 2017 @15:55

Qendërmbrojtësi kosovar i Skënderbeut të Korçës, Bajram...

Lexo më shumë  →

NJOFTIM NGA KLUBI

Tirana dënohet nga FIFA

27 Janar, 2017 @15:40

Skuadra e Tiranës ka marr lajm të keq nga FIFA. Ajo nuk do të...

Lexo më shumë  →

NË SHQIPËRI

Llapi barazon me Dinamon në miqësore

Pamje nga ndeshja Dinamo Tirana - Llapi/ Foto: KF Llapi Official Facebook

27 Janar, 2017 @12:08

Skuadra e Llapit, që përfundoi vjeshtën si nënkampion i...

Lexo më shumë  →

BARDHEKALTËRIT

Nderim Nexhipi te Drita

Nderim Nexhipi në stadiumin e Prishtinës vjet, sa ishte pjesë e Partizanit/ Foto: prishtinafc.com

27 Janar, 2017 @9:43

Mesfushori me përvojë të madhe nga ligat ndërkombëtare dhe së...

Lexo më shumë  →

ARGJEND MUSTAFA

Lideri vjeshtor përforcon mesfushën me Mustafën

Argjent Mustafa, prej Skënderbeut te Trepça'89/ Foto: kfskenderbeu.al

26 Janar, 2017 @15:16

Skuadra që u bë kampione e vjeshtës në Superligë të Kosovës,...

Lexo më shumë  →

MEDIA

Kapllani lë pasaportën shqiptare për atë gjermane

Edmond Kapllani, ish sulmues i kombëtares shqiptare

23 Janar, 2017 @23:06

Ish sulmuesi i dalluar i kombëtares shqiptare, Edmond Kapllani, ka...

Lexo më shumë  →

FC PRISHTINA

Prishtina organizon miqësore në Shqipëri

Foto nga përgatitjet parasezonale të klubit të Prishtinës, që po zhvillohen në Durrës (Foto; FC Prishtina)

23 Janar, 2017 @21:30

Përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare, Prishtina ka...

Lexo më shumë  →

ZYRTARIZOHET MIQËSORJA

Kombëtarja U21 miqësore me kampionin

Futbollistët e kombëtares U21 duke u freskuar në detin Adriatik/ Foto: FSHF

21 Janar, 2017 @16:05

FSHF përmes një njoftimi ka bërë të ditur se më 24 janar 2017,...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Drita barazon me Besën

BOROZANI/A. P./ Arkiv

21 Janar, 2017 @15:47

Skuadra e Dritës së Gjilanit që po kalon fazën përgatitore në...

Lexo më shumë  →

KATEGORIA SUPERIORE

Kampionati shqiptar shtyhet për një javë

14 Janar, 2017 @16:14

Federata Shqiptare e Futbollit sot ka vendosur që kampionati...

Lexo më shumë  →

18 VJEÇARI

Skënderbeu shet talentin kosovar në Francë

Foto: Skënderbeu

14 Janar, 2017 @16:07

Skuadra e Skënderbeut ka përfituar rreth 300 mijë euro nga shitja...

Lexo më shumë  →