GIANNI DE BIASI

Në bisedime me rivalin potencial të Kosovës

BOROZANI/ Arkiv

24 September, 2018 @16:00

Ish selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi, thuhet të jetë në...

Lexo më shumë  →

FIFA RANKING

Shqipëria ngritet një pozitë më lartë

20 September, 2018 @13:19

Pas fitores ndaj Izraelit dhe humbjes nga Skocia, ngritje në...

Lexo më shumë  →

FIFA RANKING

Kosova ngritet për 3 pozita

Foto: FFK

20 September, 2018 @13:10

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është ngritur për tre...

Lexo më shumë  →

SPANJA - KROACIA

Spanja demolon nënkampionin e botës

Fotot: mundodeportivo/tw

11 September, 2018 @22:37

Furia e kuqe spanjolle e drejtuar nga Luis Enrique ka vazhduar mbarë...

Lexo më shumë  →

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 September, 2018 @11:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 September, 2018 @23:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

Lexo më shumë  →

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 September, 2018 @22:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër...

Lexo më shumë  →

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 September, 2018 @22:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 September, 2018 @22:17

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë...

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 September, 2018 @19:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe...

Lexo më shumë  →

FORMACIONI I MUNDSHËM I KOSOVËS

11-shja potenciale e Kosovës

10 September, 2018 @14:42

Kosova është në kërkim të fitores së parë në ndeshje garuese...

Lexo më shumë  →

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 September, 2018 @11:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë...

Lexo më shumë  →

BERNARD CHALLANDES

I pakënaqur nga loja e parë, maksimum në të dytën

Foto: FFK

9 September, 2018 @22:35

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Olsen: Kosova favorite në letër, por nuk ka favorit absolut

Foto: FFK

9 September, 2018 @17:47

Një ditë para ndeshjes me Kosovën, në Prishtinë konferencë për...

Lexo më shumë  →

NATIONS LEAGUE

Skocia - Shqipëria, nën referimin slloven

9 September, 2018 @16:30

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjes ndërmjet Skocisë dhe të...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova vs. Ishujt Faroe, kjo nuk është përballja e tyre e parë

Foto nga ndeshja mes Kosovës dhe Ishujve Faroe në vitin 2016

9 September, 2018 @16:29

Pas barazimit me Azerbajxhanin në Baku, Kosova nesër do të...

Lexo më shumë  →

SKOCIA - SHQIPËRIA

Skocia vs. Shqipëria, kë favorizojnë bastoret?

9 September, 2018 @16:24

Me fillim nga ora 20:45, Skocia dhe Shqipëria përballen mes vete...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova favorite para Ishujve Faroe

9 September, 2018 @16:15

Një ditë para ndeshjes mes Kosovës dhe Ishujve Faroe, le të...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Referi belg në ndeshjen Kosova - Ishujt Faroe

9 September, 2018 @16:07

UEFA-ja ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve, që do ta ndajnë...

Lexo më shumë  →

ALEX MCLEISH

Nën presion, Shqipërinë duhet ta mposhtim

9 September, 2018 @14:44

Pas disfatës së thellë nga Belgjika në miqësoren e së premtes,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Lideri i grupit arrin në Kosovë

Foto: KosovanFooty

9 September, 2018 @14:25

Dy ditë para ndeshjes me Kosovën, përfaqësuesja e Ishujve Faroe...

Lexo më shumë  →

VAZHDOJNË STËRVITJET

Vjen Halimi, Kosova shpreson fitoren

Foto: FFK

9 September, 2018 @14:16

Pas kthimit me një pikë të fituar nga Azerbajxhani,...

Lexo më shumë  →

ERGYS KAÇE NË STËRVITJE

Para Skocisë, Panucci kthen edhe një mesfushor

Foto: FSHF

9 September, 2018 @14:03

Mediat shqiptare njoftojnë për një befasi në stërvitjet e...

Lexo më shumë  →

ZVICRA - ISLANDA

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

8 September, 2018 @19:49

Përfaqësuesja e Zvicrës, duke e mposhtur Islandën me rezultat...

Lexo më shumë  →

ANALIZË: POST AZERBAJXHAN

Pika 1

Fotot: affa.az & ffk-kosova.com

8 September, 2018 @9:56

Pika e parë në Ligën e Kombeve mund të konsiderohet si mision i...

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS @ ALBANIA vs ISR

Shqipëria-Izraeli, notat e lojtarëve

7 September, 2018 @22:53

Pas fitores së Shqipërisë në përballjen e parë të Ligës së...

Lexo më shumë  →

NATIONS LEAGUE - GRUPI D3

Rivali i ardhshëm i Kosovës merr kreun e grupit

7 September, 2018 @22:45

Në ndeshjen tjetër të grupit të Kosovës në Ligën e Kombeve,...

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - IZRAELI

Strakosha shpëton, Xhaka shënon për 3 pikë

7 September, 2018 @21:57

Fillim i mbarë i Christian Panuccit me Shqipërinë në Ligën e...

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Belgjika deklason kundërshtarin e ardhshëm të Shqipërisë

7 September, 2018 @21:51

Për shkak që grupet e tyre përmbajnë nga 3 ekipe dhe këtë xhiro...

Lexo më shumë  →

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani vs. Kosova, notat e lojtarëve

Foto: UEFA

7 September, 2018 @20:06

Pas barazimit ndaj Azerbajxhanit në Baku, këto janë notat...

Lexo më shumë  →

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

Foto: UEFA

7 September, 2018 @19:55

Kthehemi nga Baku me pikë! Në ndeshjen e parë në kuadër të...

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Izraeli

7 September, 2018 @19:35

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe të...

Lexo më shumë  →

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Publikohet formacioni i Kosovës

7 September, 2018 @16:28

Pak para ndeshjes, është publikuar formacioni startues i Kosovës...

Lexo më shumë  →

WESLEY SNEIJDER

Sneijder penzionohet nga Holanda

7 September, 2018 @13:45

Dje në ndeshjen miqësore ndëmrjet Holandës dhe Perusë, për...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES

Shqipëria pa Grezdën ndaj Izraelit

Foto: FSHF

7 September, 2018 @13:30

Christian Panucci nuk do të mund të llogarit në lojtarin e Glasgow...

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - IZRAELI

Për fitore në ‘Elbasan Arena’!

7 September, 2018 @12:18

Përveç Kosovës U21 dhe Kosovës A, ndeshje të rëndësishme sonte...

Lexo më shumë  →

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Të nxehtë për fitore!

7 September, 2018 @12:08

Natë e madhe për futbollin kosovar! Përfaqësuesja A e Kosovës...

Lexo më shumë  →

NJOFTIM I POLICISË

Policia shqiptare me njoftim për Shqipëri-Izreal

BOROZANI/ Arkiv

7 September, 2018 @12:01

Policia e Shqipërisë ka dalë me një njoftim dje lidhur me...

Lexo më shumë  →

NATIONS LEAGUE - GRUPI A1

Pa gola mes kampionëve të Botës

6 September, 2018 @22:39

Në ndeshjen kryesore të natës debutuese të Ligës së Kombeve,...

Lexo më shumë  →

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Kosova arrin në Azerbajxhan, kryen stërvitjen

Foto: FFK

6 September, 2018 @20:13

Një ditë para ndeshjes së parë të Kosovës në Ligën e Kombeve,...

Lexo më shumë  →