MEDIA

Lacazette si shpëtim për ekipet e Premier Ligës

Alex Lacazette (Lyon)/ Foto: OL Official

3 Mars, 2017 @10:21

Mediat britanike kanë vazhduar edhe sot raportimet e tyre se...

Lexo më shumë  →

TALENTI AGIM ZEKA

Agim Zeka debuton te Lille nën vëzhgim të Bielsës

Agim Zeka, pasi që u zyrtarizua nga Lille

28 Shkurt, 2017 @10:27

Në vikendin që posa kaloi, sulmuesi i talentuar, Agim Zeka, ka...

Lexo më shumë  →

MARSEILLE - PSG

PSG shkatërron Marseillin

26 Shkurt, 2017 @22:34

Paris St Germain ka shkatërruar rivalin e vjetër të saj Olympiqe...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

14 Shkurt, 2017 @17:56

Në konsulltim me fansat në rrjetet sociale, Borozani.com ka...

Lexo më shumë  →

COUPE DE FRANCE

Caktohet data e derbit të Kupës

Foto: L'Equipe

10 Shkurt, 2017 @9:19

Federata e Futbollit të Francës (FFF) ka bërë të ditur orarin e...

Lexo më shumë  →

MARSEILLE vs GUINGAMP

Payet shënon për fitore

Bafetimbi Gomis shënoi golin e parë të ndeshjes sonte/ Foto: ligue1

8 Shkurt, 2017 @22:45

Ylli i Francës në EURO 2016, Dimitri Payet, ka shënuar gol në...

Lexo më shumë  →

PSG vs LILLE

Moura me gol diskutabil në kohën shtesë shpëton Parisin

Lucas Moura, shpëtimtari i parisienëve sonte.

7 Shkurt, 2017 @23:02

Mesfushori brazilian i Paris St Germain, Lucas Moura, ka shpëtuar...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

7 Shkurt, 2017 @13:36

Bashkë me komentet e fansave në rrjetet sociale, Borozani.com ka...

Lexo më shumë  →

MONACO - NICE

Monaco deklason Nicen dhe merr kreun

4 Shkurt, 2017 @18:51

Siç duket ëndrra e Nicet për t’i befasuar të gjithë në Francë...

Lexo më shumë  →

METZ - MARSEILLE

As Payet s’i ndihmoi Marseilleit

Pamje nga kamera e ndeshjes Metz - Marseille/ Foto: OM Official

3 Shkurt, 2017 @22:37

As transferi më i bujshëm i afatit kalimtar dimëror në Ligue 1,...

Lexo më shumë  →

ANALIZË: 5+5 PËR FUNDJAVË!

2 në Stamboll dhe 8 derbi tjerë

Pamje nga stadiumi i ri i Besiktasit/ Foto: Besiktas Official

3 Shkurt, 2017 @20:16

Dy derbi të Stambollit në 1/8 e finales së Kupës së Turqisë do...

Lexo më shumë  →

SHQIP NË BOTË

Agim Zeka zyrtarsht te Lille

31 Janar, 2017 @15:06

Ashtu siç u raportuar javë më parë, ashtu edhe ndodhi. Talenti...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

30 Janar, 2017 @19:00

Si çdo javë, edhe këtë xhiro Borozani.com ka zgjedhur 11-shen më...

Lexo më shumë  →

DIMITRI PAYET

I kthehet buzëqeshja

Dimitri Payet, kthehet në OM/ Foto: OM Official

30 Janar, 2017 @15:39

Dimitri Payetit i është kthyer buzëqeshja. Ai përfundimisht...

Lexo më shumë  →

PARIS - MONACO

Barazim në derbi, Monaco lider

29 Janar, 2017 @22:50

Takimi kryesor i javës në Francë u mbyll me barazim, me skuadrën...

Lexo më shumë  →

KONFIRMOHET

Payet rikthehet në Francë

29 Janar, 2017 @13:55

Përmes një konfirmimi zyrtar, klubi i West Hamit ka njoftuar që...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

Evra në Marseille

25 Janar, 2017 @23:56

Skuadra françeze, Olympique Marseille, ka siguruar shërbimet e...

Lexo më shumë  →

TRANSFER

‘Ronaldo i ri’ përfundon te Parisi

25 Janar, 2017 @23:30

Gjiganti françez, Paris Saint Germain, ka zyrtarizuar transferimin e...

Lexo më shumë  →

COUPE DE LA LIGUE

Falcao çon Monacon në finale

25 Janar, 2017 @23:10

Një gol i Radamel Falcaos i ka mjaftuar skuadrës me sulmin më të...

Lexo më shumë  →

COUPE DE LA LIGUE

Parisi siguron finalen me ‘poker’

24 Janar, 2017 @22:49

Në takimin e parë gjysmëfinal të ‘Coupe de la Ligue’, Parisi e ka...

Lexo më shumë  →

TOP EKIPET ME GOLA TË SHËNUARA

Monaco makineri golash në Europë

Monaco fitoi këtë xhiro 4-0 ndaj

23 Janar, 2017 @10:17

Në një llogari të bërë të 5 ligave më të forta europiane, del...

Lexo më shumë  →

OL vs OM

Lyon fiton derbin e madh ndaj Marseille

Pamje nga ndeshja Lyon - Marseille/ Foto: OL dhe OM Officiel

22 Janar, 2017 @22:47

Skuadra e Lyonit ka shënuar fitore të madhe ndaj Marseille-it sonte...

Lexo më shumë  →

NANTES - PSG

Parisi i afrohet kreut, Cavani arrin 20-shin

21 Janar, 2017 @19:19

Edinson Cavani me dy golat e shënuara sot në ndeshjen ndaj Nantes,...

Lexo më shumë  →

5 PËR FUNDJAVË!

Renesanca franceze!

20 Janar, 2017 @15:00

1. Manchester City – Tottenham (e shtunë, ora 6e30) Fernando dhe...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Memphis konfirmon largimin

20 Janar, 2017 @13:13

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, Memphis Depay e ka...

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK

Monaco dominon ekipin e javës

Futbollistët e Monacos duke festuar mbrëmë në Velodrome ndaj Marseilleit

16 Janar, 2017 @11:53

Në ekipin e javës të Ligue 1, prestigjiozja franceze L’Equipe ka...

Lexo më shumë  →

VELODROME

Monaco, lider i ri në Francë

Falcao, Valere Germain dhe Bernardo Silva duke festuar fitoren/ Foto: L'Equipe

15 Janar, 2017 @22:52

Skuadra e Monacos me fitore të thellë ndaj Olympique Marseilles...

Lexo më shumë  →

18 VJEÇARI

Skënderbeu shet talentin kosovar në Francë

Foto: Skënderbeu

14 Janar, 2017 @16:07

Skuadra e Skënderbeut ka përfituar rreth 300 mijë euro nga shitja...

Lexo më shumë  →

MEDIA

Lyoni pas Adnanit

12 Janar, 2017 @10:32

Anësori i Manchester United që momentalisht është i huazuar tek...

Lexo më shumë  →

ERMIR LENJANI

Lenjani ‘shpëtim’ i Conceiçaos

25 Dhjetor, 2016 @10:53

Krahu i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, mund të jetë...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Mbyllet marrëveshja, Draxler në Paris

24 Dhjetor, 2016 @12:07

Edhe pse ishte i lidhur me një kalim te Liverpooli e Arsenali,...

Lexo më shumë  →

MEDIA

PSG pranë kapjes së synimit të Arsenalit

Julian Draxler me fanellë të Schalkes, ku u njoft si lojtar/ REUTERS/ Arkiv

20 Dhjetor, 2016 @23:31

Raportet nga mediat franceze sonte thonë se Paris St Germain është...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

19 Dhjetor, 2016 @12:12

Për dallim nga xhirot e kaluar, këtë xhiro Borozani.com ka...

Lexo më shumë  →

NICE vs DIJON

Balotelli mban Nicen në krye

18 Dhjetor, 2016 @17:17

Me dy gola të shënuara sot në përballje ndaj Dijonit, Mario...

Lexo më shumë  →

GUINGAMP vs PSG

Cavani s’mjafton, Guingamp godet Parisin

Foto: francefootball.fr

17 Dhjetor, 2016 @18:58

Paris St Germain ka pësuar humbjen e katërt të stinorit sonte në...

Lexo më shumë  →

KOLUMNE

Maratona e fundvitit!

17 Dhjetor, 2016 @12:42

Para se me marrë pushim për fundvit (keni mjaft opsione me Premier...

Lexo më shumë  →

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

12 Dhjetor, 2016 @17:06

Edhe këtë javë, Borozani.com ka zgjedhur 11-shen më të mirë të...

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE

Dueli i vëllezërve!

12 Dhjetor, 2016 @14:09

Me Zlatanin që luan ndaj kundërshtarit të preferuar, përballja...

Lexo më shumë  →

STATS

Zlatan ndaj kundërshtarit të preferuar

12 Dhjetor, 2016 @14:01

Në shortin e mbajtur sot për 1/16 e Europa League, u vendos që...

Lexo më shumë  →

KOLUMNE

7 për fundjavë!

10 Dhjetor, 2016 @14:14

1.Leicester City – Manchester City (e shtunë, ora 6e30) Ka edhe...

Lexo më shumë  →