MIQËSORE PËR U19

2 ndeshje ndaj Bullgarisë

Kosova U19/ Foto: FFK

10 Dhjetor, 2017 @9:29

Pasi që arriti kualifikimin në rrethin elitë, përfaqësuesja U-19...

Lexo më shumë  →

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, Kosova kupton vazon

7 Dhjetor, 2017 @16:44

Pak para shortit përfundimtar, i cili mbahet më 24 janar 2018, sot...

Lexo më shumë  →

STADIUMI I RI

Stadiumi kombëtar drejt Gllogocit

Pamje nga "Adem Jashari"/ Arkiv

4 Dhjetor, 2017 @14:54

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim që stadiumi kombëtar i...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U16 FEMRAT

Femrat U16 në grumbullimin e radhës

Foto: FFK

2 Dhjetor, 2017 @11:55

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur dje se...

Lexo më shumë  →

KOSOVA-MALIiZI

Kosovaret mposhtin malazezet

26 Nëntor, 2017 @15:34

Futbollistet e përfaqësueses së femrave të Kosovës kanë arritur...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U17 - RUSIA U17

Kosova U17 përfundon e katërta në turneun egjean

Foto: FFK

25 Nëntor, 2017 @16:18

Përfaqësuesja e Kosovës U17 në futboll ka përfunduar e katërta...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA U17

Kosova U17 mposht Shqipërinë, në luftë për vendin e tretë

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @19:01

Pas fitores ndaj Azerbejxhanit, Kosova U17 sot e ka mposhtur...

Lexo më shumë  →

FIFA RANKING, NËNTOR 2017

Kosova ngritet për 9 pozita

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @12:50

Fitorja me gola e Kosovës ndaj Letonisë në miqësoren e zhvilluar...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U17 - AZERBEJXHANI U17

Vjen fitorja e parë e Kosovës U17 në Turqi

Foto: FFK

21 Nëntor, 2017 @14:08

Futbollistët e Kosovës U17 që po drejtohen nga Besnik Kollari,...

Lexo më shumë  →

TURQIA U17 - KOSOVA U17

Kosova U17 pëson thellë nga Turqia U17

Foto: FFK

20 Nëntor, 2017 @23:53

Përfaqësuesja e Kosovës U17 ka pësuar në ditën e parë të...

Lexo më shumë  →

DREJT TURQISË

Turneu i Egjeut nis sot, Kosova përballë Turqisë

Foto: FFK

20 Nëntor, 2017 @9:21

Futbollistët e Kosovës U17 kanë marrë rrugë dje drejt Kusadasi...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U21

Pa fitues mes Azerbejxhanit e Kosovës U21

14 Nëntor, 2017 @16:53

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Azerbejxhanit U21...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET U21: AZE-KOS

11-shet: AzerbejxhaniU21 - KosovaU21

Rafet Prekazi, selektor i Kosovës U21/ Foto: FFK

14 Nëntor, 2017 @14:42

Rafet Prekazi ka përcaktuar 11-shen e Kosovës që do t’i vihet...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - LETONIA

Kosova përmbys Letoninë, goleada mbyllet me fitore

13 Nëntor, 2017 @21:27

Në miqësoren e zhvilluar sonte në ‘Adem Jashari’ të Mitrovicës,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - LETONIA

2-2 pas 45 minutave

Foto: Kosovan Footy

13 Nëntor, 2017 @20:19

Pas 45 minutave lojë në Mitrovicë, rezultati mes Kosovës dhe...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - LETONIA

Kosova vs. Letonia, formacionet zyrtare

Foto: Kosovan Footy

13 Nëntor, 2017 @18:42

Me fillim nga ora 19:30, Kosova e mikpret në Mitrovicë...

Lexo më shumë  →

KAPITENI I LETONISË

Vanins: Kemi ardhë për rezultat

Foto: sportacenters.com

13 Nëntor, 2017 @10:25

Njëri ndër futbollistët më të dalluar dhe kapiteni i...

Lexo më shumë  →

BILETAT

Biletat Kosova-Letonia, për sot

Scheme: FFK

13 Nëntor, 2017 @10:14

Të interesuarit për të parë në stadium ndeshjen Kosova-Letonia...

Lexo më shumë  →

SULMUESI I LETONISË

Rakels: Kosova ekip ballkanik me lojë europiane

13 Nëntor, 2017 @9:58

Futbollisti i Letonisë, Dennis Rakels, në prononcimin e tij para...

Lexo më shumë  →

SONTE, NDESHJA

Në kërkim të fitores së parë të vitit

13 Nëntor, 2017 @8:56

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte zhvillon duelin e...

Lexo më shumë  →

ARRIJNË MYSAFIRËT

Letonezët: Mirëmbrëma Kosovë!

Foto: kajbumba

12 Nëntor, 2017 @18:29

Përfaqësuesja e Letonisë në futboll, ka arritur mbrëmë në...

Lexo më shumë  →

FORMACIONI POTENCIAL STARTUES

11-shja e mundshme e Kosovës për nesër

Foto: FFK

12 Nëntor, 2017 @18:15

Janë filluar të shfaqen 11-shet potenciale të përfaqësueses së...

Lexo më shumë  →

SELEKTORI I KOSOVËS: MUHARREM SAHITI

Sahiti: Po vërehet dëshira për fitore

Muharrem Sahiti, u.d. selektor i Kosovës/ BOROZANI/ E. D.

12 Nëntor, 2017 @17:56

Përzgjedhësi i Kosovës, Muharrem Sahiti, në prag ndeshje ndaj...

Lexo më shumë  →

HEKURAN KRYEZIU

Kryeziu: Në pritje të fitores

BOROZANI/Arkiv/ L. D.

11 Nëntor, 2017 @19:07

Në ditën e tretë të stërvitjeve për ndeshjen ndaj Letonisë,...

Lexo më shumë  →

VEDAT MURIQI

Muriqi: Momenti për fitore

11 Nëntor, 2017 @17:25

Sulmuesi shtatëgjatë i Kosovës, Vedat Muriqi, në deklaratën e...

Lexo më shumë  →

MUHARREM SAHITI

Sahiti: Me presing ndaj letonezëve

11 Nëntor, 2017 @15:35

Ushtruesi i detyrës së përfaqësueses së Kosovës, Muharrem...

Lexo më shumë  →

KOMUNIKATË PËR MEDIA

Federata e qartëson situatën ‘Celina’

10 Nëntor, 2017 @18:33

Pas spekulimeve nga disa portale që Bersant Celina e ka braktisur...

Lexo më shumë  →

ÇMIMET E BILETAVE DHE PIKAT E SHITJES

Biletat për miqësoren Kosovë-Letoni

Skema e stadiumit "Adem Jashari"

10 Nëntor, 2017 @8:31

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se ka...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES KOSOVA - LETONIA

Kryeziu: Grupi i përgatitur, kërkojmë fitoren

Borozani/Arkiv

9 Nëntor, 2017 @21:54

Përveç Sahitit e Thaçit, para mediave sot foli edhe Hekuran...

Lexo më shumë  →

DEKLARATA PAS NDESHJES: RAFET PREKAZI

Prekazi: Gabimet e pjesës së parë, ndikuan

9 Nëntor, 2017 @21:52

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka vlerësuar se...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES KOSOVA - LETONIA

Thaçi: I lumtur të jem me Përfaqësuesen, përfaqësoj Superligën

BOROZANI/ A. P.

9 Nëntor, 2017 @21:50

Është hera e parë që Armend Thaçi ftohet nga Përfaqësuesja e...

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES KOSOVA - LETONIA

Sahiti: Emocion i veçantë të luajmë në shtëpi

9 Nëntor, 2017 @21:45

Pak ditë para miqësores me Letoninë, ndeshje që zhvillohet më 13...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U21 - IZRAELI U21

Kosova U21 pëson humbjen e parë në shtëpi

Foto: FFK

9 Nëntor, 2017 @20:41

Vjen humbja e parë në shtëpi për Kosovën U21. Djemtë e...

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: KOSOVAU21-IZRAELIU21

Përkundër lojës së mirë, Izraeli U21 avancon

Foto: @kosovanfooty

9 Nëntor, 2017 @19:48

Izraeli U21 po avancon me dy gola epërsi pas 45 minutave të para...

Lexo më shumë  →

GRUPI 5

Gjermania U21 shkel Azerbejxhanin U21

9 Nëntor, 2017 @19:22

Përfaqësuesja e Gjermanisë U21 ka shkelur Azerbejxhanin U21 sot...

Lexo më shumë  →

FORMACIONET: KOSOVA U21-IZRAELI U21

11-shet: Kosova U21 - Izraeli U21

9 Nëntor, 2017 @18:50

Përzgjedhësi Rafet Prekazi ka përcaktuar 11-shen e Kosovës U21...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-21: RAFET PREKAZI

Prekazi: 100% për t’i treguar Evropës kush jemi

Rafet Prekazi, përzgjedhës i Kosovës U21/ Foto: FFK

9 Nëntor, 2017 @9:29

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi, në deklaratën e tij...

Lexo më shumë  →

KOSOVA U-21: BERSANT CELINA

Celina: Duhet ta shfrytëzojmë rastin

Foto: FFK

9 Nëntor, 2017 @9:13

Sulmuesi i Kosovës, Bersant Celina, që kësaj radhe do ti ndihmojë...

Lexo më shumë  →

NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve: Grupet, shorti, sistemi i garave…

Foto: uefa.com

8 Nëntor, 2017 @15:59

Çka është Liga e Kombeve, si funksionon dhe çka dëshiron UEFA...

Lexo më shumë  →

OPINION

Prishe stadiumin!

BOROZANI/ L. D. & E. D.

8 Nëntor, 2017 @14:23

Stadiumi ‘George Washington’, në vendlindjen e babait të...

Lexo më shumë  →