NË KISHNICË / FFK Superliga

Hajvalia mbetet pa donatorin kryesor

Futbollistët e Hajvalisë në stinorin e kaluar/ Foto: KF Hajvalia Facebook

Hajvalia mbetet pa donatorin kryesor

20 Janar, 2017 @6:13

Skuadra e Hajvalisë që renditet në fund të klasifikimit në...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KUPA E EGJEUT 2017 / Përfaqësuesja

Kosova kthehet pa fitore

11-shja e sotme e Kosovës U17/ Foto: FFK

Kosova kthehet pa fitore

19 Janar, 2017 @22:45

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e saj të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

NGRITJE NË KARRIERË / FHK Superliga

Oltion Beshiri nga Prishtina në Kroaci

Oltion Beshiri, me fanellë të Kosovës/ BOROZANI/ D. S.

Oltion Beshiri nga Prishtina në Kroaci

19 Janar, 2017 @21:28

Hendbollisti i deritashëm i Prishtinës, Oltion Beshiri, përmes...

↓  Shfaq tekstin  ↓

LAUREATËT 2016 / FHK Superliga

Kastriot Jupa, hendbollist i vitit në Kosovë

Kastriot Jupa me trofeun e më të mirit të vitit 2016.

Kastriot Jupa, hendbollist i vitit në Kosovë

19 Janar, 2017 @19:12

Hendbollisti i ekipit Besa Famiglia, Kastriot Jupa, është shpallë...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ZGJEDH NDIHMËSIN / Kombëtarja

Marco Veronese ndihmës i De Biasit

Marco Veronese (40 vjeç)

Marco Veronese ndihmës i De Biasit

19 Janar, 2017 @18:58

Gianni De Biasi ka bërë zgjedhjen e tij tashmë. Zëvendës i Paolo...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ORARI I NDESHJEVE / FBK Superliga

Superliga vazhdon me derbi

Nga dueli i fundit mes Prishtinës dhe Bashkimit, Urim Zenelaj dhe Kayel Locke në duel/ Foto: BIBL

Superliga vazhdon me derbi

19 Janar, 2017 @14:53

Këtë fundjavë, saktësisht të shtunën më 21 janar 2017, nis...

↓  Shfaq tekstin  ↓

FRANCE 2017 - DITA 9 / FHK Superliga

Edhe 3 bileta të mbetura!

Foto nga ndeshja ndërmjet Kilit dhe Kroacisë / Handball 2017

Edhe 3 bileta të mbetura!

19 Janar, 2017 @11:04

Pas ndeshjeve të luajtura dje (18 janar) janë kuptuar edhe disa...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ITALIANI NUK NËNSHKRUAN / FBK Superliga

Calvani refuzon Sigal Prishtinën

Marco Calvani (53 vj.)

Calvani refuzon Sigal Prishtinën

19 Janar, 2017 @10:17

Trajneri i mirënjohur italian, Marco Calvani, duket se ka refuzuar...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ELSEID HYSAJ / Kombëtarja

Hysaj takon Maradonën!

Hysaj takon Maradonën!

18 Janar, 2017 @22:43

Mbrojtësi i krahut të djathtë te kombëtarja shqiptare dhe te...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER / FFK Superliga

Lavdrim Skenderi përforcon Ferizajin

Lavdrim Skenderi (majtë) me fanellën e Renovës

Lavdrim Skenderi përforcon Ferizajin

18 Janar, 2017 @22:00

Skuadra e Ferizajit ka arritur marrëveshje edhe me një tjetër...

↓  Shfaq tekstin  ↓

VEDAT MURIQI / International

Muriqi ia mohon fitoren Fenerbahçes

Muriqi ia mohon fitoren Fenerbahçes

18 Janar, 2017 @19:50

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, ia ka mohuar fitoren gjigantit turk,...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFERMARKT / Përfaqësuesja

Zenelit i rritet vlera, tani kushton 5.5 milionë €

Zenelit i rritet vlera, tani kushton 5.5 milionë €

18 Janar, 2017 @16:17

Futbollistit më të shtrenjtë të përfaqësueses së Kosovës,...

↓  Shfaq tekstin  ↓

U18 / FBK Superliga

Tërhiqet shorti për 1/8 e Kupës

Tërhiqet shorti për 1/8 e Kupës

18 Janar, 2017 @16:12

Të mërkurën në lokalet e Federatës së Basketbollit të Kosovës...

↓  Shfaq tekstin  ↓

FRANCE 2017 - DITA 8 / FHK Superliga

Përmbledhja ditore: Tunizia befason Slloveninë

Përmbledhja ditore: Tunizia befason Slloveninë

18 Janar, 2017 @15:54

Një prej ndeshjeve më të bukura që nga fillimi i kampionatit...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER / Kombëtarja

Manaj zyrtarisht te Pisa

Manaj zyrtarisht te Pisa

18 Janar, 2017 @15:47

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rey Manaj, është futbollisti më...

↓  Shfaq tekstin  ↓

EGE KUPA 2017 / Përfaqësuesja

Pas Turqisë, Kosova mposhtet edhe nga Greqia

Pamje nga ndeshja e sotme Kosova U17 - Greqia U17/ Foto: FFK

Pas Turqisë, Kosova mposhtet edhe nga Greqia

18 Janar, 2017 @14:39

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e dytë...

↓  Shfaq tekstin  ↓

NË PRISHTINË / FBK Superliga

Edhe 2 përforcime te Sigal Prishtina

Cameron Dakota Forte

Edhe 2 përforcime te Sigal Prishtina

18 Janar, 2017 @14:31

Vetëm një ditë pas përfundimit të afatit kalimtar të rregullt...

↓  Shfaq tekstin  ↓

PËRFORCIME / FBK Liga e Parë

18 kërkesa për ndërrim ekipi te kategoritë e reja

18 kërkesa për ndërrim ekipi te kategoritë e reja

18 Janar, 2017 @13:35

FBK ka bërë të ditur se janë regjistruar 18 kërkesa për kalime...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ARION BALLUKU / FBK Superliga

Rahoveci falenderon Arion Ballukun

Arion Balluku (djathtas), kur KB Rahoveci për herë të parë në histori të klubit siguroi Superligën/ BOROZANI/ A. P.

Rahoveci falenderon Arion Ballukun

18 Janar, 2017 @9:45

Pas tre stinorëve të kaluar te KB Rahoveci, Arion Balluku, i...

↓  Shfaq tekstin  ↓

PRISHTINA / FFK Superliga

Prishtina në fundjavë nisen në Durrës, më pas në Antalya

FC Prishtina

Prishtina në fundjavë nisen në Durrës, më pas në Antalya

18 Janar, 2017 @0:11

Skuadra e Prishtinës ka bërë të ditur programin e fazës së...

↓  Shfaq tekstin  ↓

FBK / FBK Superliga

Të gjitha transferimet e afatit kalimtar dimëror

BOROZANI

Të gjitha transferimet e afatit kalimtar dimëror

17 Janar, 2017 @18:29

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati kalimtar dimëror për...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER / FBK Superliga

Përforcimi i vetëm i Vëllaznimit

Përforcimi i vetëm i Vëllaznimit

17 Janar, 2017 @18:18

Afati kalimtar i janarit më shumë e ka dobësuar skuadrën e...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER / FBK Superliga

Rahoveci prezenton përforcimin e ri amerikan

KB Rahoveci

Rahoveci prezenton përforcimin e ri amerikan

17 Janar, 2017 @18:05

Skuadra e Rahovecit sot ka prezentuar përforcimin e ri amerikan,...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER / FBK Superliga

Prishtina transferon edhe një lojtar nga Ylli

Prishtina transferon edhe një lojtar nga Ylli

17 Janar, 2017 @17:50

Rrugën e Urim Zenelajt, i cili u transferua nga Golden Eagle Ylli te...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER / FBK Superliga

Balluku kthehet në fole

BOROZANI

Balluku kthehet në fole

17 Janar, 2017 @17:42

Pas aventurës te skuadra e Rahovecit, basketbollisti shtatshkurtër,...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER / FBK Superliga

Arian Tahiri i bashkohet Bashkimit

BOROZANI

Arian Tahiri i bashkohet Bashkimit

17 Janar, 2017 @17:33

Basketbollisti i Trepçës, Arian Tahiri, i është bashkuar Imer...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ZYRTARE / Përfaqësuesja

Enis Alushi transferohet në Izrael

Enis Alushi transferohet në Izrael

17 Janar, 2017 @17:24

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Enis Alushi, karrierën e...

↓  Shfaq tekstin  ↓

NGA FEDERATA / Merkato

Afati kalimtar në hendboll përfundon pasnesër

Afati kalimtar në hendboll përfundon pasnesër

17 Janar, 2017 @15:36

Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK) ka bërë të ditur se afati...

↓  Shfaq tekstin  ↓

FRANCE 2017 - DITA 7 / FHK Superliga

Përcaktohen të kualifikuarit e parë

Foto: Handball 2017 Official

Përcaktohen të kualifikuarit e parë

17 Janar, 2017 @15:32

Pas ndeshjeve që u zhvilluan dje (16 janar), ditë e cila u mbyll me...

↓  Shfaq tekstin  ↓

NË GJAKOVË / FHK Superliga

Vëllaznimi përforcohet me 2 reprezentues

Syla dhe Zherka, me fanella të KH Vëllaznimi/ Foto: KH Vëllaznimi

Vëllaznimi përforcohet me 2 reprezentues

17 Janar, 2017 @15:17

KH Vëllaznimi ka bërë të ditur sot përmes një njoftimi në...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TALENTI I LIRISË / FFK Superliga

Roni Gashi nga Liria te Zlin

Roni Gashi, djathtas/ Foto: KF Liria

Roni Gashi nga Liria te Zlin

17 Janar, 2017 @15:09

Futbollisti i ri i Lirisë, Roni Gashi, këto ditë do të udhëtojë...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER / FBK Liga e Parë

Megasports përforcohet me 3 lojtarë

Skuadra e Megasportsit

Megasports përforcohet me 3 lojtarë

17 Janar, 2017 @14:27

Skuadra nga Prizreni, Megasports, është përforcuar me tre...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ZEKIRIJA RAMADANI / FFK Superliga

Ramadani beson në sukses me Trepçën’89

Zekirija Ramadani, kryetrajner i ri i KF Trepça'89 me kryetarin e klubit, Abidin Zeka/ Foto: KF Trepça'89 Official

Ramadani beson në sukses me Trepçën’89

17 Janar, 2017 @13:26

Kryetrajneri i ri i Trepçës’89, Zekirija Ramadani, ka arritur sot...

↓  Shfaq tekstin  ↓

MINI AFATI I JANARIT / FBK Superliga

Sot kryhet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

Sot kryhet afati kalimtar

17 Janar, 2017 @12:39

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ua rikujton klubeve anëtare...

↓  Shfaq tekstin  ↓

FINAL FOUR 2016 - KONKURS / FBK Superliga

FBK shpall konkurs për organizimin e Final Fourit të Kupës

Final Four në vitin e kaluar ishte organizuar në Prishtinë/ BOROZANI/ D.S.

FBK shpall konkurs për organizimin e Final Fourit të Kupës

17 Janar, 2017 @12:06

FBK sot përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka hapur...

↓  Shfaq tekstin  ↓

NGA KONFERENCA / Kombëtarja

Bushi planifikon boshtin e kombëtares U-21

Alban Bushi gjatë konferencës së sotme për shtyp/ Foto: FSHF

Bushi planifikon boshtin e kombëtares U-21

17 Janar, 2017 @12:00

Trajneri i kombëtares U-21 Alban Bushi planifikon grumbullimin e...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOMESARI / FBK Superliga

Kurshumlija bëhet Komesar i Garave

Faton Kurshumlija, majtas/ BOROZANI/ Arkiv

Kurshumlija bëhet Komesar i Garave

17 Janar, 2017 @11:56

FBK ka bërë të ditur sot se instruktori nacional për referim i...

↓  Shfaq tekstin  ↓

SEKRETAR / FBK Superliga

Dushku në vend të Hoxhës

Dushku në vend të Hoxhës

17 Janar, 2017 @11:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

↓  Shfaq tekstin  ↓

NË PEJË / FBK Liga e Parë

Borea angazhon 3 përforcime

KB Borea.

Borea angazhon 3 përforcime

17 Janar, 2017 @0:11

Skuadra lidere e Ligës së Parë të Kosovës në basketboll, KB...

↓  Shfaq tekstin  ↓

TIFOZËRIA / FBK Superliga

Kthehen Shqiponjat

Tifozëria e KB Peja/ BOROZANI/ L. D./ Arkiv

Kthehen Shqiponjat

16 Janar, 2017 @23:51

Përmes një njoftimi, tifozëria e KB Peja, Shqiponjat, kanë bërë...

↓  Shfaq tekstin  ↓