Sporte: Të gjitha lajmet


MURRAY vs QUERREY

Duel i lehtë për Murrayin

Andy Murray/ REUTERS/ Arkiv

20 Janar, 2017 @8:38

Numri një i botës në tenis, Andy Murray, ka kaluar sigurt në...

Lexo më shumë  →

KUZNETSOVA vs JANKOVIC

Kuznetsova kalon tutje me shumë mund

Svetlana Kuznetsova/ Foto: ausopen.com

20 Janar, 2017 @5:48

Tenistja ruse, Svetlana Kuznetsova (31 vjeçe), ka arritur që të...

Lexo më shumë  →

KERBER vs PLISKOVA

Mbrojtësja e titullit vazhdon në rrethin e radhës

Angelique Kerber

20 Janar, 2017 @5:42

Mbrojtësja e titullit në Australian Open, gjermanja Angelique...

Lexo më shumë  →

NGRITJE NË KARRIERË

Oltion Beshiri nga Prishtina në Kroaci

Oltion Beshiri, me fanellë të Kosovës/ BOROZANI/ D. S.

19 Janar, 2017 @21:28

Hendbollisti i deritashëm i Prishtinës, Oltion Beshiri, përmes...

Lexo më shumë  →

LAUREATËT 2016

Kastriot Jupa, hendbollist i vitit në Kosovë

Kastriot Jupa me trofeun e më të mirit të vitit 2016.

19 Janar, 2017 @19:12

Hendbollisti i ekipit Besa Famiglia, Kastriot Jupa, është shpallë...

Lexo më shumë  →

NADAL vs BAGHDATIS

Nadal vazhdon furrishëm

Rafa Nadal/ REUTERS/ Arkiv

19 Janar, 2017 @18:41

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal (30 vjeç), ka vazhduar me formën e...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 9

Edhe 3 bileta të mbetura!

Foto nga ndeshja ndërmjet Kilit dhe Kroacisë / Handball 2017

19 Janar, 2017 @11:04

Pas ndeshjeve të luajtura dje (18 janar) janë kuptuar edhe disa...

Lexo më shumë  →

DJOKOVIC vs ISTOMIN

Eliminohet Djokovic

Novak Djokovic befasohet nga Denis Istomin

19 Janar, 2017 @9:33

Vjen befasia më e madhe e Australian Open 2017 që në rrethin e...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 8

Përmbledhja ditore: Tunizia befason Slloveninë

18 Janar, 2017 @15:54

Një prej ndeshjeve më të bukura që nga fillimi i kampionatit...

Lexo më shumë  →

MURRAY vs RUBLEV

Murray i furrishëm, por vjen lëndimi

Andy Murray/ REUTERS/ Arkiv

18 Janar, 2017 @12:54

Andy Murray është treguar i pamëshirshëm në rrethin e dytë të...

Lexo më shumë  →

SEPPI vs KYRGIOS

Seppi prej 0-2 në 3-2

Andreas Seppi/ Foto: Arkiv

18 Janar, 2017 @12:44

Njëra ndër duelet më interesante të Australian Open deri tash u...

Lexo më shumë  →

EVANS vs CILIC

Evans eliminon Cilicin

Dan Evans, pas fitores sot/ Foto: Eurosport

18 Janar, 2017 @12:16

Tenisti britanik, Daniel Evans, ka shënuar fitoren më të madhe në...

Lexo më shumë  →

KERBER vs WITTHOEFT

Kerber fiton për ditëlindje

Angelique Kerber/ Foto: Arkiv

18 Janar, 2017 @10:22

Gjermanja Angelique Kerber ka festuar ditëlindjen e 29-të me një...

Lexo më shumë  →

WAWRINKA vs JOHNSON

Fitore e pastër nga Wawrinka

Stan Wawrinka/ Foto: ausopen.com

18 Janar, 2017 @10:17

Numri 4 i botës në tenis, Stan Wawrinka, e kaloi lehtë amerikanin...

Lexo më shumë  →

FEDERER vs RUBIN

Federer duket në formë, kalon në rrethin e tretë

Roger Federer/ Foto: Arkiv

18 Janar, 2017 @10:14

Roger Federer ka vazhduar të përparojë në Australian Open me një...

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Afati kalimtar në hendboll përfundon pasnesër

17 Janar, 2017 @15:36

Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK) ka bërë të ditur se afati...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 7

Përcaktohen të kualifikuarit e parë

Foto: Handball 2017 Official

17 Janar, 2017 @15:32

Pas ndeshjeve që u zhvilluan dje (16 janar), ditë e cila u mbyll me...

Lexo më shumë  →

NË GJAKOVË

Vëllaznimi përforcohet me 2 reprezentues

Syla dhe Zherka, me fanella të KH Vëllaznimi/ Foto: KH Vëllaznimi

17 Janar, 2017 @15:17

KH Vëllaznimi ka bërë të ditur sot përmes një njoftimi në...

Lexo më shumë  →

DJOKOVIC vs VERDASCO

Djokovic e nis me fitore ndaj Verdascos

Novak Djokovic/ Foto: bbc

17 Janar, 2017 @11:41

Mbrojtësi i titullit në konkurrencën e meshkujve në Australian...

Lexo më shumë  →

SERENA vs BENCIC

Serena lehtë ndaj zviceranes

Serena Williams/ REUTERS/ Arkiv

17 Janar, 2017 @9:45

Tenistja amerikane me 23 tituj Grand Slam, Serena Williams, me dy...

Lexo më shumë  →

NADAL vs MAYER

Nadal kthehet fuqishëm në Melbourne

Rafael Nadal, pas triumfit në rrethin e parë/ Foto: Reuters via Eurosport

17 Janar, 2017 @9:33

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, i është kthyer fuqishëm Australian...

Lexo më shumë  →

NË MERCEDES

Bottas te ekipi kampion

16 Janar, 2017 @15:57

Piloti finlandez i Williamsit, Valtteri Bottas (27 vjeç), i është...

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN 2017

Federer kalon pa telashe

Roger Federer/ Foto: eurosport.com

16 Janar, 2017 @14:28

Zvicerani Roger Federer ka kaluar pa shumë telashe rrethin e parë...

Lexo më shumë  →

WAWRINKA vs KLIZAN

Wawrinka ‘dridhet’ por fiton

Stan Wawrinka sot gjatë ndeshjes/ Foto: ausopen.com

16 Janar, 2017 @13:35

Befasia më e madhe e ditës së parë në Australian Open 2017 ishte...

Lexo më shumë  →

WILLIAMS vs KOZLOVA

Venus shfrytëzon përvojën

Venus Williams është tenistja më në moshë e Australian Open 2017/ Foto: AFP

16 Janar, 2017 @11:44

Ish numri një i botës, Venus Williams, ka mposhtur në rrethin e...

Lexo më shumë  →

KERBER vs TSURENKO

Kampionja mbijeton rrethin e parë

Angelique Kerber mbijetoi ukrainasen sot/ Foto: bbc/sports

16 Janar, 2017 @11:32

Mbrojtësja e titullit në Australian Open 2017, Angelique Kerber, ka...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 6

Vjen barazimi i parë i kampionatit

Foto: Handball2017 Official

16 Janar, 2017 @10:43

Dita e pestë e Kampionatit Botëror ka sjellur barazimin e parë,...

Lexo më shumë  →

MURRAY vs MARCHENKO

Murray mundohet për 3-0

Andy Murray/ Foto: AFP

16 Janar, 2017 @8:23

Bartësi i parë i Australian Open, Andy Murray, ka kaluar në...

Lexo më shumë  →

NISHIKORI vs KUZNETSOV

Nishikori shpëton pas 5 seteve

Kei Nishikori/ Foto: ausopen.com

16 Janar, 2017 @6:18

Bartësi i pestë i turneut, Kei Nishikori, ka shpëtuar nga befasia...

Lexo më shumë  →

TROICKI vs DZUMHUR

Damir Dzumhur për pak befasoi Troickin

16 Janar, 2017 @6:11

Tenisti boshnjak, Damir Dzumhur, ka zhvilluar ndeshjen e karrierës...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 5

14 janar: Fitore për favoritët

Brazil vs. Poloni, çast nga Kampionati Botëror "Franca 2017" (Foto: Handball 2017 Official)

15 Janar, 2017 @12:58

Një kampionat botëror pa shumë emocione deri më tani. Siç duket...

Lexo më shumë  →

TENIS

Bajraliu dhe Ukëhaxhaj, më të mirët e vitit në tenis

BOROZANI

14 Janar, 2017 @20:47

Federata e Tenisit e Kosovës ka zgjedhur laureatët e vitit 2016....

Lexo më shumë  →

BOKS

Haxhi Krasniqi siguron meç ndaj Abrahamit

Haxhi Krasniqi (majtas) në një duel të mëhershëm të tij.

14 Janar, 2017 @16:00

Boksieri kosovar, Haxhi Robin Krasniqi, ka siguruar duel ndaj shumë...

Lexo më shumë  →

LAUREATËT

Granit Bajraliu, tenisti i vitit 2016

Granit Bajraliu, sot u shpallë tenisti më i mirë i Kosovës për vitin 2016.

14 Janar, 2017 @15:19

Federata e Tenisit të Kosovës (FTK) ka shpallë sot më të mirët...

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN 2017

Dita 1 në Australian Open: Programi i ndeshjeve

Foto: ausopen.com

14 Janar, 2017 @14:44

Sonte vonë (mëngjesi i nesërm) zhvillohen ndeshjet e rrethit të...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 4

13 janar, përmbledhja ditore

Foto: Handball 2017 Official

14 Janar, 2017 @11:16

Ndeshjet e para të Grupeve C dhe D në kuadër të Kampionatit...

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN 2017

Murray si bartës, Federer ka punë

Melbourne/ REUTERS/ Arkiv

13 Janar, 2017 @14:12

Në dy finalet e fundit të Australian Open, Novak Djokovic kishte...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 3

Pa befasi kalon dita e dytë

Foto: Handball 2017 Official

13 Janar, 2017 @11:33

Në ditën e dytë të Kampionatit Botëror që po zhvillohet në...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 2

Favoriti starton furishëm

Foto: France 2017 Official

12 Janar, 2017 @10:46

Në takimin hapës të Kampionatit Botëror të hendbollit, nikoqiri...

Lexo më shumë  →

FRANCA 2017

Botërori i hendbollit, 11-29 janar 2017

Foto: Google

10 Janar, 2017 @20:39

Që nga dita e nesërme, në Francë fillon të mbahet kampionati...

Lexo më shumë  →