MIQËSORE

Vëllaznimi mposht Dritën në miqësore

Foto: Vëllaznimi Hendboll

20 Shkurt, 2017 @19:34

Në miqësoren e zhvilluar sot në Gjakovë, Vëllaznimi e ka...

Lexo më shumë  →

CHALLENGE CUP

Humbe katastrofale e Shqiponjës në Çeki

7 Shkurt, 2017 @14:51

Shqiponja nga Gjakova pësoi humbje të thellë me rezultat 51:18 nga...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017

Franca, kampione e Botës

29 Janar, 2017 @19:07

Ashtu siç edhe e parashikuam në kolumnen e parë për Botërorin e...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017

Rikthim i madh i Sllovenisë për medalje të bronztë

28 Janar, 2017 @22:20

Përfaqësuesja e Sllovenisë është shpallur përfaqësuesja e...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - GJYSMËFINALET

Vazhdimet vendosin, Norvegjia në finale!

Moment nga gjysmëfinalja Kroaci-Norvegji (Foto: Handball 2017)

27 Janar, 2017 @22:49

Pas Francës, finalistja e dytë e Kampionatit Botëror të...

Lexo më shumë  →

MINIAFATI I JANARIT

Afati më i varfër kalimtar i hendbollit

27 Janar, 2017 @13:07

Nuk ka lëvizje. Hendbolli përkundër se është i pranuar në të...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - GJYSMËFINALET

Franca, finalistja e parë

Moment nga takimi Francë - Slloveni (Foto: France Handball 2017)

26 Janar, 2017 @23:12

Me fitoren e nikoqirit është mbyllur gjysmëfinalja e parë e...

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Federata Shqiptare e Hendbollit zgjedh lojtarë me konkurs!

26 Janar, 2017 @16:05

Federata Shqiptare e Hendbollit po synon që me anë të një...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 14

Kroacia befason Spanjën, kuptohen gjysmëfinalistët

Moment nga çerekfinalja Spanjë - Kroaci (Foto: Handball 2017)

25 Janar, 2017 @11:00

Nuk kanë të ndalur befasitë në Kampionatin Botëror të...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 13

Eliminime të papritura, kuptohen çerekfinalistët

Tifozët e Danimarkës të zhgënjyer pas eliminimit nga Hungaria (France 2017 - Botërori i Hendbollit)

23 Janar, 2017 @12:40

Pas grupeve që u mbyllën pa ndonjë befasi të madhe, befasitë në...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 12

Konfirmohen 4 çerekfinalistët e parë

22 Janar, 2017 @12:20

Ka filluar faza e eliminimit direkt në Kampionatin Botëror të...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 11

Fillon 1/8 e finales

Foto nga ndeshja Suedi vs. Egjipt (Foto: Handball 2017)

21 Janar, 2017 @12:26

Pas ndeshjeve të luajtura dje, janë kuptuar të gjitha skuadrat që...

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Prishtina prezenton transferet e reja

Beni Syla (majtë) dhe Hamdi Salihu (djathtë), gjatë prezentimit të sotëm nga trajneri Arben Parduzi (në mes). Foto: KH Prishtina

20 Janar, 2017 @17:52

Skuadra e hendbollit, Prishtina, është njëra prej skuadrave më...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 10

19 e 20 janar: Përfundon faza grupore

Foto: Handball 2017 Official

20 Janar, 2017 @12:55

Dita e parafundit në grupe ka dhuruar disa ndeshje interesante....

Lexo më shumë  →

NGRITJE NË KARRIERË

Oltion Beshiri nga Prishtina në Kroaci

Oltion Beshiri, me fanellë të Kosovës/ BOROZANI/ D. S.

19 Janar, 2017 @21:28

Hendbollisti i deritashëm i Prishtinës, Oltion Beshiri, përmes...

Lexo më shumë  →

LAUREATËT 2016

Kastriot Jupa, hendbollist i vitit në Kosovë

Kastriot Jupa me trofeun e më të mirit të vitit 2016.

19 Janar, 2017 @19:12

Hendbollisti i ekipit Besa Famiglia, Kastriot Jupa, është shpallë...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 9

Edhe 3 bileta të mbetura!

Foto nga ndeshja ndërmjet Kilit dhe Kroacisë / Handball 2017

19 Janar, 2017 @11:04

Pas ndeshjeve të luajtura dje (18 janar) janë kuptuar edhe disa...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 8

Përmbledhja ditore: Tunizia befason Slloveninë

18 Janar, 2017 @15:54

Një prej ndeshjeve më të bukura që nga fillimi i kampionatit...

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Afati kalimtar në hendboll përfundon pasnesër

17 Janar, 2017 @15:36

Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK) ka bërë të ditur se afati...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 7

Përcaktohen të kualifikuarit e parë

Foto: Handball 2017 Official

17 Janar, 2017 @15:32

Pas ndeshjeve që u zhvilluan dje (16 janar), ditë e cila u mbyll me...

Lexo më shumë  →

NË GJAKOVË

Vëllaznimi përforcohet me 2 reprezentues

Syla dhe Zherka, me fanella të KH Vëllaznimi/ Foto: KH Vëllaznimi

17 Janar, 2017 @15:17

KH Vëllaznimi ka bërë të ditur sot përmes një njoftimi në...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 6

Vjen barazimi i parë i kampionatit

Foto: Handball2017 Official

16 Janar, 2017 @10:43

Dita e pestë e Kampionatit Botëror ka sjellur barazimin e parë,...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 5

14 janar: Fitore për favoritët

Brazil vs. Poloni, çast nga Kampionati Botëror "Franca 2017" (Foto: Handball 2017 Official)

15 Janar, 2017 @12:58

Një kampionat botëror pa shumë emocione deri më tani. Siç duket...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 4

13 janar, përmbledhja ditore

Foto: Handball 2017 Official

14 Janar, 2017 @11:16

Ndeshjet e para të Grupeve C dhe D në kuadër të Kampionatit...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 3

Pa befasi kalon dita e dytë

Foto: Handball 2017 Official

13 Janar, 2017 @11:33

Në ditën e dytë të Kampionatit Botëror që po zhvillohet në...

Lexo më shumë  →

FRANCE 2017 - DITA 2

Favoriti starton furishëm

Foto: France 2017 Official

12 Janar, 2017 @10:46

Në takimin hapës të Kampionatit Botëror të hendbollit, nikoqiri...

Lexo më shumë  →

FRANCA 2017

Botërori i hendbollit, 11-29 janar 2017

Foto: Google

10 Janar, 2017 @20:39

Që nga dita e nesërme, në Francë fillon të mbahet kampionati...

Lexo më shumë  →

ESTONIA - KOSOVA

Përmirësime po, fitore jo!

BOROZANI/ Arkiv

8 Janar, 2017 @19:49

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll është mposhtur edhe në...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ESTONIA

Humbje dëshpëruese për Kosovën

BOROZANI/ Gent Polloshka

4 Janar, 2017 @20:45

Numri i madh i shikuesve që kishin ardhur në palestrën “Shani...

Lexo më shumë  →

LIVE: PJESA E PARË

Estonia avancon në pjesë e parë ndaj Kosovës

BOROZANI/ Gent Polloshka

4 Janar, 2017 @20:02

Sapo ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet...

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Kosova pret Estoninë në Gjakovë

3 Janar, 2017 @23:13

Nesër (e mërkurë) me fillim nga ora 19:30, në ‘Shani Nushi’ të...

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Kthehen pa pikë

Foto: FHK

9 Dhjetor, 2016 @9:24

Hendbollistet e Kosovës nuk arritën të fitojnë asnjë pikë në...

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Shqiponja kupton kundërshtarin në garat evropiane

22 Nëntor, 2016 @18:54

Skuadra e Shqiponjës, e cila para pak kohe e eliminoi skuadrën...

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Shqiponja eliminon skuadrën izraelite

Foto: KH Shqiponja Facebook

13 Nëntor, 2016 @21:05

Klubi i hendbollit “Shqiponja” nga Gjakova ka arritur ta eliminojë...

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Shqiponja në garat evropiane

8 Nëntor, 2016 @20:56

Përmes një komunikimi për media, klubi i hendbollit “Shqiponja”...

Lexo më shumë  →

KOSOVA-TURQIA

Kosova merr pikën historike në hendboll

BOROZANI/D.S/Arkiv

6 Nëntor, 2016 @22:46

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar pikën e parë në gara...

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Kosova mposhtet nga Turqia

2 Nëntor, 2016 @18:28

Në ndeshjen e zhvilluar sonte në kuadër të kualifikimeve për...

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIME PËR EURO 2020

Lista e Kosovës për ndeshjet ndaj Turqisë

BOROZANI/D.S.

27 Tetor, 2016 @17:09

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në hendboll, Taip...

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

2 vjet nga pranimi i plotë

20 Shtator, 2016 @8:56

Më datën e sotme 2 vite më parë, Federata e Hendbollit të...

Lexo më shumë  →

PAS XHIROS SË PARË

Vëllaznimi e nis me fitore

Ekipi i KH Vëllaznimit 2016/17/ Foto: KH Vëllaznimi Official

19 Shtator, 2016 @7:32

Skuadra e Vëllaznimit ka nisur me fitore stinorin e ri të...

Lexo më shumë  →