AUSTRALIAN GP

Vettel fiton, gabimi kompjuterik lë Hamiltonin pas

Vettel duke festuar fitoren e parë të stinorit/ Foto: Eurosport via Reuters

25 Mars, 2018 @12:05

Skuadra e Mercedesit ka fajësuar një gabim kompjuterik, derisa...

Lexo më shumë  →

RACE CALENDAR 2018

Kalendari i Formula 1 për vitin 2018

REUTERS/Arkiv

7 Dhjetor, 2017 @15:13

Në takimin e mbajtur sot në Këshilln Botëror të Motosporteve,...

Lexo më shumë  →

MEXICAN GP

Hamilton kampion bote

29 Tetor, 2017 @22:47

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton, është përsëri...

Lexo më shumë  →

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @8:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

Lexo më shumë  →

MALAYSIA GP

Verstappen fiton garën e Malajzisë

1 Tetor, 2017 @10:03

Edhe pse Hamilton u nis nga Pole Position, gara e Malajzisë në...

Lexo më shumë  →

MALAYSIA GP

Lewis Hamilton niset i pari në garën e Malajzisë

Foto: BBC

30 Shtator, 2017 @11:56

Dy javë pasi e krijoi epërsinë 28 pikëshe ndaj Vettelit në...

Lexo më shumë  →

SINGAPORE GP

Triumfon Hamilton, del i pari në renditje të përgjithshme

Foto: BBC

17 Shtator, 2017 @15:17

Edhe pse u nis nga vendi i pestë për shkak të mossuksesit që...

Lexo më shumë  →

ITALIAN GP

Hamilton thyen rekordin e Schumacherit

2 Shtator, 2017 @16:39

Pasi e barazoi atë javën e kaluar, sot britaniku Lewis Hamilton e...

Lexo më shumë  →

BELGIAN GP

Hamilton triumfon në garën e Belgjikës

27 Gusht, 2017 @14:42

I nisur nga ‘Pole Position’, Lewis Hamilton ka triumfuar në garën e...

Lexo më shumë  →

BELGIAN GP

Hamilton në ‘Pole Position’, barazon Schumacherin

26 Gusht, 2017 @14:06

Në provat zyrtare para garës së Belgjikës, Lewis Hamilton për...

Lexo më shumë  →

HUNGARIAN GP

Dita e Ferrarit!

Foto: F1

30 Korrik, 2017 @14:36

Një ditë shumë e suksesshme për skuadrën e Ferrarit ishte sot...

Lexo më shumë  →

BRITISH GRAND PRIX

E katërta me radhë në British GP

16 Korrik, 2017 @15:37

Lewis Hamilton është treguar i fuqishëm sot në garën për...

Lexo më shumë  →

AUSTRIAN GP

Bottas me fitore senzacionale

9 Korrik, 2017 @14:55

Finlandezi Valtteri Bottas është fitues i garës për Çmimin e...

Lexo më shumë  →

MONACO GP, POLE-POSITION

Kimi në pole, Hamilton me probleme teknike

27 Maj, 2017 @16:48

Ngasësi i Ferrarit, Kimi Raikkonen, ka fituar testin e fundit për...

Lexo më shumë  →

SPANISH GP

Hamilton triumfon në garën e Spanjës

14 Maj, 2017 @14:44

Me triumfin e anglezit Lewis Hamilton u mbyll gara e Formula1 që u...

Lexo më shumë  →

RUSSIAN GP

Ferrari merr rendin e parë në Rusi

29 Prill, 2017 @14:23

Në garën e sotme për pole-position të Formula 1, Ferrari ka...

Lexo më shumë  →

BAHRAIN GP

Vettel triumfon në Bahrein

16 Prill, 2017 @18:07

Fillimi i furrishëm i stinorit për Ferrarin ka vazhduar edhe sot...

Lexo më shumë  →

POLE POSITION @ BAHRAIN GP

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

15 Prill, 2017 @17:22

Ngasësi finlandez i Mercedesit, Valteri Bottas, ka befasuar sot në...

Lexo më shumë  →

CHINA GP

Hamilton triumfon në China GP

9 Prill, 2017 @9:09

Tre herë kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton, ka shënuar...

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton garën e parë, Ferrari më i shpejt se Mercedesi

26 Mars, 2017 @9:45

Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel, ka...

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN GP

Sezoni i ri nesër, Hamilton në ‘pole position’

25 Mars, 2017 @13:06

Në mëngjesin e 26 marsit, Formula 1 nis sezonin e saj të ri. ...

Lexo më shumë  →

FORMULA 1 2016 vs FORMULA 1 2017

Formula e re, për gara më sfiduese

8 Shkurt, 2017 @12:04

Me arsyetimin e ngritjes së konkurrencës dhe spektaklit, Formula 1...

Lexo më shumë  →

NË MERCEDES

Bottas te ekipi kampion

16 Janar, 2017 @15:57

Piloti finlandez i Williamsit, Valtteri Bottas (27 vjeç), i është...

Lexo më shumë  →

MERCEDES

Kolegu i Hamiltonit s’do të dihet deri në 2017

16 Dhjetor, 2016 @6:05

Pa ardhur Viti i Ri, nuk do të bëhet i ditur zyrtarisht kolegu i ri...

Lexo më shumë  →

ECCLESTONE

Rosberg do t’i mungojë Formulës

REUTERS/Arkiv

9 Dhjetor, 2016 @14:09

Këto janë fjalët e shefit ekzekutiv të Formulës 1, Bernie...

Lexo më shumë  →

NË KËRKIM

Vettel s’e zëvendëson Rosbergun

5 Dhjetor, 2016 @14:31

Ngasësi i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka mohuar përfoljet se mund...

Lexo më shumë  →

NICO ROSBERG

Kampioni befason! Pensionohet

2 Dhjetor, 2016 @14:57

Njeriu që pas 25 viteve karrierë mbi katër rrota këtë vit fitoi...

Lexo më shumë  →

ABU DHABI GP

Rosberg kampion i Formula 1!

27 Nëntor, 2016 @15:44

Me Nico Rosbergun kampion ka përfunduar sezoni në Formula 1! Në...

Lexo më shumë  →

ABU DHABI GP

Rosberg apo Hamilton, permutacionet para garës

27 Nëntor, 2016 @11:09

Me fillim nga ora 14:00 sot zhvillohet gara e fundit e sezonit të...

Lexo më shumë  →

POLE RACE @ ABU DHABI GP

Hamilton i pari, Rosberg i dyti

REUTERS/Arkiv

26 Nëntor, 2016 @15:41

Lewis Hamilton ka dalë i pari në garën për pole-position, para...

Lexo më shumë  →

ISH-KAMPIONI BUTTON

Gara e fundit për Jenson Button

Jenson Button/ REUTERS/ Arkiv

24 Nëntor, 2016 @12:50

Ish-kampioni i botës në Formula 1, Jenson Button, ka konfirmuar sot...

Lexo më shumë  →

BRAZIL GP

Hamilton fiton, titulli vendoset në Abu Dhabi

Foto: Formula 1

13 Nëntor, 2016 @20:00

Më në fund përfundon gara e Brazilit! Gara që zgjati pothuajse 4...

Lexo më shumë  →

BRAZIL GP - LIVE

Garuesit rikthehen në pistë, gara vazhdon!

13 Nëntor, 2016 @19:01

Edhe pas ndërprerjes së dytë, gara nuk është anuluar. Bordi i...

Lexo më shumë  →

BRAZIL GP - LIVE

Përsëri ndërpritet gara!

13 Nëntor, 2016 @18:39

Spektakli vazhdon në ‘Brazil GP’. Fillimisht gara u ndërpre pas...

Lexo më shumë  →

BRAZIL GP - LIVE

Gara ri-fillon pas pak minutash

13 Nëntor, 2016 @18:16

Pas ndërprerjes për shkak të shiut të madh, garuesit pushuan për...

Lexo më shumë  →

BRAZIL GP

Ndërpritet gara, shi e aksidente në Brazil

13 Nëntor, 2016 @17:53

Një shi i tmerrshëm po ‘mbretëron’ momentalisht në garën...

Lexo më shumë  →

NICO ROSBERG

Këtë fundjavë mund të bëhet kampion

11 Nëntor, 2016 @10:47

Piloti gjerman i Mercedesit, Nico Rosberg, këtë fundjavë mund të...

Lexo më shumë  →

MEXICO GP

Triumfon Hamilton, hapet gara për titull

Foto: Formula 1

30 Tetor, 2016 @21:05

Në garën e zhvilluar sonte (sipas kohës tonë lokale) në...

Lexo më shumë  →

JAPANESE GP

Mercedesi e siguron titullin, Rosberg i afrohet

Foto: Formula 1

9 Tetor, 2016 @10:02

Edhe një fitore për Nico Rosberg. Gjermani ka shfrytëzuar startin...

Lexo më shumë  →

SINGAPORE GP

Rosberg triumfon dhe merr kryesimin e përgjithshëm

Foto: Formula 1

18 Shtator, 2016 @15:17

Pas triumfeve në Belgjikë dhe në Itali, Nico Rosberg ka fituar...

Lexo më shumë  →