BOKS

I pamëshirshmi Joshua, fiton dhe mbron titujt

29 Tetor, 2017 @0:13

Me sukses është mbyllur edhe meçi i 20 në karrierë për Anthony...

Lexo më shumë  →

ATLETIKË

Themelohet KA Lidhja e Prizrenit

24 Tetor, 2017 @8:39

Në Prizren është themeluar klubi i ri i atletikës, Lidhja e...

Lexo më shumë  →

GOLF

Takim i rëndësishëm i golfistëve kosovarë me ata të diasporës

23 Tetor, 2017 @13:29

Me datat 21 dhe 22 tetor 2017 në Gjermani janë mbledhur për herë...

Lexo më shumë  →

PËR TOKIO 2020

Lista e përfituesve të bursave olimpike

Foto: KOK

17 Tetor, 2017 @8:49

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka përzgjedhur 19 sportistë që...

Lexo më shumë  →

AUTO SPORTS

Gjakova gati për garën e radhës

7 Tetor, 2017 @16:31

Të dielën në Gjakovë zhvillohet gara e parafundit e Kampionatit...

Lexo më shumë  →

XHUDO

Majlinda operohet me sukses

15 Shtator, 2017 @15:43

Kampionja e vetme olimpike që ka Kosova, Majlinda Kelmendi, është...

Lexo më shumë  →

PANAIRI I SPORTIT

Panairi i sportit u mbajt sot në Gjakovë

Foto: Lorik Haxhishabani - Klubi i tenisit SPOREK

14 Shtator, 2017 @13:05

I organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës, sot në Gjakovë u...

Lexo më shumë  →

SPORTE LUFTARAKE

Taekwondoistët përfitojnë donacione nga Federata botërore

Foto: FTK

14 Shtator, 2017 @13:04

Federata e Taekwondos së Kosovës (FTK) ka përfituar donacion nga...

Lexo më shumë  →

EHF CUP

KHF Prishtina e pafuqishme ndaj Bruehlit zviceran

11 Shtator, 2017 @8:33

Klubi i hendbollit Prishtina (femrat) i ka dhënë fund garimit në...

Lexo më shumë  →

X PORTAL

Turneu më i madh deri më tani i Dota2 në Kosovë

8 Shtator, 2017 @12:47

Ekipe nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia do të luftojnë për...

Lexo më shumë  →

AUTOMOBILIZËM

Polaku Duda triumfon në garën e parë ndërkombëtare në Kosovë

Triumfuesit/ Foto: FASK

3 Shtator, 2017 @21:59

Polaku Grzegorz Duda ka triumfuar në garën automobilistike, e cila...

Lexo më shumë  →

BUDAPEST 2017

Eliminohet edhe Nora, Kosova e mbyll pa medalje

30 Gusht, 2017 @16:26

Pas Akil Gjakovës, është eliminuar edhe xhudistja e fundit...

Lexo më shumë  →

JUDOWORLDS2017

Akili eliminohet në raundin e dytë

30 Gusht, 2017 @12:57

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, nuk ka arritur të kalojë raundin e...

Lexo më shumë  →

JUDOWORLDS2017

Nora kalon në raundin e tretë

30 Gusht, 2017 @12:44

Xhudistja pejane që po përfaqëson Kosovën në Kampionatin...

Lexo më shumë  →

BUDAPEST 2017

Majlinda e mbyll pa medalje

29 Gusht, 2017 @18:47

Pas humbjes në gjysmëfinale nga japonezja Al Shishime, e cila edhe...

Lexo më shumë  →

BUDAPEST 2017

Befasi në Budapest, mposhtet Majlinda Kelmendi

29 Gusht, 2017 @16:32

Në duelin gjysmëfinal ndaj japonezes Al Shishime, Majlinda Kelmendi...

Lexo më shumë  →

BUDAPEST 2017

Majlinda Kelmendi në gjysmëfinale të Botërorit!

29 Gusht, 2017 @14:53

Favoritja e Botërorit dhe njëkohësisht xhudistja më e mirë në...

Lexo më shumë  →

TAEKWONDO

Tekvandoistët socializohen në Sharr

28 Gusht, 2017 @14:15

Të shtunën që e lamë pas tekvandoistët nga klubet e ndryshme të...

Lexo më shumë  →

AUTO SPORTS

Kalenderi  hyn në histori të automobilizmit shqiptar

21 Gusht, 2017 @15:48

Ai ka triumfuar në garën që u mbajt në Saint Ursane të...

Lexo më shumë  →

GJAKOVA HIGHLAND MARATHON 2017

Gjithçka gati për “Maratona e Malësisë së Gjakovës”

15 Gusht, 2017 @10:17

Për të dytin vit radhazi, në muajin tetor qyteti i Gjakovës...

Lexo më shumë  →

LONDON 2017

Zhgënjim për yjet e mbrëmjes

12 Gusht, 2017 @23:20

Natë e kobshme për legjendat e atletikës. Pasi Mo Farah humbi...

Lexo më shumë  →

XHUDO

“Asnjë rivale e denjë për Majlinda Kelmendin”

Foto: JudoInside

10 Gusht, 2017 @15:25

Pak ditë para Botërorit të Xhudos, që këtë vit mbahet në...

Lexo më shumë  →

OPINION

Vetëtima e Boltit

REUTERS/Arkiv

5 Gusht, 2017 @12:42

Shpjegimet shkencore pse është më i miri Në kanalin sportiv...

Lexo më shumë  →

BOKS

Penzionohet Klitschko

3 Gusht, 2017 @13:24

Edhe pse u mendua se do të kishte një ripërballje me Anthony...

Lexo më shumë  →

AUTO SPORTS

Atraksionet vazhdojnë në Brezovicë

28 Korrik, 2017 @18:05

Shtegu i Brezovicës është vend takimi i radhës për...

Lexo më shumë  →

EYOF 2017: GYOR

Zeka, vazhdon garën për medaljen e bronztë

28 Korrik, 2017 @15:57

Xhudisti ynë, Shpat Zeka, po e vazhdon luftën për medaljen e...

Lexo më shumë  →

EYOF 2017: GYOR

Kadriu thyen rekordin e Kosovës në 200 m

28 Korrik, 2017 @15:52

Notari Dion Kadriu ka arritur rezultat të mirë në nivel të...

Lexo më shumë  →

EYOF 2017: GYOR

Suma dhe Smajli, të fundit në hedhje të gjylës dhe 3000m

27 Korrik, 2017 @23:04

Atletët, Alaudin Suma dhe Arjan Smajli, përfunduan garat në hedhje...

Lexo më shumë  →

EYOF 2017: GYOR

Laura Fazliu e pa fat, mbetet pa medalje

27 Korrik, 2017 @22:48

Kanë ardhur fitoret e para për Kosovën, por jo edhe medaljet....

Lexo më shumë  →

EYOF 2017: GYOR

Laura Fazliu pranë medaljes

27 Korrik, 2017 @16:00

Kanë ardhur fitoret e para të ekipit olimpik të të rinjëve të...

Lexo më shumë  →

ICF PRISHTINA

22 luftëra për bamirësi

27 Korrik, 2017 @14:51

Kampioni i katërfishtë i botës në ICF, Mustafë Kicaj, do të...

Lexo më shumë  →

EYOF 2017: GYOR

Notarët e Kosovës, të parafundit

REUTERS/Arkiv

27 Korrik, 2017 @14:37

Notarët, Dren Ukimeraj dhe Dion Kadriu, kanë përfunduar edhe...

Lexo më shumë  →

LOJËRAT VIII FRANKOFONE

Pas Distrias, edhe Akili i artë

27 Korrik, 2017 @9:27

Edhe xhudisti i radhës i KXH Ippon nga Peja, i ka sjellë medalje...

Lexo më shumë  →

LOJËRAT VIII FRANKOFONE

Distria e artë në Lojërat Frankofone

26 Korrik, 2017 @9:36

Aty ku me të vërtetë punohet, dyshime s’ka për sukses. Edhe...

Lexo më shumë  →

LOJËRAT VIII FRANKOFONE

Musa Hajdari arrin finalen

25 Korrik, 2017 @12:00

Atleti nga Kosova, Musa Hajdari, ka arritur të kualifikohet në...

Lexo më shumë  →

JEUX FRANCOPHONIE

2 xhudistë kosovarë në Lojërat Frankofone

24 Korrik, 2017 @15:41

Kosova për herë të parë do të merr pjesë në Lojërat...

Lexo më shumë  →

TOUR de FRANCE 2017

Froome me titullin e katërt të Tour de France

24 Korrik, 2017 @8:25

Britaniku Chris Froome (Team Sky) me ngasje të qetë ka përfunduar...

Lexo më shumë  →

URA E FSHEJT 2017

Florid Gashi dhe Shkëlzen Goqi triumfojnë në stilin ‘dallëndyshe’

23 Korrik, 2017 @17:26

Pasi u kuptuan fituesit në stilin ‘në këmbë’, gara e sotme e...

Lexo më shumë  →

URA E FSHEJT 2017

Egzon Prenqi dhe Kreshnik Bejra, fitues në stilin ‘në këmbë’

23 Korrik, 2017 @17:19

Në garat e kërcimit nga Ura e Fshejt që po mbahen në këto...

Lexo më shumë  →

URA E FSHEJT

Kërcimet nga Ura e Fshejt, nesër nga ora 16:00

22 Korrik, 2017 @15:09

Me fillim nga ora 16:00, nesër në urën e lumit Drin në Gjakovë...

Lexo më shumë  →