RACING

Mbi 60 mijë euro investime, synon titullin

30 Mars, 2017 @8:06

Kosova në shtator mund të ketë një kampion evropian në...

Lexo më shumë  →

VOLEJBOLL

Drita, fituese e Kupës së Kosovës

29 Mars, 2017 @17:22

Klubi i volejbollit Drita është fitues i Kupës së Kosovës në...

Lexo më shumë  →

PUSHTIMI I MAJES SË BOTËS

Alpinistët kosovarë arrijnë në Nepal

28 Mars, 2017 @13:19

Dy alpinistët kosovarë që u nisën mbrëmë për në Nepal, kanë...

Lexo më shumë  →

GJIRO OPEN 2017

Celina fitues i Gjiro Open 2017

Fituesit e garës Gjiro Open 2017/ FOTO: Alket Islami/ Facebook

28 Mars, 2017 @11:53

Paragllajdisti kosovar, Ardall Celina, është fitues i garës Gjiro...

Lexo më shumë  →

PARAGLLAJD

Kosova me 4 pilotë në Botërorin e Paragllajdizmit

REUTERS/Arkiv

28 Mars, 2017 @11:39

Kosova arriti me sukses të kualifikohet dhe do të përfaqësohet me...

Lexo më shumë  →

THAI BOX

Dardan Morina fiton për 4 minuta, mbron titullin kampion

12 Mars, 2017 @0:09

Në duelin e zhvilluar pak çaste më parë, Dardan Morina e ka...

Lexo më shumë  →

URIMI

De Biasi uron Izmir Smajlajn për suksesin historik

5 Mars, 2017 @21:29

Suksesi i madh i atletit shqiptar, Izmir Smajlaj, nuk i ka ikur nga...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Peja përforcohet me portierin e Kombëtares Shqiptare

Foto: FC Peja Futsal

18 Shkurt, 2017 @13:14

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i futsallit Peja ka njoftuar që...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Bytyqi: Ishim më të mirë, do ta ringjallim sportin e Gjakovës

17 Shkurt, 2017 @18:11

Përveç Arbër Dobroshit, pas triumfit të Liburnit në Kupën e...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Dobroshi: Synimet e ardhshme, titulli dhe Europa

Arbër Dobroshi me trofeun e Kupës së Kosovës, shkurt 2017

17 Shkurt, 2017 @13:35

Pas triumfit në Kupën e Kosovës në takimin e zhvilluar dje ndaj...

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Liburni fiton, kupa shkon në Gjakovë

16 Shkurt, 2017 @19:19

Me fitoren e gjakovarëve u mbyll finalja e Kupës së Futsallit mes...

Lexo më shumë  →

VIDEO

Hasani: Misioni përfundoi me sukses

16 Shkurt, 2017 @16:37

Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, e vlerësoi...

Lexo më shumë  →

ERZURUM 2017

Pupovci e Gjurkaj, 41 e 42 në sllallomin e sotëm

Foto: KOK

16 Shkurt, 2017 @9:34

Arbi Pupovci dhe Vernor Gjurkaj përfunduan ngarjen e parë të...

Lexo më shumë  →

ERZURUM 2017

Lëndimi ia pamundëson Grenitës paraqitjen në snowboard

Foto: KOK

16 Shkurt, 2017 @9:29

Përveç garave të sllallomit në konkurrencën e vajzave, sot...

Lexo më shumë  →

TROFEU PRET FITUESIN

Finalja e Kupës: Liburni-Prishtina, të enjten

BOROZANI/G. P.

14 Shkurt, 2017 @12:04

Pasi që kaluan kundërshtarët gjysmëfinal, Liburni i Gjakovës dhe...

Lexo më shumë  →

ERZURUM 2017

Pupovci e Gjurkaj kapin pozitat 37 dhe 38

A. Pupovci dhe V. Gjurkaj pas garës sot/ Foto: KOK

14 Shkurt, 2017 @11:48

Skitarët kosovarë të disiplinave përfunduan garën e sllallomit...

Lexo më shumë  →

ERZURUM 2017

Pupovci e Gjurkaj kryejnë garën e parë

Fotot: KOK

14 Shkurt, 2017 @10:10

Arbi Pupovci dhe Vernor Gjurkaj përfunduan ngarjen e parë të...

Lexo më shumë  →

ST MORITZ

Albin Tahiri i kënaqur me garën e sotme

Albin Tahiri në St Moritz

13 Shkurt, 2017 @19:11

Skiatori kosovar, Albin Tahiri, është shprehur të jetë i kënaqur...

Lexo më shumë  →

ERZURUM 2017

Përfundon sllallomi i madh për Lyra Hoxhën dhe Adea Haxhidautin

Foto: KOK

13 Shkurt, 2017 @14:38

Lyra Hoxha dhe Adea Haxhidauti përfunduan garën e sllallomit të...

Lexo më shumë  →

PRISHTINA HALF MARATHON

Gjysmëmaratona e Prishtinës publikon llogon e sivjetme

12 Shkurt, 2017 @21:27

Gjysmëmaratona e Prishtinës ka publikuar sot llogon e saj për...

Lexo më shumë  →

SKIJIM

Skitarët kosovarë zhvilluan stërvitje para garave

Foto: KOK

12 Shkurt, 2017 @14:10

Katër nga pesë sportistët kosovarë që po marrin pjesë në...

Lexo më shumë  →

AUTOSPORT

Bardhyl Canolli, më i miri i vitit në automobilizëm

Foto: FASK

12 Shkurt, 2017 @12:23

Bardhyl Canollit, anëtar i Auto Klubit Prishtina Racing Team, i ka...

Lexo më shumë  →

DRITON KUKA

Kuka: Performanca më e mirë ndonjëherë

Akili, Nora, Distria, Agroni, Majlinda dhe Dritoni - krenaria e Kosovës/ Foto: FB

11 Shkurt, 2017 @22:43

Trajneri që nxorri kampione olimpike për Kosovën, Driton Kuka,...

Lexo më shumë  →

SPORTE DIMËRORE

Sportistët kosovarë arrijnë në Erzurum për festivalin olimpik

11 Shkurt, 2017 @18:18

Sportistët kosovarë, pjesëmarrës në Festivalin Olimpik Dimëror...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Distria Krasniqi e bronztë në Paris

11 Shkurt, 2017 @18:05

Xhudistja perspektive e Kosovës, Distria Krasniqi, ka arritur sukses...

Lexo më shumë  →

MAJLINDA KELMENDI

Për të katërtën herë radhazi e artë në Paris

Majlinda Kelmendi sot pas fitores/ Foto: IJF Media: Jack Willingham

11 Shkurt, 2017 @18:01

Majlinda Kelmendi e ka bërë përsëri më të mirën. Ajo është...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Nora Gjakova mposht Ojedan, pret të bronztën

11 Shkurt, 2017 @15:29

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka mposhtur në duelin e parë të...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Distria eliminohet në gjysmëfinale, një fitore larg të bronztës

11 Shkurt, 2017 @15:26

Xhudistja kosovare me shumë perspektivë, Distria Krasniqi, është...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Majlinda arrin finalen në Paris

11 Shkurt, 2017 @15:21

Kampionja olimpike dhe bartësja e parë e turneut në Grand Slam të...

Lexo më shumë  →

SPECIALE

Finale kosovare, e mundshme në Paris

11 Shkurt, 2017 @14:43

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi nëse kalojnë përballjet e...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Mundësi e bronztë për Norën

11 Shkurt, 2017 @14:38

Nora Gjakova nuk ka arritur të shkojë në gjysmëfinale të Grand...

Lexo më shumë  →

GRAND SPAM - PARIS 2017

Akil Gjakova s’arrin çerekfinalen

11 Shkurt, 2017 @14:30

Xhudisti i vetëm kosovar që po merr pjesë në kategorinë e...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

11 Shkurt, 2017 @14:20

Xhudistja e re kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur gjysmëfinalen...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Nora Gjakova arrin çerekfinalen

11 Shkurt, 2017 @14:16

Xhudistja perspektive kosovare, Nora Gjakova, ka shënuar fitore ndaj...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Ekspres Majlinda, kalon edhe Gneton

11 Shkurt, 2017 @14:05

Majlinda Kelmendi ka kaluar edhe luftën e radhës në Grand Slam të...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

As një minutë, Majlinda kalon rrethin e parë

11 Shkurt, 2017 @13:57

Ka përfunduar dueli i parë për Majlinda Kelemndin në Grand Slamin...

Lexo më shumë  →

GRAND SLAM - PARIS 2017

Privilegji i Majlindës në Paris

11 Shkurt, 2017 @13:51

Majlinda Kelmendi do të hyjë në Grand Slamin e Parisit si kampione...

Lexo më shumë  →

KOMITETI OLIMPIK I KOSOVËS

Sportistët kosovarë nisen për në Erzurum

11 Shkurt, 2017 @12:49

Delegacioni i Kosovës, në përbërje të pesë sportistëve,...

Lexo më shumë  →

KRONIKË AMERIKANE

Edhe një herë Patriotët!

10 Shkurt, 2017 @12:10

Ajo çfarë ndodhi të dielën është e pashpjegueshme! E vetmja...

Lexo më shumë  →

JUDO - PARIS GRAND SLAM

Nesër fillon turneu i Majlindës

10 Shkurt, 2017 @10:02

Xhudistet kosovare dhe xhudisti i vetëm kosovar nesër do të jenë...

Lexo më shumë  →