INDIAN WELLS

Federer, përsëri më i mirë se Nadal

16 Mars, 2017 @8:26

Për herë të dytë në vitin 2017 dhe për të tretën herë...

Lexo më shumë  →

VITI I RI NË TENIS

Orari i garave për teniserët në Kosovë 2017

BOROZANI/D.S./Arkiv

1 Mars, 2017 @14:29

Federata e Tenisit të Kosovës (FTK) sot ka bërë të ditur orarin...

Lexo më shumë  →

TENIS

Gjakova me kompleks modern të tenisit

Pamje e ngjajshme e llojit të kompleksit që do të ndërtohet në Gjakovë

27 Shkurt, 2017 @16:40

Përmes një njoftimi nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit,...

Lexo më shumë  →

S'KA PENSIONIM

Federer do të luaj edhe 3 vite

REUTERS/Arkiv

21 Shkurt, 2017 @15:39

Tenisti zviceran, Roger Federer, ka nënshkruar kontratë tre...

Lexo më shumë  →

ATP TOP 10

Federer i kthehet TOP 10-shes

Foto: ausopen.com

30 Janar, 2017 @11:55

Me triumfin e madh në Australian Open 2017, Roger Federer, është...

Lexo më shumë  →

MONEY PRIZE @ AUSOPEN

Pasurohet për 2.67 mln dollarë

Momenti/ Foto: ausopen2017.com

29 Janar, 2017 @13:30

Roger Federer me triumfin e tij të sotëm ka arkëtuar edhe 2.67...

Lexo më shumë  →

FEDERER vs NADAL

Finalja e legjendave, Federerit historik

Roger Federer fiton Australian Open 2017/ Foto: ausopen.com

29 Janar, 2017 @12:41

Nën drithërime të një sportisti të veçantë, Roger Federer...

Lexo më shumë  →

WILLIAMS FINAL

Serena me Grand Slam Nr. 23

Serena mposhti motrën e madhe për të kaluar Steffi Grafin legjendar/ Foto: via eurosport.com

28 Janar, 2017 @11:10

Serena Williams me fitore 6-4, 6-4 ndaj motrës së madhe të saj në...

Lexo më shumë  →

KOLUMNE: AUSTRALIAN OPEN

Mbretërit dhe mbretëreshat mbeten të përjetshëm

27 Janar, 2017 @23:01

“MATADORI DHE XHENTËLMENI” NË KLASIKUN E RI Rivaliteti që e ka...

Lexo më shumë  →

NADAL vs DIMITROV

Maratona e Nadalit, finalja e ëndrrave të dielën

Rafael Nadal mposht bullgarin Grigor Dimitrov 3-2 në gjysmëfinale të Australian Open për finalen e ëndrrave ndaj Roger Federerit/ Fotot: aus

27 Janar, 2017 @14:44

Rafael Nadal ka fituar trillerin ndaj Grigor Dimitrovit para pak...

Lexo më shumë  →

FEDERER vs WAWRINKA

Pranë kurorës së madhështisë

Roger Federer me fitore 3-2 ndaj Stan Wawrinkës arrin finalen e Australian Open 2017/ Foto: ausopen.com

26 Janar, 2017 @12:47

Legjenda e tenisit, Roger Federer, është larg tani më vetëm një...

Lexo më shumë  →

W FINAL

Finalja e ëndrrave te femrat

Serena Wiliams/ REUTERS/ Arkiv

26 Janar, 2017 @9:23

Motrat Williams, Venus dhe Serena, do të takohen në finalen e...

Lexo më shumë  →

SERENA vs LUCIC-BARONI

Serena Express

Serena Williams 2-0 ndaj Mirjana Lucic-Baronit, për finalen e madhe ndaj motrës së madhe.

26 Janar, 2017 @8:33

Vetëm 50 minuta lojë i janë dashur bartëses së dytë të turneut...

Lexo më shumë  →

VENUS vs VANDEWHEGE

Venus vërteton se mosha është numër

Venus Williams (36 vj.) arrin finalen e Australian Open 2017.

26 Janar, 2017 @8:21

Tenistja amerikane, Venus Williams, ka arritur të mposht CoCo...

Lexo më shumë  →

NADAL vs RAONIC

Nadal briliant

Rafael Nadal, me lojë agresive arrin gjysmëfinale/ Foto: ausopen.com

25 Janar, 2017 @13:21

Një performancë tepër e mirë nga spanjolli Rafael Nadal në...

Lexo më shumë  →

DIMITROV vs GOFFIN

E para për Dimitrovin

Grigor Dimitrov në gjysmëfinale/ Foto: ausopen.com

25 Janar, 2017 @8:54

Tenisti bullgar, Grigor Dimitrov, ka vazhduar me lojë të mirë dhe...

Lexo më shumë  →

MIRJANA vs PLISKOVA

Kroatja vazhdon ëndrrën, arrin gjysmëfinalen

Mirjana Lucic Baroni, e befasuar në fitoren e radhës/ Foto: Sydney Herald

25 Janar, 2017 @8:37

Rrugëtimi ëndërror për tenisten me origjinë kroate të lindur...

Lexo më shumë  →

SERENA vs KONTA

Serena në gjysmëfinale

Serena Williams 2-0 ndaj Johanna Konta/ Foto: ausopen.com

25 Janar, 2017 @8:27

Tenistja amerikane, Serena Williams, ka vazhduar marshimin e saj në...

Lexo më shumë  →

FEDERER vs ZVEREV

Maestro Federer lehtë ndaj befasisë Zverev

Roger Federer siguroi gjysmëfinalen e Australian Open me 35 vjet/ Foto: ausopen.com

24 Janar, 2017 @11:13

Zvicerani Roger Federer ka kaluar pa asnjë telashe në gjysmëfinale...

Lexo më shumë  →

VENUS vs PAVLYUCHENKOVA

Pas 14 viteve Venus arrin gj’finalen në Melbourne

Venus Williams arrin gjysmëfinalen/ Foto: ausopen.com

24 Janar, 2017 @9:17

Venus Williams është duke provuar që në ‘pleqëri’ ta bëj atë...

Lexo më shumë  →

VANDEWEGHE vs MUGURUZA

CoCo vazhdon të befasojë

CoCo Vandeweghe

24 Janar, 2017 @9:04

Tenistja amerikane, CoCo Vandeweghe, ka vazhduar të befasojë në...

Lexo më shumë  →

WAWRINKA vs TSONGA

Waw në gjysmëfinale

Stan Wawrinka arrin gjysmëfinalen e tretë të Australian Open në karrierë/ Foto: ausopen2017

24 Janar, 2017 @8:33

Bartësi i katërt i turneut të Australian Open, Stanislas Wawrinka,...

Lexo më shumë  →

NADAL vs MONFILS

Rezistenca e Monfils, e përballueshme për Nadalin

Rafa Nadal, u desht të djersitej për të arritur çerekfinalen/ Foto: ausopen.com

23 Janar, 2017 @13:55

Bartësi i nëntë i Australian Open 2017, Rafael Nadal, ka mposhtur...

Lexo më shumë  →

RAONIC vs BAUTISTA

Raonic rikthehet për fitore

Milos Raonic/ Foto: ausopen.com

23 Janar, 2017 @11:23

Tashmë tenisti kanadez, Milos Raonic, është bartësi më së larti...

Lexo më shumë  →

DIMITROV vs ISTOMIN

Dimitrov ndal rrugën e befasisë Istomin

Grigor Dimitrov

23 Janar, 2017 @10:05

Bartësi i 15 i Australian Openit, Grigor Dimitrov, është rikthyer...

Lexo më shumë  →

SERENA vs STRYCOVA

Serena nuk ndalet

Serena Williams/ Foto: ausopen.com

23 Janar, 2017 @9:47

Përkundër moshës, Serena Williams, duket përsëri e pandalshme...

Lexo më shumë  →

MEDIA

Ivanisevic: Do të kemi kampion të ri, jo Federer e Nadal

Goran Ivanisevic

23 Janar, 2017 @9:21

Legjenda e tenisit kroat, Goran Ivanisevic, në një bisedë me BBC...

Lexo më shumë  →

FEDERER vs NISHIKORI

Federer brilant ndaj Nishikorit

Roger Federer fitoi 3-2 ndaj Kei Nishikorit/ Foto: ausopen.com

22 Janar, 2017 @11:45

Përkundër se setin e parë e humbi 7-6, Roger Federer tregoi se...

Lexo më shumë  →

WAWRINKA vs SEPPI

Wawrinka çon në shtëpi italianin luftarak

Stan Wawrinka sot/ Foto: eurosport.com

22 Janar, 2017 @10:29

Zvicerani Stan Wawrinka ka kaluar në tre sete radhazi pengesën...

Lexo më shumë  →

MURRAY vs ZVEREV

Bie edhe numri një i botës

Andy Murray pas disfatës shokuese sot/ Foto: eurosport.com

22 Janar, 2017 @9:51

Tenisti gjerman, Mischa Zverev, ka bërë befasinë e radhës në...

Lexo më shumë  →

AUSOPEN 2017

Monfils përballet me Nadalin në 1/8 e finales

21 Janar, 2017 @12:13

Françezi, Gael Monfils, e kaloi me lehtësi kundërshtarin gjerman...

Lexo më shumë  →

AUSOPEN 2017

Raonic në 1/8 e finales

Milos Raonic duke festuar/ Foto: eurosport

21 Janar, 2017 @11:38

Teniseri kanadez Milos Raonic, triumfoi ndaj françezit Gilles Simon...

Lexo më shumë  →

AUSOPEN 2017

Nadal djersitet kundër 19 vjeçarit

Rafael Nadal/ Foto: eurosport

21 Janar, 2017 @11:12

Numri 9 në ATP, Rafael Nadal, me vështirësi e mposhti talentin 19...

Lexo më shumë  →

FEDERER vs BERDYCH

Federer i pamëshirshëm ndaj Berdychit

Roger Federer.

20 Janar, 2017 @13:09

Legjenda e tenisit, Roger Federer, ka shkëlqyer sot në fushë të...

Lexo më shumë  →

EVANS vs TOMIC

Evans befason Tomicin

Daniel Evans, vazhdon me befasi

20 Janar, 2017 @11:07

Tenisti britanik, Daniel Evans, ka vazhduar me lojëra të mira në...

Lexo më shumë  →

TSONGA vs SOCK

Tsonga kalon edhe një pengesë

Jo-Wilfried Tsonga sot/ Foto: L'Equipe

20 Janar, 2017 @9:15

Tenisti francez, Jo-Wilfried Tsonga, ka kaluar rrethin e tretë të...

Lexo më shumë  →

WAWRINKA vs TROICKI

Wawrinka s’lejon befasi nga Troicki

Stan Wawrinka duke servuar/ Foto: Arkiv

20 Janar, 2017 @8:45

Bartësi i katërt i Australian Open 2017 dhe fituesi i vitit 2014,...

Lexo më shumë  →

MURRAY vs QUERREY

Duel i lehtë për Murrayin

Andy Murray/ REUTERS/ Arkiv

20 Janar, 2017 @8:38

Numri një i botës në tenis, Andy Murray, ka kaluar sigurt në...

Lexo më shumë  →

KUZNETSOVA vs JANKOVIC

Kuznetsova kalon tutje me shumë mund

Svetlana Kuznetsova/ Foto: ausopen.com

20 Janar, 2017 @5:48

Tenistja ruse, Svetlana Kuznetsova (31 vjeçe), ka arritur që të...

Lexo më shumë  →

KERBER vs PLISKOVA

Mbrojtësja e titullit vazhdon në rrethin e radhës

Angelique Kerber

20 Janar, 2017 @5:41

Mbrojtësja e titullit në Australian Open, gjermanja Angelique...

Lexo më shumë  →